صفحه 15 از 62 نخستنخست ... 5678910111213141516171819202122232425 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 141 تا 150 , از مجموع 619

موضوع: کمک به انتخاب گرایش در رشته کامپیوتر

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : کمک به انتخاب گرایش در رشته کامپیوتر

نقل قول نوشته اصلی توسط SirM2X نمایش پست ها
    ا
    خب حالا اینطوری یه چیزی سخت تر شد! مثلا اینجا یه نفر که از لیسانس نرم افزار میره فوق، زمینه ش معلومه! یا نرم افزاره، یا هوش یا الگوریتم...
    حالا سوال من اینه که چند تا زمینه کاری وجود داره؟؟! (خیلی سخت شد خب!)
    کامپیوتر که علم محدودی نیست! کلی شاخه داره (تازه اگه شاخه های بین رشته ایش رو حساب نکنیم!)
    خیلی هم سخت نیست. شما که علاقه تون عمومی یه و زمینه خاصی رو در نظر ندارید بهتره روی دانشگاه و شانس پذیرش تمرکز کنید. گفتید که برق دوست ندارید پس فقط در دانشکده های علوم کامپیوتر (CS) بگردید. بجای رشته خاص، پیداکنید کدوم دانشگاهها با شرایط رزومه شما میخوره و شانس پذیرش و فاند بهتره. اگر از دوستان و همکلاسی های سابق تون کسی پذیرش گرفته و رفته با اونها تماس بگیرید و وضعیت رو در دانشکده شون سئوال کنید. اینکه زمینه خاصی مورد نظرتون نیست اتفاقا دامنه امکاناتتون رو گسترش میده.

صفحات قبلی هم دیدم صحبت از بازی و سرگرمی هم بود که البته به اونها هم علاقه دارم ولی خوب علاقه من تا حدیه که زمینه کاری خیلی وارد ریاضی نشه...
    دوست من به هیچ کس برای بازی و سرگرمی دکترا نمیدهند که!!! زمینه های پژوهشی مربوط به مالتی مدیا و گیم دیزاین فوق العاده تئوریک و دارای پایه ریاضی و فیزیک سنگینی یه.

Member SirM2X آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    خیلی هم سخت نیست. شما که علاقه تون عمومی یه و زمینه خاصی رو در نظر ندارید بهتره روی دانشگاه و شانس پذیرش تمرکز کنید. گفتید که برق دوست ندارید پس فقط در دانشکده های علوم کامپیوتر (CS) بگردید. بجای رشته خاص، پیداکنید کدوم دانشگاهها با شرایط رزومه شما میخوره و شانس پذیرش و فاند بهتره. اگر از دوستان و همکلاسی های سابق تون کسی پذیرش گرفته و رفته با اونها تماس بگیرید و وضعیت رو در دانشکده شون سئوال کنید. اینکه زمینه خاصی مورد نظرتون نیست اتفاقا دامنه امکاناتتون رو گسترش میده.

دوست من به هیچ کس برای بازی و سرگرمی دکترا نمیدهند که!!! زمینه های پژوهشی مربوط به مالتی مدیا و گیم دیزاین فوق العاده تئوریک و دارای پایه ریاضی و فیزیک سنگینی یه.
    خیلی ممنون. خوب آخه دلیل اینکه من یهو اومدم طرف همین انتخاب زمینه و اینها، جواب شما به پست من در تاپیکی بود که زدم:
    نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    شما تا زمینه مورد علاقه تون رو انتخاب نکنید که نمیتونید با استادها تماس بگیرید. برای شروع میتونید بخش نتایج پذیرش رو چک کنید ببینید بچه ها با شرایط مشابه شما از کجا پذیرش گرفته اند.
    خوب اگه بخوام روی دانشگاه تمرکز کنم، بالاخره باید شروع کنم به راه رفتن روی مخ اساتیدش دیگه! که بتونم شانسمو واسه پذیرش و فاند بیشتر کنم! به قول خودتون وقتی زمینه انتخاب نکرده باشم، چه جوری با استاد ارتباط برقرار کنم و بگم خوشم میاد از کار شما؟!

راستی همین الان از یه نفر آمریکایی پرسیدم و بهم گفت Computer Engineering مرتبط با سخت افزاره! راست میگه؟؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط SirM2X نمایش پست ها
    خیلی ممنون. خوب آخه دلیل اینکه من یهو اومدم طرف همین انتخاب زمینه و اینها، جواب شما به پست من در تاپیکی بود که زدم:

خوب اگه بخوام روی دانشگاه تمرکز کنم، بالاخره باید شروع کنم به راه رفتن روی مخ اساتیدش دیگه! که بتونم شانسمو واسه پذیرش و فاند بیشتر کنم! به قول خودتون وقتی زمینه انتخاب نکرده باشم، چه جوری با استاد ارتباط برقرار کنم و بگم خوشم میاد از کار شما؟!

راستی همین الان از یه نفر آمریکایی پرسیدم و بهم گفت Computer Engineering مرتبط با سخت افزاره! راست میگه؟؟
    جواب قبلی من با فرض این بود که شما زمینه خاصی در نظر داشته باشید. اگر نه خوب باید از انتخاب دانشگاه شروع کنید. بیشتر روی شانس پذیرش و جاهائی که دوستانتون پذیرش گرفته اند تمرکز کنید.

در مورد مهندسی کامپیوتر، بله سخت افزار هم بخشی از اونه ولی محدود به سخت افزار نیست. سیستمهای شبکه، مهندسی نرم افزار و نظیر اون هم در دانشکده های مهندسی کامپیوتر وجود دارند. همونطور که عرض کردم خودتون رو به اسم رشته محدود نکنید.

ApplyAbroad Veteran
    kasra-dan آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Marketing @ BI

sirM2X :

شاید جواب دادن به این سوال با توجه به دیدی که نسبت به رشته های علوم پایه وجود داره سخت باشه اما اگر قصد دارید پروسه ی شغلتون رو در کشورهای صنعتی ادامه بدید با دو دیدگاه مواجه هستید :

1-اگر دوست دارید بیشتر در بازار کاری باشید و علاقه ی زیادی به کارهای پزوهشی ندارید بهتره سراغ مهندسی کامپیوتر برید.این رشته شما رو برای ورود به بازار کاری اماده می کنه - اصلا به این معنی نیست که درآمد کمتری نسبت به رشته های علوم پایه خواهید داشت - اصلا هم به این معنا نیست که نمی تونید در زمینه ی کارهای پژوهشی فعالیت نداشته باشید.این رشته به دلیل شباهت هایی که با مهندسی برق داره بیشتر در این دپارتمان تدریس میشه.گرایش های خوب و مناسبی رو هم برای ورود به بازار کار ارائه می کنه

2-رشته ی علوم کامپیوتره که بیشتر مورد علاقه ی امریکایی ها هست طیف خیلی گسترده ای داره.ورود به این رشته به این معنی هست که شما می تونید هم کارهای پژزوهشی انجام بدید و هم جذب بازار کار بشید.در کل انعطاف این رشته طبق گفته ی آشنایان خیلی زیاده و پتانسیل زیادی رو هم برای کسب درآمد بالا داره.موفقیت در این رشته نیاز به اطلاعات خوب و مناسب در ریاضیات و آمار هم داره.

پیشنهاد من اینه که زمینه ی کاری افراد موفق در این زمینه ها رو بخونید و بعد با توجه به علایق خودتون و میزان درآمدی که مد نظر دارید گرایش مناسب رو انتخاب کنید
    Galaxy Lights, Solar Echoes and Dark Matters Calling Us to Sth Bigger

John Oliver Explains Everything That is Wrong With Standardized Testing

Member SirM2X آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

نقل قول نوشته اصلی توسط kasra-dan نمایش پست ها
    sirM2X :

شاید جواب دادن به این سوال با توجه به دیدی که نسبت به رشته های علوم پایه وجود داره سخت باشه اما اگر قصد دارید پروسه ی شغلتون رو در کشورهای صنعتی ادامه بدید با دو دیدگاه مواجه هستید :

1-اگر دوست دارید بیشتر در بازار کاری باشید و علاقه ی زیادی به کارهای پزوهشی ندارید بهتره سراغ مهندسی کامپیوتر برید.این رشته شما رو برای ورود به بازار کاری اماده می کنه - اصلا به این معنی نیست که درآمد کمتری نسبت به رشته های علوم پایه خواهید داشت - اصلا هم به این معنا نیست که نمی تونید در زمینه ی کارهای پژوهشی فعالیت نداشته باشید.این رشته به دلیل شباهت هایی که با مهندسی برق داره بیشتر در این دپارتمان تدریس میشه.گرایش های خوب و مناسبی رو هم برای ورود به بازار کار ارائه می کنه

2-رشته ی علوم کامپیوتره که بیشتر مورد علاقه ی امریکایی ها هست طیف خیلی گسترده ای داره.ورود به این رشته به این معنی هست که شما می تونید هم کارهای پژزوهشی انجام بدید و هم جذب بازار کار بشید.در کل انعطاف این رشته طبق گفته ی آشنایان خیلی زیاده و پتانسیل زیادی رو هم برای کسب درآمد بالا داره.موفقیت در این رشته نیاز به اطلاعات خوب و مناسب در ریاضیات و آمار هم داره.

پیشنهاد من اینه که زمینه ی کاری افراد موفق در این زمینه ها رو بخونید و بعد با توجه به علایق خودتون و میزان درآمدی که مد نظر دارید گرایش مناسب رو انتخاب کنید
    ممنون بابت راهنمایی شما.
    من شخصا به کار های پژوهشی علاقه دارم و البته خوب کار هم برام مهمه. ولی تجربه به من نشون داده که همیشه کارهای پژوهشی، اگه خوب انجام بشه، میتونه تبدیل به منبع در آمد هم بشه.
    مشکل من با ریاضیات فقط زمانی پیش میاد که مباحث مزخرف و بدون کاربرد عملیش مطرح میشه! و گرنه هر چیزی که باشه و من علاقه بهش پیدا کنم، باهاش مشکلی ندارم.
    در مورد گرایش باید وقت بیشتری صرف کنم تا ببینم در کدوم زمینه علاقه و استعداد بیشتری دارم.
    ممنون از راهنمایی شما

ApplyAbroad Veteran
    kasra-dan آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Marketing @ BI

سوالی در مورد گرایش های data mining/cloud computing دارم.

شخصی هدفش ادامه دادن یکی از این دو گرایش در مقطع دکترا هست.حالا شرایطی پیش بوده که باید برای سال اول لیسانس آمار بخونه و این امکان وجود داره که از سال دوم تغییر گرایش بده و وارد دانشگاه معتبری در زمینه ی علوم کامپیوتر بشه و علوم کامپیوتر رو ادامه بده...

1-واحدهای درس آمار در دانشگاه معتبر ایران می تونه به این شخص کمک کنه تا در این دو گرایش موفق باشه؟اگر فرصت پیش اومد تا در سال دوم به علوم کامپیوتر تغییر گرایش بده بهتره این کار رو بکنه یا آمار رو ادامه بده؟
    2-در دانشگاه های ایران دو رشته ی علوم کامپیوتر و آمار از نظر واحدهای درسی چه قدر با هم شباهت دارن؟امکانش هست که واحدهای خاصی رو از علوم کامپیوتر برداریم؟
    Galaxy Lights, Solar Echoes and Dark Matters Calling Us to Sth Bigger

John Oliver Explains Everything That is Wrong With Standardized Testing

نقل قول نوشته اصلی توسط kasra-dan نمایش پست ها
    سوالی در مورد گرایش های data mining/cloud computing دارم.

شخصی هدفش ادامه دادن یکی از این دو گرایش در مقطع دکترا هست.حالا شرایطی پیش بوده که باید برای سال اول لیسانس آمار بخونه و این امکان وجود داره که از سال دوم تغییر گرایش بده و وارد دانشگاه معتبری در زمینه ی علوم کامپیوتر بشه و علوم کامپیوتر رو ادامه بده...

1-واحدهای درس آمار در دانشگاه معتبر ایران می تونه به این شخص کمک کنه تا در این دو گرایش موفق باشه؟اگر فرصت پیش اومد تا در سال دوم به علوم کامپیوتر تغییر گرایش بده بهتره این کار رو بکنه یا آمار رو ادامه بده؟
    2-در دانشگاه های ایران دو رشته ی علوم کامپیوتر و آمار از نظر واحدهای درسی چه قدر با هم شباهت دارن؟امکانش هست که واحدهای خاصی رو از علوم کامپیوتر برداریم؟
    سلام
    من در مورد درسهای رشته آمار خیلی چیزی نمیدونم، ولی در کل اگر هدفتون ادامه در رشته های مربوط به کامپیوتر هست، حتما باید درسهای رشته کامپیتر رو بگیرید. تا اونجایی که من میدونم، cloud computing خیلی به آمار ربطی نداره. data mining درش از آمار زیاد استفاده میشه، ولی لازم هست که برنامه نویسی و گاهی database خوب بدونین. معمولا دانشگاه ها برای رشته های مختلف لیست درسی دارن که میتونین مطالعه کنین. همینطور میتونین به نوع درسهایی که استادهای این رشته ارائه میدن نگاه کنید. این رو میتونید از توی وبسایت استادهای این رشته ها ببینید.

موفق باشید.
    لطفا قوانین فروم رو بخونید و با رعایت اونها در بهبود کیفیت فروم سهیم باشید.

Member moyamos آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    CE

با درود به دوستان،

می خواستم یک نکته رو یاد آور بشم بابت برنامه نویسی البته ربطی به موضوع این بخش نداره اما تعدادی از عزیزان در صفحات قبل مطالبی رو بیان کرده اند که من فکر می کنم احتیاج به توضیح مختصزی داره.
    در حال حاضر برنامه نویسی یک ابزار هستش که قدرت بالایی رو به یک برنامه نویس خوب می ده، این ابزار در دست خیلی از مهندسان و کارشناسان قرار داره، از مهندسان برق و مکانیک گرفته تا کارشناسان مدیریت. حالا واقعا خیلی بی معنی هستش که کسی که قصد تحصیلات عالی در زمینه کامپیوتر داره در ذهنش در نظر بگیره که من از برنامه نویسی خوشم نمی یاد یا نمی خوام از آن استفاده کنم.

یک مثالی رو که من همیشه می شنوم اینکه درآمد هند از فروش نرم افزار از فروش نفت کشور ما، ایران بیشتره، البته من خودم دنبال مستندی درباره این موضوع نگشتم اما دور از انتظار نیست، و این چیزی نیست جز استفاده از ابزاری به نام برنامه نویسی. بیشتر تحقیقاتی که مربوط به مهندسی و یا برخی علوم می شوند، بالاخره در یک سطحی به برنامه نویسی احتیاج دارند. پس حکم عقل این است که این ابزار منعطف و قدرتمند را یاد بگیریم و از آن استفاده کنیم. بودن دوستانی که در خارج از ایران تحصیل کرده اند و بعضی وقتها از توانایی برنامه نویسی استادشون که مشکلی رو که خودشون نمی تونستن حل کنند رو حل کرده واقعا شک زده شدند.

حتی می تونم با کمی احتیاط بگم که اگر کسی در رشته کامپیوتر توانایی برنامه نویسی نداشته باشد در بیشتر مواقع اپراتوری بیش نخواهد بود. شاید نهایتا اپراتوری حرفه ای.

ApplyAbroad Veteran

سلام دوستان عزیز. میخواستم در این مورد بنده رو راهنمایی کنین.
    گرایش های رشته کامپیوتر در مقطع کارشناسی ارشد که در رابطه با مفاهیم شبکه های کامپیوتری و شبکه های بیسیم و امنیت شبکه باشه چیه ؟
    این بستگی به کورسی داره که دانشگاه میگذاره ؟ یا یک چیزه استاندارده در همه جای دنیا ؟
    برای این مباحث من باید Computer Sience رو انتخاب کنم یا رشته نزدیک تری هم وجود داره ؟
    اگر وجود داره، عنوان این رشته چیست ؟
    ممنونم.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط adrian نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز. میخواستم در این مورد بنده رو راهنمایی کنین.
    گرایش های رشته کامپیوتر در مقطع کارشناسی ارشد که در رابطه با مفاهیم شبکه های کامپیوتری و شبکه های بیسیم و امنیت شبکه باشه چیه ؟
    این بستگی به کورسی داره که دانشگاه میگذاره ؟ یا یک چیزه استاندارده در همه جای دنیا ؟
    برای این مباحث من باید Computer Sience رو انتخاب کنم یا رشته نزدیک تری هم وجود داره ؟
    اگر وجود داره، عنوان این رشته چیست ؟
    ممنونم.
    شما باید یا Computer Science رو انتخاب کنید یا Electrical and Computer Engineering . گرایش به اون فرم ایران معنی نداره. عملا زمینه تز شما همون گرایشتون خواهد بود. البته بعضی دانشگاهها دوره های فوق لیسانس حرفه ای بدون تز با عنوان Master in Networking یا Master in IT Security هم دارند مثلا در کانادا دانشگاههای UOIT، رایرسون، کنکوردیا و غیره ولی کلا دوره های فوق بدون تز برای ادامه تحصیل در دکترا مناسب نیست.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)