صفحه 16 از 62 نخستنخست ... 67891011121314151617181920212223242526 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 151 تا 160 , از مجموع 619

موضوع: کمک به انتخاب گرایش در رشته کامپیوتر

پیش فرض پاسخ : کمک به انتخاب گرایش در رشته کامپیوتر

با سلان خدمت دوستان گرامی
    من دیپلم کامپیوتر هستم و در ایران مهندسی شبکه رفتم
    الان میخوام ادامه تحصیل بدم ولی از اونجایی که دانشگاه رو نیمه کاره ول کردم الان نمی دونم چه رشته یی رو باید انتخاب کنم تا از راهه خودم دور نشم
    اگه اطلاعاتی دارید لطفا من رو راهنمایی کنید
    ممنون

سلام به همه دوستان عزیز
    من در ایران دیپلم کامپیوتر گرفتم و کلاسهای مهندسی شبکه (MCITP/ MCSE) رو گذروندم
    الان میخوام برای Bachelors اقدام کنم برای آلمان
    باید چه رشته ای رو انتخاب کنم
    باید برم دانشگاه کامپیوتر یا توی دانشگاه غیر هم میتونم رشته Network یا Security بخونم
    لطفا به من کمک کنید

Junior Member

سلام
    می خواستم اگه ممکنه منو توی انتخاب گرایش کمک کنید.
    من ترم 7 افزار هستم
    برنامه نویسی و درس های الگوریتمی ام هم خوبه . به برنامه نویسی و کلا حوزه ی نرم افزار خیلی علاقه دارم .
    اما اصلا سخت افزار رو نمیتونم تحمل کنم .
    توی درس هی ساختمان داده - الگوریتم - نظریه زبان ها و ماشین ها - برنامه نویسی و ... همیشه نمره ی عالی گرفتم .
    به نظر شما با توجه به علاقم به برنامه نویسی کدوم گرایش برام بهتره ( مضاف بر اینکه توی کشور هایی مثل کانادا کارش هم خوب باشه ) ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

در ضمن یه سوال دیگه هم داشتم اگه پروژه ی لیسانسم رو بخوام پردازش تصویر بدم چه طوره ؟؟؟چون میخوام مقالش کنم . میخوام بدونم با در نظر گرفتن مقاله ای در این زمینه برای چه فیلد هایی واسه ارشد میتونم Apply کنم ؟؟

ممنون میشم منو راهنمایی کنید .

Member moyamos آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    CE

نقل قول نوشته اصلی توسط Saba_A نمایش پست ها
    سلام
    می خواستم اگه ممکنه منو توی انتخاب گرایش کمک کنید.
    من ترم 7 افزار هستم
    برنامه نویسی و درس های الگوریتمی ام هم خوبه . به برنامه نویسی و کلا حوزه ی نرم افزار خیلی علاقه دارم .
    اما اصلا سخت افزار رو نمیتونم تحمل کنم .
    توی درس هی ساختمان داده - الگوریتم - نظریه زبان ها و ماشین ها - برنامه نویسی و ... همیشه نمره ی عالی گرفتم .
    به نظر شما با توجه به علاقم به برنامه نویسی کدوم گرایش برام بهتره ( مضاف بر اینکه توی کشور هایی مثل کانادا کارش هم خوب باشه ) ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

در ضمن یه سوال دیگه هم داشتم اگه پروژه ی لیسانسم رو بخوام پردازش تصویر بدم چه طوره ؟؟؟چون میخوام مقالش کنم . میخوام بدونم با در نظر گرفتن مقاله ای در این زمینه برای چه فیلد هایی واسه ارشد میتونم Apply کنم ؟؟

ممنون میشم منو راهنمایی کنید .
    نخست، صرف علاقه به برنامه نویسی نمی تونه معیاریی برای انتخاب گرایش و ادامه تحصیل باشه، چون این فقط یک ابزار هستش!
    دوم، شما خودتون باید یه بررسی بکنید که از بین گرایش های مختلف به کدوم علاقه دارید.

اما بهر حال Computer Science رشته مناسبی هستش که در آمریکای شمالی بیشتر طرفدار داره.
    در رابطه با پردازش تصویر دو راه دارید: یک، در گرایش هایی مثل علوم کامپیوتر و یا مهندسی کامپیوتر ادامه تحصیل بدهید و بصورت تخصصی روی این زمینه تمرکز کنید. دو، دنبال گرایش های مثل Machine Vision بگردید و برای اونها اپلای کنید.

اما در نظر داشته باشید نهایت پردازش تصویر و بینایی ماشین به سخت افزار ربط پیدا می کنه!

Member SirM2X آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

خوب من دیگه واقعا به کمکتون نیاز دارم... شروع کردم به ایمیل زدن به استاد ها و در حال حاظر به استادهایی که زمینه کاریشون Software Engineering & Development یا Artificial Intelligence یا مباحث مربوط به Robotics هست دارم ایمیل میزنم...
    اونم فقط به این دلیل که توی این زمینه ها فعالیت داشتم...
    راستش واقعا نمیدونم گرایش چی انتخاب کنم! :-(
    من همیشه از توسعه نرم افزار خوشم می اومد ولی ظاهرا خیلی جای پیشرفت نداره. از طرفی هم کلا از هوش مصنوعی میترسم... چون میترسم به جاهای سخت برسه و من علاقه م رو از دست بدم...
    چکار میتونم بکنم؟ واقعا گیج شدم! وقتم هم داره میگذره
    ممنون میشم از راهنماییتون.

Member moyamos آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    CE

نقل قول نوشته اصلی توسط SirM2X نمایش پست ها
    خوب من دیگه واقعا به کمکتون نیاز دارم... شروع کردم به ایمیل زدن به استاد ها و در حال حاظر به استادهایی که زمینه کاریشون Software Engineering & Development یا Artificial Intelligence یا مباحث مربوط به Robotics هست دارم ایمیل میزنم...
    اونم فقط به این دلیل که توی این زمینه ها فعالیت داشتم...
    راستش واقعا نمیدونم گرایش چی انتخاب کنم! :-(
    من همیشه از توسعه نرم افزار خوشم می اومد ولی ظاهرا خیلی جای پیشرفت نداره. از طرفی هم کلا از هوش مصنوعی میترسم... چون میترسم به جاهای سخت برسه و من علاقه م رو از دست بدم...
    چکار میتونم بکنم؟ واقعا گیج شدم! وقتم هم داره میگذره
    ممنون میشم از راهنماییتون.
    تنها چیزی که من می تونم در رابطه با زمینه کاری مهندسی نرم افزار بگم اینکه که اگه در این زمینه خبره بشین، پول توش هست!

هوش-رباتیک هم زمینه های گسترده داره، ذکر نکردید که فعالیت تون در چه زمینه بوده؟ اگر فعالیت رباتیکی داشتین باید ببینید چی کار کردید؟ صرف اینکه کمی در زمینه کاریی فعالیت داشتین رو ملاک قرار نیدن. قبلش حتما یه تحقیقی بکنید.
    زمینه کاری هوش مصنوعی، زمینه کاربردی، گسترده و جالب هستش اگر بهش علاقه داشته باشین و مباحث الگوریتمی، ریاضیات، آمار احتمال، شبیه سازی، محاسبات عددی و ریاضیات گسسته و .... رو احتیاج داره.
    حالا رباتیک یکی از بارزترین و مناسب ترین بسترهایی هستش که هوش مصنوعی رو می شه بصورت عملی و فیزیکی درش استفاده کرد. در رباتیک مسائل دیگه ای به غیر از هوش مصنوعی هم وجود داره مثل، ساختار های مکانیکی-حرکتی، الکترونیکی، کنترلی، حسگرها، سیستم های توکار و .....

پیشنهادی که من به شما و دوستان دیگه ایی که می خوان با زمینه های هوش آشنا بشن اینکه کتاب:Artificial Intelligence: A Modern Approach نوشته Stuart Russell, Peter Norvig رو تهیه کنید، البته اصل کتاب رو که انگلیسی هستش، یکبار حداقل بصورت گذرا به مطالب این کتاب نگاه کنید، تا ببینید که هوش چی میگه، چی می خواد و چی لازم داره. کتابخونه دانشگاه ها معمولا باید داشته باشن. این یک کتاب مرجع هستش و تقریبا تمام زیر زمینه های و کاربرد های هوش رو داره.

من لینک آمازون این کتاب رو قرار می دم، حداقل می تونید فهرست و بعضی از صفحات کتاب رو مشاهده کنید:
    http://www.amazon.com/gp/product/013...AVRND2ZRYAXREQ

Member SirM2X آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

نقل قول نوشته اصلی توسط moyamos نمایش پست ها
    تنها چیزی که من می تونم در رابطه با زمینه کاری مهندسی نرم افزار بگم اینکه که اگه در این زمینه خبره بشین، پول توش هست!

هوش-رباتیک هم زمینه های گسترده داره، ذکر نکردید که فعالیت تون در چه زمینه بوده؟ اگر فعالیت رباتیکی داشتین باید ببینید چی کار کردید؟ صرف اینکه کمی در زمینه کاریی فعالیت داشتین رو ملاک قرار نیدن. قبلش حتما یه تحقیقی بکنید.
    زمینه کاری هوش مصنوعی، زمینه کاربردی، گسترده و جالب هستش اگر بهش علاقه داشته باشین و مباحث الگوریتمی، ریاضیات، آمار احتمال، شبیه سازی، محاسبات عددی و ریاضیات گسسته و .... رو احتیاج داره.
    حالا رباتیک یکی از بارزترین و مناسب ترین بسترهایی هستش که هوش مصنوعی رو می شه بصورت عملی و فیزیکی درش استفاده کرد. در رباتیک مسائل دیگه ای به غیر از هوش مصنوعی هم وجود داره مثل، ساختار های مکانیکی-حرکتی، الکترونیکی، کنترلی، حسگرها، سیستم های توکار و .....

پیشنهادی که من به شما و دوستان دیگه ایی که می خوان با زمینه های هوش آشنا بشن اینکه کتاب:Artificial Intelligence: A Modern Approach نوشته Stuart Russell, Peter Norvig رو تهیه کنید، البته اصل کتاب رو که انگلیسی هستش، یکبار حداقل بصورت گذرا به مطالب این کتاب نگاه کنید، تا ببینید که هوش چی میگه، چی می خواد و چی لازم داره. کتابخونه دانشگاه ها معمولا باید داشته باشن. این یک کتاب مرجع هستش و تقریبا تمام زیر زمینه های و کاربرد های هوش رو داره.

من لینک آمازون این کتاب رو قرار می دم، حداقل می تونید فهرست و بعضی از صفحات کتاب رو مشاهده کنید:
    http://www.amazon.com/gp/product/013...AVRND2ZRYAXREQ
    اول از همه ممنون از پاسخ بسیار کاملتون!
    کاری که من کردم، اولا بیشتر شبیه سازی روباتیک بوده و مسابقات فوتبال شبیه سازی شده. پایان نامه م هم در مورد پیاده سازی واحد تصمیم گیری فازی برای روبات نائو بوده.
    در زمینه مهندسی نرم افزار هم، کار زیاد کردم و تجربه کاری نسبتا خوبی دارم. ضمنا یه دو جین زبان برنامه نویسی هم بلدم و به همه ش تقریبا مسلطم و با همه ش هم تا حالا پول در آوردم. من به مباحث الگوریتمی علاقه دارم، ولی وقتی بحث خیلی وارد ریاضیات خفن بشه، دیگه زده میشم! برای همینه که گفتم از هوش مصنوعی کلا میترسم.
    در مورد کتاب راسل-نورویگ هم که گفتین، اون به عنوان مرجع درس هوش مصنوعی ما تو دانشگاه بود و اون رو مطالعه کردم. البته واقعا توضیحاتی که راجع به هوش مصنوعی میده، خیلی خیلی پراکنده و سطحی هست و اگه کسی خودش کار نکنه، به نظر من با خوندن این کتاب بیشتر زده میشه!
    من وقتی توی کاری که انجام میدم موفق هستم که بهش علاقه کامل داشته باشم! واسه همینم وقتی کنکور لیسانس دادم، پامو کردم تو یه کفش و فقط توی رشته هام، نرم افزار انتخاب کردم.
    در مورد خود زمینه کاری مهندسی نرم افزار، میشه بیشتر توضیح بدین که منظور چی هست و چه مباحثی رو روش بیشتر تمرکز میکنه؟
    آخه خیلی دوستان اینجا معتقدن که این رشته دیگه «قدیمی» شده و بازار کار زیادی نداره! به همین خاطر کنجکاو شدم!
    بازم خیلی ممنونم.

Member moyamos آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    CE

کاری که من کردم، اولا بیشتر شبیه سازی روباتیک بوده و مسابقات فوتبال شبیه سازی شده. پایان نامه م هم در مورد پیاده سازی واحد تصمیم گیری فازی برای روبات نائو بوده.
    کارتون فکر کنم ربوکاپی بوده!

من به مباحث الگوریتمی علاقه دارم، ولی وقتی بحث خیلی وارد ریاضیات خفن بشه، دیگه زده میشم! برای همینه که گفتم از هوش مصنوعی کلا میترسم.
    در نظر داشته باشین که من نظر خودم رو می دم، منظورتون از زده شدن چی؟ اگه اینکه مثلا به مسائل ریاضی بر می خورین که بلد نیستین، یا درکش سخته خوب من فکر می کنم باید یاد بگیرین. ریاضیات در سطوح مختلف برای همه سخت و احتیاج به کنکاش دارن. مثال می زنم: من وقتی می بینم یک انسان یک توپ رو پرتاب می کنه و یک بازوی رباتیک بصورت خیلی نرم، عالی، دقیق و بدون هیچ خطا اون رو می گیره. واقعا لذت می برم، بعد تصمیم می گیرم که روی این مسئله فعالیت کنم، حالا می دونم که پشت این حرکت لذت بخش مباحث ریاضی و کنترلی زیادی وجود داره، اما اگه تصمیم گرفتم کاری شبیه اون انجام بدم شروع می کنم، مطالعه می کنم، یاد می گیرم حتی اگه مسائلی رو از دوران دانشگاه خوب یاد نگرفتم و یا فراموش کردم.

در مورد کتاب راسل-نورویگ هم که گفتین، اون به عنوان مرجع درس هوش مصنوعی ما تو دانشگاه بود و اون رو مطالعه کردم. البته واقعا توضیحاتی که راجع به هوش مصنوعی میده، خیلی خیلی پراکنده و سطحی هست و اگه کسی خودش کار نکنه، به نظر من با خوندن این کتاب بیشتر زده میشه!
    آره درسته که مباحث رو سطحی گفته، اما این یک کتاب مرجع هستش نه خود آموز هوش. شما با خوندن و یا بررسی این کتاب می بینید که مباحث هوش چقدر گسترده هستن و حداقل دست تون می یاد که هوش شامل چه زمینه هایی میشه.

در مورد خود زمینه کاری مهندسی نرم افزار، میشه بیشتر توضیح بدین که منظور چی هست و چه مباحثی رو روش بیشتر تمرکز میکنه؟
    آخه خیلی دوستان اینجا معتقدن که این رشته دیگه «قدیمی» شده
    منظور تون از زمینه کاری یا رشته مهندسی نرم افزار چی؟ اگر منظورتون ادامه تحصیل در مقطع فوق و دکترا با عنوان مهندسی کامپیوتر یا علوم کامپیوتر هستش، دانشگاه ها بیشتر روی همون مباحثی که در دوران لیسانس در ایران تدریس میشه تمرکز می کنن حالا کمی عمیقتر و یا با ارائه دروسی متنوع تر، مثلا ممکنه سیستم عامل پیشرفته یا سیستم های توزیع شده، معماری کامپیوتر پیشرفته، مهندسی نرم افزار پیشرفته، معماری نرم افزار، سیستم های تو کار، هوش مصنوعی، گرافیک کامپیوتری، Bioinformatics، Planning Algorithm، و خیلی دورس متفاوت که تو هر دانشگاه تنوع خاص خودش رو داره ارائه بشه.
    لینک ذیل رو مشاهده کنید و ببینید که چه تنوع در ارائه دورس در یکی از دانشگاه آمریکایی برای Computer Science-Graduate Program وجود داره!!
    http://www.bulletins.wayne.edu/gbk-o...0wb-07-41.html

قبلش این رو بگم که توی رشته کامپیوتر هیچ وقت مهندسی نرم افزار قدیمی نمیشه! ممکنه بعضی روشها و متدلوژی ها قدیمی بشن اما در عوضش روش های جدید بجاشون ارائه میشه!

ولی اما اگر منظورتون زمینه تخصصی خود مهندسی نرم افزار هستش، برای نمونه بیشتر روی مباحث معماری نرم افزار، مهندسی نرم افزار شئی گرا، Software Testing,
    Rigorous Software Development, Distributed Systems Architecture و حدود این موضوعات دورسی ارائه میشه.

بازار کار زیادی نداره! به همین خاطر کنجکاو شدم!
    بازار کار نداره؟؟ کسی رو می شناسم الان آمریکا داره دکترا می خونه، فقط امسال تابستون اومد ایران برای یک شرکتی توی یکی دو ماهی که تا ویزاش بیاد یک کاری انجام داد و رفت، حالا فکر می کنید چقدر پول گرفت؟ ۵۰ میلیون فقط برای طراحی نرم افزار و پیاده سازی و ماهی ۲ میلیون فقط برای پشتیبانی از راه دور!!! البته برای همه چنین موقعیت هایی پیش نمی یاد، اما اگر تو زمینه مهندسی نرم افزار خبره باشین (خبره!) ایران بهشت کار برای مهندسی نرم افزار هستش. و با وجود این همه سیستم دستی و عدم وجود سیستم بهینه کلی موقعیت کار وجود داره.

Member SirM2X آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

ممنونم دوست عزیز از جوابتون!
    با توجه به اینکه من بیشتر دارم به جنبه اقتصادی قضیه نگاه میکنم، و از اینکه عمری درس بخونم و بعدش هم پشت میز بشینم و استاد دانشگاه بشم، خوشم نمیاد، تمرکزم رو روی همون مهندسی نرم افزار میذارم!
    صحبت شما در مورد درآمدش کاملا درسته! همین الان توی چند ماه اخیر پروژه هایی به من پیشنهاد شده بود که رقم هاش واقعا قابل ملاحظه بود و من صرفا به خاطر اینکه فرصت نداشتم، همه شون رو ارجاع دادم به کسان دیگه... میخوام بگم یعنی حتی منی که یه لیسانس خالی دارم، میتونم این همه باهاش درآمد داشته باشم، چطور ممکنه با مدارک بالاترش و دانش گسترده تر نشه درآمد بهتری داشته باشه آدم!

واقعا راهنماییم کردین و طرز فکرمو عوض کردین! بسیار سپاسگزارم

ApplyAbroad Guru

. میخوام بگم یعنی حتی منی که یه لیسانس خالی دارم، میتونم این همه باهاش درآمد داشته باشم، چطور ممکنه با مدارک بالاترش و دانش گسترده تر نشه درآمد بهتری داشته باشه آدم!
    البته اشتباه نکنید در این رشته هم مانند اکثر رشته های دیگر با گرفتن مدارک بالاتر درآمد بالا نمیره. اون فقط ایرانه که بر اساس مدرک حقوق میدن. بالاترین درآمدها در نرم افزار مال کسانی که لیسانس رو میگیرند و میچسبند به کار. اکثر بزرگترین متخصصین و آرشیتکت های نرم افزار بیشتر از لیسانس ندارند.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)