صفحه 3 از 62 نخستنخست 1234567891011121353 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 619

موضوع: کمک به انتخاب گرایش در رشته کامپیوتر

ApplyAbroad Hero shp_com آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

پیش فرض پاسخ : کمک به انتخاب گرایش در رشته کامپیوتر

نقل قول نوشته اصلی توسط millad_mg نمایش پست ها

2 - من می خوام که توی الگوریتم ادامه بدم ولی نمی دونم که برم computer science یا software engineering ؟
    من فقط همین سوال شما رو جواب می دم چون من خودمم یک مدت سر این دو رشته مشکل داشتم.

ببینید computer science تقریبا و همون جوری هم که از description های رشته در سایت های مختلف هست بیشتر همون مهندسی کامپیوتر در ایران هست. که ما در دوره لیسانس نرم افزار می خونیم , گرافیک , database , طراحی الگوریتم و ... .

ولی software engineering تقریبا همون چیزایی هست که ما در درس نرم افزار دوره لیسانس می خونیم. اصول طراحی نرم افزار و ...

این رو بر اساس یک میزگرد که من در دانشگاه شیراز رفتم گفتم که اون جا 5 استاد از دانشگاه های مختلف جهان فقط و فقط در مورد این دو رشته حرف زدن. البته من حرف ها رو خلاصه کردم.

امیدوارم به دردتون بخوره.
    موفق باشید

امیدوارم
    اگر برای پاییز 2010 سوئد اپلای کردید، لطفا در این نظرسنجی شرکت کنید.
    در صورتی که نتیجه ی ویزای سوئدتون اومده، لطفا به اینجا مراجعه کنید.
    به امید خبر های خوب

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی کامپیوتر نرم افزار-تهران جنوب

با سلام
    بچه ها من می خوام مستر رشته کامپیوتر بخونم که ترجیح میدم بیشتر برنامه نویسی و الگوریتم داشته باشد پس داپارتمان science رو می خوام انتخاب کنم که تو همونم این سه تا رشته مجزا شده.من میخوام بدونم دومیه بیشتر تو چه زمینه اییه.راجع به بقیه هم اگه توضیحی داشته باشین ممنون می شم.

ApplyAbroad Veteran
    vahidR آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط leila.bm نمایش پست ها
    با سلام
    بچه ها من می خوام مستر رشته کامپیوتر بخونم که ترجیح میدم بیشتر برنامه نویسی و الگوریتم داشته باشد پس داپارتمان science رو می خوام انتخاب کنم که تو همونم این سه تا رشته مجزا شده.من میخوام بدونم دومیه بیشتر تو چه زمینه اییه.راجع به بقیه هم اگه توضیحی داشته باشین ممنون می شم.

احتمالا منظور دانشگاه رو اشتباه متوجه شديد (سه تا رشته نيست) !

گفته شده براي مقطع فوق ، گرايش computer science رو دو زمينه زوم ميكنه :

1- امنيت اطلاعات و سيستمهاي كامپيوتري كه بيشتر رو همين زمينه امنيت زوم ميكنه .
    2- مهندسي نرم افزار كه توضيحاتش در پستهاي قبلي داده شده ....

ضمن اينكه ليست درسها و توضيح هر كدوم از درسها رو هم كامل نوشته .
    ویرایش توسط vahidR : February 18th, 2010 در ساعت 01:47 AM
    لطفا از فرستادن پیام خصوصی خودداری کنید. اطلاعات من بهیجوجه بروز نیست و متاسفانه فرصت سر زدن به فروم رو هم ندارم .
    ممنون

Smile هوش مصنوعی یا علوم کامپیوتر

سلام خدمت همه دوستان

من لیسانس برق در رشته الکترونیک دارم و همیشه از برنامه نویسی کامپیوتر خوشم می آمده و یک جورایی خوره این کارم و برنامه های زیادی هم در همه زبانها نوشته ام. من می خواستم رشته فوقم را تغییر بدم و به مهندسی کامپیوتر برم ولی نمی دونم کدام گرایش را انتخاب کنم. از طرفی من دوست دارم که برنامه نویسی را برای ربات ها و ماشین های صنعتی ادامه بدم و از رشته برقم هم یک استفاده ای کرده باشم. می خواستم ببینم که گرایش هوش مصنوعی درباره برنامه نویسی برای ربات ها است یا نه؟ اگر ممکن هست دوستانی که در این رشته تحصیل می کنند درباره مباحث این رشته توضیح دهند. اگر ممکنه درباره رشته علوم کامپیوتر هم بیشتر توضیح دهید. کدامش بیشتر برنامه نویسی داره؟

رشته و دانشگاه
    Computer Science

پیش فرض پاسخ : هوش مصنوعی یا علوم کامپیوتر

نقل قول نوشته اصلی توسط reza_karimi76 نمایش پست ها
    سلام خدمت همه دوستان

من لیسانس برق در رشته الکترونیک دارم و همیشه از برنامه نویسی کامپیوتر خوشم می آمده و یک جورایی خوره این کارم و برنامه های زیادی هم در همه زبانها نوشته ام. من می خواستم رشته فوقم را تغییر بدم و به مهندسی کامپیوتر برم ولی نمی دونم کدام گرایش را انتخاب کنم. از طرفی من دوست دارم که برنامه نویسی را برای ربات ها و ماشین های صنعتی ادامه بدم و از رشته برقم هم یک استفاده ای کرده باشم. می خواستم ببینم که گرایش هوش مصنوعی درباره برنامه نویسی برای ربات ها است یا نه؟ اگر ممکن هست دوستانی که در این رشته تحصیل می کنند درباره مباحث این رشته توضیح دهند. اگر ممکنه درباره رشته علوم کامپیوتر هم بیشتر توضیح دهید. کدامش بیشتر برنامه نویسی داره؟
    بله هوش مصنوعی شما چیز هایی رو یاد می گیرین که می تونه درباره روبات ها باشه.
    در این رشته خیلی چیز ها مثل
    پردازش تكاملي
    يادگيري ماشين
    پردازش نمادي
    شبكه عصبي
    شناسايي آماري الگو
    سيستمهاوگزاره هاي فازي
    هوش مصنوعي پيشرفته
    رو می خونید که حالا توی هر کدوم که شما علاقه مند باشید می تونید بیشتر کار کنید. (http://www.shirazu.ac.ir/index.php?page_id=3263 اطلاعات بیشتر توی این لینک هست.)

ببینید همان طوری که قبلا هم گفتم بستگی داره شما دارین توی ایران می خونید یا خارج از ایران (توضیح در پست 21#)
    مهندسی کامپیوتر گرایش های زیادی داره. computer science که در خارج از ایران هست یکی از گرایش هاش هوش هست.
    هر دو شاخه برنامه نویسی های مخصوص به خودشون رو دارن. خوب مسلما در هوش ریاضی هم خیلی مهم هست.

شما اگه این رشته های رو در سایت دانشگاه ها بررسی کنید می بینید که حتی سیلابس هر دانشگاه با هم گاهی فرق داره. تمرکز بعضی دانشگاه ها در شاخه ای خاص هست.

موفق باشید
    به امید خبر های خوب

سلام دوستان عزیز

من یک لینک از منابع ارشد برای هوش مصنوعی پیدا کردم. می خواستم ببینم که این لیست خوبه یا نه؟ و آیا برای ارشد لازم است که همه اینها را بخونیم یا فقط جزوه های موسسات مثل پارسه یا پوران پژوه کافی است؟ لطفا به من کمک کنید تا بتونم یک برنامه ریزی مناسب برای ارشد داشته باشم. ممنون
    http://www.hamshagerdee.blogfa.com/post-31.aspx

رشته و دانشگاه
    Computer Science

سلام دوستان عزیز

من یک لینک از منابع ارشد برای هوش مصنوعی پیدا کردم. می خواستم ببینم که این لیست خوبه یا نه؟ و آیا برای ارشد لازم است که همه اینها را بخونیم یا فقط جزوه های موسسات مثل پارسه یا پوران پژوه کافی است؟ لطفا به من کمک کنید تا بتونم یک برنامه ریزی مناسب برای ارشد داشته باشم. ممنون
    http://www.hamshagerdee.blogfa.com/post-31.aspx
    آره این ها خوبه و شما باید همه رو بخونید.
    استفاده از جزوه های موسسه ها به شما کمک می کنه که بتونید متوجه بشید که چی مهم تر هست. هر چند همش به خود شما بستگی داره.
    من یادمه سال اولی که امتحان هوش دادم چون همون ترم هوش رو پاس کرده بودم تونستم 89 % بزنم.
    جزوه های خودتون هم خوب هست.
    من فکر می کنم غیر از این جزوه ها امتحان هر ماه مهم تر هست.

موفق باشید
    به امید خبر های خوب

سلام

من از چند تا از دانشجو های این رشته پرسیدم و آنها به من گفتند که ما توی فوق فقط الگوریتم طراحی می کنیم و کاری به برنامه نویسی نداریم. اینجوریه؟؟؟؟ من چون رشتم برقه و دوست دارم که یک رشته ای برم که بیشترش برنامه نویسی باشه و فقط تئوری محض نباشه. می خواستم ببینم رشته مهندسی نرم افزار موضوعاتش چیه؟ لطفا کمک کنید.

ApplyAbroad Veteran
    vahidR آواتار ها

سلام

من از چند تا از دانشجو های این رشته پرسیدم و آنها به من گفتند که ما توی فوق فقط الگوریتم طراحی می کنیم و کاری به برنامه نویسی نداریم. اینجوریه؟؟؟؟ من چون رشتم برقه و دوست دارم که یک رشته ای برم که بیشترش برنامه نویسی باشه و فقط تئوری محض نباشه. می خواستم ببینم رشته مهندسی نرم افزار موضوعاتش چیه؟ لطفا کمک کنید.
    من نمیدونم دوستان شما در کدوم کشور و دانشگاه دنیا درس میخونن .... اما کلا اگه تخصص کسی فقط طراحی الگوریتم (الگوریتم در چه زمینه ای؟؟) هم باشه باید پیاده سازیش کنه تا در عمل بتونه جواب الگوریتم طراحی شده رو ببینه

کلا در عرف همه جا اینطوریه که طراحی هر الگوریتم با پیاده سازی اون همراهه .. چون باید از test bed های خاص خودش با موفقیت عبور کنه ...
    ویرایش توسط vahidR : February 26th, 2010 در ساعت 12:26 AM
    لطفا از فرستادن پیام خصوصی خودداری کنید. اطلاعات من بهیجوجه بروز نیست و متاسفانه فرصت سر زدن به فروم رو هم ندارم .
    ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidR نمایش پست ها
    من نمیدونم دوستان شما در کدوم کشور و دانشگاه دنیا درس میخونن .... اما کلا اگه تخصص کسی فقط طراحی الگوریتم (الگوریتم در چه زمینه ای؟؟) هم باشه باید پیاده سازیش کنه تا در عمل بتونه جواب الگوریتم طراحی شده رو ببینه

کلا در عرف همه جا اینطوریه که طراحی هر الگوریتم با پیاده سازی اون همراهه .. چون باید از test bed های خاص خودش با موفقیت عبور کنه ...
    متاسفانه یا خوشبختانه دوستان من هم مثل خود من در ایران درس می خونند و می گفتند که در فوق دانشگاه های ایران بیشتر تئوری کار می کنند تا برنامه نویسی. من فکر کردم این رشته علاوه بر طراحی الگوریتم های هوش مصنوعی برنامه نویسی هم دارد. تو رو خدا یکی که توی این رشتس بیاد و دقیقا توضیح بده که موضوعات این رشته و زمینه های کاری این رشته چیه. بابا من برقیم و چیزی سر در نمی یارم. هرجا هم که میرم فقط توضیح کلی می دن که مثلا خوبه و برنامه نویسی هم داره! خوب اینو می دونم!!! بعدش را توضیح بدید. من می خوام رشتمو عوض کنم. خیلی بده اگه کلی بخونی و بعدش تازه بفهمی که این اون رشته ای نبود که تو می خواستی. لطفا کمک کنید.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)