صفحه 4 از 62 نخستنخست 123456789101112131454 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 619

موضوع: کمک به انتخاب گرایش در رشته کامپیوتر

ApplyAbroad Veteran
    vahidR آواتار ها

پیش فرض پاسخ : کمک به انتخاب گرایش در رشته کامپیوتر

نقل قول نوشته اصلی توسط reza_karimi76 نمایش پست ها
    متاسفانه یا خوشبختانه دوستان من هم مثل خود من در ایران درس می خونند و می گفتند که در فوق دانشگاه های ایران بیشتر تئوری کار می کنند تا برنامه نویسی. من فکر کردم این رشته علاوه بر طراحی الگوریتم های هوش مصنوعی برنامه نویسی هم دارد. تو رو خدا یکی که توی این رشتس بیاد و دقیقا توضیح بده که موضوعات این رشته و زمینه های کاری این رشته چیه. بابا من برقیم و چیزی سر در نمی یارم. هرجا هم که میرم فقط توضیح کلی می دن که مثلا خوبه و برنامه نویسی هم داره! خوب اینو می دونم!!! بعدش را توضیح بدید. من می خوام رشتمو عوض کنم. خیلی بده اگه کلی بخونی و بعدش تازه بفهمی که این اون رشته ای نبود که تو می خواستی. لطفا کمک کنید.
    شرایط شما تقریبا شبیه منه . منم لیسانس برق بودم ولی الآن رو پردازش و تحلیل تصویر کار میکنم (بین هوش در کامپیوتر میشه و پردازش سیگنال در مخابرات) ...
    متاسفانه من اطلاعی از رشته فوق کامپیوتر در ایران در زمینه هوش ندارم اما اینو باید بدونید که فقط تئوری معنی نمیده . همونقدر که فقط حل مدار در برق معنی نمیده !! مثلا باید دید مدار در چه زمینه ای قراره استفاده بشه ؟ بدیهیه که مدارهای کنترل درایو موتور BLDC هیچ ربطی به مدارهای مخابراتی نداره ! الگوریتم هم همینه . باید دید واسه چی میخواید الگوریتم develop کنید ؟
    اگه وارد هوش میخواید بشید به احتمال زیاد با شبکه های عصبی - الگوریتمهای ژنتیک - سیستمهای فازی و .... سر وکار خواهید داشت !
    اگه به روبوتیک هم علاقه مندید بینهایت درجه آزادی براتون فراهم هست : از بینایی روبات (Computer vision) گرفته تا الگوریتمهای Learning رفتار روبات (مثل Reinforcement learning و ...) تا خیلی چیزای دیگه وجود داره که میتونین روش کار کنید ....
    در مورد این کلمات تو گوگل سرچ کن تا متوجه بشی چکار میکنن ..

موفق باشید .
    ویرایش توسط vahidR : February 27th, 2010 در ساعت 05:51 PM
    لطفا از فرستادن پیام خصوصی خودداری کنید. اطلاعات من بهیجوجه بروز نیست و متاسفانه فرصت سر زدن به فروم رو هم ندارم .
    ممنون

Junior Member

می خواستم بدونم با مهندسی نرم افزار برای گرایش آی تی میشه اقدام کرد؟کدوم کشور یا دانشگاه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط reza_karimi76 نمایش پست ها
    متاسفانه یا خوشبختانه دوستان من هم مثل خود من در ایران درس می خونند و می گفتند که در فوق دانشگاه های ایران بیشتر تئوری کار می کنند تا برنامه نویسی. من فکر کردم این رشته علاوه بر طراحی الگوریتم های هوش مصنوعی برنامه نویسی هم دارد. تو رو خدا یکی که توی این رشتس بیاد و دقیقا توضیح بده که موضوعات این رشته و زمینه های کاری این رشته چیه. بابا من برقیم و چیزی سر در نمی یارم. هرجا هم که میرم فقط توضیح کلی می دن که مثلا خوبه و برنامه نویسی هم داره! خوب اینو می دونم!!! بعدش را توضیح بدید. من می خوام رشتمو عوض کنم. خیلی بده اگه کلی بخونی و بعدش تازه بفهمی که این اون رشته ای نبود که تو می خواستی. لطفا کمک کنید.
    ببينين، كلا برنامه نويسي چيز خاصي نيست. توي رشته كامپيوتر ترم اول و دوم مهمه. بعد ديگه اين يه كار كاملا جانبي ميشه كه با انواع زبانها مثل C++, java, matlab و .... در درس هاي مختلف بايد برنامه نويسي كرد. اون چيزي كه مهم ميشه مباحث تئوري يه. علم به مباحثي مثل ژنتيك، شبكه عصبي، فازي و ..... يعني اينكه شما به برنامه نويسي علاقه داري باعث ميشه كه توي رشته كامپيوتر در محيط كار موفق باشي چون اونجا همش بايد برنامه نوشت اما اصلا باعث نمي شه كه در ادامه تحصيل موفق باشي. در كامپيوتر مقوله كار (برنامه نويسي) و تحصيل دو بحث كاملا مجزا هستند. استادهاي كامپيوتر خيلي هاشون يه خط برنامه نمي تونن بنويسن و اين طبيعي يه.
    وقتي زندگي چيز زيادي به شما نمي دهد، دليلش آن است كه شما هم چيز زيادي از او نخواسته ايد.

ApplyAbroad Veteran
    vahidR آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mansooreh97 نمایش پست ها
    استادهاي كامپيوتر خيلي هاشون يه خط برنامه نمي تونن بنويسن و اين طبيعي يه.
    در واقع اين مساله اصلا طبيعي نيست ...
    اساتيدي كه بيشتر روي طراحي الگوريتم تمركز دارن اكثرا از محيطها و زبانهايي استفاده ميكنن كه به كارشون نزديكتر باشه و كتابخونه هاي بيشتري رو در احتيارشون قرار بده (مثل MATLAB) . اما اگه اساتيدي در رشته كامپيوتر نتونن يه خط كد بنويسن نه تنها طبيعي نيست بلكه باعث سرافكندگيه ...
    لطفا از فرستادن پیام خصوصی خودداری کنید. اطلاعات من بهیجوجه بروز نیست و متاسفانه فرصت سر زدن به فروم رو هم ندارم .
    ممنون

ApplyAbroad Hero shp_com آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

نقل قول نوشته اصلی توسط queen1112 نمایش پست ها
    می خواستم بدونم با مهندسی نرم افزار برای گرایش آی تی میشه اقدام کرد؟کدوم کشور یا دانشگاه؟
    ببینید زمانی که شما دانشگاه رو انتخاب کنید می تونید پیش نیاز های درسی رو چک کنید ببینید می شه یا نه؟
    ولی من شخصا تا الان ندیدم که نشه این کار رو کرد.
    کشور و دانشگاه زیاد هست. بستگی به خودتون داره. از آسیا گرفته تا اروپا و آمریکا و استرلیا
    موفق باشید
    اگر برای پاییز 2010 سوئد اپلای کردید، لطفا در این نظرسنجی شرکت کنید.
    در صورتی که نتیجه ی ویزای سوئدتون اومده، لطفا به اینجا مراجعه کنید.
    به امید خبر های خوب

سلام دوستان
    توی دانشگاه ما دستمون رو باز گذاشتن تا بین 4 تا گرایش یکی رو انتخاب کنیم.این هفته سر کلاس همه رفتم.
    I have no persian keyboard.so I continue to write in English due to easier writing_

I am studying master of computer science

And here, it is possible to take all the courses and write the thesis in one of them
    All seemed interesting to me and had exciting projects in their groups that made me interested,.
    I like AI track more but if I am true it is not so related to money.
    I want to take courses from 2 of the tracks ( one will be software or networking for money making) and
    beside it I take the second track of AI(that i have an more interest)
    but give the thesis in the one that money making tracks.
    and later for phd I want to apply for AI

how much important is it to have theses in the same filed while you apply for phd?

lotfan aghe mishe saritar javabaye khubetuno ro begid,akhe ta farda bishtar bara tasmimgiri vaght nadaram

doroood
    afshin
    ویرایش توسط afshin_student : April 18th, 2010 در ساعت 03:29 PM
    I remember the future again everyday

رشته و دانشگاه
    Computer Science

نقل قول نوشته اصلی توسط afshin_student نمایش پست ها
    سلام دوستان
    توی دانشگاه ما دستمون رو باز گذاشتن تا بین 4 تا گرایش یکی رو انتخاب کنیم.این هفته سر کلاس همه رفتم.
    I have no persian keyboard.so I continue to write in English due to easier writing_

And here, it is possible to take all the courses and write the thesis in one of them
    All seemed interesting to me and had exciting projects in their groups that made me interested,.
    I want to take courses from 2 of the tracks ( one will be software or networking for money making) and

how much important is it to have theses in the same filed while you apply for phd?

lotfan aghe mishe saritar javabaye khubetuno ro begid,akhe ta farda bishtar bara tasmimgiri vaght nadaram

doroood
    afshin
    شک نکنید که خیلی مهم هست که شما تز تون مربوط به چیزی باشه که می خواین درPHD انتخاب کنید. اگه AI می خواین باید در همون زمینه باشه و در زمینه ای هم باشه که علاقه مند هستید در AI چون شاخه های زیادی داره.
    موفق باشید
    به امید خبر های خوب

ApplyAbroad Veteran
    vahidR آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط afshin_student نمایش پست ها
    سلام دوستان

doroood
    afshin
    بستگی به زمینه های AI داره . چون AI خیلی خیلی وسیعه .
    اگه مثلا روی data mining مخصوصا شاخه آماری (statistical) اون (یکی از صدها شاخه های AI) کار کنید فرصتهای شغلی بسیار خوبی با درآمدهای بالا در انتظارتون هست .
    در واقع اخیرا بهش اصطلاح one of the sexy jobs in the next 10 years دادن و در شرکتهای معظمی چون گوگل - یاهو و آمازون به شدت خواهان داره ...
    ممنون

Junior Member

سلام
    خسته نباشید من چند تا سوال داشتم در مورد master کامپیوتر در مالزی
    توی لیست رشته ها چندتا گرایش هست که من نشنیده بودم.درواقع اینجا معماری هست و هوش مصنوعی ومهندسی نرم که ظاهرا مالزی این گرایش ها نیست
    و مثلا Master of Computer Science (Multimedia)هست که اطلاعی درموردش ندارم
    و
    Master of Computer Science (Management Information Systems
    و
    Master of Computer Science (Data Communication & Computer Network
    Distributed Computing and Networks
    اگه لطف کنید اطلاعاتی درمورد این گرایشها بم بدید ممنون میشم

رشته و دانشگاه
    Computer Science

نقل قول نوشته اصلی توسط shinnoon نمایش پست ها
    سلام
    خسته نباشید من چند تا سوال داشتم در مورد master کامپیوتر در مالزی
    توی لیست رشته ها چندتا گرایش هست که من نشنیده بودم.درواقع اینجا معماری هست و هوش مصنوعی ومهندسی نرم که ظاهرا مالزی این گرایش ها نیست
    و مثلا Master of Computer Science (Multimedia)هست که اطلاعی درموردش ندارم
    و
    Master of Computer Science (Management Information Systems
    و
    Master of Computer Science (Data Communication & Computer Network
    Distributed Computing and Networks
    اگه لطف کنید اطلاعاتی درمورد این گرایشها بم بدید ممنون میشم

قبل از هر چیز باید بدونین که بهترین مکان برای فهمیدن این که این رشته ها چی هستن و قرار هست چه چیزی تدریس کنن استفاده از سایت خود دانشگاه هست.
    مثلا من این لینک های رو از سایت دانشگاه UPM واستون می زارم بقیه دانشگاه ها رو به همین ترتیب می تونید پیدا کنید
    Master of Computer Science (Multimedia)
    The Department of Multimedia is established to:
    1. provide and offer courses related to Multimedia which are in demand to realise the Multimedia Super Corridor (MSC) in the current Information Technology era.
    2. be an excellent centre of teaching and research in the multimedia technology community and in the multimedia application design issues.
    3. provide skills, methods and techniques needed to design and realise advanced multimedia systems.

Master of Computer Science (Management Information Systems)
    Department of Information System
    Department of Information Systems is established to:
    1. Provide and offer courses related to Software Engineering and Information Systems which is in demand to test the efficiency of the application systems used in an organization.
    2. Produce graduates that are good in the technical aspects of software development including the tools needed in software development.
    3. Produce graduates with skills in managing software development, identifying the information needed for an organization, and can handle human problems caused by the information systems.
    4. Produce graduates that can help the organization to identify and provide the information technology needed accurately.
    5. Serve as a great education and research center in Software Engineering and Information Systems

Master of Computer Science (Data Communication & Computer Network)
    اینجا را مطالعه کنید

همانطوری که قبل اشاره کردم بهترین حالت استفاده از خود دانشگاه ها هست که مشخص هست می خوان با ارائه اون رشته چه کارهایی انجام بدن و شما باید بنابر علایقتون انتخاب کنید.
    موفق باشید
    به امید خبر های خوب

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)