صفحه 41 از 62 نخستنخست ... 313233343536373839404142434445464748495051 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 401 تا 410 , از مجموع 619

موضوع: کمک به انتخاب گرایش در رشته کامپیوتر

پیش فرض پاسخ : کمک به انتخاب گرایش در رشته کامپیوتر

با سلام
    من می خواهم برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی در رشته ی مهندسی نرم افزار به آمریکا بروم.
    ولی دانشگاه های خیلی کمی به طور مستقیم این رشته رو دارند ، مخصوصا در ایالت کالیفورنیا. برای تحصیل در این رشته باید حتما ابتدا رشته ی کامپیوتر ساینس رو بخونم یا می شود به طور مستقیم وارد این رشته شد؟
    لطفا اسامی دانشگاه هایی رو که این رشته رو به طور مستقیم دارند بگویید.
    با تشکر.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad0094 نمایش پست ها
    با سلام
    من می خواهم برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی در رشته ی مهندسی نرم افزار به آمریکا بروم.
    ولی دانشگاه های خیلی کمی به طور مستقیم این رشته رو دارند ، مخصوصا در ایالت کالیفورنیا. برای تحصیل در این رشته باید حتما ابتدا رشته ی کامپیوتر ساینس رو بخونم یا می شود به طور مستقیم وارد این رشته شد؟
    لطفا اسامی دانشگاه هایی رو که این رشته رو به طور مستقیم دارند بگویید.
    با تشکر.
    در جاهایی که رشته مستقلی به این نام نداشته باشند همان کامپیوتر ساینس جایگزین نرم افزار است. از نظر کار و ادامه تحصیل هم فرقی ندارند مهم فقط مهارتهای فنی شماست و عنوان رشته اهمیتی ندارد. نهایتا درسهای انتخابی تان را بیشتر در زمینه نرم افزار بردارید.

سلام به همگی
    من در حال حاضر ترم چهارم ارشد معماری کامپیوتر شریف هستم، سوالی که ذهنم رو درگیر کرده اینه که اکثر دانشگاه ها دو دانشکده ی مختلف دارند که هر دوش مرتبط با کار من هست، computer science و electrical and computer engineering حالا از دوستانی که اطلاع دارند اگه میشه راهنمایی کنند که گزایش من برای ادامه ی تحصیل در کدوم یکی از این دو گروه قرار میگیره؟
    با تشکر
    امضا بلد نیستم انگشت میزنم.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط starrynight نمایش پست ها
    سلام به همگی
    من در حال حاضر ترم چهارم ارشد معماری کامپیوتر شریف هستم، سوالی که ذهنم رو درگیر کرده اینه که اکثر دانشگاه ها دو دانشکده ی مختلف دارند که هر دوش مرتبط با کار من هست، computer science و electrical and computer engineering حالا از دوستانی که اطلاع دارند اگه میشه راهنمایی کنند که گزایش من برای ادامه ی تحصیل در کدوم یکی از این دو گروه قرار میگیره؟
    با تشکر
    سلام

گرایش شما در حیطه ECE هست...

البته بسته به تخصص تحقیقاتی تون ممکن هست به CS هم مرتبط بشید... مثلا فرض کنید زمینه کاری استادتون بهینه سازی lattice های توان در مدارات VLSI به کمک graph-based probabilistic algorithm ها یا روش های مشابه computational باشه...
    ولی در کل بحث های سخت افزاری بیشتر در ECE مطرح هستند...

براتون آرزوی موفقیت دارم

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط starrynight نمایش پست ها
    سلام به همگی
    با تشکر
    شما در هر دو دانشکده میتوانید ادامه تحصیل بدهید. در هر دانشگاه باید ببینید استادانی که در زمینه شما کار میکنند بیشتر در کدام دانشکده هستند.

Junior Member

سلام به همگی

کسی اطلاعاتی در مورد این رشته ها داره برای مستر باید یکی از اینها رو انتخاب کنم. برنامه نویسی بلدم ولی بیس ریاضی خوبی ندارم.
    Computer System Structure
    Computer Applied Technology
    Pattern Recognition & Intelligent System
    Computer Software and Theory
    ممنون میشم کسی کمک بکنه.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط faridparsa نمایش پست ها
    سلام به همگی

کسی اطلاعاتی در مورد این رشته ها داره برای مستر باید یکی از اینها رو انتخاب کنم. برنامه نویسی بلدم ولی بیس ریاضی خوبی ندارم.
    ممنون میشم کسی کمک بکنه.
    سلام

Computer System Structure: این گرایش احتمالا چیزی در راستای موضوعات computer architecture و مفاهیم سیستمی، embedded system ها و سخت افزاری کامپیوتر هست...

Computer Applied Technology: این گرایش هم می تونه بحث نرم افزاری و هم سخت افزاری رو شامل بشه... ولی باز هم احتمال میدم بیشتر حول و حوش embedded system ها و FPGA ها و محتملا computer network طرح شده باشه...

Pattern Recognition & Intelligent System: این گرایش در مورد سیستم های هوشمند و بازشناسی الگو هست که احتمالا یک پایه اون robotics هست... این موضوع نسبت به سایر موارد به شدت multidisciplinary هست و راه شما رو برای تحقیقات گستره در موضوعات مجاور مثل bioinformatic و electrical engineering هم باز خواهد کرد... ولی پایه ریاضی خوب می تونه در اون یک امتیاز باشه...

Computer Software and Theory: از title مشخص هست که بحث های مرتبط با software engineering و موضوعات تئوری CS رو میشه از این مدخل دنبال کرد... اگر صرفا به نرم افزار علاقه دارید، شاید راهتون به همین سمت باشه...

براتون آرزوی موفقیت دارم

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط faridparsa نمایش پست ها
    سلام به همگی

ممنون میشم کسی کمک بکنه.
    مشکل اینجاست که مقاطع بالا در کامپیوتر همه به بیس ریاضی قوی نیاز دارند. Computer Systems منظور طراحی سیستم عامل، فایل سیستم، درایور، سیستم های Execution، ساختارهای دیتاسنترها و مباحث تخصصی شبکه است که در بعضی مواقع می تونه کمتر ریاضی داشته باشه و در بعضی شاخه ها هم ریاضی قوی داره. بحث های تئوری کامپیوتر که تقریبا اکثرا ریاضی است و کلا سمتش نرید.

Junior Member shj90 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Net,Com Eng

سلام دوستان.کسی از عزیزان است در رابطه با انالیز شبکه ها (سلول، عصب و ارگان های زیستی گرفته تا روترهای اینترنت و ارتباطات اجتماعی) یاهمان Network Science اطلاعاتی داشته باشد. میزان کار و پذیرش ان در اپلای؟ ایا جز رشته ی حساس محسوب میشود اگر نظامی کار نشه که اکثرا نمیشه؟ و هر اطلاعاتی از قبیل بیس کاری ؟و اهمیت ان در داخل وخارج ؟و هر اطلاعاتی که عزیزان کار بلد دارند بدهند لطفا. سپاس پیشاپیش

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط shj90 نمایش پست ها
    سلام دوستان.کسی از عزیزان است در رابطه با انالیز شبکه ها (سلول، عصب و ارگان های زیستی گرفته تا روترهای اینترنت و ارتباطات اجتماعی) یاهمان Network Science اطلاعاتی داشته باشد. میزان کار و پذیرش ان در اپلای؟ ایا جز رشته ی حساس محسوب میشود اگر نظامی کار نشه که اکثرا نمیشه؟ و هر اطلاعاتی از قبیل بیس کاری ؟و اهمیت ان در داخل وخارج ؟و هر اطلاعاتی که عزیزان کار بلد دارند بدهند لطفا. سپاس پیشاپیش
    زمینه خوبی لست و اخیرا دوباره فعال شده بخصوص در زمینه هایی مثل کدینگ شبکه و آنالیز شبکه های اجتماعی. زمینه حساسی بنظرم نمیرسد.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)