صفحه 45 از 62 نخستنخست ... 353637383940414243444546474849505152535455 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 441 تا 450 , از مجموع 619

موضوع: کمک به انتخاب گرایش در رشته کامپیوتر

Banned

پیش فرض پاسخ : کمک به انتخاب گرایش در رشته کامپیوتر

نقل قول نوشته اصلی توسط mgh2606 نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان،
    با توجه به شرایطم لطفا راهنمایی بفرمایید: لیسانس و ارشد برق قدرت خوندم. خوشبختانه یا شوربختانه به این نتیجه رسیدم که وقتم رو تلف کردم و از این رشته متنفرم. در همین اثنا بدلیل کدنویسی برای پروژه ی درسها و پایان نامه فهمیدم که به کدزدن علاقه دارم (ناگفته نمونه که فقط با مطلب کد زدم) یه جرقه در ذهنم زده شد که وارد فیلد کامپیوتر بشم. از ریاضیات پیچیده و سیگنال که در برق هم هست متنفرم. به تحقیقات علاقه دارم و دلم نمیخاد در اینده تدریس کنم.
    با این اوصاف شما استادان چه پیشنهادی دارید؟ چه رشته و گرایشی رو برای من مناسب میدونید؟ من بیس کامپیوتر قوی ندارم، در حد رفع نیاز. متشکرم
    سلام

- بعضی از رشته های موجود در زمینه کامپیوتر، application-based هستند... مثل simulation sciences که بعضا در دانشگاه های آلمان ارائه میشه...
    اگر بتونید در زمان هایی مثل Matlab یا Python توانایی خودتون رو اثبات کنید (و اساسا به این رشته ها علاقه داشته باشید!)، ممکن هست بتونید برای دوره دکترا نظر استادی رو جلب کنید...

- در سایر موارد احتمالا ناچار خواهید بود اول یک دوره M.Sc. in CS بگذرونید.. چون background لازم برای فعالیت در سایر زمینه ای CS خیلی با عقبه شما فاصله داره و به با وضعیت فعلی شانسی برای دکترای CS نخواهید داشت...

در کل باید به شدت در زمینه جدید مطالعه داشته باشید.. چون مطالب زیادی برای تحقیقات موفق در این حیطه باید فرابگیرید...

براتون آرزوی موفقیت دارم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط m75 نمایش پست ها
    سلام دوستان آیا کسی که آی تی رو برای کارشناسی انتخاب کنه میتونه برای ارشد تو گرایش های نرم افزار توی کنکور شرکت کنه یا برای خارج تو رشته های مربوط به نرم افزار اپلای کنه؟
    راستش با توجه به چیزایی که من از آی تی شنیدم ترسیدم چون انگار همه درس هاش مثل درسهای کتاب کامپیوتر دبیرستان و یجورایی احتمال رفتن به خارج کمتره از نرم افزار
    یه سوال دیگه هم اینه که درس ها جوری هست که بتونم از سال دوم تو همون دانشگاه تغییر رشته بدم به نرم افزار
    با سلام
    بله میشه من خودم لیسانس ای تی دانشگاه تبریز خوندم الان ارشد نرم افزارعلم و صنعت میخونم...

Junior Member

سلام دوستان
    من 1 ترم دیگه لیسانس نرم افزار میگیرم و میخوام ارشد رو داخل ایران بگیرم و برای phd واسه خارج از کشور اقدام کنم
    همون طور که میدونید ایران واسه ارشد نرم افزار 4 تا گرایش داره که من فقط به گرایش نرم افزار و تا حدی به هوش مصنوعی علاقه دارم... با توجه به اینکه احتمالا" گرایش نرم افزار رو ادامه بدم لطف کنید راجع به گرایش ها و کلا" تحصیل phd توضیح بدید
    ممنون

میشه در مورد مستر مهندسی پزشکی در امریکا توضیح بدید ؟ من لیسانس نرم افزار دارم و واسه مستر به مهندسی پزشکی علامند شدم .
    PROVE THEM WRONG
    do it for the people who want to see you fail

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط bahar77 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من 1 ترم دیگه لیسانس نرم افزار میگیرم و میخوام ارشد رو داخل ایران بگیرم و برای phd واسه خارج از کشور اقدام کنم
    همون طور که میدونید ایران واسه ارشد نرم افزار 4 تا گرایش داره که من فقط به گرایش نرم افزار و تا حدی به هوش مصنوعی علاقه دارم... با توجه به اینکه احتمالا" گرایش نرم افزار رو ادامه بدم لطف کنید راجع به گرایش ها و کلا" تحصیل phd توضیح بدید
    ممنون
    Dear friend
    do not worry about PhD nowww
    whatever you do in the research part of your master degree can help you for PhD
    Bachelor is not important at all just your CGPA might be important for some universities
    Best of luck

Junior Member

سلام دوستان
    من لیسانس مهندسی کامپیوتر نرم افزار دارم ولی علاقه ام در زمینه کارای گرافیکی کامپیوتریه و همچنین طراحی وب سایت و به کار با نرم افزار های گرافیکی تا حدودی مسلطم می خواستم بدونم اگر بخوام در رشته های مرتبط با گرافیک کامپیوتری در یکی از کشورهای اروپایی و در مقطع مستر ادامه تحصیل بدم میتونم چه رشته هایی رو انتخاب کنم؟چون اینطور که تحقیق کردم رشته media که در همین زمینه هست نیاز به پرتفلیو داره و من پرتفلیو ندارم.اگه ممکنه تو این زمینه اگه اطلاعاتی دارین یا رشته دیگه ای به ذهنتون میرسه ممنون میشم راهنماییم کنید.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط faezeh_86 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من لیسانس مهندسی کامپیوتر نرم افزار دارم ولی علاقه ام در زمینه کارای گرافیکی کامپیوتریه و همچنین طراحی وب سایت و به کار با نرم افزار های گرافیکی تا حدودی مسلطم می خواستم بدونم اگر بخوام در رشته های مرتبط با گرافیک کامپیوتری در یکی از کشورهای اروپایی و در مقطع مستر ادامه تحصیل بدم میتونم چه رشته هایی رو انتخاب کنم؟چون اینطور که تحقیق کردم رشته media که در همین زمینه هست نیاز به پرتفلیو داره و من پرتفلیو ندارم.اگه ممکنه تو این زمینه اگه اطلاعاتی دارین یا رشته دیگه ای به ذهنتون میرسه ممنون میشم راهنماییم کنید.
    این مسئله تقریبا یک تغییر رشته کامل به حساب میاد برای شما. برای کارشناسی ارشد در دوره هایی که مربوط به design هستند معمولا نیاز به سابقه در design دارید.

نقل قول نوشته اصلی توسط faezeh_86 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    سلام من اگه جای شما بودم اینکارو نمی کردم چون با تغییر رشته کامل زمان زیادی رو باید صرف کنید . به نظرم بهتره دوره های طراحی سایت رو به صورت جداگانه بگدرونید خیلی چیزارو هم می تونید از منابع آنلاین به دست بیارید . خوشبختانه برای طراحسی سایت بیشتر از اینکه گرایش شما مهم باشه رزومه کاری شما و مهارت ها و زبان هایی که بلد هستید مهمه و فتوشاپ هم یکی از لازمه های گرافیکی در کنار کارتونه ...

دوربین مداربستهدوربین مداربسته viewra

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    نرم افزار شریف - هوش مصنوعی امیرکبیر

Post پاسخ : کمک به انتخاب گرایش در رشته کامپیوتر

نقل قول نوشته اصلی توسط sanaz1989 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    ببخشید یکم سوالم شاید مبهم باشه ولی راهنماییم کنید ممنونتون میشم.
    اول از همه بگم با اینکه عاشق ریاضی بودم ولی لیسانس نرم افزار انچنان درگیری با ریاضی نداشتم و ریاضیات دانشگاهیم ضعیفه..علاقه به فرمول هایی عجق وجقی هم ندارم و اصلا نمیخام خودمو درگیرش کنم...مخصوصا آمار و احتمالات....از DSP سیگنال و ریاضیات پیچیده برقی متنفرم ...

من خیلی علاقه به شبکه , Ad hoc و بالخص WSN دارم و اعمال کردن روش های بهینه سازی و جستجوی هوش مصنوعی دارم.....حتی مدیریت کردن داده هایی جمع اوری شده از این شبکه WSN میتونه جذاب باشه....بحث neuroScience هم جدیده که از NN و deep Learning استفاده میشه ولی خیلی بک گراندی قوی ندارم...

پشنهاد شما واسه مستر چیه؟یک فیلدی که ریاضیات پیچیده نداشته باشیی و به سردی دروس محض IT هم نباشه !! بازار کار متوسط ... علاقه هم سعی میکنم ایجاد بشه البته ریاضی نباشه...برنامه نویسی هم مشکلی ندارم ..C ++C Java Python

ممنون.
    تقریبا تمام مباحثی که گفتید در حد ارشد و دکترا ریاضیات نسبتا قوی ای رو میطلبه. روش های بهینه سازی (معادلات دیفرانسیل + جبرخطی)، هوش مصنوعی به خصوص روش های learning (آمار و احتمال + جبرحطی + معادلات دیفرانسیل)، نوروساینس هم اگه بخواید از حوزه محاسباتی بهش وارد بشید میشه عملا همون machine learning + پایه های زیستی و علوم اعصابی رشته. ضمنا هم تو هوش و هم نوروساینس ممکنه احتیاج به روش های پردازش سیگنال داشته باشید که میشه ریاضیات مهندسی و DSP. ارشد هوش مصنوعی در مجموع ریاضیات سنگینی داره.
    ارشد آی تی گرایش های مختلفش شاید بیشتر به کار شما بیاد. هر چند سیلابس اخیر درس های آی تی های دانشگاه ها رو که ببینید متوجه میشید که خیلی وارد مباحث هوش مصنوعی شدن. درس هایی مثل شبیه سازی (نیاز به آمار و احتمال)، مدل های احتمالاتی، داده کاوی و پردازش کلان داده ها (Big Data) و غیره دارن که باز هم تا حدی وارد ریاضیات هوش مصنوعی میشن ولی احتمالا حیلی سبک تر از خود گرایش هوش.
    ارشد آی تی گرایش تجارت الکترونیک یا شبکه شاید درمجموع ریاضیات سنگینی نداشته باشن. هر چند شبکه های ad-hoc هم ریاضیات خاص حودشون رو دارن!
    ارشد مدیریت آی تی هم هست که خب فکر کنم اصلا ریاضیات نداره ولی میشه همون آی تی محض که گفتید!

Junior Member

اگه مدرک بین المللی از موسساتی مثه مجتمع فنی تهران بگیریم میتونیم بریم خارج از کشور کار کنیم؟

الان توو چه زمینه ایی بریم موفق تر میشیم و بازار کار داره؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)