صفحه 46 از 62 نخستنخست ... 363738394041424344454647484950515253545556 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 451 تا 460 , از مجموع 619

موضوع: کمک به انتخاب گرایش در رشته کامپیوتر

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : کمک به انتخاب گرایش در رشته کامپیوتر

نقل قول نوشته اصلی توسط hami_007 نمایش پست ها
    اگه مدرک بین المللی از موسساتی مثه مجتمع فنی تهران بگیریم میتونیم بریم خارج از کشور کار کنیم؟

الان توو چه زمینه ایی بریم موفق تر میشیم و بازار کار داره؟
    چنین مدارکی به دردتون نمی خوره. اگه برای یادگیری میرید خوبه برید ولی به امید استفاده از مدرکش نباشید.

Junior Member

سلام
    از جناب S03 که میدانم در زمینه systems در یکی از بهترین دانشگاه ها هستند ممنون میشم اگر راهنمایی کنند . همچنین پست 260 شمارا هم دیده ام .
    علوم کامپیوتر خوندم و دوست دارم برای ارشد برم امریکا یا کانادا . اگرم ارشد نشه مجبورم در ایران ارشد تموم کنم و واسه دکترا برم و هدفم هم ماندن و مهجرت هست .
    خودم علاقه شدیدی دارم در مبحث big data کار کنم البته کار در صنعت و کار با hadoop و spark و علاقه ای به ریسرچ ندارم (چون واقعا ریاضیم قوی نیست و در حد خیلی معمولی هستم) . در حال حاضر هم course هایی که در coursera.org هست و مربوط به big data نیز هست را دارم میگذرانم و همچنین آشنایی با اگوریتم های ML هم دارم .
    میخواستم بپرسم برای اپلای یا ارشد در ایران آیا وارد هوش مصنوعی شوم یا نرم افزار را انتخاب کنم که به big data نزدیکتر شوم ؟ علاقه ام به درسایی مثل سیستم عامل و پایگاه داده بیشتر هست تا ریاضیات (چون ریاضیاتی توش نیست) . و اینکه ریاضیات گرایش نرم افزار ودر کل ریاضیات دروسی که در گرایش systems هستند در چه حد هست و چه نوع ریاضیاتی هست؟ کاربردی یا محض؟
    آیا واقعا big data مهارت های برنامه نویسی بالا و تجربه کار با database و platform های متفاوت را میخواد یا بیشتر ریاضیات قوی؟
    البته میدانم دکترا research base هست ولی در کل اگر نتونم برای ارشد پذیرش بگیرم مجبورم دکترا بروم .
    از بقیه دوستان هم که کمک میکنند تشکر میکنم .

Member
    رشته و دانشگاه
    UNSW-Computer Science

نقل قول نوشته اصلی توسط drizzyamir نمایش پست ها
    سلام
    از جناب S03 که میدانم در زمینه systems در یکی از بهترین دانشگاه ها هستند ممنون میشم اگر راهنمایی کنند . همچنین پست 260 شمارا هم دیده ام .
    علوم کامپیوتر خوندم و دوست دارم برای ارشد برم امریکا یا کانادا . اگرم ارشد نشه مجبورم در ایران ارشد تموم کنم و واسه دکترا برم و هدفم هم ماندن و مهجرت هست .
    خودم علاقه شدیدی دارم در مبحث big data کار کنم البته کار در صنعت و کار با hadoop و spark و علاقه ای به ریسرچ ندارم (چون واقعا ریاضیم قوی نیست و در حد خیلی معمولی هستم) . در حال حاضر هم course هایی که در coursera.org هست و مربوط به big data نیز هست را دارم میگذرانم و همچنین آشنایی با اگوریتم های ML هم دارم .
    میخواستم بپرسم برای اپلای یا ارشد در ایران آیا وارد هوش مصنوعی شوم یا نرم افزار را انتخاب کنم که به big data نزدیکتر شوم ؟ علاقه ام به درسایی مثل سیستم عامل و پایگاه داده بیشتر هست تا ریاضیات (چون ریاضیاتی توش نیست) . و اینکه ریاضیات گرایش نرم افزار ودر کل ریاضیات دروسی که در گرایش systems هستند در چه حد هست و چه نوع ریاضیاتی هست؟ کاربردی یا محض؟
    آیا واقعا big data مهارت های برنامه نویسی بالا و تجربه کار با database و platform های متفاوت را میخواد یا بیشتر ریاضیات قوی؟
    البته میدانم دکترا research base هست ولی در کل اگر نتونم برای ارشد پذیرش بگیرم مجبورم دکترا بروم .
    از بقیه دوستان هم که کمک میکنند تشکر میکنم .
    سلام
    یک واقعیت رو باید در نظر بگیرید واسه انتخاب رشته، تقریبا نرم افزار در ایران یک خیال است! یعنی دانشگاه های ایران تو مقطع ارشد و دکتری واقعا در این زمینه با کمبود استاد خوب مواجه است. بیشتر استادها هم یا میرند سراغ شبکه (اصولا نرم افزاری نیست) یا همون کارهای هوش انجام میدند
    من خودم علاقه شدیدی به نرم افزار داشتم و باعث شد که ارشد نرم افزار بخونم
    ولی اگر دوباره برگردم و بخوام ایران ارشد بخونم هوش انتخاب میکنم و همزمان تو صعنت برنامه نویسی میکنم
    لزوما دکتری و نرم افزار هم همیشه برپایه ریاضیات نیست در مقطع ارشد و دکتری ولی وقتی شما اگر قصد دکتری دارید نباید از هیچ چیزی ترس داشته باشید! بیگ دیتا میتونه شامل الگوریتم های ریاضی بخصوص الگوریتم های گرافی باشه و کلا آمار بخش جدایی ناپذیرش هست

سلام
    من من لیسانسم رو از دانشگاه ازاد رشته نرم افزار گرفتم
    الان تصمیم گرفتم برم اتریش برای ادامه تحصیل
    خواستم بدونم من میتونم رشته ام رو به IT یا شبکه تغییر بدم
    ممنون میشم کمکم کنید
    اگه میشه من از چه راهی اقدام کنم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mysilver نمایش پست ها
    سلام
    یک واقعیت رو باید در نظر بگیرید واسه انتخاب رشته، تقریبا نرم افزار در ایران یک خیال است! یعنی دانشگاه های ایران تو مقطع ارشد و دکتری واقعا در این زمینه با کمبود استاد خوب مواجه است. بیشتر استادها هم یا میرند سراغ شبکه (اصولا نرم افزاری نیست) یا همون کارهای هوش انجام میدند
    من خودم علاقه شدیدی به نرم افزار داشتم و باعث شد که ارشد نرم افزار بخونم
    ولی اگر دوباره برگردم و بخوام ایران ارشد بخونم هوش انتخاب میکنم و همزمان تو صعنت برنامه نویسی میکنم
    لزوما دکتری و نرم افزار هم همیشه برپایه ریاضیات نیست در مقطع ارشد و دکتری ولی وقتی شما اگر قصد دکتری دارید نباید از هیچ چیزی ترس داشته باشید! بیگ دیتا میتونه شامل الگوریتم های ریاضی بخصوص الگوریتم های گرافی باشه و کلا آمار بخش جدایی ناپذیرش هست
    مشکل من با هوش این هست که دیگاه هوش نسبت به Big Data را دوست ندارم چون باید دنبال بهبود الگوریتم های Machine Learning برای استخراج دانش بود که عملا وارد فاز آمار و بهینه سازی میشود .
    اما باز هم دیدگاه شبکه و Cloud و همچنین نرم افزار که در مجموع طراحی Platform ها و نحوه بهینه کردن آنهاست را بیشتر میپسندم . البته نمیدانم دیدم تا چه حد نسبت به شبکه و نرم افزار درباره Big Data درست هست . بیشتر حدس میزنم .
    شما که فوق نرم افزار را خوانده اید میشود یه مختصر بگویید که دید یه کسی که نرم افزار خونده نسبت به Big Data چه هست ؟ آیا باز هم باید دنبال الگوریتم های Machine Learning بود یا خیر؟؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط drizzyamir نمایش پست ها
    مشکل من با هوش این هست که دیگاه هوش نسبت به Big Data را دوست ندارم چون باید دنبال بهبود الگوریتم های Machine Learning برای استخراج دانش بود که عملا وارد فاز آمار و بهینه سازی میشود .
    اما باز هم دیدگاه شبکه و Cloud و همچنین نرم افزار که در مجموع طراحی Platform ها و نحوه بهینه کردن آنهاست را بیشتر میپسندم . البته نمیدانم دیدم تا چه حد نسبت به شبکه و نرم افزار درباره Big Data درست هست . بیشتر حدس میزنم .
    شما که فوق نرم افزار را خوانده اید میشود یه مختصر بگویید که دید یه کسی که نرم افزار خونده نسبت به Big Data چه هست ؟ آیا باز هم باید دنبال الگوریتم های Machine Learning بود یا خیر؟؟
    برای Big data حتی اگه بخواید روی بعد نرم افزاری قضیه و سیستم هایی مثل Hadoop یا Spark کار کنید لازمه حداقل هایی رو در Machine learning بلد باشید از جمله آگاهی از نحوه محاسبات و الگوریتم ها چون این سرویس ها رو برای این طراحی می کنید که بقیه بر اساسش چنین کاربردهایی داشته باشند. اگه هدفتون فقط کاربرد است و قصد توسعه ندارید میتونید مهندسی نرم افزار رو به شکل کاربدی کردن این تکنولوژی ها در سرویس های مختلف بکار ببرید ولی باز هم برگ برنده ای نخواهد بود چون توسعه، Tune کردن الگوریتم های Machine learning و ... نیاز به آگاهی لازم داره.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط S03 نمایش پست ها
    برای Big data حتی اگه بخواید روی بعد نرم افزاری قضیه و سیستم هایی مثل Hadoop یا Spark کار کنید لازمه حداقل هایی رو در Machine learning بلد باشید از جمله آگاهی از نحوه محاسبات و الگوریتم ها چون این سرویس ها رو برای این طراحی می کنید که بقیه بر اساسش چنین کاربردهایی داشته باشند. اگه هدفتون فقط کاربرد است و قصد توسعه ندارید میتونید مهندسی نرم افزار رو به شکل کاربدی کردن این تکنولوژی ها در سرویس های مختلف بکار ببرید ولی باز هم برگ برنده ای نخواهد بود چون توسعه، Tune کردن الگوریتم های Machine learning و ... نیاز به آگاهی لازم داره.
    ممنونم از راهنمایی .
    آگاهی لازم که مشکلی نیست و معمولا در این حد از Machine Learning اطلاعات دارم و کار کرده ام با الگوریتم های متفاوت آن برای حل مسائل.
    فقط میخواستم وارد بحث های Cloud , Internet Of Things و Big Data بیشتر بشوم چون علاقه ام به IT خیلی بیشتر هست تا AI .
    به نظر شما اگر مجبور شوم که در ایران ارشد را بخوانم و برای دکترا اپلای بکنم , بهتر هست وارد IT و نرم افزار شوم یا اینکه هوش را بخوانم؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Morgue

سلام
    من دارم لیسانس الکترونیک تقریبا تموم میکنم. منتها به خاطر علاقه شخصی دوست دارم برای master گرایش هوش مصنوعی بخونم. اگر میشه لطف کنید یه دورنمای کلی بیان کنید و اینکه میخوام بدونم چه مهارتهایی مهم هست(از جمله زبان های برنامه نویسی مرتبط و اینکه از کجا programming رو شروع کنم)
    درضمن قصد اپلای برای امریکا و کانادا هم برای زمستان سال آینده دارم و میخوام در این مدت زبان های برنامه نویسی مرتبط رو یاد بگیرم.
    خواهش میکنم از عزیزانی که به سطح بالایی در این رشته رسیدن به بنده مشورت بدن.

Junior Member

سلام عزیزان
    بنده قصد داشتم ارشد سیستم های هوشمند رو ادامه بدم ولی متاسفانه در شیراز ارشد علوم کامپیوتر نیست و با توجه به شاغل بودن نمیتوانم به شهرهای دیگر برم. آیا از اینکه باید هوش از کنکور مهندسی بخونم مشکلی نیست؟چون بعضی منابع کنکوریش هم خیلی ربطی نداره به هوش.

Junior Member

من رشته ی It میخونم و سال دومم هم هست ، میخواستم برای کار و یا ادامه ی تحصیل به یکی از کشور های امریکا ، کانادا و یا آلمان مهاجرت کنم بنظر شما در طول این دو سالی که در پیش رو دارم چه اقدامی انجام بدم تا این روند سریعتر بشه . بنده دوره های آیلتس رو میرم و انشاا.. تا تابستون آیلتس 6.5 تا 7 میتونم بگیرم .

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)