صفحه 52 از 62 نخستنخست ... 24243444546474849505152535455565758596061 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 511 تا 520 , از مجموع 619

موضوع: کمک به انتخاب گرایش در رشته کامپیوتر

Junior Member

پیش فرض پاسخ : کمک به انتخاب گرایش در رشته کامپیوتر

سلام
    من هم امسال کنکور دادم نتیجه خوب نشد
    دو سوال دارم ممنون میشم جواب بدین
    با توجه به رتبه برای تهران و حتی تبریز شانس کمی دارم بین دانشگاه بوعلی همدان و دانشگاه مرکز استان خودمون (دانشگاه کردستان)که فاصله کمتری داره دودلم برای بورس آمریکا بین بوعلی و کردستان تفاوت زیادی هس؟

کدوم مباحث ریاضی برای دو ترم اول مهندسی کامپیوتر لازمه؟میخوام تقویتیشون کنم

Junior Member

لطفا پاسخ دهید چون فرصت انتخاب رشته روبه پایان است

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    نرم افزار شریف - هوش مصنوعی امیرکبیر

نقل قول نوشته اصلی توسط DawoodKH نمایش پست ها
    سلام
    من هم امسال کنکور دادم نتیجه خوب نشد
    دو سوال دارم ممنون میشم جواب بدین
    با توجه به رتبه برای تهران و حتی تبریز شانس کمی دارم بین دانشگاه بوعلی همدان و دانشگاه مرکز استان خودمون (دانشگاه کردستان)که فاصله کمتری داره دودلم برای بورس آمریکا بین بوعلی و کردستان تفاوت زیادی هس؟

کدوم مباحث ریاضی برای دو ترم اول مهندسی کامپیوتر لازمه؟میخوام تقویتیشون کنم
    ۱- بین دانشگاه های ناشناخته دیگه خیلی فرقی نیست. برای بورس گرفتن هر جا هستید معدل رو سعی کنید بالا باشه و زبانتون هم قوی کنید
    ۲- تو دروس تخصصی ریاضی گسسته ، تو دروس عمومی همون معادلات دیفرانسیل که در قالب دروس ریاضی ۱ و ۲ ارائه میشه

Junior Member

درود دوستان
    لطفا دوستانی که توی آمریکا هستند و اطلاعات خوبی دارند مخصوصا اونهایی که توی علوم کامپیوتر نظری، یا مهندسی برق مخابرات، یا نظریه اعداد محاسباتی و الگوریتمیک، یا ریاضیات رمزنگاری و کدگذاری درس خوندند یا دوستایی تو این رشته ها داشتند بسیار خوشحال میشم لطف بفرمایند، راهنمایی کنند.
    من فارغ التحصیل کارشناسی ارشد ریاضی محض و کارشناسی مهندسی برق هستم و پایان نامه ارشدم رو روی موضوعی کار کردم که مربوط به
    رمزنگاری (pure cryptography) هست (البته توش کار برنامه نویسی انجام ندادم و بیشتر کار ریاضی و الگوریتمیک بوده) و ارتباط زیادی با شاخه نظری رشته علوم کامپیوتر(theoretical computer science) داره. سوالم این هست که باتوجه به اینکه رشته علوم کامپیوتر چندین شاخه اصلی داره که یکیش شاخه theory (نظری) هست:
    1. بازار کار شاخه theoretical computer science یا همون علوم کامپیوتر نظری توی آمریکا چه طوره؟
    2. من می خوام دکترا رو توی رشته ای ادامه بدم که مرتبط با پایان نامه ارشدم باشه که برای رسیدن به این هدف میتونم برای سه دانشکده (ریاضی)، (علوم کامپیوتر نظری)، (مهندسی برق مخابرات) ، اقدام کنم چون که اساتیدی که کارهای مورد علاقه من رو انجام میدن توی این سه دانشکده میشه پیداشون کرد. سوالم اینه که من برای این دانشکده ها به ترتیب اولویت، برای کدومشون اپلای کنم، تا پذیرشم احتمتالش بیشترباشه (با توجه به رزومم: البته من هیچ course‌ ای رو از رشته علوم کامپیوتر پاس نکردممگر "رمزنگاری، کدگذاری" . منتها پایان نامم مربوط به algorithmic number theory و cryptography‌ هست که اشتراکی هست بین ریاضی محض و علوم کامپیوتر که در این بین به شاخه "علوم کامپیوتر نظری" بسیار مربوط میشه) ؟
    3. با توجه به اطلاعاتی که در بالا دادم ، برای بازارکار در آ مریکا آیا مهم هست که من در کدوم یک از این سه دانشکده، در آمریکا مدرک بگیرم؟ یعنی میخوام بدونم کدوم یک از این سه تا دانشکده را در صورت داشتن حق انتخاب، پیشنهاد میکنید که تو اولویت بذارم تا در صورت پذیرش، برای بازارکار در آمریکا شانسم بعدا بالاتر باشه؟
    (ضمنا من به ریاضیات بسیار زیاد علاقه دارم و اینکه توی برنامه نویسی فعلا در حد متوسط رو به بالا هستم ولی اگر نیاز کارم باشه "مخصوصا توی رشته علوم کامپیوتر و مهندسی برق" حتما برای بهتر یاد گرفتنش وقت خواهم گذاشت)
    پیشاپیش مرسی از پاسختون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی نرم افزار - علوم و تحقیقات

نقل قول نوشته اصلی توسط p3ym4n نمایش پست ها
    سلام.
    من برای مستر اقدام کردم برای آمریکا و طبق گفته اون شرکتی که کارهای ادمیشن رو انجام میدن قراره که یکسری دانشگاه رو لیست کنن و بهم بگن و ببینم که کدوم بهتره و چندتا رو برای ادمیشن انتخاب کنیم تا ببینیم کدوم اوکی میشه.
    من در حال حاضر برنامه نویسی وب می کنم ٬ لیسانس نرم افزار دارم و علاقمند به تحصیل در رشته ای هستم که با این کاری که الان دارم می کنم مرتبط باشه.
    حالا نمی دونم که چه گرایش هایی و یا رشته هایی مرتبط با این موضوع هست که من براشون می تونم اقدام کنم.
    ممنون میشم اگه کسی اطلاع داره راهنمایی کنه.
    فکر کنم همون مهندسی نرم افزار عزیز خودمون
    البته بعضی از دانشگاه ها یه سری رشته دارند که که شاید به علایق شما نزدیک باشه مثلا : MSc Web Science

سلام
    من کارشناسی کامپیوتر (رم افزار)دارم
    در زمینه ربوکاپ و کلا تیم های و مدتی تحقیق کردم و حتی یک تیم هم تشکیل دادیم که موفق نشدیم. در زمینه رباتیک 1 سال قبل از دانشگاه مازندران که اولین ربات انسان نما را ساخت ما پیشنهاد ساخت این ربات را به دانشگاه خودمون دادیم که به دلیل مسائل مالی قبول نکردند.
    در زمینه آنتن های مخابراتی هم مدتی تحقیق کردم و یه ایده ساخت یه نوع آنتن high tech را دادم که با یه استاد مخابرات که در میان گذاشتم کاملا عملی و منطقی میدونست . ولی بنا به دلایل شخصی از ادامه مراحل ساخت منصرف شدم. هنوز هم کسی اونو نساخته.
    کلا علاقه مند کارهای تحقیقاتی هستم .
    به نظر شما چه گرایشی را برا اپلای انتخاب کنم
    ممنون میشم کمک کنید

Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی, مهندسی نرم افزار

سلام دوستان

با شرایط و توضیحات زیر:

اگرکسی ارشدُ گرایش هوش مصنوعی بخواد بخونه-
    بامعدل کارشناسی 17 و خورده ای از دانشگاه شریعتی تهران
    2 مقاله آی اس آی
    نمره آیلتس 6.5

چه دانشگاه هاییو میتونه اپلای کنه؟
    امریکا- کانادا- سوئیس- آلمان- استرالیا

Junior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط ElittA نمایش پست ها
    سلام دوستان

با شرایط و توضیحات زیر:

اگرکسی ارشدُ گرایش هوش مصنوعی بخواد بخونه-
    بامعدل کارشناسی 17 و خورده ای از دانشگاه شریعتی تهران
    2 مقاله آی اس آی
    نمره آیلتس 6.5

چه دانشگاه هاییو میتونه اپلای کنه؟
    امریکا- کانادا- سوئیس- آلمان- استرالیا
    جی ار ای نداری واسه امریکا باید بگری
    نمره ایلتست کمه واسه خیلی جاها مثلا این نمره واسه کشورهای انگلیسی زبان اصلا خوب نیست
    مقاله داری افرین خیلی خوبه
    اینطوری ( نظر شخصی) سویس و المان

Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی, مهندسی نرم افزار

))
    نقل قول نوشته اصلی توسط software_eng نمایش پست ها
    جی ار ای نداری واسه امریکا باید بگری
    نمره ایلتست کمه واسه خیلی جاها مثلا این نمره واسه کشورهای انگلیسی زبان اصلا خوب نیست
    مقاله داری افرین خیلی خوبه
    اینطوری ( نظر شخصی) سویس و المان
    اولا من که هنوز جوجه ام سوم دبیرستانم برای 1 آشنایی پرسیدم چون حوصله تو فروم چرخیدنو نداره! (البته اینا اطلاعاتی بود که من داشتم دقیق ترش موجوده)
    دوم ممنون

Junior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط ElittA نمایش پست ها
    ))

اولا من که هنوز جوجه ام سوم دبیرستانم برای 1 آشنایی پرسیدم چون حوصله تو فروم چرخیدنو نداره! (البته اینا اطلاعاتی بود که من داشتم دقیق ترش موجوده)
    دوم ممنون
    کاش منم جوجه سوم دبیرستان بودم - یه جای خوندم که بعد از بیست و خوردی سال دیگه هیچ وقت نمی تونی نیتیو زبان دیگه ای بشی و یادگیری زبان سخته.
    من جای تو بودم از همین حالا برنامه ریزی می کردم رو زبان و کار بعد از دیپلم. درس خوندن تو ایران فقط مسخره کردن خودمون بود.
    البته این نسخه واسه تو نبود. این افکار خود منه.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)