صفحه 55 از 62 نخستنخست ... 5454647484950515253545556575859606162 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 541 تا 550 , از مجموع 619

موضوع: کمک به انتخاب گرایش در رشته کامپیوتر

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : کمک به انتخاب گرایش در رشته کامپیوتر

نقل قول نوشته اصلی توسط mida نمایش پست ها
    سلام دوستان
    کدام گرایش رشته کامپیوتر به مباحث user experience و user interface نزدیک تر هست. کلا این دو موضوع جای کار آکادمیک دارن یا صرفا تو زمینه شغلی کاربرد دارن؟
    برای مثال من در مورد یه سری الگوریتم های طراحی شنیدم میشه به عنوان کاردانشگاهی و پژوهشی روشون کار کرد؟ اگر کسی اطلاعاتی داره ممنون میشم راهنمایی کنه.
    خارج از ایران چه گرایشی هست که به این مباحث مربوط بشه ؟
    HCI (Human-Computer Interactions)

https://en.wikipedia.org/wiki/Human%...er_interaction

Junior Member mida آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها

ممنون از راهنماییتون، میشه لطفا نظرتون رو راجع به این فیلد بفرمایید؟ رشته من کامپیوتر بوده برای ارشد هم احتمالا یا نرم افزار و یا هوش مصنوعی بخونم. جای کار داره برای مقاله و اپلای؟
    چند تا دانشگاهی رو که چک کردم با فیلد کاری اساتید چنین زمینه ای رو ندیدم. البته می دونم که بیشتر باید بگردم ولی میخوام بدونم آیا زمینه ای هست که بشه روش برای اپلای حساب کرد؟
    گاهي بايد بي رحم بود! نه با دوست نه با دشمن! بلكه با خودت و چه بزرگت مي كند آن سيلي كه خودت مي خواباني توي صورتت!

ApplyAbroad Guru

ممنون از راهنماییتون، میشه لطفا نظرتون رو راجع به این فیلد بفرمایید؟ رشته من کامپیوتر بوده برای ارشد هم احتمالا یا نرم افزار و یا هوش مصنوعی بخونم. جای کار داره برای مقاله و اپلای؟
    چند تا دانشگاهی رو که چک کردم با فیلد کاری اساتید چنین زمینه ای رو ندیدم. البته می دونم که بیشتر باید بگردم ولی میخوام بدونم آیا زمینه ای هست که بشه روش برای اپلای حساب کرد؟
    بله ولی بیشتر از چیزی که در نگاه اول به نظر می رسه interdisciplinary است. ممکنه خیلی مواقع تحقیقات در دانشکده های متفاوتی صورت بگیره. بطور مثال زمینه های مختلف UX design ممکنه در برق، کامپیوتر یا حتی روانشناسی و نوروساینس مورد تحقیق قرار بگیرند.

نقل قول نوشته اصلی توسط S03 نمایش پست ها
    بله ولی بیشتر از چیزی که در نگاه اول به نظر می رسه interdisciplinary است. ممکنه خیلی مواقع تحقیقات در دانشکده های متفاوتی صورت بگیره. بطور مثال زمینه های مختلف UX design ممکنه در برق، کامپیوتر یا حتی روانشناسی و نوروساینس مورد تحقیق قرار بگیرند.
    یعنی به نظرتون ریسک هست که بخوام تمرکزم رو روی این فیلد بزارم؟ ممکنه بعدا موقع اپلای با توجه به رشتم (که کامپیوتر هست) و موضوع مقالاتم (که میان رشته ای هست) نتونم جاهای زیادی اپلای کنم و محدود بشم به جاهایی که این فیلد رو در رشته کامپیوتر مورد مطالعه قرار دادند؟
    گاهي بايد بي رحم بود! نه با دوست نه با دشمن! بلكه با خودت و چه بزرگت مي كند آن سيلي كه خودت مي خواباني توي صورتت!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی کامپیوتر - شبکه

سلام دوستان
    براي ارشد مهندسي كامپيوتر بنظرتون كدوم گرايش ها جز رشته حساس نيست؟(نرم افزار - شبكه - رايانش امن - طراحي الگوريتم)
    من هدفم گرفتن بورسيه تحصيلي در سطح دكتري براي امريكا يا كانادا هست
    ممنون .

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    نرم افزار شریف - هوش مصنوعی امیرکبیر

نقل قول نوشته اصلی توسط Siamak8218 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    براي ارشد مهندسي كامپيوتر بنظرتون كدوم گرايش ها جز رشته حساس نيست؟(نرم افزار - شبكه - رايانش امن - طراحي الگوريتم)
    من هدفم گرفتن بورسيه تحصيلي در سطح دكتري براي امريكا يا كانادا هست
    ممنون .
    حساس ترین گرایش رایانش امن (امنیت سابق)ه که قبلنا فقط آمریکا گیر اساسی میداد ولی اخیرا مورد بوده که آلمان ویزا نداد به یه دختر ایرانی دقیقا به همین خاطر. دادگاه هم شکایت کرد و به هیچ جا نرسید. شبکه در رده دوم قرار داره (کاملا بسته به موضوعش داره. یه سریش حساسه). بقیه شون چندان مساله خاصی به صورت کلی روشون از این لحاظ نیست. اما در نظر بگیرید که از همه اینا میشه وارد مسائل حساس شد! مثلا نرم افزار هم بحث امنیت نرم افزار داریم. تو شبکه بحث امنیت شبکه داریم. نرم افزاری ها بعضا ممکنه بیان وارد بعضی مسائل هوش بشن که حساسه مثل remote sensing‌ و اینا. کلا تو هر گرایشی حول امنیت نرید (خود امنیت هم که نرید). حول مسائلی که کاربرد اصلیش نظامیه نرید (حتی مسائلی که کاربرد دوگانه داره. یعنی کاربرد نظامیش پررنگه علاوه بر کاربردهای دیگه). اگه اینا رعایت بشه مشکلی نیس. معمولا کامپیوتری ها خیلی با این مشکل مواجه نیستن

ApplyAbroad Guru

یعنی به نظرتون ریسک هست که بخوام تمرکزم رو روی این فیلد بزارم؟ ممکنه بعدا موقع اپلای با توجه به رشتم (که کامپیوتر هست) و موضوع مقالاتم (که میان رشته ای هست) نتونم جاهای زیادی اپلای کنم و محدود بشم به جاهایی که این فیلد رو در رشته کامپیوتر مورد مطالعه قرار دادند؟
    رشته های interdisciplinary همیشه ریسک بیشتری دارند ولی مزیت هم دارند چون شاید مثلا در کامپیوتر دست شما برای اپلای کردن کمی بسته تر باشه ولی ممکنه در سایر رشته ها بازتر باشه. اگه برای پروژه لیسانس یا فوق در نظر دارید مشکل خاصی برای اپلای نخواهید داشت.

Member moshel آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    software engineering

سلام به دوستان عزیز
    در زمینه شبکه چه گرایش هایی هست اگه میشه من رو راهنمایی کنین

نقل قول نوشته اصلی توسط S03 نمایش پست ها
    رشته های interdisciplinary همیشه ریسک بیشتری دارند ولی مزیت هم دارند چون شاید مثلا در کامپیوتر دست شما برای اپلای کردن کمی بسته تر باشه ولی ممکنه در سایر رشته ها بازتر باشه. اگه برای پروژه لیسانس یا فوق در نظر دارید مشکل خاصی برای اپلای نخواهید داشت.
    ممنون از پاسخ شما
    برای پایان نامه فوق هست اما بعدش میخوام با تکیه بر همین گرایش اپلای کنم. یعنی زمینه پژوهشم رو به دانشگاه ها و اساتید همین hci معرفی کنم. آیا اونقدر جای کار دارد و قوی هست که بشه این کار کرد؟ منظورم این هست که اگر اینطور نباشد ترجیح میدم وقتم رو در این دو سال روی موضوع دیگه ای بزارم و خودم رو در موضوع دیگه ای تقویت کنم.

ApplyAbroad Guru

ممنون از پاسخ شما
    برای پایان نامه فوق هست اما بعدش میخوام با تکیه بر همین گرایش اپلای کنم. یعنی زمینه پژوهشم رو به دانشگاه ها و اساتید همین hci معرفی کنم. آیا اونقدر جای کار دارد و قوی هست که بشه این کار کرد؟ منظورم این هست که اگر اینطور نباشد ترجیح میدم وقتم رو در این دو سال روی موضوع دیگه ای بزارم و خودم رو در موضوع دیگه ای تقویت کنم.
    بله زمینه خوبی است و رو به پیشرفت هم هست.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)