صفحه 56 از 62 نخستنخست ... 64647484950515253545556575859606162 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 551 تا 560 , از مجموع 619

موضوع: کمک به انتخاب گرایش در رشته کامپیوتر

Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی, مهندسی نرم افزار

پیش فرض پاسخ : کمک به انتخاب گرایش در رشته کامپیوتر

نقل قول نوشته اصلی توسط tornadoz نمایش پست ها
    حساس ترین گرایش رایانش امن (امنیت سابق)ه که قبلنا فقط آمریکا گیر اساسی میداد ولی اخیرا مورد بوده که آلمان ویزا نداد به یه دختر ایرانی دقیقا به همین خاطر. دادگاه هم شکایت کرد و به هیچ جا نرسید. شبکه در رده دوم قرار داره (کاملا بسته به موضوعش داره. یه سریش حساسه). بقیه شون چندان مساله خاصی به صورت کلی روشون از این لحاظ نیست. اما در نظر بگیرید که از همه اینا میشه وارد مسائل حساس شد! مثلا نرم افزار هم بحث امنیت نرم افزار داریم. تو شبکه بحث امنیت شبکه داریم. نرم افزاری ها بعضا ممکنه بیان وارد بعضی مسائل هوش بشن که حساسه مثل remote sensing‌ و اینا. کلا تو هر گرایشی حول امنیت نرید (خود امنیت هم که نرید). حول مسائلی که کاربرد اصلیش نظامیه نرید (حتی مسائلی که کاربرد دوگانه داره. یعنی کاربرد نظامیش پررنگه علاوه بر کاربردهای دیگه). اگه اینا رعایت بشه مشکلی نیس. معمولا کامپیوتری ها خیلی با این مشکل مواجه نیستن
    هوش مصنوعی چرا باید حساس باشه؟ یا خود شبکه؟
    آیا شهر هوشمند حساسه؟مخابرات هم خیلیییی حساسه؟
    سپاس
    People wait
    all week for friday,
    all year for summer,
    all life for happiness

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    نرم افزار شریف - هوش مصنوعی امیرکبیر

نقل قول نوشته اصلی توسط ElittA نمایش پست ها
    هوش مصنوعی چرا باید حساس باشه؟ یا خود شبکه؟
    آیا شهر هوشمند حساسه؟مخابرات هم خیلیییی حساسه؟
    سپاس
    معیار من برای اینکه بگم چی حساسه یا نیست یکی همون فهرست TAL ه بعد تاپیک ریجکتهای ویزای بندهای خاص که یه زمانی زیاد دنبال میکردم و بعد هم دودوتا چارتای خودم که ببینم موضوع چه قدر کاربرد نظامی یا امنیتی داره.

هوش مصنوعی توی اون فهرست اومده ولی کلا گیر زیادی توش نبوده. من یادم نمیاد شنیده باشم کسی به خاطر صرف هوش مصنوعی بودنش ریجکت شده باشه اما اون مثالی که من زدم کاربرد پررنگ نظامی داره. در موارد دیگه که جنرال ترن به طور کلی حساسیتی نیست ولی الان که کل دنیا دارن روی هوش مصنوعی کار میکنن و قطعا مراکز نظامی از همه بیشتر دنبالشن، طبیعتا خیلی از استادا ممکنه از این دست مراکز فاند داشته باشن و به دانشجو بدن و همین مساله ایجاد کنه.

شبکه حوزه کاری من نیست ولی کلا شبکه و امنیت ارتباط تنگاتنگی دارن. کسی که امنیت شبکه کار میکنه قطعا قبلش باید خوب زیرساخت های شبکه رو بشناسه. یادمون بیاد قبل انتخابات آمریکا یکی از سرشناس ترین متخصص های امنیت شبکه اعلام کرد که یه سری ها(!) دارن اصلی ترین زیرساخت های اینترنت رو برای پیدا کردن نقطه شکست آزمایش میکنن. فکر کنم همین مثال کافی باشه تا میزان امنیتی بودن بحث معلوم شه.

شهر هوشمند رو نمیدونم ولی منطقا یه مسئله جنراله و کاربرد نظامیش پررنگ نیست. این مسائل جدید بعیده هنوز وارد فاز بررسی در ویزا شده باشه. مخابرات هم حوزه کاری من نیست ولی بستگی به موضوعش داره طبیعتا. مباحث مربوط به جنگال قطعا حساسه و مسائل مربوط به آنتن تلفن همراه خیر (البته اگر در مورد jam‌کردنش نباشه D: )!
    ویرایش توسط tornadoz : June 17th, 2017 در ساعت 03:04 AM

Junior Member

سلام
    من کاردانی نرم افزار و کاشناسی شبکه از دانشگاه علمی کاربردی دارم
    2تا certificate Cisco CCNA & CCNP دارم و یکسری گواهینامه ها در داخل ایران همچون MCSE , CEH , VMware ESXI
    و الان برای ادامه تحصیل در رشته شبکه نمودنم کدام رشته مرتبط تر هستش و چه درس هایی رو شامل میشه
    و کدامیک مرتبط هستش ( Computer science or Engineering ) و کدام دانشگاه های کانادا می تونم اپلای کنم
    و یکی از دوستان هم دانشگاه Ryerson رو پیشنهاد داده بود که امسال پذیرش نداره
    لطفا راهنمایی بفرمایید با تشکر

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط sinaelite نمایش پست ها
    سلام
    من کاردانی نرم افزار و کاشناسی شبکه از دانشگاه علمی کاربردی دارم
    2تا certificate Cisco CCNA & CCNP دارم و یکسری گواهینامه ها در داخل ایران همچون MCSE , CEH , VMware ESXI
    و الان برای ادامه تحصیل در رشته شبکه نمودنم کدام رشته مرتبط تر هستش و چه درس هایی رو شامل میشه
    و کدامیک مرتبط هستش ( Computer science or Engineering ) و کدام دانشگاه های کانادا می تونم اپلای کنم
    و یکی از دوستان هم دانشگاه Ryerson رو پیشنهاد داده بود که امسال پذیرش نداره
    لطفا راهنمایی بفرمایید با تشکر
    شما در دانشکده های علوم کامپیوتر، مهندسی کامپیوتر، برق یا آی تی میتونید رشته شبکه پیدا کنید. رایرسون فوق لیسانس آموزشی شبکه داره. الان ددلاین همه دانشگاههای کانادا برای پذیرش امسال گذشته و باید دنبال ژانویه یا سپتامبر سال دیگر باشید.

Junior Member

سلام بنظرتون ارشد هوش آلمان خوبه پذیرش بگیرم؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan70 نمایش پست ها
    سلام بنظرتون ارشد هوش آلمان خوبه پذیرش بگیرم؟
    دانشگاه های خوب در آلمان هست در این زمینه. کدوم دانشگاه رو مد نظر دارید؟

Junior Member

سلام خسته نباشید ... من امسال کنکور دادم ... و مطعنم امیرکبیر یا شریف قبولم ....میخام برم رشته کامپیوتر ...چون از 5ام ابتدایی عاشق برنامه نویسی شدم در حد سن خودم خیلی سطح ام همیشه بالا بود .. حالا بماند ... من میخام هر چ سریع تر از این کشور نازنین برم .... نمیگم جای دگ گلستونه ..ولی لااقل استعدادم حروم نمیشه .... میگن از طریق درس و اینا راحت میشه بورس شد رف ... اول این که من نمیدونم کدوم کشور برم ..کئوم دانشگاه برم .... رشته ام که میخام کامپیوتر برنامه نویسی باشه ... که فک کنم بش میگن مهندسی کامپیوتر .... و اینکه من تا فوق دیپلم بخونم؟فوق لیسانس بخونم؟؟؟ تا کجا باس بخونم که بورس بشم؟؟؟ اصن شرایط بورس شدن چجوریه؟؟؟ بعد اینکه بورس شدم میتونم بعد چن سال اقامت اون کشورو بگیرم؟؟ شرایط کاریش چجوریه؟؟؟ ممنون میشم کمکم کنید

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط thea_ht نمایش پست ها
    سلام خسته نباشید ... من امسال کنکور دادم ... و مطعنم امیرکبیر یا شریف قبولم ....میخام برم رشته کامپیوتر ...چون از 5ام ابتدایی عاشق برنامه نویسی شدم در حد سن خودم خیلی سطح ام همیشه بالا بود .. حالا بماند ... من میخام هر چ سریع تر از این کشور نازنین برم .... نمیگم جای دگ گلستونه ..ولی لااقل استعدادم حروم نمیشه .... میگن از طریق درس و اینا راحت میشه بورس شد رف ... اول این که من نمیدونم کدوم کشور برم ..کئوم دانشگاه برم .... رشته ام که میخام کامپیوتر برنامه نویسی باشه ... که فک کنم بش میگن مهندسی کامپیوتر .... و اینکه من تا فوق دیپلم بخونم؟فوق لیسانس بخونم؟؟؟ تا کجا باس بخونم که بورس بشم؟؟؟ اصن شرایط بورس شدن چجوریه؟؟؟ بعد اینکه بورس شدم میتونم بعد چن سال اقامت اون کشورو بگیرم؟؟ شرایط کاریش چجوریه؟؟؟ ممنون میشم کمکم کنید
    حالا شما که فعلا کنکور دادید. شما تا لیسانس بخونید و بعد برید و کشور مقصد رو هم چند سال دیگه انتخاب کنید. از الان نمیشه پیشبینی کرد چون شرایط کشورها ممکنه تغییر کنه.

Junior Member

سلام.
    من داخل تاپیک های دیگه این فروم که نگاه میکردم یک سری سایت معرفی شده بود برای اینکه با توجه به رشته دانشگاه هایی که این رشته رو داشتن برامون پیدا میکرد(کشور المان) ولی وقتی من هوش مصنوعی ( artificial intelligence
    ) جستجو کردم کمتر دانشگاهی با این رشته اومد و اکثرا اسم های دیگه داشتن و یا یادگیری ماشین مثلا. میخواستم بدونم این رشته با چه زیر شاخه هایی در المان تدریس میشه شاخه هایی از هوش مصنوعی مدنظر من هست که به رباتیک مرتبط نباشه چون من کارشناسی نرم افزار خوندم و بیشتر علاقه مند به برنامه نویسی هستم و بیشتر دوست دارم مباحثی مرتبط با یادگاری ماشین کار کنم.ممنون میشم اگه راهنمایی کنین که من باید چه رشته ای سرچ کنم برای چیزی که میخوام . ممنون

Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی, مهندسی نرم افزار

من هم خیلی گوگل کردم هم تو خود سایت QS گشتم ولی چیزی تحت عنوان مهندسی کامپیوتر ندیدم!
    یا علوم کامپیوتر بود یا مهندسی و تکنولوژی!
    من خوب نگشتم و ندیدم یا قضیه چیه؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)