صفحه 61 از 62 نخستنخست ... 11515253545556575859606162 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 601 تا 610 , از مجموع 619

موضوع: کمک به انتخاب گرایش در رشته کامپیوتر

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : کمک به انتخاب گرایش در رشته کامپیوتر

نقل قول نوشته اصلی توسط ElittA نمایش پست ها
    من هم این مشکل رو داشتم (دارم)
    اگر فقط عنوان رشته ست پس چرا اینهمه انواع داره؟ مینوشتن کامپیوتر و بعد میگفتن هرزمینه ای پژوهش کنید گرایشتون میشه اون. بنظر پیچیده میاد
    یعنی فقط یه عنوان ظاهری انتخاب میشه ولی واحدها هرچی بخوایم برمیداریم؟ بعد اخر هر پروژه ای کارکنیم تیتر مدرک توی عنوان گرایش اونو میزنند؟
    عنوان مدرک تون همان عنوان رشته است. در خیلی موارد عنوان متفاوت بخاطر اینه که دانشکده های مختلفی این رشته ها را ارائه میکنند مثلا در یک دانشگاه مکنه دانشکده مهندسی رشته مهندسی کامپیوتر داشته باشه و دانشکده علوم رشته علوم کامپیوتر و دانشکده فن آوری اطلاعات رشته خودش رو و غیره. ولی عنوان این رشته ها اهمیتی نداره و کسی به عنوان مدرک تون اهمیتی نمیده. مهم اینه که چه درسهایی گذراندید و چه پروژه هایی کار کردید.

حالا چرا این موضوع در نظر شما باعث مشکل شده؟ عنوان رشته تون اهمیتی نداره که.

Junior Member

دوستان من چند وقته شدیداً تو انتخاب گرایش برای ادامه تحصیل ارشد مشکل پیدا کردم هرچقدر هم فکر میکنم به نتیجه‌ای نمیرسم.
    من بین هوش و الگوریتم گیر کردم و دلیلشم اینه که خودم به الگوریتم علاقه دارم ولی اخیراً زمینه‌های تحقیقاتی هوش خیلی ترند شدن و هم موقعیت شغلی و هم موقعیت اپلای خوبی برای دانشجوهای این گرایش هست. هم اینکه با توجه به جدیدتر بودن برخی زمینه‌های تحقیقاتی هوش راحت‌تر میشه توش مقاله داد و ریسرچ کرد (البته نسبت به الگوریتم).
    با این اوصاف ممنون میشم راهنماییم کنید که من برم سمت ترند جهانی بهتره یا برم دنبال علاقه خودم؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط [URL="http://www.applyabroad.org/forum/member.php?22032-xmbs"
    xmbs[/URL];2578696]
    دوستان من چند وقته شدیداً تو انتخاب گرایش برای ادامه تحصیل ارشد مشکل پیدا کردم هرچقدر هم فکر میکنم به نتیجه‌ای نمیرسم.
    من بین هوش و الگوریتم گیر کردم و دلیلشم اینه که خودم به الگوریتم علاقه دارم ولی اخیراً زمینه‌های تحقیقاتی هوش خیلی ترند شدن و هم موقعیت شغلی و هم موقعیت اپلای خوبی برای دانشجوهای این گرایش هست. هم اینکه با توجه به جدیدتر بودن برخی زمینه‌های تحقیقاتی هوش راحت‌تر میشه توش مقاله داد و ریسرچ کرد (البته نسبت به الگوریتم).
    با این اوصاف ممنون میشم راهنماییم کنید که من برم سمت ترند جهانی بهتره یا برم دنبال علاقه خودم؟
    این سوال منم هست. ممنون میشم اگر کسی راهنمایی کنه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط xmbs نمایش پست ها
    سلام این سوال منم هست، ممنون میشم اگر به نتیجه رسیدید یا کسی میدونه راهنمایی کنه.

Junior Member

سلام خسته نباشید.
    من ترم 5 مهندسی کامپیوتر هستم میخواستم بدونم برای انتخاب تمرکز و ارشد بین هوش و شبکه کدوم بهتره و بازار کار بهتری داره
    چ داخل چ خارج

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی نرم افزار-دانشگاه ازاد نیشابور

سلام وقتتون بخیر
    دوست عزیز شما تونستین دانشگاهی تو زمینه رشته کامپیوتر پیدا کنین؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی نرم افزار-دانشگاه ازاد نیشابور

نقل قول نوشته اصلی توسط p_mcse_it نمایش پست ها
    سلام دوستان...من میخوام برای مستر توی دانشگاه های کانادا اپلای کنم...میخواستم بدونم کسی فرق گرایش های زیر رو باهم میدونه؟ کردو بازار کار بهتری داره؟

Master of Science in Computer Science
    Master of Information Systems & Technology
    Master of Engineering in Electrical and Computer Engineering

سلام وقتتون بخیر
    دوست عزیز شما تونستین دانشگاهی تو زمینه رشته کامپیوتر پیدا کنین؟
    من متاسقانه گوگل که میکنم دانشگاه های تاپ رو میاره که مدنظر من نیست
    اگه اطلاعی دارین ممنون میشم راهنماییم کنین

Member padisah آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Czech Rep, Computer Science, VSB-TUO

نقل قول نوشته اصلی توسط xmbs نمایش پست ها
    هوش خودش هم پر از الگوریتم هست.

Member padisah آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Czech Rep, Computer Science, VSB-TUO

نقل قول نوشته اصلی توسط engmaryam نمایش پست ها
    آهان ممنونم.
    ببینید توی ایران نرم افزار گرایشی از مهندسی کامپیوتر هست ولی برای مثال دیدم که توی یکی از دانشگاه های خارجی مهندسی نرم افزار رشته ای مستقل با گرایش های خودش هست که دانشجوها گیم دیزاینینگ ، طراحی وب ، برنامه نویسی کامپایلر و دروسی تو این زمینه رو تو دانشگاه یاد میگیرن. ولی درمورد اسم رشته و گرایشهاش اطلاعات دقیق ندارم. اینجا نرم افزار یک گرایش هست و اونقدر نرم افزار محور نیست و برای مثال دانشجوی نرم افزار فقط ۶واحد برنامه نویسی پاس میکنه که ۳واحد اول که مبانی هست و توی همه ی رشته های زیرشاخه ی ریاضی حتی ریاضی محض هم ارائه میشه و اجباری هم هست براشون و ۳واحد دوم هم که برای ترم دو هست معمولا بسیار ابتداییه و محتوای همه ی دروس بسیار منسوخ و عقبتر از علم روز هست و همه صرفا برای داشتن مدرک میان دانشگاه. این دلایل زده شدن من هست.محتوایی که برای گرایش نرم افزار تو ایران ارائه میشه واقعا نرم افزار محور نیست و دروسی هم که نرم افزار محور هست اونقدر منسوخه که کاربرد چندانی نداره.
    من میخوام اطلاعات دقیقتری درمورد رشته ها و گرایش های مرتبط با کامپیوتر و نرم افزار با راهنمایی شما و دوستان دیگه بدست بیارم که نرم افزارمحور ترینشون با بیشترین فوکس روی برنامه نویسی رو انتخاب کنم. و اینکه دسته بندی گاین گرتیشها تو دانشگاه های مختلف چقدر فرق داره.
    خودتون اشاره کردید مثلا به طراحی بازی ها. بعضی دانشگاه ها (نه چندان زیاد) این رشته رو دارند و میشه اپلای کرد. انتخاب معقول تر می تونه اتمام کارشناسی و شروع ارشد در حوزه تخصصی دلخواه باشه.

دوستان رشته ارشد من، مهندسی فناوری اطلاعات است. در دانشگاه‌های آمریکا این رشته یا به این عنوان وجود نداره یا بیشتر زمینه‌های پژوهشی مدیریتی رو شامل میشه.
    زمینه‌ای که کار کردم، مباحث داه‌کاوی و یادگیری عمیق است.
    میتونم برای مقطع PhD به دانشکده‌های کامپیوتر و علوم کامپیوتر فکر کنم؟

یعنی اصل موضوع اینه که آیا «عنوان رشته و گرایش» در ارشد مهمه یا زمینه‌های تخصصی؟
    Sure, things will go well, I believe

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)