صفحه 34 از 43 نخستنخست ... 2425262728293031323334353637383940414243 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 331 تا 340 , از مجموع 427

موضوع: نمره TOEFL و GMAT و GRE و IELTS برای پذیرش

ApplyAbroad Veteran
    PhdComposite آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Materials Eng. - Queensland University of Technology

پیش فرض پاسخ : نمره TOEFL و GMAT و GRE و IELTS برای پذیرش

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir نمایش پست ها
    سلام من سال 2008 مدرک TOEFL PBT با نمره 524 از یکی از موسسات زبان داخل ایران گرفتم اما مدرکم یادمه از یه کشور دیگه چند ماه بعد اومد..با توجه به اینکه الان دیگه مدرکم فاقد اعتباره و قصد اپلای از یکی از دانشگاه های کانادا دارم می خوام دوباره برای TOEFL امتحان بدم و نمره بهتری کسب کنم.. دو تا سئوال:
    1- برای گرفتن اپلای از دانشگاه های کانادا آیا اینکه نوع مدرک PBT باشه یا IBT توی تسریع گرفتن پذیرش با هم فرقی دارند؟
    2- آیا اگه مدرکمو باز از همون موسسه قبلیم بگیرم برای دانشگاه های کانادا قابل قبول هست یا باید حتما از سازمان سنجش یا کشور مجاور مدرکمو اینبار دریافت کنم؟
    3- حد نصاب نمره خوبی که برای گرفتن پذیرش، دانشگاه های کانادا از مدارک PBT و IBT میخوان چنده؟
    سلام

1. تا اونجایی که من دیدم هر دو قابل قبول هستند و دانشگاه ها مینیمم قابل قبول رو برای هر کدوم اعلام کردند. یعنی شما با دپارتمان مشکل نخواهید داشت ، اما همونطور که میدونید کانادا استاد محور هست و در ابتدا شما باید نظر استاد رو جلب کنید و من شخصا فکر می کنم اساتید iBT رو به PBT ترجیح میدن به این دلیل که در iBT مهارت اسپیکینگ شما هم ارزیابی میشه اما در PBT خیر و اسپیکینگ یکی از مهارت های ارتباطی هست که برای اغلب اساتید مهمه و حتی یکی از مواردی هست که در مصاحبه ها به اون توجه میشه. پس پیشنهاد می کنم شما هم برای تافل iBT آماده بشید.

2. هر مرکزی که مورد تایید ETS باشه و از این شرکت مجوز داشته باشه مورد تایید همه دانشگاه ها هست اما تا جایی که من میدونم در هر حال حاظر در ایران فقط تافل iBT برگزار میشه.

3. مینیمم نمره قابل قبول برای دانشگاه ها و دپارتمان های مختلف متفاوته و این رو باید در وب سایت دانشگاه یا دپارتمان مورد نظر مشاهده کنید. (در قسمت Admission Requirements) اما برای اینکه حدودی در ذهن داشته باشید ، دانشگاهی رو دیدم که مینیمم قابل قبول برای iBT نمره 88 و برای PBT نمره 550 بود و در دانشگاه دیگر این نمره به ترتیب 92 و 580 بود. اما در کل هر چه نمره بالاتری داشته باشید توانایی رقابت بیشتری با سایر افراد خواهید داشت.

موفق باشید

سلام من با معدل ١٥مهندسي شهرسازي و ايلتس ٦ ميتونم از دانشگاه رنك پايين كانادا پذيرش بگيرم؟ اگر پذيرش گرفتم با اين تفاسير ويزا ميتونم بگيرم ، ممنون ميشم تجربتونو در اختيارم بذارين

سلام ببخشيد اين كه بگيم ايلتس مشروطي ميايم اونجا كورس ميگذرونيم چون تو ايران امتحان برگزار نميشه اگر بفهمن دوروغ گفتي چيزي نميشه!؟ چون الان هر ماه تو شهر خودم ٥ بار برگذار ميشه ممنون ميشه جواب بدين

سلام ببخشيد من معدل ١٥ و ايلتس ٦ دارم ميخوام بدونم براي اينكه راحت ويزا بگيرم ، به نظرتون از يك دانشگاه رده "الف" بدون فاند با ايلتس كانديشنال اپلاي بگيرم بهتر بهم ويزا ميدن يا از يه دانشگاه رده "ب" كه ايلتس ٦ ميخواد اپلاي بگيرم راحت تر ويزا ميگيرم ممنون ميشم راهنماييم كنين. متشكرم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    دانشجوی ارشد مدیریت IT

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش از دانشگاههای کانادا + مسائل كلي

سلام
    دوستان میدونن اگه استاد تایید کنه حتی زمانی که تو سایت زده جزو مدارک GMAT لازمه میشه نفرستاد

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    دانشجوی ارشد مدیریت IT

سلام
    دوستان میدونن کدوم دانشگاه تو مقطع دکترای GMAT, MBA نمی خواد .اصلا وجود داره همچین دانشگاهی

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش از دانشگاههای کانادا + مسائل كلي

نقل قول نوشته اصلی توسط azghadian نمایش پست ها
    سلام
    دوستان میدونن اگه استاد تایید کنه حتی زمانی که تو سایت زده جزو مدارک GMAT لازمه میشه نفرستاد
    اگر اداره پذیرش لازم داره باید بفرستید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Civil Eng Bachelor

سلام دوستان
    من مهندسی عمران دانشگاه آزاد قزوین خوندم با معدل 13.50
    نمره تافلم 105 و نمره جی آر ای 320
    تافل و جی آر ای می تونه یه جورایی معدل کمم رو جبران کنه که بتونم برای مستر همراه با فاند شانسی داشته باشم؟؟؟
    با تشکر

Junior Member

سلام دوستان.
    من میتونم به استاد ایمیل بزنم cv و cover letter بفرستمو اما چون نمره زبان ندارم توی cv بنویسم که بزودی امتحان ایلتس میدم و نتیجشو report میکنم؟ این بزودی میتونه 3 ماه باشه؟
    با سپاس

سلام،
    دوستان من برای تورنتو می خوام اقدام کنم، نمره آیلتس من 7 شده، ولی مهارت listening 6 شده که از مینینم هر مهارت کمتر است
    به نظرتون دوباره امتحان بدم!؟