صفحه 10 از 43 نخستنخست 1234567891011121314151617181920 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 427

موضوع: نمره TOEFL و GMAT و GRE و IELTS برای پذیرش

ApplyAbroad Veteran
    SIG آواتار ها

پیش فرض پاسخ : 1 نمره کمتر تو یکی از بخش های تافل خیلی مهمه؟؟؟؟؟

زود تسلیم نشو و پیگیری کن. شرایطت برای گرفتن پذیرش و فاند تو دانشگاه های کانادا عالیه. با توجه معدل های بالایی که داری و دانشگاه های شناخته شده ای که بودی، نباید کارت سخت باشه. فقط زبان مشکلته که بهتره قبل اپلای با مسئول تحصیلات تکمیلی در میان بذاریش و اگه استادی هم پیدا کردی ازش بپرس که آیا این مسئله می تونه باعث ریجکتت بشه. (سعی کن اگه اپلای کردی بعدش دوباره یه امتحانی بدی و می نیموم هارو کسب کنی و نمره جدیدو به دانشگاه بفرستی). معمولا استادا به هیچکس جواب قطعی نمی دن، خیلی کم پیش می یاد که بگن حتما سوپروایزرت می شم!. به همون استادی که بهت گفته خوشحال می شه باهات کار کنه ایمیل بزن و مشکلتو بگو.
    درمورد آمریکا که دوستان اشاره کردن باید در نظر داشت که ممکنه نمره GRE لازم باشه.
    دوستان لطفا پیام نفرستید. پیام های خصوصی و ... چک نمی کنم.

Member sharifi.chem آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    شیمی، شهید بهشتی

نقل قول نوشته اصلی توسط SIG نمایش پست ها
    زود تسلیم نشو و پیگیری کن. شرایطت برای گرفتن پذیرش و فاند تو دانشگاه های کانادا عالیه. با توجه معدل های بالایی که داری و دانشگاه های شناخته شده ای که بودی، نباید کارت سخت باشه. فقط زبان مشکلته که بهتره قبل اپلای با مسئول تحصیلات تکمیلی در میان بذاریش و اگه استادی هم پیدا کردی ازش بپرس که آیا این مسئله می تونه باعث ریجکتت بشه. (سعی کن اگه اپلای کردی بعدش دوباره یه امتحانی بدی و می نیموم هارو کسب کنی و نمره جدیدو به دانشگاه بفرستی). معمولا استادا به هیچکس جواب قطعی نمی دن، خیلی کم پیش می یاد که بگن حتما سوپروایزرت می شم!. به همون استادی که بهت گفته خوشحال می شه باهات کار کنه ایمیل بزن و مشکلتو بگو.
    درمورد آمریکا که دوستان اشاره کردن باید در نظر داشت که ممکنه نمره GRE لازم باشه.
    راستش فکر کنم اون که به ادمیشن آفیس معرفی کرد بهتر باشه چون مسیول ادمیشن بهم میل زد که این مدارک و واسمون بفرست در ضمینه ی میلی که استاده بهم جواب داد. میل استاده مثبت بود ولی فورواردی!
    واسه یه نمره خیلی بدجنسیه اگه ریجکت کنن!!!!!!!!!!!!

Member perestizh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Engineering

بفرست . خیالتم راحت باشه. حتا واسه رنگ تاپ یا زیر 30 امریکا هم شانست خوبه. درسته که زبان مینیمم مهمه ولی همچی نیست. چه امریکا و چه کانادا اول GAP بعد GRE و TOEFL اگه معدل و رنگ دانشگاه مبدا و رزومهت خوب باشه حتی از مینیمم هم میگذرند. حرف دوستان هم درسته تماس با استاد گاهی اوفات معجزه میکنه واسه مثال یکی از دوستام با معدل 15 کارشناسی دولتی شهرستان با تافل و gre خوب با 3 مقاله isi و ثبت اختراع تونست با پیدا کردن استاد از دانشگاه برکلی پذیرش با بورس کامل بگیره. GRE هم در نظر بگیر شاید بخوان.

ApplyAbroad Guru

در اکثر دانشگاههای کانادا شرط زبان توسط اداره پذیرش کنترل میشود نه استاد. در نتیجه امکان دارد استاد شما را بپذیرد ولی اداره پذیرش رد کند.
    در ضمن برای کانادا احتیاجی به GRE ندارید.

رشته و دانشگاه
    شیمی، شهید بهشتی

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    در اکثر دانشگاههای کانادا شرط زبان توسط اداره پذیرش کنترل میشود نه استاد. در نتیجه امکان دارد استاد شما را بپذیرد ولی اداره پذیرش رد کند.
    در ضمن برای کانادا احتیاجی به GRE ندارید.
    البته بعضی از دانشگاه ها GRE می خوان مثل UBC، ولی همون می خوام ببینم اداره پذیرش خیلی restrict ا؟ یعنی با اینکه نمره کلم رسیده و حتی بالاتره ولی یکی از اسکیلام یه نمره کمتره ردم می کنه و نمی فرسته دست دپارتمان؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط sharifi.chem نمایش پست ها
    البته بعضی از دانشگاه ها GRE می خوان مثل UBC، ولی همون می خوام ببینم اداره پذیرش خیلی restrict ا؟ یعنی با اینکه نمره کلم رسیده و حتی بالاتره ولی یکی از اسکیلام یه نمره کمتره ردم می کنه و نمی فرسته دست دپارتمان؟
    بستگی به مسئول اداره پذیرش داره. نمیشه حکم کلی داد.

رشته و دانشگاه
    شیمی، شهید بهشتی

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    بستگی به مسئول اداره پذیرش داره. نمیشه حکم کلی داد.
    پس میل بزنم و بپرسم اگر که گفتند مدارکتو بفرست با خیال راحت بفرستم؟؟؟؟؟

ApplyAbroad Guru

پس میل بزنم و بپرسم اگر که گفتند مدارکتو بفرست با خیال راحت بفرستم؟؟؟؟؟
    اگه اداره پذیرش بگه که یک نمره پائینتر مسئله ای نداره فکر کنم مشکلی نباشه. ولی اگر بگن حالا مدارکتون رو بفرستید تا بررسی کنیم معلوم نمیکنه جواب چی باشه.

ApplyAbroad Veteran
    Mehdi.Chem.Eng آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering, Australia

نمیشه قطعی اظهار نظر کرد.
    من خودم دیدم که دقیقا به همین دلیل یعنی 1 نمره پایین تر بودن یکی از اسکیلا کسی رو رد کردن (خیلی بی انصافیه) و جای دیگه هم دیدم که با وجود 3-4 نمره کمتر از اورآل بودن هم قبول کردن. بستگی به اون دانشگاه داره. البته خیلی جاها هم کسایی با شرایط شما رو فقط به دلیل نمره زبان رد نمیکنن و پذیرش مشروط میدن.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نمره TOEFL و GMAT و IELTS برای پذیرش

سلام به همه دوستان،

من داشتم این تاپیک رو می خوندم و بخاطر سختگیری در نمره زبان در مورد شرایط خودم نگران شدم. خیلی ممنون میشم که راهنماییم کنین:

من همین امسال برای دکترای برق McGill اقدام کردم. اما نمره زبانم 570 بود (مینیمم 600 می خواد). فقط موقع ثبت نام یه قسمتی داشت که نوشته بود در صورتی که در آینده میخواین توی امتحان زبانی شرکت کنین بنویسین و من هم نوشتم که دو ماه دیگه میخوام دوباره pbt بدم. البته اون موقع واقعا می خواستم شرکت کنم اما بعدن بیخیالش شدم و شرکت نکردم.

بعد از چند روز که از ددلاین گذشت فهمیدم که کد دانشگاه مک گیل برای ریپورت نمره رو درست زده بودم اما کد دپارتمان رو اشتباه. بهشون ایمیل زدم، گفتن همین که کد دانشگاه رو درست زدی ما میتونیم نمرتو پیدا کنیم.

بعد از 1-2 هفته اونا بهم ایمیل زدن که نمره زبانتو ما پیدا نکردیم. فورا کارنامتو برای ما اسکن کن و بفرست. که منم همین کار رو کردم. برای همینم توی اکانتم روبروی نمره زبان نوشته بودن Unofficial.

چند وقت پیش یه ایمیل برام اومد که شما پذیرفته شدین و بهم Fellowship هم داده بودن (خودم اول فکر کردم ریجکتم کردن که به این سرعت جواب دادن، آخه رزومه ی خیلی خاصی هم نداشتم و اصلا به استاده ایمیل هم نزده بودم). اما توی نامه پذیرش شرایط پذیرش رو فقط نوشته بود:

Successful completion of Mater's degree
    official English Language Test Scores

و هیچ حرفی از امتحان دوباره نزده. بعدش من بهشون دوباره ایمیل زدم که من نمره زبانم رو برای اونجا فرستادم اما کد دپارتمان رو اشتباه زدم اگه نمی تونین پیداش کنین دوباره ریپورت کنم؟ و اینکه آیا باید دوباره امتحان بدم یا نه؟ اونا هیچ جوابی ندادن فقط بعد از چند روز توی اکانتم که نگاه کردم نمره زبانم از وضعیت Unofficial به recieved تغییر کرده بود.

من پذیرش رو قبول کردم و الان حتی ایمیل مک گیل هم دارم و از VPN اونجا برای دانلود مقاله هم استفاده می کنم (الان منتظرم که نسخه اصلی پذیرش بیاد). اما با این همه سختگیری که بچه ها برای نمره زبان میگن راستش من الان به خودم شک کردم. نکنه برم اونجا و بهم بگن مینیمم رو نداری برگرد خونتون! یا تو سفارت گیر بدن؟

ممنون،