صفحه 11 از 43 نخستنخست ... 23456789101112131415161718192021 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 427

موضوع: نمره TOEFL و GMAT و GRE و IELTS برای پذیرش

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    ApplyAbroad Veteran
    Mehdi.Chem.Eng آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering, Australia

پیش فرض پاسخ : 1 نمره کمتر تو یکی از بخش های تافل خیلی مهمه؟؟؟؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط sharifi.chem نمایش پست ها
    البته بعضی از دانشگاه ها GRE می خوان مثل UBC، ولی همون می خوام ببینم اداره پذیرش خیلی restrict ا؟ یعنی با اینکه نمره کلم رسیده و حتی بالاتره ولی یکی از اسکیلام یه نمره کمتره ردم می کنه و نمی فرسته دست دپارتمان؟
    نمیشه قطعی اظهار نظر کرد.
    من خودم دیدم که دقیقا به همین دلیل یعنی 1 نمره پایین تر بودن یکی از اسکیلا کسی رو رد کردن (خیلی بی انصافیه) و جای دیگه هم دیدم که با وجود 3-4 نمره کمتر از اورآل بودن هم قبول کردن. بستگی به اون دانشگاه داره. البته خیلی جاها هم کسایی با شرایط شما رو فقط به دلیل نمره زبان رد نمیکنن و پذیرش مشروط میدن.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نمره TOEFL و GMAT و IELTS برای پذیرش

سلام به همه دوستان،

من داشتم این تاپیک رو می خوندم و بخاطر سختگیری در نمره زبان در مورد شرایط خودم نگران شدم. خیلی ممنون میشم که راهنماییم کنین:

من همین امسال برای دکترای برق McGill اقدام کردم. اما نمره زبانم 570 بود (مینیمم 600 می خواد). فقط موقع ثبت نام یه قسمتی داشت که نوشته بود در صورتی که در آینده میخواین توی امتحان زبانی شرکت کنین بنویسین و من هم نوشتم که دو ماه دیگه میخوام دوباره pbt بدم. البته اون موقع واقعا می خواستم شرکت کنم اما بعدن بیخیالش شدم و شرکت نکردم.

بعد از چند روز که از ددلاین گذشت فهمیدم که کد دانشگاه مک گیل برای ریپورت نمره رو درست زده بودم اما کد دپارتمان رو اشتباه. بهشون ایمیل زدم، گفتن همین که کد دانشگاه رو درست زدی ما میتونیم نمرتو پیدا کنیم.

بعد از 1-2 هفته اونا بهم ایمیل زدن که نمره زبانتو ما پیدا نکردیم. فورا کارنامتو برای ما اسکن کن و بفرست. که منم همین کار رو کردم. برای همینم توی اکانتم روبروی نمره زبان نوشته بودن Unofficial.

چند وقت پیش یه ایمیل برام اومد که شما پذیرفته شدین و بهم Fellowship هم داده بودن (خودم اول فکر کردم ریجکتم کردن که به این سرعت جواب دادن، آخه رزومه ی خیلی خاصی هم نداشتم و اصلا به استاده ایمیل هم نزده بودم). اما توی نامه پذیرش شرایط پذیرش رو فقط نوشته بود:

Successful completion of Mater's degree
    official English Language Test Scores

و هیچ حرفی از امتحان دوباره نزده. بعدش من بهشون دوباره ایمیل زدم که من نمره زبانم رو برای اونجا فرستادم اما کد دپارتمان رو اشتباه زدم اگه نمی تونین پیداش کنین دوباره ریپورت کنم؟ و اینکه آیا باید دوباره امتحان بدم یا نه؟ اونا هیچ جوابی ندادن فقط بعد از چند روز توی اکانتم که نگاه کردم نمره زبانم از وضعیت Unofficial به recieved تغییر کرده بود.

من پذیرش رو قبول کردم و الان حتی ایمیل مک گیل هم دارم و از VPN اونجا برای دانلود مقاله هم استفاده می کنم (الان منتظرم که نسخه اصلی پذیرش بیاد). اما با این همه سختگیری که بچه ها برای نمره زبان میگن راستش من الان به خودم شک کردم. نکنه برم اونجا و بهم بگن مینیمم رو نداری برگرد خونتون! یا تو سفارت گیر بدن؟

ممنون،

to: ali987

با سلام

من با نمره 617 اپلای کردم برا 4 تا دانشگاه کانادا - مقطع دکتری
    با توجه به اینکه بخشی از فاندی که اونا میدن بابت TA هست
    من هنوز این مساله برام مبهمه که اگر دانشگاهی هم بخواد به من پذیرش ده
    آیا به مساله speaking من (که بد هم نیست) گیر نمیدن؟؟!!
    یه وقت نگن برو یه تست زبان بده که توش speaking هم داشته باشه.

دوستانی که سالهای گذشته با PBT پذیرش گرفتن هم لطفا در این مورد نظارتشونو بگن.
    خیلی ممنونممممم

ApplyAbroad Veteran
    SIG آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mojtaba8080 نمایش پست ها
    to: ali987

با سلام

من با نمره 617 اپلای کردم برا 4 تا دانشگاه کانادا - مقطع دکتری
    با توجه به اینکه بخشی از فاندی که اونا میدن بابت TA هست
    من هنوز این مساله برام مبهمه که اگر دانشگاهی هم بخواد به من پذیرش ده
    آیا به مساله speaking من (که بد هم نیست) گیر نمیدن؟؟!!
    یه وقت نگن برو یه تست زبان بده که توش speaking هم داشته باشه.

دوستانی که سالهای گذشته با PBT پذیرش گرفتن هم لطفا در این مورد نظارتشونو بگن.
    خیلی ممنونممممم
    سعی کن تو چندماه قبل رفتنت مکالمتو قوی کنی تا جایی که من می دونم از شما تست زبان دیگه نمی خوان اما خودشون اولش یه امتحان می گیرن تا سطحتو بسنجن بعد بهت اگه لازم باشه کلاس بدن یا .... اینم بدون که ازت انتظار ندارن در سطح عالی و بدون لهجه و ... صحبت کنی.
    دوستان لطفا پیام نفرستید. پیام های خصوصی و ... چک نمی کنم.

Junior Member

سلام
    من با یکی از اساتید کامپیوتر دانشگاه calgary صحبت کردم و مایل هست . اما نمره ایلتس من 6.5 هست که از مینیمم کمتره می خواستم بدونم کسی هست که با نمره کمتر از مینیمم پذیرش از calgaryگرفته باشه؟

سلام میشه ازدانشگاههای کانادا با معدل ارشد 87/18ولیسانس 01/15 و ایلس 6 وقتی کفته حداقل 5/6 بذیرش گرفت؟ یا دوباره ایلس امتحان بدم؟ درضمن رتبه 2 ارشد هستم و مقاله هم دارم.

ApplyAbroad Veteran
    sahand_a آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط elham ghasemi نمایش پست ها
    سلام میشه ازدانشگاههای کانادا با معدل ارشد 87/18ولیسانس 01/15 و ایلس 6 وقتی کفته حداقل 5/6 بذیرش گرفت؟ یا دوباره ایلس امتحان بدم؟ درضمن رتبه 2 ارشد هستم و مقاله هم دارم.
    به جز دانشگاه‌های خیلی‌ معدود که سطحشون پایین تر هست من تا حالا ندیدم که جاهای دیگه conditional پذیرش بدهند. در ضمن اگه به فرض conditional پذیرش بدهند، سفارت بهتون ویزا نخواهد داد. بهتره بشینید زبان بخونید و سعی‌ کنید نمره بالا تاری بگیرید، تازه بعضی‌ دانشگاه‌ها ممکنه ۷ هم بخوان که بستگی به رشته شما داره.
    لطفا نتایج پذیرش خود را در اینجا وارد کنید.
    با عرض پوزش از پاسخ دادن سوالات در پیام خصوصی معذورم.

حتماً امتحان زبان بدید، با توجه به این مختصری که از رزومتون نوشتین مشکلتون زبان هست و حیفه که به خاطر زبان تو پذیرشتون مشکل پیش بیاد.

سلام ممنون که جواب دادید. من مختصری از رزوممو گفتم دانشگاههای کانادا که مینیمم 6.5 میخوان با توجه به این رزومه ومقالاتم و تجربه کتابو .. اگر 6.5 بگیرم خوبه دیگه؟ البته سعی خودمو میکنم بیشتر شم. اگه 6.5 شد؟

ApplyAbroad Veteran
    sahand_a آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

سلام ممنون که جواب دادید. من مختصری از رزوممو گفتم دانشگاههای کانادا که مینیمم 6.5 میخوان با توجه به این رزومه ومقالاتم و تجربه کتابو .. اگر 6.5 بگیرم خوبه دیگه؟ البته سعی خودمو میکنم بیشتر شم. اگه 6.5 شد؟
    بستگی به minimum requirement دانشگاه‌ها در رشتهٔ شما داره. بعضیا ۶.۵ و بعضی‌ جاها ۷ میخوان. بعضی‌ رشته‌ها حتی ۷.۵ می‌خواد. اما اگه جایی‌ ۷ بخواد و شما ۶.۵ بیارید بعید هست کوتاه بیان و به فرض هم اگه پذیرش conditional بدهند مشکل گرفتن ویزا خواهید داشت. با نمرهٔ ۶.۵ محدود به دانشگاه‌هایی‌ هستید که ۶.۵ میخوان!
    لطفا نتایج پذیرش خود را در اینجا وارد کنید.
    با عرض پوزش از پاسخ دادن سوالات در پیام خصوصی معذورم.