صفحه 3 از 43 نخستنخست 12345678910111213 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 427

موضوع: نمره TOEFL و GMAT و GRE و IELTS برای پذیرش

پیش فرض پاسخ : درخواست راهنمایی (لطفا زود بهم جواب بدین)

نقل قول نوشته اصلی توسط mysm
    لازمه دوباره به استاده تماس بگیرم؟
    بنظره من که اره. بهش زنگ بزن.

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Stanford, Mechanical Eng

من نمی دونم، برا دو نمره منو دارن Reject می کنن؟ این که خیلی نامردیه :'(
    متاسفانه بايد بگم كه انجام اين كار براي دانشگاه هاي كانادا يه كار معمولي تلقي مي شه.
    از اون جايي كه به اين دانشگاه علاقه داريد به نظر من به استادت و اين مسئول ميل بزن بگو مدارك رو بررسي كنن و اگه پذيرفته شدي بهت پذيرش conditional بدن. توضيح بده وقت تافل سخت گير مي آد و حتماً بگو كه ثبت نام كردي و داري امتحان مي دي ولي نتايج دير خواهد رسيد. به يكي از دوستاي من يكي از دانشگاه هاي كانادا پذيرش conditional به خاطر نمره تافلش داد البته McGill نبود.
    اميدوارم باهات راه بيان.
    Don't be afraid that your life will end;
    be afraid that it will never begin

من نمی دونم، برا دو نمره منو دارن Reject می کنن؟ این که خیلی نامردیه :'(

لازمه دوباره به استاده تماس بگیرم؟
    دانشگاه Queens بخاطر اینکه نمره speaking من 24 نبود و 22 بود حتی اجازه نداد formal application رو پر کنم. این مینیمم ها برای خیلی از دانشگاههای کانادا مهمه. حتی بهشون میل زدم گفتم بقیه نمراتم که خیلی بیشتر از مینیمم شماست، گفتند باید speaking رو هم درست کنی. منم بیخیالش شدم.

البته اگه استاد بخواد حله. باهاش بازم تماس بگیر. تلفن زدن هم بعد از اینکه ازش اجازه گرفتی شدیداً توصیه میشه.
    Millions long for immortality who do not know what to do with themselves on a rainy Sunday afternoon

Junior Member

پیش فرض IELTS کافیه یا حتما TOEFL میخواد؟

سلام
    برای پذیرش و ویزا حتما به تافل نیازه یا یه 7.5 تو ایلتس کافیه؟
    و اینکه چقدر باید تو حساب بانکی باشه برای ویزا؟
    ممنونم

ApplyAbroad Veteran

پیش فرض پاسخ : IELTS کافیه یا حتما TOEFL میخواد؟

در مورد سوال اول هر مدرک زبانی که دانشگاه قبول کنه واسه سفارت هم قابل قبوله.
    بدون مرز و محدوده / وطن یعنی همه دنیا...

arshakhgari
    Guest

پیش فرض مشکل پذیرش مشروط برای نمرۀ TOEFL

با سلام،
    من در دانشگاه Victoria با یک استاد صحبت کردم و گفت که از نظر اوون همه چی مرتب است ولی نمورۀ TOEFL من کمتر از حد است و او گفت به تو نامۀ پذیرش مشروط داده میشود. میخواستم ببینم اگر پذیرش به دلیل TOEFL مشروط باشد در وزارت علوم، نظام وظیفه و سفارت کانادا مشکلی پیش می آید یا نه.

متشکرم.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مشکل پذیرش مشروط برای نمرۀ TOEFL

سلام.
    من هم يه مشكل شبيه به اين دارم. استاد گفته كه همه چي روال هستش ولي واسه نمره تافل بايد با Admission commitee coordinator صحبت كنه.
    كسي تا حالا اين مشكل با دانشگاه Calgary داشته؟ و اينكه پذيرش مشروط به خاطر نمره تافل اصلان چه طوري مي‌تونه باشه؟
    ممنون.

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Stanford, Mechanical Eng

دوست من از یکی از دانشگاه های کانادا پذیرش مشروط به خاطر کم بودن نمره تافل داشت. وقتی برای ویزا اقدام کرد سفارت بهش ویزا نداد.
    مجبور شد دوباره امتحان تافل بده و نمره رو برای دانشگاه بفرسته و اونا شرط رو از پذیرشش برداشتن و دوباره با نامه جدید برای ویزا اقدام کرد و ویزا گرفت.

پس من به شما توصیه می کنم حتماً دوباره TOEFL بدید و با پذیرش مشروط برای ویزا اقدام نکنید.
    Don't be afraid that your life will end;
    be afraid that it will never begin

Member

چيزي كه ARS گفت كاملا درسته. من وزارت علوم و نظام وظيفه رو نميدونم اما حتي اگه از فيلتر اونها هم رد بشيد يكي از مداركي كه سفارت صرحتا اعلام كرده نامه پذيرش غير مشروطه. من پيشنهاد ميكنم واسه اينكه زمان رو از دست نديد با نامه Conditional تون در صورت امكان مراحل وزارت علوم و نظام وظيفه رو اقدام كنيد و همزمان هم واسه TOEFL آماده بشيد. هرچند اين روزها اوضاع احوال ويزا دادن سفارت كانادا افتضاحه

سفارت اندازه کافی گیر می‌ده. شما پا رو دمش نذاری بهتره اونم تو این موضوع که خیلی براش مهمه. من یکی رو می‌شناسم که به خاطر این موضوع باهاش مصاحبه کردن و آخر هم قبول نکردن. گفتن ممکنه بری اونجا و ثبت‌نام نشی تو دانشگاه.

وزارت علوم کاری به این حرفا نداره. اگر نمره‌ای که خودشون می‌خوان رو داشته باشی (نمی‌دونم چقدره ولی باید کم باشه) دیگه کاری به کارت ندارن.