صفحه 32 از 43 نخستنخست ... 222324252627282930313233343536373839404142 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 311 تا 320 , از مجموع 427

موضوع: نمره TOEFL و GMAT و GRE و IELTS برای پذیرش

پیش فرض پاسخ : نمره TOEFL و GMAT و GRE و IELTS برای پذیرش

سلام دوستان واسه اپلای رشته های phd علوم پایه پزشکی باید آیلتس آکادمیک بدیم یا جنرال؟؟ با توجه به این رشته کدوم دانشگاهای کانادا GRE نمیخان و بهتره من این آزمونو بدم؟؟آیا این مساله واسه فاندم تاثیری داره یا نه؟؟ممنون میشم راهنماییم کنین

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط munesssssss نمایش پست ها
    سلام دوستان واسه اپلای رشته های phd علوم پایه پزشکی باید آیلتس آکادمیک بدیم یا جنرال؟؟ با توجه به این رشته کدوم دانشگاهای کانادا GRE نمیخان و بهتره من این آزمونو بدم؟؟آیا این مساله واسه فاندم تاثیری داره یا نه؟؟ممنون میشم راهنماییم کنین
    کلا برای تحصیل شما نیاز به آیلتس اکادمیک دارید و اکثر دانشگاه ها در کانادا نمره ی 6.5 میخوان (تعداد کمی آیلتس 6 و 2 دانشگاه آیلتس 7). آیلتس جنرال برای مهاجرت به درد میخوره نه تحصیل. در مورد GRE برای رشته ی شما اطلاعی ندارم ولی فکر نمیکنم نیاز باشه (باید این اطلاعاتو از سایت هر دانشگاه پیدا کنید) در مورد فاند همه چی بستگی به استاد داره. مقاله و موضوعات تحقیقاتی تاثیر بیشتری در احتمال گرفتن فاند داره. اگرم GRE امتحان دادید و نمره ی پایینی گرفتید بهتره کلا این مدرک رو ارائه نکنید تا اینکه اونا ببینن شما نمره ی پایینی گرفتین...

ApplyAbroad Veteran
    PhdComposite آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Materials Eng. - Queensland University of Technology

نقل قول نوشته اصلی توسط Naghmeh91 نمایش پست ها
    کلا برای تحصیل شما نیاز به آیلتس اکادمیک دارید و اکثر دانشگاه ها در کانادا نمره ی 6.5 میخوان (تعداد کمی آیلتس 6 و 2 دانشگاه آیلتس 7). آیلتس جنرال برای مهاجرت به درد میخوره نه تحصیل. در مورد GRE برای رشته ی شما اطلاعی ندارم ولی فکر نمیکنم نیاز باشه (باید این اطلاعاتو از سایت هر دانشگاه پیدا کنید) در مورد فاند همه چی بستگی به استاد داره. مقاله و موضوعات تحقیقاتی تاثیر بیشتری در احتمال گرفتن فاند داره. اگرم GRE امتحان دادید و نمره ی پایینی گرفتید بهتره کلا این مدرک رو ارائه نکنید تا اینکه اونا ببینن شما نمره ی پایینی گرفتین...
    سلام

اینکه فرمودید اکثرا نمره 6.5 آیلتس آکادمیک می خوان درسته ، اما بیشتر از 2 دانشگاه هستند که نمره 7 می خوان مثلا تحصیلات تکمیلی در دانشگاه های زیر نیاز به نمره 7 آیلتس آکادمیک داره و این رو میتونید در وبسایتشون چک کنید :

University of Toronto
    University of Waterloo
    Queen's University
    Dalhousie University
    Simon Fraser University
    University of Calgary
    University of New Brunswick
    University of Windsor
    University of Ryerson

و نکته بسیار مهم دیگه این هست که بسیاری از دپارتمان ها نیاز به نمره بالاتری دارند نسبت به چیزی که تحصیلات تکمیلی اعلام کرده ، در واقع ممکنه تحصیلات تکمیلی دانشگاه نمره 6.5 رو بپذیره اما دپارتمان که مورد نظر شما هست نمره مورد نیازش 7 باشه و من چندین مورد از این نمونه رو دیدم. (اگر دقت کنید در قسمتی که تحصیلات تکمیلی دانشگاه نمره مورد نیاز رو اعلام کرده ، معمولا این نکته اضافه شده که ممکنه دپارتمان ها نمره بالاتری بخوان و بهترین کار چک کردن وبسایت دپارتمان مربوطه هست).

در کل طبق تجربه من نمره 7 برای رسیدن به هدف نمره Safe تری هست.

ممنون دوستان از راهنماییتون پس به نظر شما کلا نمره 7 واسه پذیرشو فاند ایده آلترینه؟؟
    راستش من واسه GRE خیلی به تناقض رسیدم بعضیا حرفی نزدن بعضیا توصیه کردن حالا به نظرتون کلا واسه کانادا بهتره این آزمونو بدیم؟؟

ApplyAbroad Guru

GRE اگر نتیجه خوبی بگیرید حتی اگر نخواند (که اکثر دانشگاههای کانادا نمیخواند) میتونه مثبت باشه ولی از اونجایی که به خصوص در وربال به علت ماهیت زبان خیلی غیر نیتیوها نمیتونند رقابتی با نیتیوها داشته باشند توصیه میکنم وقت و هزینه را رو این کار نزارید و به جاش زبان را تقویت کنید. برای اینکه به هدف بهتری برسید اول کشور و دانشگاه را که شهر مقصدتون تعیین میکنه را مشخص کنید و تمرکز کنید روی خواسته های اون دانشگاه . همونطور که دوستان گفتند مینیممها حدود 7 در آیلتس مربوز به دانشگتههای خوب کانادا خواهد بود ولی در عین حال 6.5 نیز در برخی دیگر مثل UWO و ... هست اما طبیعتا در رقابت کسی که 7.5 دارد از کسی که 7 گرفته مطمینا در شرایط مساوی نظر بهتری را برای استاد جلب میکند.
    امیدوارم موفق باشید ولی یک نکته که خیلی مهمه اینه که هدف را باید مشخص کنید و با اون پیش برید تا زودتر نتیجه بگیرید

نقل قول نوشته اصلی توسط munesssssss نمایش پست ها
    ممنون دوستان از راهنماییتون پس به نظر شما کلا نمره 7 واسه پذیرشو فاند ایده آلترینه؟؟
    راستش من واسه GRE خیلی به تناقض رسیدم بعضیا حرفی نزدن بعضیا توصیه کردن حالا به نظرتون کلا واسه کانادا بهتره این آزمونو بدیم؟؟

سلام به همگی
    من معدلم حدود ۱۴ است لیسانس نرم افزار و می خواستم با gre و toefl جبران کنم چون در فروم گفتن احتمال پذیرش ام با فاند خیلی کمه ولی چیزی که متوجه شدم gre خیلی سخته و زمان زیادی بایذ بذارم تا بتونم نمره ی قابل قبول بگیرم حالا می خواستم بدونم خیلی تا ثیر داره ارزش این همه وقت رو داره؟ بدون gre نمی شه ؟کلا خیلی نا امید شدم

ApplyAbroad Guru

رشته و گرایشتون را میگفتید بهتر میشد کمک کرد
    در کل برای کانادا چون معدل مهم و خیلی دانشگاهها روی آن حساسند کمی مشکل است ولی به هرحال GRE و TOEFL خوب میتونه بعضی وقتا کمک کنه مخصوصا اگر با هزینه شخصی اقدام کنید در غیر این صورت به کشورای دیگه مثل اروپا و امریکا هم فکر کنید

نقل قول نوشته اصلی توسط fatemeh_zch نمایش پست ها
    سلام به همگی
    من معدلم حدود ۱۴ است لیسانس نرم افزار و می خواستم با gre و toefl جبران کنم چون در فروم گفتن احتمال پذیرش ام با فاند خیلی کمه ولی چیزی که متوجه شدم gre خیلی سخته و زمان زیادی بایذ بذارم تا بتونم نمره ی قابل قبول بگیرم حالا می خواستم بدونم خیلی تا ثیر داره ارزش این همه وقت رو داره؟ بدون gre نمی شه ؟کلا خیلی نا امید شدم

نقل قول نوشته اصلی توسط gbahrein نمایش پست ها
    رشته و گرایشتون را میگفتید بهتر میشد کمک کرد
    در کل برای کانادا چون معدل مهم و خیلی دانشگاهها روی آن حساسند کمی مشکل است ولی به هرحال GRE و TOEFL خوب میتونه بعضی وقتا کمک کنه مخصوصا اگر با هزینه شخصی اقدام کنید در غیر این صورت به کشورای دیگه مثل اروپا و امریکا هم فکر کنید
    ممنون از راهنماییتون رشته ام مهندسی کامپیوتر گرایش نرم افزار TA بودم مدرک oracle هم دارم ولی مقاله ندارم.ٰبه فاند نیاز دارم .پس به نظرتون شانسم تو اروپا بهتره؟کدوم کشور؟راستش اروپا دو تا مشکل داشت هم زبان دیگه ای بلد نیستم هم برای بعد citizen گرفتن تقریبا غیر ممکنه .من خیلی گیج شدم اگه کمک کنین ممنون می شم

ApplyAbroad Guru

غیر ممکن که نیست پذیرش حتی با فاند اما برای افزایش شانس مخصوصا برای گرفتن فاند خوب خیلی مهم هست اما با این حال اگر هدفتون سیتیزن شدن هست شاید به ریسک انتخاب چند دانشگاه کانادایی رده "ب" و هزینه اپلیکیشن رو پرداخت کردن براتون بتونه ارزش داشته باشه
    اروپا هم برخی کشورها به زبان انگلیسی هم مستر و دکتری دارند که در فرومهای مربوطه می تونید پیدا کنید. به طور خاص آلمان برخی دانشگاهاش اینطوره و شرایط اقامت بعد تحصیل هم داره.
    البته گزینه دیگه هم اینه که برید مستر اروپا و برای ادامه در دکتری برید کانادا استرالیا و...
    تا جایی که به این فروم مربوط میشه اگر نمره GRE خوبی بیارید میتونید برای دانشگاههایی که براشون این آزمون مهمه شانس بیشتری قطعا داشته باشید که تو امریکا البته این موضوع بیشتر شاید مطرح باشه.
    موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط fatemeh_zch نمایش پست ها
    ممنون از راهنماییتون رشته ام مهندسی کامپیوتر گرایش نرم افزار TA بودم مدرک oracle هم دارم ولی مقاله ندارم.ٰبه فاند نیاز دارم .پس به نظرتون شانسم تو اروپا بهتره؟کدوم کشور؟راستش اروپا دو تا مشکل داشت هم زبان دیگه ای بلد نیستم هم برای بعد citizen گرفتن تقریبا غیر ممکنه .من خیلی گیج شدم اگه کمک کنین ممنون می شم

Junior Member

میشه دانشگاه هایی که 6 میخوان یا conditional accept میدن را معرفی کنید برای دکتری ؟