صفحه 443 از 502 نخستنخست ... 343393433434435436437438439440441442443444445446447448449450451452453493 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 4,421 تا 4,430 , از مجموع 5014

موضوع: قبل از درخواست ویزا- پرسش و پاسخ در خصوص گرفتن ویزای دانشجویی اتریش (پست اول را بخوانید)

پیش فرض پاسخ : [تاپیک جامع] پرسش و پاسخ در خصوص گرفتن ویزای دانشجویی اتریش (پست اول را بخوانی

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_body نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    معلوم نیست دوباره چه بازی ای در دارن میارن
    من و خانومم یک ماه پیش رفتیم سفارت مدارکمون رو تحویل دادیم بعد تماس گرفتن برای مصاحبه مجدد و گفتن که فقط من برم بعد من رفتم با خود سفیر صحبت کردم بعد گفت چون آدرس پذیرش با خونه الانت فرق می کنه باید بری ااجاره نامه اون خونه رو ترجمه کنی بیاری بعد رفتم اونو ترجمه کردم زنگ زدن که خانمت بیاره بعد اون برده تحویل داده بعد دوباره امروز زنگ زدن که هفته بعد بیابد برای مصاحبه دوباره
    معلون نیست دنبال چی هستند و تقریبا هر کی رو که جلو سفارت باهاش صحبت می کردم واسش یه داستانی درست کردن
    حق دارند من کسانی رو میشناسم که مدارکشون جعلی بود .کسانی که حتی وقتی رسیدن اتریش کارت ویزا رو نگرفتن و مستقیم رفتن و پناهنده شدن. کسانی که خونه اجاره کردند از ایران ولی این خونه به 15 نفر دیگم اجاره داده شده بود
    بهشون حق بدید قوم ایرانی الان توی دنیا به عنوان متقلب ترین نژاد شناخته شدست

راستی کسی اینو جواب میده
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...=1#post2394566

Junior Member

پیش فرض پاسخ : [تاپیک جامع] پرسش و پاسخ در خصوص گرفتن ویزای دانشجویی اتریش (پست اول را بخوانی

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_body نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    معلوم نیست دوباره چه بازی ای در دارن میارن
    من و خانومم یک ماه پیش رفتیم سفارت مدارکمون رو تحویل دادیم بعد تماس گرفتن برای مصاحبه مجدد و گفتن که فقط من برم بعد من رفتم با خود سفیر صحبت کردم بعد گفت چون آدرس پذیرش با خونه الانت فرق می کنه باید بری ااجاره نامه اون خونه رو ترجمه کنی بیاری بعد رفتم اونو ترجمه کردم زنگ زدن که خانمت بیاره بعد اون برده تحویل داده بعد دوباره امروز زنگ زدن که هفته بعد بیابد برای مصاحبه دوباره
    معلون نیست دنبال چی هستند و تقریبا هر کی رو که جلو سفارت باهاش صحبت می کردم واسش یه داستانی درست کردن
    بله واقعاً امسال هم خيلى اذيت ميكنن و هم زياد ريجكت ميكنن . يه پسره ميگفت دوستم تو آلمان زندگى ميكنه و رفته حضورى دانشگاه اتريش و برام پذيرش گرفته ، سفارت بهش گير داده بود كپى پاسپورت دوستت رو بيار . اونم ميگفت دوستم ميترسه كپى پاسپورتش رو نميده و گير كرده بود چون سفارت پذيرشش رو قبول نميكرد .
    يه پسره هم بود گفت ٦ ماه از زمان مصاحبه ام ميگذره هيچ نقص مدرك تا حالا نخوردم . حالا تازه زنگ زدن كه بيا يه نامه دارى . بنده خدا بعد از ٦ ماه منتظر جواب اوكى بوده حالا نميدونم نامه نقص مدرك بود يا ريجكتى .
    كلاً كه روال اداريشون اين شده كه تا ميتونن با تاخير چند ماهه جواب بدن تا بچه ها مجبور بشن بدون اينكه تكليفشون رو بدونن هى اجاره خوابگاه رو از ايران با دردسر بفرستن .
    خدا بهمون صبر بده

Junior Member

دوستان سلام من دیروز مصاحبه داشتم چند تا نکته هست که می خواستم بهتون بگم بدردتون میخوره:
    اول اینکه سعی کنید حتما حتما مدارک رو بصورت منظم در دو نسخه به سفارت تحویل بدید. سعی کنید تمام مدارک رو همون اول درست تحویل بدید که نقصی نخورید البته در صورت نقصی هم به شما دو هفته وقت داده میشه ولی اگه مدارکتون رو همون اول درست تحویل بدید بهتره.
    دوم اینکه چندین سوال بعد از گرفتن مصاحبه کردن :
    1- چرا اتریش رو برای تحصیل انتخاب کردید؟
    2- چرا این دانشگاه رو انتخاب کردید؟
    3- کی براتون پذیرش رو گرفته؟
    4-چقدر پول برای پذیرش بهشون دادید؟(دلیل این سوال اینکه می خوان بفهمن کی پذیرش گرفته که ازش مالیات بگیرند)
    5-کی براتون خوابگاه رو گرفته؟
    6- مدارک کامل کسی که خوابگاه رو گرفته در صورتی که طرف دانشجو باشه باید کپی پاسپورت و کارت اقامتش رو تحویل بدید.
    من تا اونجایی که متوجه شدم بشدت گیر میدن
    7-سطح زبان المانی تون چقدر است؟
    8-سطح زبان انگلیسیتون چقدر است؟
    خیلی استرس نداشته باشید ولی یک چیزی من فهمیدم باید برای تحویل مدارک اپدیت باشید منظورم بروز باشید چون مدارک همینطور در حال اضافه شدنه. من مدارک رو براتون در زیر این پست می گذارم
    مدارک تحصیلی به ترتیب اولویت:
    1- فرم پر شده تحصیلی دقت کنید فرم رو بدقت به انگلیسی پر کنید خیلیا رو فرم مشکل دارن فرم رو هرگز امضاء نکنید. دو قطعه عکس 3.5 در 4.5 پشت نویسی شده اسم و فامیل به انگلیسی
    2-پذیرش تحصیلی پذیرش تحصیلی بعضی دانشگاها بصورت الکترونیکی هست (مدارک کسی که براتون پذیرش گرفته)شامل: کپی پاس+کارت اقامت
    3-خوابگاه می تونید از oad بگیرید برای 4 یا 5 ماه بعد رزرو کنید به مدت 6ماه تا 1 سال /مدارک شخص رزرو کننده خوابگاه رو الصاق کنید حتما .شامل (کپی پاسپورت،کپی کارت اقامت، نامه بستن قرارداد با شخصی که براتون پذیرش گرفته به المانی با امضا شما)
    4-مدارک مالی (تمکن خودتون+گردش 3 ماهه حساب خودتون)
    5-مدارک ساپورت کننده (تمکن مالی شخصی ساپورت کننده+گردش حساب 3ماهه ساپورت کننده+شغل ساپورت کننده+در صورت داشتن فیش حقوقی ضمیمه گردد+خانه ای اجاره داده ضمیمه گردد+باید ثابت کنید پول تو حساب ساپورت کننده از کجا اومده از فروش ملک یا ماشین یا اپارتمان یا ....) دوستان این قسمت 5 خیلی مهمه باید حتما کاملش کنید.
    6-تعهد دانشجویی ساپورت کننده+تعهد دستی به زبان المانی _هر کدوم هم باشه قابل قبوله
    7-ترجمه عدم سوء پیشینه
    8- ترجمه شناسنامه
    9- کپی از تمام صفحات پاسپورت
    کلیه مدارک بالا در دو نسخه دوستان پول در حسابتون 12000 یورو حداقل بگذارید دوم اینکه مدرک زبان المانی نمی خواد ولی دوستان اگه مدرک دارن اونم ضمیمه کنند.
    ویرایش توسط mehran12 : January 18th, 2017 در ساعت 12:50 PM دلیل: جدبد شده بروز

Junior Member

سلام دوستان
    ميخواستم بدونم برلي همراه بايد يكسري جداگانه مدارك ترجمه بشه؟يا اينكه كپي ترجمه مدارك اصلي و مالي كافي هستش؟
    همراه من پسر ٨ سالم هستش
    يعني مداركي كه براي اون نياز هستش اينهاست؟:
    ترجمه شناسنامه + كپي
    كپي پاسپورت
    كپي مدارك مالي ( كه البته تمكن و گردش حساب فقط براي يك حساب كه مال منه هستش)
    و يه سوال ديگه : ما دوتا ساپورتر داريم ، نيازي هستش كه مدارك ساپورترهارو براي خودم و پسرم جداگانه بگذارم؟ يا اينكه مدارك ساپورترها رو با مدارك خودم بدم و كپيشون رو بذارم توي مدارك پسرم؟
    ممنون ميشم راهنمااي كنين
    ( درقسمت ويزاي همراه كسي پستي نميگذاره، براي همين اينجا پرسيدم )

سلام من برای دانشگاه هنر اقدام کردم و گفتند امتحان ورودی داره و باید ویزای سی بگیرم اول بعد از اکی شدن برگردم یزای دی بگیرم
    در مورد ویزای سی برای آزمون توضیحی ندیدم چه مدارکی نیازه؟
    آیا میتونم از الان خوابگاه بگیرم و برای آزمون برم بعد برگردم ویزای دی بگیرم مشکلی بابت پول اجاره توی اون چند ماه نیست میخوام از اول خوابگاه بگیرم شدنیه؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط zakiyeeeeee نمایش پست ها
    سلام من برای دانشگاه هنر اقدام کردم و گفتند امتحان ورودی داره و باید ویزای سی بگیرم اول بعد از اکی شدن برگردم یزای دی بگیرم
    در مورد ویزای سی برای آزمون توضیحی ندیدم چه مدارکی نیازه؟
    آیا میتونم از الان خوابگاه بگیرم و برای آزمون برم بعد برگردم ویزای دی بگیرم مشکلی بابت پول اجاره توی اون چند ماه نیست میخوام از اول خوابگاه بگیرم شدنیه؟

سلام
    بله برای رشته های هنری باید با ویزای توریستی یا همون c برید اتریش و امتحان عملی بدید و برگردید ایران برای ویزای D اقدام کنید. (دانشگاه باید بهتون دعوتنامه شرکت در امتحان بده که سفارت تو همون مدتی که میخواید بهتون ویزا بده)
    برای ویزای توریستی یه لینک جدا وجود داره تو همین سایت و علاوه بر اون در سایت سفارت هم همه ی مدارک ویزای توریستی رو توضیح دادن.
    تا جایی که من اطلاع دارم برای گرفتن خوابگاه باید مبالغی رو پرداخت کنید و به نظرم بهتره صبر کنین قبول بشید در دانشگاه و بعد کارای خوابگاه رو انجام بدید.
    ولی من خودم تو مدتی که برای امتحان عملی اونجا بودم رفتم خوابگاه هارو دیدم و انتخاب هم کردم که به محض گرفتن وقت سفارت برای اقامت (تحصیلی) راحت خوابگاهمو بگیرم.

نقل قول نوشته اصلی توسط darya_ نمایش پست ها
    سلام
    بله برای رشته های هنری باید با ویزای توریستی یا همون c برید اتریش و امتحان عملی بدید و برگردید ایران برای ویزای D اقدام کنید. (دانشگاه باید بهتون دعوتنامه شرکت در امتحان بده که سفارت تو همون مدتی که میخواید بهتون ویزا بده)
    برای ویزای توریستی یه لینک جدا وجود داره تو همین سایت و علاوه بر اون در سایت سفارت هم همه ی مدارک ویزای توریستی رو توضیح دادن.
    تا جایی که من اطلاع دارم برای گرفتن خوابگاه باید مبالغی رو پرداخت کنید و به نظرم بهتره صبر کنین قبول بشید در دانشگاه و بعد کارای خوابگاه رو انجام بدید.
    ولی من خودم تو مدتی که برای امتحان عملی اونجا بودم رفتم خوابگاه هارو دیدم و انتخاب هم کردم که به محض گرفتن وقت سفارت برای اقامت (تحصیلی) راحت خوابگاهمو بگیرم.
    مرسی از پاسخت
    من میخوام از اول خوابگاه بگیرم تو مدتی که برای آزمون میرم و وقتی برگردم مشکلی نیست بابت اینکه پول اجاره باید بدم
    فقط اینکه با ویزا سی میرم میتونم خوابگاه بگیرم؟
    یعنی موقع گرفتن کلید ازم برگه پذیرش نمیخوان

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط zakiyeeeeee نمایش پست ها
    مرسی از پاسخت
    من میخوام از اول خوابگاه بگیرم تو مدتی که برای آزمون میرم و وقتی برگردم مشکلی نیست بابت اینکه پول اجاره باید بدم
    فقط اینکه با ویزا سی میرم میتونم خوابگاه بگیرم؟
    یعنی موقع گرفتن کلید ازم برگه پذیرش نمیخوان

راستش راجع به اینکه از نظر قانونی میشه یا نه اطلاعی ندارم دوستان راهنمایی کنن لطفا ولی اصلا بعید میدونم واسه مدت زمان کم خوابگاه بدن... چون شما بلاخره باید اجاره رو ماهیانه بدین.
    بنظر من هتل یا هاستل بگیزید منطقی تره... از سایت های ایرانی که رزرو هتل انجام میدن هم میتونین بگیزید... من خودم ۲۲ روز اونجا بودم برای امتحانات و کلشو هتل گرفتم با آفر های خیلی خوب...

Junior Member

سلام دوستان
    کسی میتونه راهنماییم کنه؟
    اجازه اقامت من صادر شده. میخوم بیمه معلم ، سه ماهه بگیرم. درسته؟
    عکسی که برای مدارک ویزا داده بودیم رو اگه الان هم تحویل بدیم ، موردی پیش نمیاد؟
    کسی تکمیل شده فرم ویزای D رو داره؟ ممکنه راهنماییم کنید.
    تا شب باید تکمیل کنم این مدارک رو. لطفا راهنماییم کنید

نقل قول نوشته اصلی توسط darya_ نمایش پست ها
    راستش راجع به اینکه از نظر قانونی میشه یا نه اطلاعی ندارم دوستان راهنمایی کنن لطفا ولی اصلا بعید میدونم واسه مدت زمان کم خوابگاه بدن... چون شما بلاخره باید اجاره رو ماهیانه بدین.
    بنظر من هتل یا هاستل بگیزید منطقی تره... از سایت های ایرانی که رزرو هتل انجام میدن هم میتونین بگیزید... من خودم ۲۲ روز اونجا بودم برای امتحانات و کلشو هتل گرفتم با آفر های خیلی خوب...
    منظور من اینه برای تحویل دادم کلید خوابگاه آیا اونها نگاه میکنند نوع ویزا چی هست؟
    من میخوام شش ماه اجاره کنم یا حتی یک ساله
    فقط میخوام ببینم وقتی میرم کلید رو بگیرم توی پاسپورتم خورده ویزای سی کلید رو میدن؟