صفحه 466 از 502 نخستنخست ... 366416456457458459460461462463464465466467468469470471472473474475476 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 4,651 تا 4,660 , از مجموع 5014

موضوع: قبل از درخواست ویزا- پرسش و پاسخ در خصوص گرفتن ویزای دانشجویی اتریش (پست اول را بخوانید)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Msc Physics

پیش فرض پاسخ : [تاپیک جامع] پرسش و پاسخ در خصوص گرفتن ویزای دانشج

خدایش استرس ندین من ودوستم باهم مدارکمونو فرستادیم واسه ملی وین
    اینکه اصلا ویزا نمیده یه چیزه و اینکه اذیت میکنن و دیر میدن ولییییییییییییییی میدن یه چیز دیگست
    لطفا اینا رو مشخص کنید چون توهمین تاپیک بخش نتایج کسی رجکتی نزده ولی بعضی ها نقص داشتن طول کشیده
    بعضی هم سه ماهه گرفتن

سلام
    یه سری تجربیاتم رو باهاتون در میون میزارم:
    اول از همه در مورد بیمه!
    اولین نفری که ازش بیمه خواستن بنده بودم که ریز به ریز اقداماتم رو براتون تو فروم نوشتم که با یه سرچ ساده تو فروم میتونین مراحل رو ببینین.
    در ضمن من تمام بیمه های ایرانی ( حتی بیمه جدید ملت که از طرف یه شرکت آلمانی هستش ) رو برای ماگیسترات سالزبورگ ارسال کردم و مورد تایید نبود متاسفانه. در نهایت از شرکت generali بیمه گرفتم.
    چون با ماگیسترات مستقیما در تماس بودم و میدونم که فقط بیمه سه تا شرکت رو قبول دارن generali, unika و یه شرکت دیگه که اسمش یادم نیست ولی تو فروم صورت جلسه ای که وزارت داخله اتریش برای تایین شرایط بیمه داشتن رو گذاشتم که تو این صورت جلسه کاملا توضیح داده شرایط بیمه و اسم شرکت و حتی متن نامه ای که شرکت بیمه باید به ماگیسترات بده!
    مکرد دوم درباره ریجکتی ها!
    بر اساس تجربه شخصی ، شهر دانشگاه مورد نظر و همینطور رشته تحصیلی به شدت تو تصمیم گیری اینا تاثیر داره.
    مثلا : (قصد توهین به هیچ رشته ای رو ندارم و صرفا قصد راهنمایی دارم ) شهر وین و گراتس جدیدا به دلیل درخواست های زیاد خیلی سخت ویزا میدن ! حتی یکی از دوستان تماس گرفته بود با ماگیسترات وین و جواب تندی گرفته بود ( جواب : ایرانی زیاد اومده و میخوایم یه تعداد رو ریجکت کنیم !) به نظرم من رو شهر های دیگه بیشتر فکر کنین!
    دوم اینکه رشته های مهندسی شانس بیشتری دارن و اکثر ریجکتی ها یا نوسیقی هستن و یا هنر و تاریخ هنر .
    مهمترین مسئله اینکه خیلی حواستون باشه که اینا اگه احساس کنن شما بعد از اتمام تحصیل قصد موندن تو اتریش رو دارین قطعا ریجکتین!
    یکی از دوستان تو منبع مالی گفته بود که خونه شخصیم رو فروختم ! و ماگیسترات گفته بود که چون خونه ات رو فروختی پس قصد موندن داری!
    ور نهایت : اینا تجربه شخصی منه و قطعا هر شهر و ایالت قوانین خودشو داره و بهتره درباره شهر خودتون تحقیق کنین و با قوانین شهر دیگه پیش نرید.
    مثلا در مورد بیمه Krankenkasse : تو شهر سالزبورگ اگر از مدرک لیسانستون بیشتر از ۳۰ ماه گذشته باشه و بعد برای مستر اقدام کنین ، دانشجو محسوب نمیشین و نمیتونین بیمه داشجویی(56€) بگیرین ! ولی تو وین این قانون نیست

سلام دوستان
    يه سوال داشتم
    من چهار ماه پيش ريجكت شدم و بهم ويزا ندادن
    امروز يك ايميل از سفارت واسم اومده كه همرا با پاسپورت ظرف مدت چهارده روز برم سفارت واسه اصلاح يه سند
    كسى ميدونه موضوع چيه ؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Msc Physics

سلام دوستان
    این بیمه های جدید میگن ماهی 250 یورو میگیرن واقعا همینطوره ؟
    نمیشه بعدا تو اتریش تغییرش بدیم قبلا که حدود 50 یورو بود

Junior Member

سلام دوستان
    بعد از شش ماه يه نامه نقصي از مگيسترات وين براي من اومده كه از من منبع مالي ميخواد، در حاليكه من مدارك فروش زمين رو براشون فرستاده بودم . حالا كه ديگه پذيرش منم يكي دو هفته ديگه مهالتش تموم ميشه و ديگه رفتن براي من فايده نداره چون مدرك جديدي هم ندارم مه براشون بفرستم ، ميترسم اعتراض كنم و ريجكت بشم، به هر حال يه سوالي داشتم، اگه نخوام ديگه دنبال پرونده رو بگيرم بايد كار خاصي كنم يا اينكه همين كه جوابشون رو ندم خود بخود پروسه كنسل ميشه ؟

Moderator
    amirfriendship آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی عمران- ارشد مدیریت و انرژی های تجدیدپذیر-دکترای

دوستان من کلا آلمانی بلد نیستم و فقط انگلیسی می دونم. اما یک پذیرش ارشد دوم, به زبان آلمانی دارم که توش مدرک زبان ذکر نشده, اما تو سایت هست که در صورتی که نمره زبان مورد نظر را نداشته باشین, باید تو کلاسهای زبان قبل از دوره شرکت کنید. آیا سفارت به این پذیرش ویزا میده یا به خاطر عدم آشنایی با آلمانی ردم می کنه؟
    سن چقدر برای ارشد دوم مهمه؟من از 30 سال گذشتم.

نقل قول نوشته اصلی توسط amirfriendship نمایش پست ها
    دوستان من کلا آلمانی بلد نیستم و فقط انگلیسی می دونم. اما یک پذیرش ارشد دوم, به زبان آلمانی دارم که توش مدرک زبان ذکر نشده, اما تو سایت هست که در صورتی که نمره زبان مورد نظر را نداشته باشین, باید تو کلاسهای زبان قبل از دوره شرکت کنید. آیا سفارت به این پذیرش ویزا میده یا به خاطر عدم آشنایی با آلمانی ردم می کنه؟
    سن چقدر برای ارشد دوم مهمه؟من از 30 سال گذشتم.
    دوست عزیز. احتراما پاسختون رو در جایی دیگه که این سوال رو مطرح کرده بودید، دادم!
    بله! تا حالا خیلی از دوستان با همین نوع از پذیرش موفق به اخذ ویزا شدن. با این همه اخیرا دریافت ویزای اتریش نسبت به گذشته با مشکلاتی همراه بوده و برخلاف سابق متاسفانه تعداد قابل توجهی از متقاضیان ویزای دانشجویی علیرغم مدتها انتظار (در مواردی بیشتر از یکسال!) به دلایل مختلف ریجکت شدن. توصیه میکنم قبل از هر اقدامی حسابی در این باره تحقیق کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط melkinpres نمایش پست ها
    سلام دوستان
    بعد از شش ماه يه نامه نقصي از مگيسترات وين براي من اومده كه از من منبع مالي ميخواد، در حاليكه من مدارك فروش زمين رو براشون فرستاده بودم . حالا كه ديگه پذيرش منم يكي دو هفته ديگه مهالتش تموم ميشه و ديگه رفتن براي من فايده نداره چون مدرك جديدي هم ندارم مه براشون بفرستم ، ميترسم اعتراض كنم و ريجكت بشم، به هر حال يه سوالي داشتم، اگه نخوام ديگه دنبال پرونده رو بگيرم بايد كار خاصي كنم يا اينكه همين كه جوابشون رو ندم خود بخود پروسه كنسل ميشه ؟
    دوست عزیز. به این توجه داشته باشید که با توجه به این نکته که شما در حقیقت ریجکت نشدید و هنوز به مرحله ای نرسیدید که اصلا پاسپورتتون رو به سفارت ارائه کنید، بنابراین هیچ مشکلی از نظر پاسپورت و مهر ریجکت و اینا متوجه شما نخواهد بود. اما به نظر من حتما با مگیسترات (و نه سفارت!) مکاتبه کنید و درخواست بدید پرونده تون رو einstellen کنند تا بعدها برای دریافت ویزای اتریش یا هر کشور اروپایی دیگه دچار مشکل نشید، چون پرونده شما باز خواهد موند و این ممکنه در آینده برای درخواست ویزای اتریش یا هرجای دیگه ای مشکل ساز بشه.

پیش فرض پاسخ : [تاپیک جامع] پرسش و پاسخ در خصوص گرفتن ویزای دانشجویی اتریش (پست اول را بخوانید)

سلام دوستان
    من یه سوالی چند تا پست بالاتر پرسیدم.
    کسی با این مورد روبرو نشده :

من چهار ماه پيش ريجكت شدم و بهم ويزا ندادن
    امروز يك ايميل از سفارت واسم اومده كه همرا با پاسپورت ظرف مدت چهارده روز برم سفارت واسه اصلاح يه سند
    كسى ميدونه موضوع چيه ؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط alirezamahdavi نمایش پست ها
    دوست عزیز. به این توجه داشته باشید که با توجه به این نکته که شما در حقیقت ریجکت نشدید و هنوز به مرحله ای نرسیدید که اصلا پاسپورتتون رو به سفارت ارائه کنید، بنابراین هیچ مشکلی از نظر پاسپورت و مهر ریجکت و اینا متوجه شما نخواهد بود. اما به نظر من حتما با مگیسترات (و نه سفارت!) مکاتبه کنید و درخواست بدید پرونده تون رو einstellen کنند تا بعدها برای دریافت ویزای اتریش یا هر کشور اروپایی دیگه دچار مشکل نشید، چون پرونده شما باز خواهد موند و این ممکنه در آینده برای درخواست ویزای اتریش یا هرجای دیگه ای مشکل ساز بشه.
    ممنونم دوست عزيز از راهنماييتون ، حتما اين كارو خواهم كرد