صفحه 496 از 502 نخستنخست ... 396446486487488489490491492493494495496497498499500501502 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 4,951 تا 4,960 , از مجموع 5014

موضوع: قبل از درخواست ویزا- پرسش و پاسخ در خصوص گرفتن ویزای دانشجویی اتریش (پست اول را بخوانید)

Moderator

پیش فرض پاسخ : قبل از درخواست ویزا- پرسش و پاسخ در خصوص گرفتن ویزای دانشجویی اتریش (پست اول را بخوانید)

نقل قول نوشته اصلی توسط Red_Green_Blue نمایش پست ها
    با سلام

توضیحات شما کامل بود.
    فقط من حس میکنم که برای دریافت اون قرارداد کاری (و البته حتما از سکرتر استادتون بپرسید که برای دکتر‌اتون چه مدارکی نیاز دارید؛ چون دکتری و تحصیل در این مقطع در دانشگاه‌های اتریش، پروسه‌ی جدایی از پوزیشن کاری اسیستنتی در دانشگاه داره) از دانشگاه نیاز به ارسال مدارک تحصییلی دارن. این مدارک تحصیلی هم می‌بایست به تایید سفارت رسیده باشه وگرنه برای دانشگاه معتبر حساب نمیشه. از اون‌جایی که سفارت هم مدارک انگللیسی را تا اونجایی‌که من میدونم تایید نمیکنه به همین خاطر بهتر هستش که این مدارک را ترجمه‌ی آلمانی کنند.

حرف شما میتونه صحیح باشه، اما در عمل چون اکثر استاد‌ها برای این پوزیشن‌ها مصاحبه می‌کنن و از نظر علمی‌ فرد رو ارزیابی می‌کنن، در نهایت صلاحیت علمی‌ فرد برای استادا احراز می‌شه و اینطور نیست که بخاطر
    مسائل اداری و مدرک، نامه جاب افر صادر نشه. معمولن این رو صادر می‌کنن که فرد بتونه پروسه ویزا رو شروع کنه. اما در نهایت همونجور که گفتین این فقط بحث کار و ویزا هست.
    فرد برای ثبت نام در دانشگاه باید مدارکشو به آلمانی ترجمه کنه و همراه خودش داشته باش موقع سفر. در واقع اینکه من میگم یک جور راه میانبری هستش
    که اساتید میزنن تا دانشجوی دکترا زودتر بیاد و پروژه ش رو شروع کنه و کارهای کاغذ بازی به بعد موکول می‌شه.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : قبل از درخواست ویزا- پرسش و پاسخ در خصوص گرفتن ویزای دانشجویی اتریش (پست اول را بخوانید)

باسلام خدمت دوستان.
    من اخیرا برای تحصیلدر رشته ی روانشناسی دانشگاه بوخوم المان اپیلیکیشن دادم به سفارت که درخواستم رد شد و الان میخوام برای اتریش اقدام کنم ولی شنیدم که میگن اگه از المان درخواست ویزات رد بشه اتریشم درخواستو رد میکنه . میخواستم بدونم چنین چیزی حقیقت داره یا نه؟ ممنون میشم اگه جوابمو بدین کارم خیلی گیره.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    هنر

سلام.
    ۱. ایا برای ویزای دانشجویی اتریش میتوانیم از مدارک تحصیلیمون که به انگلیسی ترجمه شده استفاده کنیم؟
    ۲. اگر پوزیشن دکترا(فول فاند) را اکسپت شده باشیم نیازی به ارایه مدرک تمکن مالی هست؟
    ۳. اگر در پوزیشن دکترا (و آن دانشگاه که قبول شده ایم) مدرک آلمانی الزامی نباشد؛ آیا سفارت مدرک آلمانی میخواهد؟
    ۴. برای اینکه سختی و هزینه های زیاد ویزای اتریش را کم کنیم چه راهکارهایی دارید؟
    متشکرم😊

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط azamnemati نمایش پست ها
    سلام.
    ۱. ایا برای ویزای دانشجویی اتریش میتوانیم از مدارک تحصیلیمون که به انگلیسی ترجمه شده استفاده کنیم؟
    ۲. اگر پوزیشن دکترا(فول فاند) را اکسپت شده باشیم نیازی به ارایه مدرک تمکن مالی هست؟
    ۳. اگر در پوزیشن دکترا (و آن دانشگاه که قبول شده ایم) مدرک آلمانی الزامی نباشد؛ آیا سفارت مدرک آلمانی میخواهد؟
    ۴. برای اینکه سختی و هزینه های زیاد ویزای اتریش را کم کنیم چه راهکارهایی دارید؟
    متشکرم������

1- شما برای کارهای اداری در اتریش، اعم از امور ویزا و پذیرش تحصیلی نیازمند مدارکی هستین که "مورد تایید سفارت اتریش در تهران" باشه. یعنی
    مهر سفارت درج بشه روی ترجمه هاش. حالا اگر سفارت اتریش در تهران بپذیره مدارک ترجمه شده ی انگلیسی شما رو مهر تایید بزنه، جواب سوال مثبته.
    اما تا جایی که من شنیدم، سفارت فقط ترجمه های آلمانی رو تایید میکنه.

2- خیر. نیازی به تمکن مالی نیست. باید توی نامه ی رسمی دانشگاه این قید بشه که شما پوزیشن گرفتین و حقوق ماهیانه تون توش درج بشه. همون نامه
    دانشگاه، جای تمکن مالی محسوب میشه.

3- این سوال سختیه. سفارت ممکنه از شما مدرک آلمانی نخواد. اما بعدن که شما وارد اتریش میشین باید برین اداره ادمیشن دانشگاه و ثبت نام بکنین خودتونو.
    اون موقع اونا از شما مدارک ترجمه شده به آلمانی میخوان. پس شاید الان برای پروسه ویزا، احتباجتون نشه، اما بعدن برای ثبت نام دانشگاه استفاده میشه.
    تاکید میکنم که نامه قبولی شما برای پوزیشن دکترا، به معنای برگه ادمیشن دوره دکترا نیست. بلکه فقط نشون میده شما کار و حقوق دارید وقتی وارد اتریش میشید،
    اما پروسه ثبت نام دانشگاه یه چیز مجزاس که باید در ادمیشن آفیس دانشگاه انجام بشه.برای اونکار مدارک المانی لازمه.

4- فروم رو دقیقن مطالعه کنید و موارد مشابه خودتون رو پیدا کنین و از تجربیاتشون استفاده کنید. در همه مراحل هم با استاد مربوطه در دانشگاه اتریش در ارتباط بمونین.

Junior Member

سلام دوستان
    من در حال حاضر قرارداد کاری برای پوریشن دکترا فول فاند رو از دانشگاه دریافت کردم. میخواستم بدونم برای تحویل مدارک در مرحله اول و یا دریافت ویزای شنگن نوع D آیا داشتن گواهی سوپیشینه ترجمه شده لازم است و یا این که این گواهی رو برای گرفتن resident permit در اتریش نیاز داریم؟
    ویرایش توسط mahdi2010 : July 7th, 2019 در ساعت 10:46 PM

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط sr3330 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من در حال حاضر قرارداد کاری برای پوریشن دکترا فول فاند رو از دانشگاه دریافت کردم. میخواستم بدونم برای تحویل مدارک در مرحله اول و یا دریافت ویزای شنگن نوع D آیا داشتن گواهی سوپیشینه ترجمه شده لازم است و یا این که این گواهی رو برای گرفتن resident permit در اتریش نیاز داریم؟

گواهی عدم سوپیشینه رو از همون ابتدا برای درخواست اجازه اقامت یا همون residence permit احتیاج دارید.

ضمنن نحوه ی کار رو برعکس نوشتین. ابتدا شما باید درخواست اجازه اقامت بدید و میره در مرحله بررسی
    حدود 2-3 ماه بعد موافقت میشه و بعدش شما باید ویزای نوع D بگیرید. که بیاید اتریش و کارت اقامت یک ساله دریافت کنید.

Junior Member

سلام دوستان
    برای تحویل مدارک به سفارت تو پست اول زده که باید از این لینک وقت گرفت :
    https://appointment.bmeia.gv.at/?Office=Teheran
    موقعی که وارد این لینک میشیم و شهر رو تهران هست ، هیچ گزینه رو برای انتخاب نشون نمیده .
    1 -این به معنی این هست که سفارت در حال حاضر وقت جدیدی نمیده؟
    چقدر باید منتظر باشیم تا دوباره نوبت دهی باز بشه؟
    2 - تو خود سایت سفارت یک لینک هم هست که آخر صفحه پرسشنامه گذاشته برای سوال پرسیدن و تعیین وقت :
    https://www.bmeia.gv.at/fa/oeb-teher...ebestimmungen/
    ولی این جا هم ایمیل میزنیم جوابی نمیدن .

Junior Member

سلام
    من یه جاب آفر گرفتم از یه مرکز تحقیقاتی در اتریش (as a scientist)
    بهم گفتن که باید ویزای D بگیرم
    تو سایت سفارت که چیز خاصی نزده راجع به مدارک
    اینجا رو خوندم یه چیزایی دستم اومد ولی هنوز چند تا سوال دارم
    ایا باید هاردکپی قرارداد رسمی من ارسال بشه تا بتونم ببرم برای سفارت؟
    و اینکه هنوز نرسیده به دستم
    برای وقت گرفتن اقدام کنم الان؟
    مدارک دیگه مثل شناسنامه و عقدنامه رو الان میتونم بدم ترجمه؟ یا اون هم وقتی میخوای بدی به سفارت باید زمان خاص زیادی ازش نگذشته باشه؟
    کلا یه ذره گنگه برام همه چیز چون دانشحویی هم نیست خیلی نمیتونم از تجربه های دیگران استفاده کنم
    ممنون میشم که جواب سوالام رو بدید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    هنر

نقل قول نوشته اصلی توسط sr3330 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    برای تحویل مدارک به سفارت تو پست اول زده که باید از این لینک وقت گرفت :
    https://appointment.bmeia.gv.at/?Office=Teheran
    موقعی که وارد این لینک میشیم و شهر رو تهران هست ، هیچ گزینه رو برای انتخاب نشون نمیده .
    1 -این به معنی این هست که سفارت در حال حاضر وقت جدیدی نمیده؟
    چقدر باید منتظر باشیم تا دوباره نوبت دهی باز بشه؟
    2 - تو خود سایت سفارت یک لینک هم هست که آخر صفحه پرسشنامه گذاشته برای سوال پرسیدن و تعیین وقت :
    https://www.bmeia.gv.at/fa/oeb-teher...ebestimmungen/
    ولی این جا هم ایمیل میزنیم جوابی نمیدن .
    اینجارو ببینید
    فک کنم اولین نوبت سفارت اتریش از ۱۲ اگست باشه
    https://www.vfsglobal.com/Austria/Iran/

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط bahar_m208 نمایش پست ها
    سلام
    من یه جاب آفر گرفتم از یه مرکز تحقیقاتی در اتریش (as a scientist)
    بهم گفتن که باید ویزای D بگیرم
    تو سایت سفارت که چیز خاصی نزده راجع به مدارک
    اینجا رو خوندم یه چیزایی دستم اومد ولی هنوز چند تا سوال دارم
    ایا باید هاردکپی قرارداد رسمی من ارسال بشه تا بتونم ببرم برای سفارت؟
    و اینکه هنوز نرسیده به دستم
    برای وقت گرفتن اقدام کنم الان؟
    مدارک دیگه مثل شناسنامه و عقدنامه رو الان میتونم بدم ترجمه؟ یا اون هم وقتی میخوای بدی به سفارت باید زمان خاص زیادی ازش نگذشته باشه؟
    کلا یه ذره گنگه برام همه چیز چون دانشحویی هم نیست خیلی نمیتونم از تجربه های دیگران استفاده کنم
    ممنون میشم که جواب سوالام رو بدید

این یک شغل دانشگاهی هست یا غیر دانشگاهی؟
    منظورم اینه که آیا شما به عنوان دانشجوی دکترا میخواید با اون مرکز کار بکنید یا اینکه یک شغل هستش و قرار نیست در انتها مدرکی‌ بگیرید؟
    در هر دو صورت، سفارت احتیاج داره تا از صحت پیشنهاد دعوت به کار مطمئن بشه، در نتیجه اگر بتونن نامه اصلی‌ رو با پست از اتریش براتون بفرستن، خیلی‌ بهتره. هرچند در مورد دانشگاه‌ها چون یک مقدار مشخص تره، حتی یک کپی رنگی‌ هم کفایت می‌کنه. شما فعلا با همون برای وقت سفارت اقدام کنین.
    تنها مدرکی‌ که نباید از ترجمه ش زیاد گذشته باشه، گواهی عدم سؤ پیشینه است. در نتیجه شناسنامه و عقدنامه رو میتونید بدید ترجمه آلمانی‌.