صفحه 500 از 502 نخستنخست ... 400450490491492493494495496497498499500501502 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 4,991 تا 5,000 , از مجموع 5014

موضوع: قبل از درخواست ویزا- پرسش و پاسخ در خصوص گرفتن ویزای دانشجویی اتریش (پست اول را بخوانید)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : قبل از درخواست ویزا- پرسش و پاسخ در خصوص گرفتن ویزای دانشجویی اتریش (پست اول را بخوانید)

سلام دوستان
    کسی اطلاعی از "تعیین وقت آنلاین برای درخواست «اقامت سهمیه ای – بدون اجازه کار" داره ظاهرا تغییرات جدید هست؟ این مورد برای چه کسانی صدق میکنه؟
    برای PhD چجوری باید وقت بگیرم و ایا وقت زودتر با توجه به زمانی که استاد راهنما مد نظرش هست- امکان پذیر هست (ممکنه از من بخواد زودتر میتونم به اتریش بیام یا نه!)؟؟؟

Member milad101 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.A. in ELT (English Language Teaching) at IAU, Tabriz Branch

پیش فرض پاسخ : قبل از درخواست ویزا- پرسش و پاسخ در خصوص گرفتن ویزای دانشجویی اتریش (پست اول را بخوانید)

دوستان عزیز، در سایت سفارت اتریش به صورت غیر مستقیم ذکر شده که زبان آلمانی وقتی که رشته به زبان انگلیسی تدریس میشه نیاز نیست https://www.bmeia.gv.at/fa/oeb-teher...n-oesterreich/

"• برای رشته ها و برنامه های دانشجویی آلمانی زبان، ارائه مدرک زبان آلمانی در سطح آ2 بر اساس «چارچوب مشترک مرجع اروپا برای زبان ها»، هنگام درخواست پذیرش دانشجویی الزامی می باشد. (بند 10 ب ماده 63 قانون دانشگاه ها). لطفا به موقع و از طریق وب سایت دانشگاه مربوطه از روند و پذیرش نوع مدرک زبان مورد نیاز، کسب اطلاع نمایید."

آیا این صحت داره؟ تجارب شخصی؟
    Nothing great was ever achieved without enthusiasm

Junior Member

با سلام و عرض ادب خدمت دوستان عزیز

بچه ها من یه سوال از خدمتتون داشتم، لطفا هر کسی که میدونه راهنماییم کنه بی زحمت. من ارشدم و تقریبا دو سال پیش گرفتم. الان برای ارشد دیگه ای توی اتریش شبیه به رشته ارشد ایران اما با تفاوت هایی میخوام اقدام کنم. در ضمن مدرک ارشدم رو در حین اپلای به دانشگاه ارائه میدم پس باید به سفارت هم ارائه بکنم. آیا اطلاعی دارین که سفارت در خصوص گرفتن ارشد دوم حساس هست یا خیر و به خاطر همین ریجکت می کنه ویزا رو یا نه؟ چون شنیدم سفارت المان رو این مورد حساس هست و شده که ریجکت کنه به خاطر این، البته فقط شنیدم این رو و دقیق نمی دونم. لطفا و خواهشا اگر میدونید بهم اطلاع بدید. برام خیلی مهمه.
    با تشکر

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Philosophy

چرا اینجا پست جدید زیاد نیست؟ همه قدیمی اند. کسی دیگه اتریش اپلای نمیکنه؟

من یه سوال دارم اما به نظر کسی نیست جواب بده. در هر صورت میپرسم حالا شاید کسی تونست کمک کنه

من تو پست های قبلی دیدم که همه میگن خیلی طول میکشه ویزای اتریش گرفتن. من پذیرش دارم از یه دانشگاه تو اتریش و ترم حدود آخر مرداد شروع میشه. الان که سفارت ها بسته اند به خاطر کرونا. معلوم نیست کی باز کنن. مثلا فرض کنید دو ماه دیگه تو خرداد باز میکنن. این خیلی دیره برای گرفتن ویزا قبل اینکه ترم شروع بشه؟ والا به نظر میرسه که سفارت آمریکا با اون همه دنگ و فنگ سریعتر ویزا میده.

البته الان که کسی اپلای دیگه نمیکنه شاید سرشون خلوت باشه

نقل قول نوشته اصلی توسط Harvard2018 نمایش پست ها
    چرا اینجا پست جدید زیاد نیست؟ همه قدیمی اند. کسی دیگه اتریش اپلای نمیکنه؟

من یه سوال دارم اما به نظر کسی نیست جواب بده. در هر صورت میپرسم حالا شاید کسی تونست کمک کنه

من تو پست های قبلی دیدم که همه میگن خیلی طول میکشه ویزای اتریش گرفتن. من پذیرش دارم از یه دانشگاه تو اتریش و ترم حدود آخر مرداد شروع میشه. الان که سفارت ها بسته اند به خاطر کرونا. معلوم نیست کی باز کنن. مثلا فرض کنید دو ماه دیگه تو خرداد باز میکنن. این خیلی دیره برای گرفتن ویزا قبل اینکه ترم شروع بشه؟ والا به نظر میرسه که سفارت آمریکا با اون همه دنگ و فنگ سریعتر ویزا میده.

البته الان که کسی اپلای دیگه نمیکنه شاید سرشون خلوت باشه
    سلام دوست عزیز، من فوقم رو اتریش خوندم و الان آلمانم. علت اینکه اینجا قبلا شلوغ بود این بود که پروسه گرفتن پذیرش تحصیلی و ویزای اتریش هر چقدر هم طولانی ولی بالاخره به احتمال فراوان به نتیجه می رسید و ریجکتی نزدیک به صفر بود، اما از یک جایی به بعد فکر کنم از اوایل 2016 هم پروسه طولانی تر شد، هم شرایط سخت تر شد و هم تعداد ریجکتی ها بالا رفت. یعنی با وجود سرمایه گذاری مالی برای ترجمه آلمانی و تایید مدارک و هزینه های مربوط به پاسپورت و انگشت نگاری و ویزا و زمانی هم که برای این کارها صرف می شد، باز هم شانس ویزا شدن چندان بالا نبود. این بود که خیلی ها به جای اتریش به آلترناتیوهای دیگه شون فکر کردن.

اما درباره سوال شما، صرفنظر از بحران کرونا و شرایطی که بالا عرض کردم، حتی اگه سفارت هم باز بود و این مشکلات وجود نداشتند و شما تازه بعد از تعطیلات عید می خواستید شروع به تهیه مدارک کنید، به احتمال زیاد هم در تهیه مدارک از نظر زمانی به مشکل بر می خوردید و هم گرفتن وقت سفارت سخت می شد. در اینصورت عاقلانه تر این بود که ترم بعدی (تابستان 2021) رو برای شروع تحصیلتون در نظر می گرفتید که با توجه به احتمال انقضای پذیرشتون اول باید برای تمدید اون درخواست می دادید.

با همه این حرفها به عنوان کسی که دو سال و اندی اتریش بودم بهتون توصیه میکنم به فکر مقصد بهتری برای تحصیل باشید. آمریکا، کانادا، استرالیا، انگلیس، آلمان، کشورهای اسکاندیناوی و...

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Philosophy

نقل قول نوشته اصلی توسط alirezamahdavi نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز، من فوقم رو اتریش خوندم و الان آلمانم. علت اینکه اینجا قبلا شلوغ بود این بود که پروسه گرفتن پذیرش تحصیلی و ویزای اتریش هر چقدر هم طولانی ولی بالاخره به احتمال فراوان به نتیجه می رسید و ریجکتی نزدیک به صفر بود، اما از یک جایی به بعد فکر کنم از اوایل 2016 هم پروسه طولانی تر شد، هم شرایط سخت تر شد و هم تعداد ریجکتی ها بالا رفت. یعنی با وجود سرمایه گذاری مالی برای ترجمه آلمانی و تایید مدارک و هزینه های مربوط به پاسپورت و انگشت نگاری و ویزا و زمانی هم که برای این کارها صرف می شد، باز هم شانس ویزا شدن چندان بالا نبود. این بود که خیلی ها به جای اتریش به آلترناتیوهای دیگه شون فکر کردن.

اما درباره سوال شما، صرفنظر از بحران کرونا و شرایطی که بالا عرض کردم، حتی اگه سفارت هم باز بود و این مشکلات وجود نداشتند و شما تازه بعد از تعطیلات عید می خواستید شروع به تهیه مدارک کنید، به احتمال زیاد هم در تهیه مدارک از نظر زمانی به مشکل بر می خوردید و هم گرفتن وقت سفارت سخت می شد. در اینصورت عاقلانه تر این بود که ترم بعدی (تابستان 2021) رو برای شروع تحصیلتون در نظر می گرفتید که با توجه به احتمال انقضای پذیرشتون اول باید برای تمدید اون درخواست می دادید.

با همه این حرفها به عنوان کسی که دو سال و اندی اتریش بودم بهتون توصیه میکنم به فکر مقصد بهتری برای تحصیل باشید. آمریکا، کانادا، استرالیا، انگلیس، آلمان، کشورهای اسکاندیناوی و...

ای بابا پس احتمال زیاد باید سال دیگه برم

والا من کشور مقصد برام مهم نبود و من به قصد رفتن به اتریش اپلای نکردم. فقط یک دانشگاه آمریکایی هست که تا سال قبل مجارستان بود و امسال رفته اتریش که رشته منو با بورس در مقطع فوق لیسانس داشت و برای من ایده آل بود. برای همین اپلای کردم. آمریکا هم درس خوندم چهار سال در مقطع لیسانس. اما الان شرایط آمریکا هم خیلی بده و من به این زودیا اونجا بر نمیگردم. جای دیگه ای هم رشته منو با بورس کامل تو این مقطع نداره. در هر حال ممنون از جواب شما. موفق باشید

Junior Member

سلام
    من از یکی از دانشگاه های اتریش برای مقطع ارشد پدیرش گرفتم میشه بگید برای ویزا الان باید چی کار کنم ؟
    من همه مدارک زو اماده دارم
    میشه بگید از کجا باید وقت بگیرم ؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط ulh نمایش پست ها
    سلام
    من از یکی از دانشگاه های اتریش برای مقطع ارشد پدیرش گرفتم میشه بگید برای ویزا الان باید چی کار کنم ؟
    من همه مدارک زو اماده دارم
    میشه بگید از کجا باید وقت بگیرم ؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید

باید از سفارت اتریش در تهران برای ثبت "درخواست اقامت دانشجویی" وقت بگیرید. اینجا در سایت سفارت توضیح داده:

https://www.bmeia.gv.at/fa/oeb-teher...n-oesterreich/

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Philosophy

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi2010 نمایش پست ها
    باید از سفارت اتریش در تهران برای ثبت "درخواست اقامت دانشجویی" وقت بگیرید. اینجا در سایت سفارت توضیح داده:

https://www.bmeia.gv.at/fa/oeb-teher...n-oesterreich/

الان که سفارت وقت نمیده و باز نیست اما میگن به زودی باز میشه.

چند تا سوال من داشتم.

تو بخش مدارک مورد نیاز نوشته که:
    اسناد تأیید شده، که بدون آنها درخواست شما مورد تأیید نخواهد بود: )ترجمه شده توسط یک مترجم رسمی قوه قضائیه بهزبان آلمانی، تأیید شده توسط وزارت امور خارجه جمهوری اسالمی ایران و سفارت اتریش(

سوال من اینه که اسناد باید اول ترجمه بشه بعد وزارت امور خارجه و سفارت اتریش تایید کنه ترجمه رو؟
    یا منظورش اینه که مترجم باید مورد تایید وزارت امور خارجه و سفارت باشه؟
    یا جفتش؟

حالا من چه جوری مترجم مورد تایید سفارت گیر بیارم؟ تو گوگل سرچ کردم چیزی پیدا نکردم
    و اینکه من بعد از اینکه ترجمه رسمی انجام دادم باید ترجمه رو ببرم سفارت تایید بشه بعد دوباره با بقیه مدارک بفرستم؟
    خیلی گیج کنندس. لطفا اگه کسی تجربه داره کمک کنه من واقعا موندم

ممنون

Junior Member

سلام
    من فکر میکنم که منظورشون اینه که اول شما باید ترجمه کنید مدارک تحصیلیتونو و بعد تایید دادگستری و ببرید سفارت براتون لگالایزد کنه
    که برای لگالایزد کردن از من برای هر پانچ 80 یورو گرفتن. یعنی مدرک کارشناسی- پیش دانشگاهی و دیپلم برای من 240 یورو شد.