صفحه 45 از 502 نخستنخست ... 35363738394041424344454647484950515253545595145 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 441 تا 450 , از مجموع 5014

موضوع: قبل از درخواست ویزا- پرسش و پاسخ در خصوص گرفتن ویزای دانشجویی اتریش (پست اول را بخوانید)

ApplyAbroad Hero milad83 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    TUWien

پیش فرض پاسخ : [تاپیک جامع] پرسش و پاسخ در خصوص گرفتن ویزای دانشجویی اتریش

نقل قول نوشته اصلی توسط mamali1983 نمایش پست ها
    دوستان عزیزی که الان اتریش تشریف دارن لطفا در مورد افتتاح حساب بانکی و اینکه برا ایرانیا حساب باز نمیکنن اطلاع رسانی کنید !! بالاخره تکلیف چیه و باید چیکار کرد مرسی از همتون !
    سلام

دوست عزیز فرض رو بر این بذارید که بانک ارسته هم مثل استریا حساب باز نکنه .... خوب نهایتا" در بانک دیگه ای حساب باز میشه کرد ..... چون بانک ارسته بعد از استریا بهتر بود ترجیحا" همه میخوان اونجا حساب باز کنن ..... و در صورتی هم که هنوز هیچ چیز به طور قطعی مشخص نیست و حتی ممکنه شعبه به شعبه فرق کنه .....

هنوز هم که این دوستمون خبر نداده که چی شد .... شاید باز کرده باشه ..... حالا هر بانکی

تا هنوز هیچی به طور قطع مشخص نشده خواهشا" برای خودتون نگرانی درست نکنید .......
    .Robert Frost : In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on

نقل قول نوشته اصلی توسط milad83 نمایش پست ها
    سلام

دوست عزیز فرض رو بر این بذارید که بانک ارسته هم مثل استریا حساب باز نکنه .... خوب نهایتا" در بانک دیگه ای حساب باز میشه کرد ..... چون بانک ارسته بعد از استریا بهتر بود ترجیحا" همه میخوان اونجا حساب باز کنن ..... و در صورتی هم که هنوز هیچ چیز به طور قطعی مشخص نیست و حتی ممکنه شعبه به شعبه فرق کنه .....

هنوز هم که این دوستمون خبر نداده که چی شد .... شاید باز کرده باشه ..... حالا هر بانکی

تا هنوز هیچی به طور قطع مشخص نشده خواهشا" برای خودتون نگرانی درست نکنید .......

میلاد جان، rapply پاسخ داد که چی کار کرده منتها مثل اینکه ایشون الان به کیبورد فارسی دسترسی نداره و به خاطر مشکلش مجبور شد که پینگلیش تایپ کنه. به همین خاطر پست ایشون رو حذف کردن . چون مطلب بسیار مهمی رو مطرح کرده بودن بهتر بود که به تایپ فارسی برگردونن که به جای این کار بدون توجه به متنش حذف شد متاسفانه.

دوستان یه سوالی دارم که احتمالا چند باری مطرح شده ولی من هنوز به جواب دقیق نرسیدم .
    1 - از زمانی که سفارت اعلام می کنه واسه ویزا چه مدت وقت هست که مدارک ببریم برای صدور ویزا ؟
    2 - از تاریخ صدور ویزا چه مدت وقت هست واسه ورود به اتریش ؟
    این سوال رو به خاطر این مجدد پرسیدم چون دوستانی بودن که وقتی اجازه اقامتشون اطلاع رسانی شده بعد از چند وقت رفتن مدارک دادن دیدن که تاریخ صدور ویزا همون تاریخ اعلام سفارت بوده و این یعنی ممکنه زمان از دست بره. به عنوان مثلا اگه روز x تماس از سفارت باشه و ما دو ماه دیگه مدارک بدیم واسه گرفتن ویزا اونوقت نکنه تاریخ صدور همون حدودای روز x باشه ؟ چون در این صورت ما مدت زمان کمی واسه ورود به اتریش برامون می مونه ؟
    می خوام با این زمان بندی ها خوابگاهم رو هفت ماه عقب بندازم می ترسم تو زمان بندی گرفتار شم ؟

رشته و دانشگاه
    TUWien

نقل قول نوشته اصلی توسط immi نمایش پست ها
    میلاد جان، rapply پاسخ داد که چی کار کرده منتها مثل اینکه ایشون الان به کیبورد فارسی دسترسی نداره و به خاطر مشکلش مجبور شد که پینگلیش تایپ کنه. به همین خاطر پست ایشون رو حذف کردن . چون مطلب بسیار مهمی رو مطرح کرده بودن بهتر بود که به تایپ فارسی برگردونن که به جای این کار بدون توجه به متنش حذف شد متاسفانه.
    ممنون میشم اگر یادتون هست که ایشون چی نوشته بود بفرمایید

با تشکر
    میلاد،
    .Robert Frost : In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on

رشته و دانشگاه
    TUWien

نقل قول نوشته اصلی توسط immi نمایش پست ها
    دوستان یه سوالی دارم که احتمالا چند باری مطرح شده ولی من هنوز به جواب دقیق نرسیدم .
    1 - از زمانی که سفارت اعلام می کنه واسه ویزا چه مدت وقت هست که مدارک ببریم برای صدور ویزا ؟
    2 - از تاریخ صدور ویزا چه مدت وقت هست واسه ورود به اتریش ؟
    این سوال رو به خاطر این مجدد پرسیدم چون دوستانی بودن که وقتی اجازه اقامتشون اطلاع رسانی شده بعد از چند وقت رفتن مدارک دادن دیدن که تاریخ صدور ویزا همون تاریخ اعلام سفارت بوده و این یعنی ممکنه زمان از دست بره. به عنوان مثلا اگه روز x تماس از سفارت باشه و ما دو ماه دیگه مدارک بدیم واسه گرفتن ویزا اونوقت نکنه تاریخ صدور همون حدودای روز x باشه ؟ چون در این صورت ما مدت زمان کمی واسه ورود به اتریش برامون می مونه ؟
    می خوام با این زمان بندی ها خوابگاهم رو هفت ماه عقب بندازم می ترسم تو زمان بندی گرفتار شم ؟

1 - 3 ماه وقت داری مدارکت رو برای گرفتن ویزا شنگن ارائه بدی
    2 - ویزات 4 ماهه صادر میشه ( 1ماه رو بذار برای اتریش که برسی کارات رو انجام بدی گرچه بودن 3 هفته مونده به پایان ویزاشون تازه رفتن اتریش )

خیر تاریخ اعلام موافقت با اقامت دانشجوییتون نمیخوره.
    به من 6 ژانویه گفتن با درخواست اقامتت موافقت شده و من 20 ژانویه مدارک رو دادم و ویزام از 27 ژانویه شروع شد (دقیقا" همین 27 ژانویه هم زنگ زدن که برم بگیرم پاسپورت هارو )

. ************دوستان حضورتون در اتریش زمانی باشه که بتونید ثبت نام دانشگاه رو انجام بدید ******************

موفق باشی
    میلاد،

Junior Member agsaba آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط milad83 نمایش پست ها
    ممنون میشم اگر یادتون هست که ایشون چی نوشته بود بفرمایید

با تشکر
    میلاد،
    ایشون نوشته بودند: طبق قانون اعمال شده بانک ها برای باز کردن حساب (گویا در مورد ایرانیها بیشتر تاکید شده)باید تحقیق کنند و پرونده تشکیل بدند, گویا بانک ها هم بدلیل روند این بررسیها و پیچیدگیش , کلا صرف نظر میکنند از افتتاح حساب.ma35 هم گفته اگر تو این 4 ماه مشکل افتتاح حساب حل نشد, با همون 7500 تا نقدی ,اقامت دانشجویی رو صادر کنند.
    در ضمن ma35 از اینکه بدون هماهنگی این قانون اجرا شده مثکه شاکی بوده.

در مورد بیمه زیاد خاطرم نیست چی نوشتند.

Junior Member agsaba آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط rapply نمایش پست ها
    دوستان من امروز شعب دیگرو هم رفتم و همینطوز بانک hypo alpe و deniz bank خوب دومی که کلا باز تمیکرد اولی هم واسه ایرانیها باز نمیکنه چون همونطور که گفتم من از سنترال بانک پیگیری کردم و حتی اگر شعبه ای به اشتباه باز کنه بعدش ازتون میخوان که ببندینش پس حواستون لاشه که از متصدی بانک بخواین چک کنه و فکر مکنین که جستید

لیست بانکها و تعداد شعبه هایی که رفتم:
    3 ERSTE
    4Bank Austria
    2Volksbank
    1Bawag
    1RAIFFEISEN
    hypo alpe 1
    deniz bank 1

خب من ادامه نوشته های دوست عزیز rapply رو به فارسی مینویسم که بمونه.

"اونها هیچ ازین مساله خبر نداشتند،برام یک پرونده درست کردند که توسط وکیل پیگیری کنم،عذر خواهی هم کردن ولی نکته مهمی بود که مهاجران و بخصوص ایرانیها لحظه آخر میرن دنبال کاراشون و این میتونه مشکل ساز بشه.
    من دو روز هست اومدم و هنوز 4 ماه فرصت دارم.
    اون خانم گفت اگر تو این ۴ ماه مشکل حل نشد یا بانکها تحریم برندارن برای من استثنا قائل میشن که پولو دستی نشون بدم چون پرونده دارم.
    در مورد بیمه شما حتما به حساب نیاز دارین که ماهی حدود ۴۷ یورو ازش بردارن.نکته اینه که این حساب بیمه ضروری نیست بنام شما باشه و اگر فامیلی ،کسی دارید میتونه حسابشو بده(اگر اشتباه هست تصیح کنید من اینو از یکی از اقئام که تو سنترال بانک آلمان هست پرسیدم) ولی اینکار به نفعتون نیست چون بعدا یه سابقه خوب براتون خواهد بود."

با تشکر از rapply بخاطر اطلاع رسانی

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط agsaba نمایش پست ها
    خب من ادامه نوشته های دوست عزیز rapply رو به فارسی مینویسم که بمونه.

"اونها هیچ ازین مساله خبر نداشتند،برام یک پرونده درست کردند که توسط وکیل پیگیری کنم،عذر خواهی هم کردن ولی نکته مهمی بود که مهاجران و بخصوص ایرانیها لحظه آخر میرن دنبال کاراشون و این میتونه مشکل ساز بشه.
    من دو روز هست اومدم و هنوز 4 ماه فرصت دارم.
    اون خانم گفت اگر تو این ۴ ماه مشکل حل نشد یا بانکها تحریم برندارن برای من استثنا قائل میشن که پولو دستی نشون بدم چون پرونده دارم.
    در مورد بیمه شما حتما به حساب نیاز دارین که ماهی حدود ۴۷ یورو ازش بردارن.نکته اینه که این حساب بیمه ضروری نیست بنام شما باشه و اگر فامیلی ،کسی دارید میتونه حسابشو بده(اگر اشتباه هست تصیح کنید من اینو از یکی از اقئام که تو سنترال بانک آلمان هست پرسیدم) ولی اینکار به نفعتون نیست چون بعدا یه سابقه خوب براتون خواهد بود."

با تشکر از rapply بخاطر اطلاع رسانی
    ببخشید یه اشتباه کردم Hypo alpe باید بشه hypo noe... غذر میخوام

Member mamali1983 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD student in OR,University of Vienna

نقل قول نوشته اصلی توسط rapply نمایش پست ها
    ببخشید یه اشتباه کردم Hypo alpe باید بشه hypo noe... غذر میخوام
    پس اگه من اول مارچ بیام و تا اون موقع موضوع حل نشه باید برم MA35 پرونده تشکیل بدم ؟؟ البته 1 ماه از ویزام گذشته !!

سلام ، ۲ تا سوال داشتم :
    ۱- حتما باید این حساب تو بانک های اتریش باز بشه ؟ مثلا من که ویزا کارت از بانک روسیه دارم نمیشه ؟
    ۲- این مبلغ (‌حالا حدودا ۷۵۰۰ یورو که البته اگه بخوان )‌ باید هر سال موقع تمدید کارت اقامت تو حسابت باشه ؟
    مرسی