صفحه 480 از 502 نخستنخست ... 380430470471472473474475476477478479480481482483484485486487488489490 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 4,791 تا 4,800 , از مجموع 5014

موضوع: قبل از درخواست ویزا- پرسش و پاسخ در خصوص گرفتن ویزای دانشجویی اتریش (پست اول را بخوانید)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : قبل از درخواست ویزا- پرسش و پاسخ در خصوص گرفتن ویزای دانشجویی اتریش (پست اول را بخوانید)

نقل قول نوشته اصلی توسط mona_bina نمایش پست ها
    سلام
    من مدتهاست که مطالب فروم رو دنبال می کنم و راستش جدیدا یه ابهاماتی برام پیش اومده که یه کم نگرانم کرده. ظاهرا کسانی که ویزا می گیرند (که معمولا 4 ماهه است) برای تمدید زمان اقامتشون و تبدیل ویزای 4 ماهه به اقامت یکساله، باید یا در دانشگاه ثبت نام کنن و یا در کلاسهای زبان. این موضوع ثبت نام هم دو بار در سال اتفاق می افته، فوریه و سپتامبر. خب حالا کسی که این وسط ویزاشو گرفته و به ترم فوریه نرسیده و تا سپتامبر هم بیشتر از 4 ماه مونده، تکلیفش چیه؟ باید صبرکنه تا 4 ماه بگذره و برگرده ایران! یا راه دیگه ای هست؟ اصلا این موضوع چقدر صحت داره؟
    سلام. این قضیه برای من هم پیش اومد دقیقا. من 5 Feb رفتم دانشگاه برای ثبت نام. اما به من گفتند که اول باید کلاس زبان ثبت نام کنم و مهلت ثبت نام کلاس زبان تا 2 Febبود. در حالی که اصلا تو پذیرشم همچین چیزی ننوشته بود. این رو هم توجه کنید که سیستم ارزیابی زبان برای دانشگاه های وین کلا عوض شده و فقط قبولی در امتحان EPD براشون مهمه که برای این منظور باید حتما کلاسای VWU رو برداشت. خلاصه، من متوجه شدم که یه حالت تکمیل ظرفیت وجود داره که بعد از 2 Feb شما رو تو کلاس زبان ثبت نام میکنن. اما این مهلت تا قبل از شروع ترم (26 Feb) وجود داره. و بعد از اون متاسفانه باید صبر کرد تا شروع ترم بعدی. که در اون صورت مهلت ویزاتون تموم میشه. به خاطر همین حتما حتما طوری برنامه ریزی کنید که تو تاریخ هایی که گفتند وارد شید.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : قبل از درخواست ویزا- پرسش و پاسخ در خصوص گرفتن ویزای دانشجویی اتریش (پست اول را بخوانید)

دوستان من برای خودم هم سوالی پیش اومده برای یکی از رفقا. برای درخواست ویزا، اسپانسر میشه هرکسی باشه، یا حتما باید پدر باشه؟ و آیا چند نفر میتونن اسپانسر یک نفر باشند؟

Senior Member

سلام.میشه بگین چه مدارکی زمان مصاحبه میخوان؟بیمه یک ساله؟باید حتما اتریشی باشه؟از کدوم شرکت بگیرم و چقدر هزینه داره؟(مشکلشون با بیمه ایرانی مسافرتی چیه؟) و اینکه قرارداد خوابگاه رو با کجا ببندم؟او ا د دیگه به ایرانیا اتاق نمیده؟

Junior Member

سلام دوستان
    میخواستم بدونم واسه ریجکتی مهر میزنن داخل پاسپورت؟
    به من گفتن پاسپورتت رو بیار بعد از یک سال بعلاوه اینکه من ناقصی مدارک خوردم واسه بیمه و ساپورتر ولی نرفتم دنبالش و کلا بیخیالش شدم
    حالا میخوام ببینم این درخواست پاسپورت برای مهر ریجکتی هست؟ اگر اره و پاسم رو نبرم تحویل بدم چی میشه؟

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط violet_m نمایش پست ها
    سلام.میشه بگین چه مدارکی زمان مصاحبه میخوان؟بیمه یک ساله؟باید حتما اتریشی باشه؟از کدوم شرکت بگیرم و چقدر هزینه داره؟(مشکلشون با بیمه ایرانی مسافرتی چیه؟) و اینکه قرارداد خوابگاه رو با کجا ببندم؟او ا د دیگه به ایرانیا اتاق نمیده؟
    قبلا اینجا همه خوب جواب میدادن!دوست نداریم دیگه به بقیه کمک کنیم نه؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط violet_m نمایش پست ها
    قبلا اینجا همه خوب جواب میدادن!دوست نداریم دیگه به بقیه کمک کنیم نه؟
    سلام دوست عزیز. جواب سوالای شما تو همین تاپیک چندبار مطرح شده که بخونید حتما جواب سوالاتون رو میگیرید.
    بیمه مسافرتی حتما یک ساله بگیرید. لیست بیمه هایی که مورد تاییده تو سایت سفارت هست. برای مصاحبه اولیه بیمه اتریشی نمیخواین. هروقت دعوتتون کردند که ویزای D درخواست بدید باید بیمه درمانی اتریشی هم داشته باشید.
    تا جایی که میدونم OEAD خوابگاه میده مشکلی نداره

Junior Member

سلام کسی میدونه مدارک لازم برای الحاق همسر چی هست؟ و البته ترتیبش؟ آیا نیاز به نشان دادن مدرک لیسانس یازبان داره؟

سلام
    كسي ميدونه كه اتريش مهر ريجكتي ميزنه؟؟اخه از سفارت با من تماس گرفتن كه با پاس برم سفارت اما چيزي نگفتن كن ويزا شدن يا كار خاص ديگه اي انجام بدم بهم گفتن كه يكشنبه تا پنجشنبه ميتونيد بيايد
    من يك بار هم نقص خوردم كه برطرف كردم ٢ ماه پيش فرستادم

Junior Member

سلام دوستان عزیز
    یه سوال خیلی ابتدایی داشتم ولی خیلی مهم
    برای وقت سفارت برای ویزا باید باید مثل المان تو سامانه ای ثبت نام کرد یا مثل ایتالیا باید از صبح رفت توی صف؟
    اگر باید وقت گرفت چقدر بعد از فرستادن درخواست نوبت مصاحبه ادم میشه؟
    یه سوال دیگه اینکه یه دانشگاه تو اتریش ازم خواسته مدارکم رو ببرم سفارت تایید کنم
    برای تایید مدارک چی؟ باید وقت گرفت یا یه روز همینطور برم؟
    ببخشید دوستان اگر سوالام سادست ولی خیلی مهمن برای من ممنون

Junior Member

سلام دوستان خوب
    من در ابتداي كار هستم براي دكترا يا مستر مجدد براي اتريش مي خوام شروع كنم،شنيدم يكماه اخير سفارت خيلي ريجكت مي كنه و ويزا نميده!ايا اين درسته!؟با توجه اينكه هنوز فقط مداركم رو ترجمه كردم به نظرتون ادامه ندم اتريش رو؟خيلي خيلي ممنون ميشم اگه كسي اطلاعاتي داره كمكم كنه
    چون نمره زيان ندارم چند تا ازين موسسات اسپانيا رو بهم پيشنهاد دادن!