صفحه 478 از 502 نخستنخست ... 378428468469470471472473474475476477478479480481482483484485486487488 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 4,771 تا 4,780 , از مجموع 5014

موضوع: قبل از درخواست ویزا- پرسش و پاسخ در خصوص گرفتن ویزای دانشجویی اتریش (پست اول را بخوانید)

Senior Member

پیش فرض پاسخ : قبل از درخواست ویزا- پرسش و پاسخ در خصوص گرفتن ویزای دانشجویی اتریش (پست اول را بخوانید)

بچه ها در جریانید که سفارت کلا وقت مصاحبه دانشجویی نمیده؟چرا کسی در موردش شکایتی نداره اینجانکنه از یه راه دیگه وقت میگیرین؟این همه ادم یعنی همچنان منتظرن ایشالا دو سال دیگه برن اتریش؟نمیشه که اینجوری

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

پیش فرض پاسخ : قبل از درخواست ویزا- پرسش و پاسخ در خصوص گرفتن ویزای دانشجویی اتریش (پست اول را بخوانید)

با سلام
    وقت همگی به خیر

از دوستان، کسی اطلاع داره که شخصیکه به عنوان University Assistant و در واقع یه عضوی از Academic Staff داره با دانشگاه قرارداد می‎بنده که حالا بعدها هم پژوهش دکتراشو در کنار این دستیاری دانشگاهش انجام بده، ویزاش از چه نوعی هستش؟ دانشجویی که به حساب نمیاد؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    TU Graz

سلام دوستان
    من بعد یک ماه و چند روز با اقامتم موافقت شده و از سفارت بهم ایمیل زدن که مدارک ویزای نوع D رو ببرم. آیا برای درخواست این ویزا بازم باید وقت بگیرم؟

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Bauingenieurwesen

نقل قول نوشته اصلی توسط saref نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من بعد یک ماه و چند روز با اقامتم موافقت شده و از سفارت بهم ایمیل زدن که مدارک ویزای نوع D رو ببرم. آیا برای درخواست این ویزا بازم باید وقت بگیرم؟
    خیر فرم ویزای دی رو پر میکنین میبرین با خودتون
    Um etwas zu tun, muss man es sehr lieben. Um etwas sehr zu lieben, muss man bis zur Verrücktheit daran glauben.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط saref نمایش پست ها
    سلام دوستان
    سلام. بله ظاهراً همونطور که قبلا هم دوستان تو همین فروم گفته بودن، از ابتدای سال 2018 برای تحویل پاسپورت جهت دریافت ویزای D باید وقت گرفته بشه. منم هفته پیش رفتم سفارت که گفتن از اول ژانویه باید وقت گرفته بشه و بدون وقت کسی رو راه نمیدن، که خب با این سفارت منظم اتریش خدا به داد ما برسه که چجوری میخوان وقت بدن که برنامه های مردم بهم نخوره! فعلا من که از هفته پیش هرچی ایمیل میدم برای درخواست وقت جواب نمیدن.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    TU Graz

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehran_Er نمایش پست ها
    سلام. بله ظاهراً همونطور که قبلا هم دوستان تو همین فروم گفته بودن، از ابتدای سال 2018 برای تحویل پاسپورت جهت دریافت ویزای D باید وقت گرفته بشه. منم هفته پیش رفتم سفارت که گفتن از اول ژانویه باید وقت گرفته بشه و بدون وقت کسی رو راه نمیدن، که خب با این سفارت منظم اتریش خدا به داد ما برسه که چجوری میخوان وقت بدن که برنامه های مردم بهم نخوره! فعلا من که از هفته پیش هرچی ایمیل میدم برای درخواست وقت جواب نمیدن.
    با سلام
    من امروز 9 ژانویه رفتم بدون داشتن وقت قبلی.
    اولش گفتن نمیشه و باید وقت بگیرین که سرانجام راضی شدن مدارک رو تحویل بگیرن
    برا من تحویل پاسپورت رو زدن 18 ژانویه

Junior Member

این درسته که طبق قانون جدید باید اول شناسنامه و سوپیشینه رو به تایید سفارت برسونیم بعد اسکن بگیریم تا بهمون وقت تحویل مدارک بدن؟

Junior Member

سلام
    من مدتهاست که مطالب فروم رو دنبال می کنم و راستش جدیدا یه ابهاماتی برام پیش اومده که یه کم نگرانم کرده. ظاهرا کسانی که ویزا می گیرند (که معمولا 4 ماهه است) برای تمدید زمان اقامتشون و تبدیل ویزای 4 ماهه به اقامت یکساله، باید یا در دانشگاه ثبت نام کنن و یا در کلاسهای زبان. این موضوع ثبت نام هم دو بار در سال اتفاق می افته، فوریه و سپتامبر. خب حالا کسی که این وسط ویزاشو گرفته و به ترم فوریه نرسیده و تا سپتامبر هم بیشتر از 4 ماه مونده، تکلیفش چیه؟ باید صبرکنه تا 4 ماه بگذره و برگرده ایران! یا راه دیگه ای هست؟ اصلا این موضوع چقدر صحت داره؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Msc Physics

سلام دوستان

برادرانه توصیه میکنم وقت و پول و اعصاب و از همه مهم تر احترام خودتون رو واسه ویزا اتریش به هدر ندید اینا احتمالا چند روز دیگه درب سفارتشون مینویسن ورود ایرانی ممنوع .من و همکلاسیم با کلی شوق و امید تابستان پیش اقدام کردیم پذیرشمون هم تازه اومده ولی جفتمون کلا بی خیال ویزا شدیم چون اصلا هیچ روند اصولی و واقعا عقلانی و عادلانه وجود نداره حالا اون هایی که جوون ترن 18 19 ساله جا داره ریسک کنن ولی کسایی که مثل ما 23 24 واقعا ارزششو نداره این همه وقتو پول تلف کنی کلی هم تحقیر بشی من دفعه اولم بود که رفتم سفارت واسه تایید مدارک وقتی دیدم چه برخورد هایی دارن به اسم مصاحبه که درواقع بازجوییه کامل انگار همه مجرمن و دروغ گو باید برن اونجا به سه تا اشغال از زندگیه خصوصیشونم توضیح بدن من همون روز قیدشو زدم و الان هم اومدم یک کشوری که لااقل به پاسپورت احترام گذاشت زمانی که تو سفارت بودم واقعا خاطراتی که از هشت سال جنگ تو تلوزیون و .... دیدم و شنیدم از جلو چشمم میگذشتن به خودم گفتم خاک بر سرت نسل قبل از تو حالا هر اشتباهی که داشت هشت سال جنگید و خون داد تا تو و وطن تحقیر نشه اونوقت تو اومدی تو خاک خودت داخل سفارت یک کشور 8 میلیونی این شکلی خودتو تحقیر میکنی.

امیدوارم عاقبت همه ما به خیر باشه

Junior Member

کسی از دوستان، تجربه مشابه و یا اطلاعاتی در این زمینه داره؟