صفحه 107 از 502 نخستنخست ... 757979899100101102103104105106107108109110111112113114115116117157207 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,061 تا 1,070 , از مجموع 5014

موضوع: قبل از درخواست ویزا- پرسش و پاسخ در خصوص گرفتن ویزای دانشجویی اتریش (پست اول را بخوانید)

Member MichelAngelo آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD student - University of Natural Resources and Life Sciences, Vienna

پیش فرض پاسخ : [تاپیک جامع] پرسش و پاسخ در خصوص گرفتن ویزای دانشجویی اتریش (پست اول را بخوانی

دوستان کسی از فرمت نامه ای که یک فرد ساکن اتریش بخواد بگه که من خونش اقامت خواهم داشت خبر داره؟ به تایید جایی باید برسه یا فقط خود فرد بنویسه کافیه؟

A friend in need is a friend indeed

پیش فرض پاسخ : [تاپیک جامع] پرسش و پاسخ در خصوص گرفتن ویزای دانشجویی اتریش (پست اول را بخوانی

نقل قول نوشته اصلی توسط poure نمایش پست ها
    با سلام میدونم به این تاپیک مربوط نیست ولی آیا کسی میدونه چطور میشه برای ویزای معمولی اقدام کرد چون مرتبا پیغام میده که نوبتها پر شده
    برای ویزای غیر اقامتی باید گزینه ی ویزا رو انتخاب کنید. صبح ها بین 8-10 چک کنید چون محتمل ترین زمان باز شدن وقته.
    "Where words fail, music speaks"
    Hans Christian Andersen

ApplyAbroad Senior Veteran
    mohammad_aria آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Elektrotechnik - Automatisierungstechnik

نقل قول نوشته اصلی توسط Fatima199104 نمایش پست ها
    زیادی عجیبه اونم به خاطر همین مورد چهارم! شما ریسک نکنین، حتما دنبال جا و مکان باشین...

یه مورد دیگه، من امروز رفته بود سفارت که مدارک تایید شدم رو بگیرم، گفتن ظاهرا چند روز یه قانون جدید گذاشتن که میشه با کپی نامه پذیرش (فکر کنم یعنی دانشگاه اسکن کنه و ایمیل کنه و ما پرینت بگیریم) هم برای درخواست اقامت دانشجویی اقدام کرد. منتها شلوغ شد و نتونستم درست بپرسم که چی شده. کس دیگه ای این موضوع رو شنیده؟ واسه قرارداد خوابگاه هم میشه همین کار رو کرد؟ چون پُست کردن این نامه ها از اون طرف معمولا خیلی طول میکشه و اینجوری خیلی تو وقت صرف جویی میشه.
    این تلفن سفارت رو هم که هربار میگیرم سوال کنم میگه خارج از وقت اداری تماس گرفتین!!
    بله مثل اینکه پذیرش بعضی از دوستان توسط پست محترم ایران گم شده و این دلیلش بوده.
    دوست عزیز قرارداد خوابگاه اصلا چیزی غیر از این نیست, از همون اول هم همینجور بوده: اونا اسکن قرارداد رو با سربرگ و امضا میفرستن و شما پرینت میگیرید و به سفارت تحویل میدید
    Wo ein Wille ist , gibt es einen Weg
    لطفا به قوانین احترام بگذارید - سوالها رو در جای مربوط مطرح کنید - برای تشکر ازدادن امتیاز استفاده کنید نه پست جدید یا پیام خصوصی!
    از جواب دادن به سوالات تکراری و پیامهای خصوصی قابل طرح در فروم جدا معذورم.

ایشون باید بره دادگاه (همون محضر خونه خودمونه) و یک فرم بگیره برای اجازه اقامت و پر کنه و مهر بزنه و حدود ۳۰ یورو هزینه کنه و بفرسته براتون. سفارت قبول داره و هیچ مشکلی نخواهد بود. من خودم همینو داشتم. موفق باشید.

Junior Member

سلام

من بايد مدارك ليسانس، ريز نمرات ليسانس ، گواهي پايان تحصيل ليسانس، و ديپلمو پيش دانشگاهي و شناسناممو ببرم سفارت واسه مهر تاييد. تو پستهاي قبلي خوندم كه بابت هر پانچ 40 يورو ميگيرن. ميخاستم ببينم يعني بابت هر كدوم ازين مدارك 40 يورو ميگيرن يا كل اين مدارك 40 يورو ميشه. مطلبي كه از پستا متوجه شدم اين بود كه ببري دارالترجمه ميتونن چنتارو يه پانچ بزنن كه تو سفارتم كمتر هزينه بگيرن ولي شايد درست متوجه نشدم اگر منو راهنمايي كنين كه چكار كنم ممنون ميشم.

نقل قول نوشته اصلی توسط mamaliof نمایش پست ها
    سلام

من بايد مدارك ليسانس، ريز نمرات ليسانس ، گواهي پايان تحصيل ليسانس، و ديپلمو پيش دانشگاهي و شناسناممو ببرم سفارت واسه مهر تاييد. تو پستهاي قبلي خوندم كه بابت هر پانچ 40 يورو ميگيرن. ميخاستم ببينم يعني بابت هر كدوم ازين مدارك 40 يورو ميگيرن يا كل اين مدارك 40 يورو ميشه. مطلبي كه از پستا متوجه شدم اين بود كه ببري دارالترجمه ميتونن چنتارو يه پانچ بزنن كه تو سفارتم كمتر هزينه بگيرن ولي شايد درست متوجه نشدم اگر منو راهنمايي كنين كه چكار كنم ممنون ميشم.
    سفارت بابت هر دسته مدارک پانچ شده، 40 یورو میگیره. حالا می مونه شما چه مدارکی رو با هم پانچ کنید. در حال حاضر روال قابل قبول برای سفارت و دارالترجمه ها اینه که شما مدارک قبل از دانشگاه (یعنی گواهی و کارنامه دیپلم + گواهی و کارنامه پیش دانشگاهی) رو یه پانچ کنید و مدارک دانشگاهی (برای شما گواهی و کارنامه لیسانس) رو یه پانچ کنید. اگر شناسنامه ترجمه شده هم دارید جدا هست و کلا مدارک دیگه تا اونجا که میدونم با هم پانچ نمیشن. بنابراین سه دسته مدارک شما (مدارک قبل از دانشگاه، مدارک دانشگاه و شناسنامه) میشه سه تا 40 یورو که میشه 120 یورو!
    موفق باشید!

Junior Member

سفارت بابت هر دسته مدارک پانچ شده، 40 یورو میگیره. حالا می مونه شما چه مدارکی رو با هم پانچ کنید. در حال حاضر روال قابل قبول برای سفارت و دارالترجمه ها اینه که شما مدارک قبل از دانشگاه (یعنی گواهی و کارنامه دیپلم + گواهی و کارنامه پیش دانشگاهی) رو یه پانچ کنید و مدارک دانشگاهی (برای شما گواهی و کارنامه لیسانس) رو یه پانچ کنید. اگر شناسنامه ترجمه شده هم دارید جدا هست و کلا مدارک دیگه تا اونجا که میدونم با هم پانچ نمیشن. بنابراین سه دسته مدارک شما (مدارک قبل از دانشگاه، مدارک دانشگاه و شناسنامه) میشه سه تا 40 یورو که میشه 120 یورو!
    موفق باشید!
    خيلي ممنونم خانم فاطيما
    من يه سوال ديگم دارم. نامه رسمي اشتغال به كاري كه وزارت به من ميده كه به زبان انگليسي هست و مهر رسمي هم داره هم بايد قبل از فرستادن به دانشگاه به تاييد سفارت برسه؟(من در اين مورد به دانشگاه ايميل زدم ولي هنوز پاسخي نگرفتم) ممنون ميشم اگر تجربه اي داريد

نقل قول نوشته اصلی توسط mamaliof نمایش پست ها
    خيلي ممنونم خانم فاطيما
    من يه سوال ديگم دارم. نامه رسمي اشتغال به كاري كه وزارت به من ميده كه به زبان انگليسي هست و مهر رسمي هم داره هم بايد قبل از فرستادن به دانشگاه به تاييد سفارت برسه؟(من در اين مورد به دانشگاه ايميل زدم ولي هنوز پاسخي نگرفتم) ممنون ميشم اگر تجربه اي داريد
    خواهش میکنم.

حقیقتش من خودم برام سواله که آیا مدارکی که به زبان اصلی هستند هم باید مهر و امضای دادگستری و وزارت خارجه و در نهایت سفارت رو داشته باشند یا نه. چون برای مثال، سفارت مدرک تمکن مالی که از بانک به لاتین میگیریم رو دیگه تایید نمی کنه (یعنی برای تاییدش پولی نمیگیره) و یا مثلا دانشگاه مدارک زبان رو بدون مهر و امضای سفارت قبول داره. نمی دونم، ولی فکر میکنم این بحث تایید سفارت بیشتر به مدارک ترجمه شده توسط دارالترجمه مربوط میشه.

با این حال منم ممنون میشم اگر دوستانی که تجربه بیشتری دارند راهنمایی کنند.

Member mamali1983 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD student in OR,University of Vienna

خواهش میکنم.

حقیقتش من خودم برام سواله که آیا مدارکی که به زبان اصلی هستند هم باید مهر و امضای دادگستری و وزارت خارجه و در نهایت سفارت رو داشته باشند یا نه. چون برای مثال، سفارت مدرک تمکن مالی که از بانک به لاتین میگیریم رو دیگه تایید نمی کنه (یعنی برای تاییدش پولی نمیگیره) و یا مثلا دانشگاه مدارک زبان رو بدون مهر و امضای سفارت قبول داره. نمی دونم، ولی فکر میکنم این بحث تایید سفارت بیشتر به مدارک ترجمه شده توسط دارالترجمه مربوط میشه.

با این حال منم ممنون میشم اگر دوستانی که تجربه بیشتری دارند راهنمایی کنند.
    مدارکی که اورجینال به زبان انگلیسی یا آلمانی هستند نیازی به تایید نداره ! نه سفارت نه .... ! البته من بر مبنای دانشگاه وین دارم میگم ! مدارکی که فارسی یا بجز این دو زبان هستند باید این مراحل رو طی کنند !
    اگر A یک معادله ی موفق باشد،آنگاه فرمول آن به این قرار است: Z+Y+X=A که در آن،X : کار و Y: تفریح و Z : دهانت را بسته نگه دار، تعریف شده است.

Junior Member

سلام ! استاد من به رییس اداره بذیرش تماس گرفته ایشونم گفته لازم نیست سفارت مدارک تحصیلی رو تایید کنه! اصل نامه به المانی هست که گذاشتم! البته من واسه دکترا اقدام کردم به خود یونی وین نه تی یو وین

Sehr geehrter Herr Dr. Hartberger,.

Wenn wir die Übersetzung haben, brauchen Sie dann auch das Original?

Die Übersetzung des Bachelor bzw des Master haben wir schon eingereicht. Die Übersetzung der Zeugnisse wurden auch von div. iranischen Ministerien (Wissenschafts-, Justiz- und Außenministerium) bestätigt. Es ist also ein offizielles Dokument.
    Dieses wurde von einem zertifizierten Übersetzer übersetzt.
    Braucht man in diesem Fall eine Bestätigung der Übersetzung von der österr. Botschaft in Teheran?

بالایی سوال استادم بود اینم جواب اقای رییس

Sehr geehrter Herr Dr. ....!

Das Original benötigen wir nicht nochmals, da prinzipiell bei der Übersetzung ja ohnehin eine Kopie des Originals angeheftet wird.
    Wenn der Übersetzter zertifiziert ist reicht dies völlig aus - die Übersetzung müssen Sie nicht nochmals bei der Botschaft beglaubigen/bestätigen lassen.

mit freundlichen Grüßen
    Reinhard Hartberger