صفحه 473 از 502 نخستنخست ... 373423463464465466467468469470471472473474475476477478479480481482483 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 4,721 تا 4,730 , از مجموع 5014

موضوع: قبل از درخواست ویزا- پرسش و پاسخ در خصوص گرفتن ویزای دانشجویی اتریش (پست اول را بخوانید)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : [تاپیک جامع] پرسش و پاسخ در خصوص گرفتن ویزای دانشجویی اتریش (پست اول را بخوانید)

نقل قول نوشته اصلی توسط alirezamahdavi نمایش پست ها
    سلام. همونطور که خودتون هم گفتید شما ویزای نوع D رو خواهید گرفت. این به معنای اجازه یکبار ورود به اتریش در بازه زمانی مشخص هست. اعتبار این ویزای یکبار ورود معمولا از همون روزی که گذرنامه تون رو از سفارت اتریش تحویل میگیرید شروع میشه و به مدت 4 ماه پس از اون تاریخ معتبره. ظاهرا این شش ماهی که در ایمیل ذکر شده، چهار ماه فوق رو هم در بر میگیره. براتون آرزوی موفقیت میکنم.
    ممنون. الان سوالی که پیش اومده اینکه موقع درخواست ویزای D، بیمه درمانی که ارائه میدم باید به چه تاریخی باشه؟ به تاریخ روز مصاحبه سفارت، یا به تاریخ زمان تقریبی ورود به اتریش؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : [تاپیک جامع] پرسش و پاسخ در خصوص گرفتن ویزای دانشجویی اتریش (پست اول را بخوانید)

نقل قول نوشته اصلی توسط ArashSadr نمایش پست ها
    ممنون ازت. همون مدارکی که سفارت میخواست رو دادم. فقط تو بحث تمکن مالی یه اصلاحیه بهم دادن که باید از پدرم یه نامه اسپانسرشیپ بدم. البته اینکه 5 ماه طول کشیده غیرمنطقی نیست. چون اصولا تا شش ماه طول میکشه پروسه بررسی. من پیشنهاد میکنم یه ایمیل به MA35 بزن بپرس پروندت تو چه مرحله ای هست.
    درسته عزیز ، اما من هم اون نامه اسپانسری پدرم رو دادم هم مدارک کسی که میخوام اتریش برم پیشش و هیچ ایرادی آفیسر ازم نتونست بگیر انقدر کامل بود مدارکم ، نمیدونم چه دلیلی داره اخه 5 ماه جواب ندن ، درسته تا 6 ماه نرماله اما من میترسم تازه سر 6 ماه نقصی بزنن به ما

من در آبان ماه وقت سفارت دارم اما مجبورم نرم برا مصاحبه با اینکه پذیرش ارشد رو از دانشگاه وین گرفتم. چون یه وکیل بهم گفت با سن تو (35 سال) باید سالی 18 میلیون (هر سه ماه 4 میلیون و پانصد هزار تومن) پول بیمه بدی. گفتم چرا؟ گفت قانون بیمه عوض شده اخیرا و خیلی از بچه ها دارن به خاطر تهیه بیمه معمولی (دم سفارت که چند ده یورو هست) ریجکت میشن. دوماینکه فیش حقوقی ساپورتر باید حداقل در ماه چند میلیون باشه و بنابراین اگر اینطور نیست باید یک ضامن تو اتحادیه اروپا و بخصوص در اتریش تو رو برا 5 سال ضمانت کنه. چی کار کنم؟ با همین گواهی عدم سو پیشینه و ترجمه فیش حقوقی عزیزانم که پول زیاد دارن اما در فیش حقوقی عملا پول زیادی ندارن (چون حقوق فرهنگیان کم هست) اقدام کنم؟ بیمه معمولی چند یورویی از دم سفارت بگیرم؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط baharsh1982 نمایش پست ها
    من در آبان ماه وقت سفارت دارم اما مجبورم نرم برا مصاحبه با اینکه پذیرش ارشد رو از دانشگاه وین گرفتم. چون یه وکیل بهم گفت با سن تو (35 سال) باید سالی 18 میلیون (هر سه ماه 4 میلیون و پانصد هزار تومن) پول بیمه بدی. گفتم چرا؟ گفت قانون بیمه عوض شده اخیرا و خیلی از بچه ها دارن به خاطر تهیه بیمه معمولی (دم سفارت که چند ده یورو هست) ریجکت میشن. دوماینکه فیش حقوقی ساپورتر باید حداقل در ماه چند میلیون باشه و بنابراین اگر اینطور نیست باید یک ضامن تو اتحادیه اروپا و بخصوص در اتریش تو رو برا 5 سال ضمانت کنه. چی کار کنم؟ با همین گواهی عدم سو پیشینه و ترجمه فیش حقوقی عزیزانم که پول زیاد دارن اما در فیش حقوقی عملا پول زیادی ندارن (چون حقوق فرهنگیان کم هست) اقدام کنم؟ بیمه معمولی چند یورویی از دم سفارت بگیرم؟
    سالی 18 میلیون پول بیمه؟؟؟ این دیگه یعنی چی؟! شما برای گرفتن ویزا احتیاج به 2تا بیمه داری. یکی بیمه مسافرتی ایرانی هست، که خیلی بهتره وقت مصاحبه سفارت داشته باشی. اونو دم سفارت هم میفروشن، اما چه کاریه پول به دلال بدی؟ خودت میتونی بری این شرکت های بیمه که سفارت تایید کرده، یه بیمه یه ساله به ارزش 50.000 یورو بخری (قیمتش هم حدود 800 تومنه). بیمه دوم بیمه درمانی انریشی هست. که اون رو زمانی که پروسه بررسی ویزات طی شد و به درخواست ویزای D رسیدی ازت میخوان. اون بیمه رو باید از اتریش بخری، حالا یا کسی رو تو اتریش داری برات بخره یا از دم سفارت دیگه مجبوری بخری. قیمت اون بیمه ماهی 200 یورو هست (که با قوانین جدید به ماهی 220 یورو هم رسیده). یه بیمه سه ماهه یا چهار ماهه درمانی میخری و میری سفارت برای درخواست ورود. نکته مهمش اینجاست که شما وقتی که ایشالا پات باز شد اونجا و کارای اداری اقامت رو انجام دادی، دیگه میری تحت پوشش بیمه دانشجویی و هیچ احتیاجی به بیمه درمانی اینجا نداری!! این رو لطفا به وکیلت بگو که هیچکی سالی 18 میلیون بابت بیمه نداده اتریش!

در مورد حامی مالی، مورد به مورد فرق میکنه. اما اصولا باید ثابت کنی که کسی که اسپانسر شما هست درامد مناسبی برای تامین هزینه هات داره. و باید گردش سه ماهه و تمکن مالی هم خودت هم اسپانسرت رو ارائه بدی. لازم نیست حتما از اتریش haftungserklärung ارائه بدی. اما اگه داشته باشی خب چه بهتر.

نقل قول نوشته اصلی توسط ArashSadr نمایش پست ها
    سالی 18 میلیون پول بیمه؟؟؟ این دیگه یعنی چی؟! شما برای گرفتن ویزا احتیاج به 2تا بیمه داری. یکی بیمه مسافرتی ایرانی هست، که خیلی بهتره وقت مصاحبه سفارت داشته باشی. اونو دم سفارت هم میفروشن، اما چه کاریه پول به دلال بدی؟ خودت میتونی بری این شرکت های بیمه که سفارت تایید کرده، یه بیمه یه ساله به ارزش 50.000 یورو بخری (قیمتش هم حدود 800 تومنه). بیمه دوم بیمه درمانی انریشی هست. که اون رو زمانی که پروسه بررسی ویزات طی شد و به درخواست ویزای D رسیدی ازت میخوان. اون بیمه رو باید از اتریش بخری، حالا یا کسی رو تو اتریش داری برات بخره یا از دم سفارت دیگه مجبوری بخری. قیمت اون بیمه ماهی 200 یورو هست (که با قوانین جدید به ماهی 220 یورو هم رسیده). یه بیمه سه ماهه یا چهار ماهه درمانی میخری و میری سفارت برای درخواست ورود. نکته مهمش اینجاست که شما وقتی که ایشالا پات باز شد اونجا و کارای اداری اقامت رو انجام دادی، دیگه میری تحت پوشش بیمه دانشجویی و هیچ احتیاجی به بیمه درمانی اینجا نداری!! این رو لطفا به وکیلت بگو که هیچکی سالی 18 میلیون بابت بیمه نداده اتریش!

در مورد حامی مالی، مورد به مورد فرق میکنه. اما اصولا باید ثابت کنی که کسی که اسپانسر شما هست درامد مناسبی برای تامین هزینه هات داره. و باید گردش سه ماهه و تمکن مالی هم خودت هم اسپانسرت رو ارائه بدی. لازم نیست حتما از اتریش haftungserklärung ارائه بدی. اما اگه داشته باشی خب چه بهتر.
    سلام. خاطرم هست که یکی از دوستان از ایالت سالزبورگ توی همین تایپیک نوشته بودند که برای بیمه دانشجویی باید چند ماهی منتظر موند. خیلی گشتم ولی متاسفانه پست ایشون رو پیدا نکردم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    TU Graz

سلام وقت همه دوستان بخیر
    من از TU Grazدعوت نامه دکترا با فاند دارم سالی 19000 یورو .دو تا سوال داشتم.
    الان تو فرم تقاصای ویزا بخش ساپورتر مالی دقیق باید چی بنویسم؟
    سوال بعدیم اینه که قراردادم بیمه منو پوشش میده با این وجود بازم باید بیمه خریداری کنم؟
    ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن سفارت که اصلا جوابگو نیست

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط saref نمایش پست ها
    سلام وقت همه دوستان بخیر
    من از TU Grazدعوت نامه دکترا با فاند دارم سالی 19000 یورو .دو تا سوال داشتم.
    الان تو فرم تقاصای ویزا بخش ساپورتر مالی دقیق باید چی بنویسم؟
    سوال بعدیم اینه که قراردادم بیمه منو پوشش میده با این وجود بازم باید بیمه خریداری کنم؟
    ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن سفارت که اصلا جوابگو نیست
    ساپورتر رو بنویسید : Employment contract with university
    تهیه بیمه هم نیاز ندارید. توسط دانشگاه پوشش داده می‌شه.

Junior Member

سلام
    دوستانی ک تجربه دارن میشه راهنمایی کنن لطفن؟
    من برا دانشگاه وین میخام اقدام کنم که اونجا نوشته تاریخ 1مارچ تا30 ام ثبت نامشه وjuneهم نتایج پذیرش اعلام میشه بفرض ک قبول شدیم با این اوضاع وقت برا ویزا وپروسه صدورویزا من چطوری میتونم ویزارو بموقع بگیرم یا چیکارکنم تا بتونم تا اول ترم ک اکتبر شروع میشه ویزارو بگیرم

سلام
    من میخام ی پیش آزمون برای تافل بدم کسی سایتی رو میشناسه که همچنین امکانی رو فراهم کنه.اگر ایراداتو همون موقع ویرایش کنه و سطح رو هم مشخص کنه عالیه

نقل قول نوشته اصلی توسط hosseinwasegh نمایش پست ها
    دوستان یه مطلب خیلی خیلی خیلی مهم درمورد بیمه برای کسانی که فوق لیسانسشون رو بیشتر از 30 ماه بعد از لیسانسشون شروع می کنن : طبق صحبت های بنده با خانم دلاور از شرکت Generali !

شرط اصلی باطل کردن بیمه Generali اینه که بریم تحت پوشش بیمه دولتی (GKK) krankenkasse)) ! در مورد بیمه GKK هم باید خیلی خواستون باشه چون شرط اینکه بتونین بیمه دانشجویی بشین اینه که دوره فوق لیسانستون رو حداکثر 30 ماه بعد از اتمام دوره لیسانستون شروع کنید وگرنه دانشجو محسوب نمیشین و نمیتونین بیمه دانشجویی (56 یورو در ماه) بگیرین ( تو سالزبورگ قانون اینه و شهر های دیگه رو نمیدونم ولی به گفته خانم دلاور ، این یک قانون سراسری هستش ! برای اینکه مطمین بشین حتما در مورد شهر خودتون تحقیق کنین !).
    تنها راه ممکن اینه که از طریق GKK ، بیمه Selbstversicherung بشین . خبر ید اینه که این بیمه Selbstversicherung اولا حداقل 101 یورو در ماه هزینه اش هست ، دوما متاسفانه 6 ماه دوره انتظار یا wartezeit داره ! یعنی شما 6 ماه حق بیمه پرداخت میکنین ولی نمی تونین خدمات بگیرین ! و به همین دلیل نمی تونین Anspruch auf leistungen رو تا اتمام دوره انتظار ، از GKK دریافت کنین !
    حالا مسئله مهم اینه که برای ابطال Generali حتما باید Anspruch auf leistungen از GKK داشته باشین !
    حالا همه اینا در نهایت یعنی اینکه ، برای اینکه مشکلی پیش نیاد براتون ، باید به مدت 6 ماه بعد از ثبت نام در دانشگاه ، هم حق بیمه GKK به مبلغ 101 یورو و هم حق بیمه Generali به مبلغ 250 یورو را پرداخت کنین !
    من خودم متاسفانه درگیر این مشکل هستم و چون با همسرم اومدم باید طبق این قوانین مسخره ، ماهیانه حدود 720 یورو حق بیمه بدم تا 6 ماه ! البته به عیر از 3 ماه اول که به بیمه Generali دادم ( 1560 یورو ) !
    دارم تلاش میکنم این بدبختی رو حل کنم و اگه نتیجه گرفتم حتما اطلاع رسانی میکنم.

از دوستانی که اطلاعات دارن و یا روست و آشتایی دارن که درمورد قوانین بیمه اطلاعات دارن ، خواهش می کنم که برای خل این مشکل کمک کنن .
    نقل قول نوشته اصلی توسط alirezamahdavi نمایش پست ها
    سلام. خاطرم هست که یکی از دوستان از ایالت سالزبورگ توی همین تایپیک نوشته بودند که برای بیمه دانشجویی باید چند ماهی منتظر موند. خیلی گشتم ولی متاسفانه پست ایشون رو پیدا نکردم.
    سلام ، اون پستی که می فرمایید رو بنده گداشتم و که این بالا میتونین ببینین.

حالا یه سری اطلاعات خیلی مهم که قطعا به درد میخوره .
    اول باید بگم که کسایی که فوق لیسانسشون رو کمتر از 30 ماه بعد از پایان لیسانسشون شروع میکنن ، به راحتی بعد از کارای اولیه میتونن بیمه دانشجویی GKK بگیرن و به راحتی بیمه Generali رو کنسل کنن.

این اطلاعاتی که الان میدم به درد کسایی مثل من میخوره که بین لیسانس و فوق لیسانسشون بیشتر از 30 ماه فاصله افتاده :
    خوشبختانه من بعد از 4 ماه پرداخت زوری ، بیمه Generali را کنسل کردم . ( با وجود اینکه بیمه دانشجویی نشدم )
    حالا چجوری ؟ یکم پیچیده هستش ولی به نظر من ارزش داره .
    تا اونحا که من میدونم و تلاش کردم کار دانشجویی پیدا کردن تو ماه های اولیه خیلی سخته ! ولی یه شانس وجود داره :
    اینجا یه سیستم استخدامی هست که بهش میگن geringfuegige beschaeftigung .
    سیستم این نوع استخدام اینجوری هستش که مثلا یه کارفرما شما رو 2 ساعت در هغته ملده میکنه برای یه کاری . البته حق الزحمه این کار نباید ماهی بیشتر از 418 یورو باشه !
    خوبیه این نوع استخدام اینه که برای کارفرما هزینه بیمه و مالیات نداره و کلا 10 درصد اون حق الزحمه قراردادی رو باید در ماه هزینه کنه .
    ( مثلا برای 2 ساعت کار در هفته به شما 80 یورو در ماه خقوق بده و هزینه برای کارفرما در ماه 8 یورو میشه )
    بنابراین پیدا کردن یه کارفرما که این کار رو بکنه خیلی راحت تر از پیدا کردن یه کار دانشجویی هستش . ( مخصوصا اگه ایرانی باشه اون کارفرما و به صورت صوری این کار رو براتون بکنه و هزینه ماهیانه رو هم خودتون گردن بگیرین )
    مرحله دوم :
    بیمه یه قانونی داره که میگه ، کسی که به صورت geringfuegige beschaeftig جایی استخدام بشه ، میتونه بیمه Selbstversicherung bei geringfügiger Beschäftigung بگیره . خوبیه این بیمه هم اینه که اولا 60 یورو هزینه ماهیانش هستش و دوما دیگه 6 ماه wartezeit رو نداره و بلافاصله میتونین تاییدیه بگیرین و بیمه Generali رو کنسل کنین. برای اونایی که متاهل هستن هم باید بگم چه در صورت گرفتن بیمه دانشجویی و چه بیمه Selbstversicherung شما میتونین برای همسرتون بیمه همراه بگیرین و یک حق بیمه بدین.

اینم سایت های مفید . :
    https://www.sgkk.at/portal27/sgkkpor...a-2f16f1d5a0bc
    https://www.arbeiterkammer.at/beratu...aeftigung.html
    https://www.sgkk.at/portal27/sgkkpor...ewmode=content

یه مطلب دیگه :
    ظی پیگیری های زیاد و مکاتبه با ÖH ، اونا یه بیمه رو به من معرفی کردن که به گفته خودشون هم سفارت و هم ماگیسترات قبولشون داره .
    من چون دیگه لازم نداشتم پیگیری نکردم زیاد . میتونین از ماگیسترات پیگیری کنین ببینین اگه قبول میکنن پول زور به ایتناتریشی ها ندین!
    براتون آدرس سایتش رو میزارم . هزینش خیلی خیلی کمتر از Generali هستش ( در خد ماهی 50 - 60 یورو ) .
    https://www.feelsafe.at/

فقط یه خواهش دارم که هر کسی پیگیری کرد حتما نتیچه رو اینجا یا خصوصی به من بگه .
    ممنون
    ویرایش توسط hosseinwasegh : October 14th, 2017 در ساعت 09:44 PM