صفحه 483 از 502 نخستنخست ... 383433473474475476477478479480481482483484485486487488489490491492493 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 4,821 تا 4,830 , از مجموع 5014

موضوع: قبل از درخواست ویزا- پرسش و پاسخ در خصوص گرفتن ویزای دانشجویی اتریش (پست اول را بخوانید)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

پیش فرض پاسخ : قبل از درخواست ویزا- پرسش و پاسخ در خصوص گرفتن ویزای دانشجویی اتریش (پست اول را بخوانید)

نقل قول نوشته اصلی توسط rahimentezari نمایش پست ها
    برای تایید مدارک باید وقت گرفت؟ اگر بله چطور؟
    سوال دوم: من شنیدم که اگر برای تایید مدارک نامه پذیرش دانشجویی رو داشته باشیم برای تایید مدارک ترجمه شده آلمانی تخفیف قائل میشن. درسته؟
    من جواب سوال اولتونو میدونم. برای تایید مدارک هیچ وقتی نمیخوایید. صبح اول وقت، قبل از ساعت هشت، دم در سفارت، با همراه داشتن چهل یورو به ازای هر مدرک پانچ شده و همچنین یه سری کپی (به هم منگه نکنید) از همه‌ی مدارک (حواستون باشه که موقع کپی کردن، پانچ‌ها باز نشن که آفیسر تاییدش نمیکنه)، حاضر بشید و اسمتونو بر روی برگه‌ای که اونجاست بنویسید تا آقای نگهبان صداتون بزن و برید داخل.
    ویرایش توسط sh_shafiee : May 10th, 2018 در ساعت 07:01 PM

Senior Member sabadadboud آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MS Computational Science - University of Vienna

پیش فرض پاسخ : قبل از درخواست ویزا- پرسش و پاسخ در خصوص گرفتن ویزای دانشجویی اتریش (پست اول را بخوانید)

نقل قول نوشته اصلی توسط rahimentezari نمایش پست ها
    برای تایید مدارک باید وقت گرفت؟ اگر بله چطور؟
    سوال دوم: من شنیدم که اگر برای تایید مدارک نامه پذیرش دانشجویی رو داشته باشیم برای تایید مدارک ترجمه شده آلمانی تخفیف قائل میشن. درسته؟
    سوال اولتونو که جواب دادن
    سوال دوم من همچین چیزی نشنیدم. سفارت تخفیف قایل بشه؟
    ویرایش توسط sh_shafiee : May 10th, 2018 در ساعت 07:02 PM

Junior Member

سفارت آلمان اگر پذیرش دانشگاه داشته باشین هزینه تایید مدارک رو ازتون نمیگیره. من از دوستام که رفتن شنیدم امکانش هست که اتریشم مشابه باشه

Junior Member

سلام من الان اتریش هستم و ویزای دانشجویی دارم همسرم ساپورتر من بودن. می خواستم بدونم الان می تونم باوجود اینکه ایشون ساپورتر من بودن برای الحاق ایشون اقدام کنم؟ چه راهی رو پیشنهاد می کنید؟

Junior Member

سلام دوستان،
    من شنیدم دانشگاه آزاد را قبول نمیکنن، ایا درسته؟
    من فوق دانشگاه آزاد تهران جنوب خوندم، یعنی نمیتونم اقدام کنم؟
    مرسی

Junior Member

سلام دوستان
    من یک پذیرش دکترا به صورت استخدامی گرفتم. بهم گفتند که بیمه میشم و حقوق دارم و آخرشم دکترا خواهم گرفت. حالا نمیدونم دانشجو هم محصوب میشم یا نه. کسی چیزی میدونه؟
    بعد از اون سوال مهم من اینجاست:
    به من گفتند که باید ویزای نوع D درخواست بدم (یعنی ویزای کار). حالا میخوام بدونم که:
    1- سوء پیشینه و شناسنامه باید حتما مهر دادگستری و وزارت امور خارجه داشته باشه و یا صرفا مهر داالترجمه رسمی کافیه؟ (در فروم دارالترجمه ملت گفتند نیازی نیست.)
    2- با توجه به متاهل بودن من و اینکه 6 ماه اول رو نمیخوام همسرم رو ببرم، باید سند ازدواجم رو برای سفارت ببرم یا نه؟
    3- آیا اساسا سوء پیشینه و شناسنامه باید در سفارت تایید بشه؟ و اگر باید بشه میتونن در یک پانچ باشند؟
    4- با توجه با استخدامی بودن کار من، آیا بازم به تهیه بیمه نیاز دارم و یا گواهی همون دانشگاه کافی هست؟
    5- اجاره نامه رو استادم گفته برات اجاره میکنم. آیا از اونور میتونه فکس کنه یا باید برام اصلش رو پست کنه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط saeid3221 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من یک پذیرش دکترا به صورت استخدامی گرفتم. بهم گفتند که بیمه میشم و حقوق دارم و آخرشم دکترا خواهم گرفت. حالا نمیدونم دانشجو هم محصوب میشم یا نه. کسی چیزی میدونه؟
    بعد از اون سوال مهم من اینجاست:
    به من گفتند که باید ویزای نوع D درخواست بدم (یعنی ویزای کار). حالا میخوام بدونم که:
    1- سوء پیشینه و شناسنامه باید حتما مهر دادگستری و وزارت امور خارجه داشته باشه و یا صرفا مهر داالترجمه رسمی کافیه؟ (در فروم دارالترجمه ملت گفتند نیازی نیست.)
    2- با توجه به متاهل بودن من و اینکه 6 ماه اول رو نمیخوام همسرم رو ببرم، باید سند ازدواجم رو برای سفارت ببرم یا نه؟
    3- آیا اساسا سوء پیشینه و شناسنامه باید در سفارت تایید بشه؟ و اگر باید بشه میتونن در یک پانچ باشند؟
    4- با توجه با استخدامی بودن کار من، آیا بازم به تهیه بیمه نیاز دارم و یا گواهی همون دانشگاه کافی هست؟
    5- اجاره نامه رو استادم گفته برات اجاره میکنم. آیا از اونور میتونه فکس کنه یا باید برام اصلش رو پست کنه؟
    سلام.
    1- هر دو باید مهر دادگستری و وزارت خارجه رو داشته باشند وگرنه مورد تایید سفارت قرار نمی گیرند.
    2- ارایه سند ازدواج منوط به متاهل بودن شماست و نه همراهی همسر، بنابراین در صورت تاهل باید حتما ارایه بشه.
    3- بله، این مدارک بدون تایید سفارت فاقد ارزش قانونی در اتریش هستند. حتما جداگانه پانچ بشن چون در غیر اینصورت به احتمال زیاد سفارت ازتون قبول نمیکنه (میتونید تلفنی یا حضوری هم بپرسید).
    4- اطلاعی ندارم.
    5- استاد میتونه قرارداد اجاره رو ایمیل کنه و شما پرینتش رو به سفارت ارایه بدید.

Junior Member

ممنون از راهنمایی تون.
    ظاهرا سفارت هم ایمیلهاش رو پاسخ میده. پیشنهاد میکنم دوستان اگر پاسخشون رو در فرومها پیدا نکردند ایمیل بزنند. ولی جمعه تا دوشنبه پاسخ نمیدهند.

سلام دوستان

کسی تجربه ویزا شدن از اتریش رو داره در کل درصد ویزا شدن از اتریش بالاتره یا ایتالیا ؟

(( برای کسی که ویزا اولی هست و البته متاسفانه بار اول از المان ریجکت شده جدیدا ))

سلام دوستان
    بهتر است چند روز پيش از شروع ترم اقدام به سفر نمود؟
    (براي ترم پاييز كه شروع آن ٩ مهر است، كي بليت بگيريم بهتر است؟)