صفحه 484 از 502 نخستنخست ... 384434474475476477478479480481482483484485486487488489490491492493494 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 4,831 تا 4,840 , از مجموع 5014

موضوع: قبل از درخواست ویزا- پرسش و پاسخ در خصوص گرفتن ویزای دانشجویی اتریش (پست اول را بخوانید)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : قبل از درخواست ویزا- پرسش و پاسخ در خصوص گرفتن ویزای دانشجویی اتریش (پست اول را بخوانید)

من الآن پوزیشنم کاری هست و برای دکترا هم پذیرش شدم که باید کورس بگذرونم و ... . پس ویزای من کاری هست.
    در سایت سفارت برای researcher لینک داده به وزارت خارجه و اون هم لینک داده به OeAD :
    https://oead.at/en/to-austria/entry-...-than-6-months
    در مورد مدارک هم واضحه همه چیز غیر از چهار تا چیز: لطفا افراد مطلع کمک کنند!
    1- به من گفتند که شغل من بیمه داره، پس من نیاز به بیمه طولانی مدت اصولا ندارم. در سایت اوآآد در قسمت دانشجویان دکترا گفته که بیمه برای 14 روز پس از ورود. حالا بالاخره من بیمه لازم دارم یا نه؟
    2- در مورد رزرو خوابگاه، آیا رزرو 6 ماهه مثلا از آگوست خوبه یا باید یکسال بیشتر باشه؟ بعلاوه اینکه در سایت اوآآد گفته رزرو قابل قبول هست. (رزرو خوابگاه رو من چک کردم فقط 90 یورو هزینه داره در حتی نمیخواد دپوزیت هم از اول بدی.)
    3- در سایت اوآآأ میگه اثبات تمکن مالی مثلا بانک و ... و یا نامه دریافت اسکالرشیپ یا گرنت. (الآن نامه دانشگاه مبنی بر داشتن حقوق ماهانه کافی هست یا نه؟)
    4- آیا نامه پذیرش، نامه خوایگاه، نامه بیمه داشتن من از لحاظ شغلی، نامه میزان حقوق و اینها باید اصلش همراهم باشه برای سفارت یا همون تصویرش رو قبول دارند؟

متاسفانه هر کسی یه چیزی میگه و اصلا نگاه نمیکنند که پوزیشن ها تفاوت دارند. مثلا طرف میگه برای دکترا مدرک دیپلم هم ضروری هست؟! آخه جور کردن هر کدوم از این مدارک یعنی کلی وقت و هزینه.

Moderator

پیش فرض پاسخ : قبل از درخواست ویزا- پرسش و پاسخ در خصوص گرفتن ویزای دانشجویی اتریش (پست اول را بخوانید)

نقل قول نوشته اصلی توسط saeid3221 نمایش پست ها
    من الآن پوزیشنم کاری هست و برای دکترا هم پذیرش شدم که باید کورس بگذرونم و ... . پس ویزای من کاری هست.
    در سایت سفارت برای researcher لینک داده به وزارت خارجه و اون هم لینک داده به OeAD :
    https://oead.at/en/to-austria/entry-...-than-6-months
    در مورد مدارک هم واضحه همه چیز غیر از چهار تا چیز: لطفا افراد مطلع کمک کنند!
    1- به من گفتند که شغل من بیمه داره، پس من نیاز به بیمه طولانی مدت اصولا ندارم. در سایت اوآآد در قسمت دانشجویان دکترا گفته که بیمه برای 14 روز پس از ورود. حالا بالاخره من بیمه لازم دارم یا نه؟
    2- در مورد رزرو خوابگاه، آیا رزرو 6 ماهه مثلا از آگوست خوبه یا باید یکسال بیشتر باشه؟ بعلاوه اینکه در سایت اوآآد گفته رزرو قابل قبول هست. (رزرو خوابگاه رو من چک کردم فقط 90 یورو هزینه داره در حتی نمیخواد دپوزیت هم از اول بدی.)
    3- در سایت اوآآأ میگه اثبات تمکن مالی مثلا بانک و ... و یا نامه دریافت اسکالرشیپ یا گرنت. (الآن نامه دانشگاه مبنی بر داشتن حقوق ماهانه کافی هست یا نه؟)
    4- آیا نامه پذیرش، نامه خوایگاه، نامه بیمه داشتن من از لحاظ شغلی، نامه میزان حقوق و اینها باید اصلش همراهم باشه برای سفارت یا همون تصویرش رو قبول دارند؟

متاسفانه هر کسی یه چیزی میگه و اصلا نگاه نمیکنند که پوزیشن ها تفاوت دارند. مثلا طرف میگه برای دکترا مدرک دیپلم هم ضروری هست؟! آخه جور کردن هر کدوم از این مدارک یعنی کلی وقت و هزینه.

۱- اون بیمه‌ای که پوزیشن شما داره، برای اقامت شماس. این بیمه‌ای که سفارت می‌خواد، یه بیمه مسافرتی‌ هستش که اونم الان لازم ندارید، وقتی‌ ویزاتون اومد و
    خواستین برین باید بگیرید. این بیمه برای روزای اول هستش تا موقعی که قرارداد اصلی‌ با دانشگاه امضا شه و حقوق بگیرید و بیمه درمانی بهتون تعلق بگیره.

۲- بله ۶ ماه خوبه، ولی‌ تاریخ شروعش بستگی داره که چه زمانی‌ اقدام کنید برای ثبت درخواست ویزا در سفارت. معمولا حداقل ۳ ماه فاصله لازمه بین تاریخ رفتن به سفارت و تاریخ شروع رزرو خوابگاه.

۳- بله همون نامه دانشگاه که توش میزان حقوق شما تائید شده کافی‌ه .
    ۴- خیر نیازی به اصلش نیس چون بعدا اگه لازم باشه خودشون چک می‌کنن با دانشگاه. اما اگه بگید به دانشگاه اصلش رو براتون میفرستن. اینجوری بهتره. اگه نشد، پرینت رنگی‌ بگیرید کافی‌.

دیپلم هم لازم نیست. فقط لیسانس و فوق لیسانس همراه با ریز نمرات، همشون به زبان آلمانی‌ ترجمه بشن و تائید سفارت اتریش در تهران رو داشته باشن.

Junior Member

از پاسخ بسیار روشنتون ممنونم.
    در مورد مدارک تحصیلی دانشگاه از من خواسته که ترجمه انگلیسی یا آلمانی باشه. با توجه به اشتباهات فاحش در ترجمه ها و ضعف زبان آلمانی من، تصمیم دارم انگلیسی ترجمه کنم.
    حالا نمیدونم دانشگاه لئوبن تاییدیه سفارت رو میخواد یا نه ولی سفارت نوشته بود که مدارک زبان انگلیسی رو تایید نمیکنه.
    شما نظری ندارید؟

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط saeid3221 نمایش پست ها
    از پاسخ بسیار روشنتون ممنونم.
    در مورد مدارک تحصیلی دانشگاه از من خواسته که ترجمه انگلیسی یا آلمانی باشه. با توجه به اشتباهات فاحش در ترجمه ها و ضعف زبان آلمانی من، تصمیم دارم انگلیسی ترجمه کنم.
    حالا نمیدونم دانشگاه لئوبن تاییدیه سفارت رو میخواد یا نه ولی سفارت نوشته بود که مدارک زبان انگلیسی رو تایید نمیکنه.
    شما نظری ندارید؟
    خواهش میکنم.مگه رشتتون چیه؟ اشتباه فاحش ترجمه رو‌ متوجه نمیشم. ببرید یه دارالترجمه مناسب
    دروس هم معانی المانیش کاملن مشخصه. المانی ترجمه کنید، تایید سفارت رو بگیرید.
    کارتون راحت تر انجام میشه اینجوری. همه همینکار رو میکنن. بعدن ممکنه قبول نکنن بیخودی دوباره کاری میشه

دوستان این سوالم رو کسی نبود جواب بده !

و اینکه ایا کسی میدونه در حال حاضر سفارت اتریش که زیر نظر
    vfs global هست چجوری هست وقتاش یعنی مثلا تو این هفته که میاد ثبت نام کنیم چند روز بعد وقت مصاحبه میده اگه کسی اطلاع دقیقی داره بگه لطفا ؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط afshinkiyani نمایش پست ها
    سلام دوستان

کسی تجربه ویزا شدن از اتریش رو داره در کل درصد ویزا شدن از اتریش بالاتره یا ایتالیا ؟

(( برای کسی که ویزا اولی هست و البته متاسفانه بار اول از المان ریجکت شده جدیدا ))

Moderator

دوستان این سوالم رو کسی نبود جواب بده !

و اینکه ایا کسی میدونه در حال حاضر سفارت اتریش که زیر نظر
    vfs global هست چجوری هست وقتاش یعنی مثلا تو این هفته که میاد ثبت نام کنیم چند روز بعد وقت مصاحبه میده اگه کسی اطلاع دقیقی داره بگه لطفا ؟

سوال اول کمی‌ نامفهوم بود. چون ویزای توریستی نیست که بشه بین ۲ تا کشور مقایسه کرد. شما اگر پذیرش دانشگاه از اتریش داشته باشید، خب باید از اتریش اقدام کنید
    و اگه از ایتالیا پذیرش دارید، باید از ایتالیا اقدام کنید. اگه از جفتش دارید و نمیدونید چه تصمیمی بگیرید، به نظر من ملاکتون رو نذارید ویزا. چون بالاخره هر ۲ تا کشور تو اروپا هستن
    و یه سری استاندارد‌های یکسان در مدارک هست، ممکنه در جزئیاتی فرق کنن، اما اونقدر عجیب نیستن این جزئیات که باعث شه، تصمیم شما تغییر کنه.
    در نتیجه ملاک‌های دیگه مثل سطح زندگی‌، هزینه ها، آینده تحصیلی‌، کیفیت دانشگاه‌ها و رشته‌ای که میخونید رو ملاک بذارید.

سوال دوم هم: این شرکت برای ویزای توریستی خدمات میده، ویزا‌های اقامتی (که دانشجویی‌ هم جزوشه) کماکان در خود سفارت انجام می‌شه.

دوستان الان چه بیمه مورد نظر سفارت هاست برای درخواست ویزا دانشجویی و مدت بیمه باید چه مدتی باشه ممنون

درباره ویزا تحصیلی منظورم نبود هر ویزایی به غیر از پیوست به خانواده و تحصیلی منظورم بود .
    اینکه شما که فرمودید وی اف اس فقط ویزاهای توریستی رو انجام میده یعنی کسی که مثلا بخواد واسه ویزا کنفرانس تجاری نمایشگاهی اقدام کنه باید مراجعه کنه به سفارت مورد نظر ؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi2010 نمایش پست ها
    سوال اول کمی‌ نامفهوم بود. چون ویزای توریستی نیست که بشه بین ۲ تا کشور مقایسه کرد. شما اگر پذیرش دانشگاه از اتریش داشته باشید، خب باید از اتریش اقدام کنید
    و اگه از ایتالیا پذیرش دارید، باید از ایتالیا اقدام کنید. اگه از جفتش دارید و نمیدونید چه تصمیمی بگیرید، به نظر من ملاکتون رو نذارید ویزا. چون بالاخره هر ۲ تا کشور تو اروپا هستن
    و یه سری استاندارد‌های یکسان در مدارک هست، ممکنه در جزئیاتی فرق کنن، اما اونقدر عجیب نیستن این جزئیات که باعث شه، تصمیم شما تغییر کنه.
    در نتیجه ملاک‌های دیگه مثل سطح زندگی‌، هزینه ها، آینده تحصیلی‌، کیفیت دانشگاه‌ها و رشته‌ای که میخونید رو ملاک بذارید.

سوال دوم هم: این شرکت برای ویزای توریستی خدمات میده، ویزا‌های اقامتی (که دانشجویی‌ هم جزوشه) کماکان در خود سفارت انجام می‌شه.

Moderator

درباره ویزا تحصیلی منظورم نبود هر ویزایی به غیر از پیوست به خانواده و تحصیلی منظورم بود .
    اینکه شما که فرمودید وی اف اس فقط ویزاهای توریستی رو انجام میده یعنی کسی که مثلا بخواد واسه ویزا کنفرانس تجاری نمایشگاهی اقدام کنه باید مراجعه کنه به سفارت مورد نظر ؟

عنوان تاپیک "پرسش و پاسخ در خصوص گرفتن ویزای دانشجویی اتریش" هست. واسه همین سوال نامفهوم بود.
    شما باید به این تاپیک مراجعه کنید.
    ضمنا منظور از ویزا توریستی, ویزای کوتاه مدت غیر اقامتی (شینگن) که توسط شرکت مزبور انجام می‌شه

Junior Member

سلام وقت بخير
    ديپلم و كارداني من كامپيوتر هست كارشناسي مديريت صنعتي خوندم
    زبان انگليسي متوسط هستم
    قصد داريم با همسرم همزمان وارد دانشگاه بشيم البته همسرم ديپلم كامپيوتره
    ي موسسه گفت فقط با ثبت نام و اخذ پذيرش در كالج زبان ميتونيد با هم ويزا دريافت كنيد
    ايا درسته؟ لينك كالج زبان وين پيدا نكردم ممنون ميشم راهنماييم كنيد و لينك برام بفرستين