صفحه 485 از 502 نخستنخست ... 385435475476477478479480481482483484485486487488489490491492493494495 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 4,841 تا 4,850 , از مجموع 5014

موضوع: قبل از درخواست ویزا- پرسش و پاسخ در خصوص گرفتن ویزای دانشجویی اتریش (پست اول را بخوانید)

پیش فرض پاسخ : قبل از درخواست ویزا- پرسش و پاسخ در خصوص گرفتن ویزای دانشجویی اتریش (پست اول را بخوانید)

نقل قول نوشته اصلی توسط missa1990 نمایش پست ها
    سلام وقت بخير
    ديپلم و كارداني من كامپيوتر هست كارشناسي مديريت صنعتي خوندم
    زبان انگليسي متوسط هستم
    قصد داريم با همسرم همزمان وارد دانشگاه بشيم البته همسرم ديپلم كامپيوتره
    ي موسسه گفت فقط با ثبت نام و اخذ پذيرش در كالج زبان ميتونيد با هم ويزا دريافت كنيد
    ايا درسته؟ لينك كالج زبان وين پيدا نكردم ممنون ميشم راهنماييم كنيد و لينك برام بفرستين
    سلام دوست عزیز. دریافت ویزای تحصیلی اتریش صرفا با ثبت نام و اخذ پذیرش از کالج آموزش زبان (البته در صورت وجود!) غیرممکنه. برخی موسسات سودجوی اعزام دانشجو با دادن اطلاعات نادرست، علاوه بر اتلاف پول و زمان شما و گاهی حتی با جعل مدرک و... میتونن برای شما در بانک اطلاعاتی کشورهای مختلف سوءسابقه دائمی ایجاد کنند. لطفا مواظب باشید!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    هوش مصنوعی علم و صنعت

پیش فرض پاسخ : قبل از درخواست ویزا- پرسش و پاسخ در خصوص گرفتن ویزای دانشجویی اتریش (پست اول را بخوانید)

سلام
    من شرایط مشابه با دوستمون هست. دکترا رو از گراتس بهم میدن و کارم توی وین هست. تا الان فکر میکردم باید برای ویزای دانشجویی اقدام کنم. سوالم این هست که ویزای D‌ که این دوستمن گفتن با ویزای دانشجویی متفاوت هست؟ اگر بله مدارکش چه فرقی داره؟
    استادم الان یه ایمیل زده و به من اینطوری گفته:
    1) Apply for an entry visa to Austria, which will allow you to relocate and start a job here. Ask what documents you need for this and let me know what documents you need from Graz. TU Graz HR we will issue these in short time (the set of documents depends on the country, so please let me know what they ask for in Iran).

2) Once you have moved to Vienna, you will need to go to migration authorities here in Vienna and exchange your visa to a work permit.
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi2010 نمایش پست ها
    ۱- اون بیمه‌ای که پوزیشن شما داره، برای اقامت شماس. این بیمه‌ای که سفارت می‌خواد، یه بیمه مسافرتی‌ هستش که اونم الان لازم ندارید، وقتی‌ ویزاتون اومد و
    خواستین برین باید بگیرید. این بیمه برای روزای اول هستش تا موقعی که قرارداد اصلی‌ با دانشگاه امضا شه و حقوق بگیرید و بیمه درمانی بهتون تعلق بگیره.

۲- بله ۶ ماه خوبه، ولی‌ تاریخ شروعش بستگی داره که چه زمانی‌ اقدام کنید برای ثبت درخواست ویزا در سفارت. معمولا حداقل ۳ ماه فاصله لازمه بین تاریخ رفتن به سفارت و تاریخ شروع رزرو خوابگاه.

۳- بله همون نامه دانشگاه که توش میزان حقوق شما تائید شده کافی‌ه .
    ۴- خیر نیازی به اصلش نیس چون بعدا اگه لازم باشه خودشون چک می‌کنن با دانشگاه. اما اگه بگید به دانشگاه اصلش رو براتون میفرستن. اینجوری بهتره. اگه نشد، پرینت رنگی‌ بگیرید کافی‌.

دیپلم هم لازم نیست. فقط لیسانس و فوق لیسانس همراه با ریز نمرات، همشون به زبان آلمانی‌ ترجمه بشن و تائید سفارت اتریش در تهران رو داشته باشن.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

سلام

چیزی به اسم ویزای دانشجویی وجود ندارد. برای ورود به اتریش (یا فکر میکنم برای ورود به کشورای دیگه‌ی اروپایی)، ویزای نوع دی (چهار ماهه) به شما میدن. این ویزا سینگل هستش و بعد از ورودتون به اتریش باطل میشه (تعداد دفعات مجاز ورود به اتریش در اون درج شده که من شنیدم که یک‌بار هستش).
    بعد از ورودتون به اتریش باید به اداره اقامت مراجعه کنید و یه فرم اقامت -بسته به نوع اقامتی که دارید- (و حالا اینجا هستش که نوع اقامت دانشجویی و یا اقامت کاری مطرح میشه) پر می‌کنید. شناسنامه و گواهی عدم سو پیشینه (که ترجمه و تاییدیه‌ی وزارت‌خونه‌ها و سفارت‌خونه‌ی اتریش را هم داره) و پاسپورت، بعلاوه قرارداد دانشگاه، بیمه درمانی، قرارداد خوابگاه (یا خونه) و همه رو به اداره اقامت (مدارک دانشگاهی نیازی نیستند و فقط برای دانشگاهتون نیاز میشن) ببرید و درخواست اقامت بدید. شاید مدرکی از قلم افتاده باشه. به صفحه اول این تاپیک مراجعه کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط rahimentezari نمایش پست ها
    سلام
    من شرایط مشابه با دوستمون هست. دکترا رو از گراتس بهم میدن و کارم توی وین هست. تا الان فکر میکردم باید برای ویزای دانشجویی اقدام کنم. سوالم این هست که ویزای D‌ که این دوستمن گفتن با ویزای دانشجویی متفاوت هست؟ اگر بله مدارکش چه فرقی داره؟
    استادم الان یه ایمیل زده و به من اینطوری گفته:
    1) Apply for an entry visa to Austria, which will allow you to relocate and start a job here. Ask what documents you need for this and let me know what documents you need from Graz. TU Graz HR we will issue these in short time (the set of documents depends on the country, so please let me know what they ask for in Iran).

2) Once you have moved to Vienna, you will need to go to migration authorities here in Vienna and exchange your visa to a work permit.

Junior Member

سلام دوستان من دوهفته پیش درخواست وقت دادم به سفارت برای هفت ماه دیگه بهم وقت داد. من پذیزش دکتری دارم با فاند ولی با استادم که صحبت کردم، گفت اون موقع دیره و استادم داره بی خیال میشه
    چکار می تونم بکنم که وقتم رو سفارت بیارن جلو? اصلا راه حلی داره?
    به استادم گفتم ایمیل بزنه میگه من کرسی استادی ندارم میگه نمی تونه برام کاری بکنه
    ممنون میشم کمک کنید

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط saaamaaan نمایش پست ها
    سلام دوستان من دوهفته پیش درخواست وقت دادم به سفارت برای هفت ماه دیگه بهم وقت داد. من پذیزش دکتری دارم با فاند ولی با استادم که صحبت کردم، گفت اون موقع دیره و استادم داره بی خیال میشه
    چکار می تونم بکنم که وقتم رو سفارت بیارن جلو? اصلا راه حلی داره?
    به استادم گفتم ایمیل بزنه میگه من کرسی استادی ندارم میگه نمی تونه برام کاری بکنه
    ممنون میشم کمک کنید
    تنها کاری که میشه کرد اینه که استادتون ایمیل بزنه و کمک بخواد. مهم نیس کرسی استادی داره یا نه، بالاخره اون اینستیتونی که شما رو دعوت کرده به کار برای پوزیشن دکترا ، یه استادی داره
    که بتونه اینکار رو براتون بکنه. اگر ایمیل بزنن، قطعن وقت زودتر بهتون میدن سفارت.

کار دیگه اینه که خودتون ایمیل بزنید به سفارت و توضیح بدید و ازشون بخواید تسریع کنن. دیر جوابتون رو میدن
    ولی دستکم از انجام ندادن بهتره.

Junior Member

تنها کاری که میشه کرد اینه که استادتون ایمیل بزنه و کمک بخواد. مهم نیس کرسی استادی داره یا نه، بالاخره اون اینستیتونی که شما رو دعوت کرده به کار برای پوزیشن دکترا ، یه استادی داره
    که بتونه اینکار رو براتون بکنه. اگر ایمیل بزنن، قطعن وقت زودتر بهتون میدن سفارت.

کار دیگه اینه که خودتون ایمیل بزنید به سفارت و توضیح بدید و ازشون بخواید تسریع کنن. دیر جوابتون رو میدن
    ولی دستکم از انجام ندادن بهتره.
    ممنونم از راهنمایی تون
    من سه روز پیش خودم به سفارت ایمیل زدم و کامل توضیح دادم، به استادم هم گفتم که ایمیل بزنه و اون هم امروز خوشبختانه ایمیل زد و من رو هم cc کرده
    الان من لازمه کاری کنم، چطوری باید پیگیری کنم؟

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط saaamaaan نمایش پست ها
    ممنونم از راهنمایی تون
    من سه روز پیش خودم به سفارت ایمیل زدم و کامل توضیح دادم، به استادم هم گفتم که ایمیل بزنه و اون هم امروز خوشبختانه ایمیل زد و من رو هم cc کرده
    الان من لازمه کاری کنم، چطوری باید پیگیری کنم؟

جواب میدن به زودی.
    طبق تجربه ممکنه ظرف چند روز آینده سفارت بهتون ایمیل بده و یهو بگه ۱ هفته بعدش بیاین.
    پس پیشنهادم اینه پروسه تهیه مدارک رو سعی‌ کنید زودتر شروع کنید که یهو اگه جور شد و ظرف ۱ یا ۲ هفته آینده وقت گرفتید، بتونید
    استفاده کنید از این فرصت. نگران هم نباشید، اگه همه مدارک هم کامل نباشه، بهتون ۲ هفته بعد از روز سفارت، وقت میدن تا کامل
    بشه. مهم اینه که بتونید زودتر وقت بگیرید و برید درخواست تون رو سابمیت کنید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    هوش مصنوعی علم و صنعت

سلام
    من همه مدارکم کامل هست فقط احاره خونه یکساله مونده. اجاره هم داره طول میکشه تا پیدا کنم. شما اینجا گفتید که اگه مدرک ناقص باشه یه فرصت دو هفته‌ای میدن. اگه اینطوری باشه الان وقت رو بگیرم و بعدش بهم اجاره میدن احاره نامه رو طی ۲ هفته بدم؟ مطمئن هستید؟ من میترسیدم که نقصی مدرک بخورم و کارم چند ماه عقب بیفته برای همین تا الان وقت نگرفتم.
    جواب میدن به زودی.
    طبق تجربه ممکنه ظرف چند روز آینده سفارت بهتون ایمیل بده و یهو بگه ۱ هفته بعدش بیاین.
    پس پیشنهادم اینه پروسه تهیه مدارک رو سعی‌ کنید زودتر شروع کنید که یهو اگه جور شد و ظرف ۱ یا ۲ هفته آینده وقت گرفتید، بتونید
    استفاده کنید از این فرصت. نگران هم نباشید، اگه همه مدارک هم کامل نباشه، بهتون ۲ هفته بعد از روز سفارت، وقت میدن تا کامل

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط rahimentezari نمایش پست ها
    سلام
    من همه مدارکم کامل هست فقط احاره خونه یکساله مونده. اجاره هم داره طول میکشه تا پیدا کنم. شما اینجا گفتید که اگه مدرک ناقص باشه یه فرصت دو هفته‌ای میدن. اگه اینطوری باشه الان وقت رو بگیرم و بعدش بهم اجاره میدن احاره نامه رو طی ۲ هفته بدم؟ مطمئن هستید؟ من میترسیدم که نقصی مدرک بخورم و کارم چند ماه عقب بیفته برای همین تا الان وقت نگرفتم.

راستش اینکه دوهفته فرصت میدن برای مدارکیه که روز سفارت مشخص میشه ناقصه. مثلن
    میگن فلان مدرک مالی کمه، یا گواهی سوپیشینه رو قبول نمیکنن و نقصی میزنن. اینکه از اول
    یه مدرکی مثه نامه مسکن رو نبرید، نمیدونم چجوری باشه. ضمن اینکه نهایتن ۲هفته وقت بدن و تکمیل مدارک و
    اگه چیزی باشه که ۲هفته ای حاضر نشه، چه اتفاقی میفته، نمیدونم.

Junior Member

جواب میدن به زودی.
    ممنونم مهدی آقای عزیز
    بله خدا رو شکر جواب دادند و برای دو هفته دیگه بهم وقت دادند.
    فقط یه مشکلی که دارم اینه که هنوز خوابگاه یا خونه رو اقدام نکرده ام