صفحه 488 از 502 نخستنخست ... 388438478479480481482483484485486487488489490491492493494495496497498 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 4,871 تا 4,880 , از مجموع 5014

موضوع: قبل از درخواست ویزا- پرسش و پاسخ در خصوص گرفتن ویزای دانشجویی اتریش (پست اول را بخوانید)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    هوش مصنوعی علم و صنعت

پیش فرض پاسخ : قبل از درخواست ویزا- پرسش و پاسخ در خصوص گرفتن ویزای دانشجویی اتریش (پست اول را بخوانید)

نقل قول نوشته اصلی توسط msmd_1985 نمایش پست ها
    دکترا. قوانین سفارت روز به روز داره تغییر میکنه. برای تمکن مالی هیچ گونه سپرده بانکی رو قبول نمیکنن. اگر مبلغی به عنوان پشتوانه مالی در حساب میگذارید باید مشخص باشه که این پول از کجا اومده. فروش ملک، ماشین، طلا و ... . دقت کنید که باید برای دلایلتون مدارک قانونی ارائه بدید،مثل ترجمه قولنامه فروش و ... . و اینکه اگر متاهل هستید به احتمال خیلی زیاد به همسرتون ویزای همراه فعلا نمیدن. میره برای شش ماه بعد از ورود خودتون بر اساس قانون قبل. قانون جدید رو نمیدونم. شنیدم که میگن بعد از اینکه کارت اقامت یک ساله تون اومد همسرتون میتونه برای ویزای همراه اقدام کنه. ساپورتر هم اگر پرینت بانکی ارائه میده باید ورودی و خروجی حسابش در مدت این سه ماه، جوری باشه که طرف مخارج خودش رو خیلی نرمال تامین کرده باشه مثلا 20 تومن یه جا کارت کشیده، صد تومن یه جا و ... و ته حسابش ماهیانه 890یورو جهت ساپورت یک نفر باقی مونده باشه دست نخورده. قاعدتا برای ماه بعد هم به همین ترتیب. در نتیجه ساپورتر در پایان سه ماه باید سه تا 890 یورو در حسابش مونده باشه به علاوه اینکه هزینه های خودش رو هم خیلی نرمال برداشت کرده. موفق باشید
    سوال اولم این هست: من فول فاندم. ساپرتر یعنی کسی که اونور ساپورت کنه؟من کسی رو ندارم.
    سواد دومم:در مورد تاییدات، مثلا یه نسخه ترجمه شده از سند ازدواج داریم، اینو باید یه بار تایید کنه سفارت و ازش دو نسخه کپی بگیریم برای من و همسرم؟یا اول دو تا کپی و بعد ۲تا تایید؟
    سوال سوم:شما بر اساس منبع قابل اعتمادی میگید به احتمال زیاد همسرم ۶ ماه دیگه ویزا شه؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : قبل از درخواست ویزا- پرسش و پاسخ در خصوص گرفتن ویزای دانشجویی اتریش (پست اول را بخوانید)

نقل قول نوشته اصلی توسط 9002 نمایش پست ها
    من بر اساس شنیده ها حرف نزدم بر اساس دیده ها گفتم تمام ۱۰ نفری که گفتم همه توی یک گروه بودیم و ۵ تا شون دوستای خودم هستند
    شرایط شخص با شخص دیگه فرق داره چون شما سخت ویزا شدید دلیل نمیشه بقیه هم سخت ویزا بشن دوست عزیز هرکسی شرایط خودشو داره و تمام این شرایطم بر میگرده به:
    ۱- مدارک
    ۲- جواب های که روز مصاحبه میدید
    ۳- تمکن
    ۴- ساپرتر
    ۵-خوابگاه
    ۶- و....

هر شخصی پروندش با پرونده دیگری فرق داره و هرکس شرایط خاص خودشو داره....
    هر سفارتی روی یه چیزی حساسه اتریشم یه مقدار روی تمکن حساسه که درست و حساب شده تمکن اماده کنید هیچ مشکلی پیش نمیاد
    بهتره به جای نا امید کردن دیگران به دیگران امید بدید.
    بچه ها هرکس که حساب شده و دقیق پروسه ویزای اتریش پیش ببره موفق میشه.
    اولا که بر اساس دیده ها و بر اساس شنیده ها هیچ فرقی باهم نداره. چه اصراری داری شما که حقایق رو کتمان کنی؟ نکنه سودی نصیبتون میشه که میخواید همه رو گمراه کنی؟ دوستان عزیزان بنده این راه رو رفتم.ایشون نه تنها این راه رو نرفته بلکه میگه بر اساس دیده هاست حرفاش. من دارم میگم از ۱۰۰ درصد نهایتا ۲۵ تا ۳۰ درصد ویزا شدن. بعد شما میگی چون من سخت ویزا شدم فلان بهمان؟؟؟؟ من فقط حقایق رو میگم .مثل شما سعی بر کتمان حقایق ندارم حالا به هر دلیلی نمیدونم. همه کسانی که این پست من رو دارن میخونن بعدا میفهمن که من راست میگفتم یا این آقای به اصطلاح دلسوز که میگه نا امید نکن بچه ها رو. امید واهی دادن یعنی خیانت در حق آدما که شما دقیقا داری همین کار رو میکنی. بنده دیگه جواب شما رو نمیدم چون شما بر اساس منافع شخصی اینجا قعالیت داری میکنی. خدانگهدار

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط rahimentezari نمایش پست ها
    سوال اولم این هست: من فول فاندم. ساپرتر یعنی کسی که اونور ساپورت کنه؟من کسی رو ندارم.
    سواد دومم:در مورد تاییدات، مثلا یه نسخه ترجمه شده از سند ازدواج داریم، اینو باید یه بار تایید کنه سفارت و ازش دو نسخه کپی بگیریم برای من و همسرم؟یا اول دو تا کپی و بعد ۲تا تایید؟
    سوال سوم:شما بر اساس منبع قابل اعتمادی میگید به احتمال زیاد همسرم ۶ ماه دیگه ویزا شه؟
    سلام
    سوال اول: فول فاند نیازی به ساپورتر نداره. اگه مبلغ فاندتون در حدی هست که فقط خودتون رو ساپورت میکنه برا اساس همون ۸۹۰ یورو که عرض کردم خوب قاعدتا همسرتون نیاز به ساپورتر داره و شما نیازی به ساپورتر نداری. اما اگر در حدی هست که هم شما و هم همسرتون را ساپورت کنه دیگه همسرتون هم نیازی به ساپورتر نداره
    سوال دوم: جواب این رو قطعی نمیدونم. چون مجردم . ولی به احتمال خیلی زیاد شما دو بار باید تاییدات بگیری هم برای خودت هم برای همسرت
    سوال سوم: بله. چون ویزا همراه همزمان دیگه نمیدن. باید بری اونجا ۶-۵ ماه که گذشت واسه همسرت اقدام کنی. این هم بعد از اومدن کارت اقامت خودتونه

نکته : شما به احتمال خیلی زیاد ویزات هم مثبت میشه هم سریعتر از بقیه میاد. مگه اینکه اتفاق بدی بیفته یا داستان عجیبی پیش بیاد

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط msmd_1985 نمایش پست ها
    اولا که بر اساس دیده ها و بر اساس شنیده ها هیچ فرقی باهم نداره. چه اصراری داری شما که حقایق رو کتمان کنی؟ نکنه سودی نصیبتون میشه که میخواید همه رو گمراه کنی؟ دوستان عزیزان بنده این راه رو رفتم.ایشون نه تنها این راه رو نرفته بلکه میگه بر اساس دیده هاست حرفاش. من دارم میگم از ۱۰۰ درصد نهایتا ۲۵ تا ۳۰ درصد ویزا شدن. بعد شما میگی چون من سخت ویزا شدم فلان بهمان؟؟؟؟ من فقط حقایق رو میگم .مثل شما سعی بر کتمان حقایق ندارم حالا به هر دلیلی نمیدونم. همه کسانی که این پست من رو دارن میخونن بعدا میفهمن که من راست میگفتم یا این آقای به اصطلاح دلسوز که میگه نا امید نکن بچه ها رو. امید واهی دادن یعنی خیانت در حق آدما که شما دقیقا داری همین کار رو میکنی. بنده دیگه جواب شما رو نمیدم چون شما بر اساس منافع شخصی اینجا قعالیت داری میکنی. خدانگهدار

من هیچ سودی نمیبرم
    خودمم دانشجویی اقدام کردم و تمام مراحل رفتم جلو
    شما نمیدونم چرا دوست دارید بقیه ناامید کنید
    پرونده با پرونده فرق داره چیزی که به من ثابت شده خیلیا دیدم حالا شما میتونید بگید ندیدم مهم نیست بحث با شما فایده ای نداره منم بحث تمام میکنم چون شما از دسته ادم هایی هستید که فقط میخواید دیگران ناامید کنن...
    ویزاتونم مبارک باشه...

Junior Member

من هر چی ایمیل میزنم سفارت وقت بده جواب نمیده. استاد دکترا هم ۲ بار طی ۲ هفته گذشته ایمیل زده وقت بدن جواب اونم ندادن هنوز. پیشنهادی دارید دوستان؟
    راستش جواب خودتون رو که معمولا نمیدن، ولی در بیشتر مواقع جواب استاد رو میدن، به نظرم به دانشکده تون بگید که مکاتبه کنه شاید جواب اونا رو دادن

Junior Member

1- وقتی فول فاند هستید نیازی به ساپرتر ندارید
    2- اگه همزمان برای خودتان و خانومتان درخواست وقت داده اید و باهم میرید مصاحبه نیازی به دوتا نیست، یک بار ترجمه و تایید کنید و ازش چند سری کپی بگیرید (من از آفیسر پرسیدم)
    3- برای کسانی که فاند دارند می تونن برای خانومشون هم درخواست بدن همزمان

نقل قول نوشته اصلی توسط 9002 نمایش پست ها
    من هیچ سودی نمیبرم
    خودمم دانشجویی اقدام کردم و تمام مراحل رفتم جلو
    شما نمیدونم چرا دوست دارید بقیه ناامید کنید
    پرونده با پرونده فرق داره چیزی که به من ثابت شده خیلیا دیدم حالا شما میتونید بگید ندیدم مهم نیست بحث با شما فایده ای نداره منم بحث تمام میکنم چون شما از دسته ادم هایی هستید که فقط میخواید دیگران ناامید کنن...
    ویزاتونم مبارک باشه...
    سلام دوست عزیزم.
    متاسفانه باید به عرضتون برسونم که حق تا حد زیادی با این دوستمون هست. واقعیت اینه که شرایط نسبت به گذشته به طور جدی تغییر کرده و دیگه نمیشه روی ویزای اتریش که روزگاری برای ایرانیها اگه دیر و زود داشت، حداقل سوخت و سوز نداشت حساب کرد.
    بنده خودم به تازگی درسم رو در اتریش تموم کردم و اگه خدا بخواد تصمیم دارم دکترا رو در آلمان یا سوئیس ادامه بدم. توی مدت تحصیلم به خیلی از دوستانم کمک کردم تا پذیرش و ویزای دانشگاههای اتریش رو بگیرند، اون اوایل (ابتدای سال 2015) انصافا مشکلی نبود و تقریبا همه دوستانی که متقاضی بودند، موفق به گرفتن ویزا شدند اما از آخرای 2015 به تدریج شرایط سخت تر شد و نه تنها ویزا که حتی گرفتن پذیرش هم به سادگی قبلا نیست.
    همه تقصیر رو هم به گردن هموطنای ایرانی نندازید، درسته که تقریبا همه کسانی که دنبال ویزای تحصیلی هستند، رویای اقامت دائم رو در سر دارند و با خودشون فکر میکنند چطور بعد از گرفتن ویزا میتونن برن و برای همیشه بمونن، چیزی که سفارت و دولتهای اروپایی هم میدونن و الان دیگه سعی میکنن جلوش رو بگیرن، اما مساله خیلی کلان تر و بزرگتر از این حرفاست. در حال حاضر بحران مهاجرت مساله روز اروپاست و اگر اخبار رو دنبال کرده باشید حتما شنیدید که تا همین دیروز دولت آلمان به خاطر دقیقا همین موضوع در معرض سقوط بود! و دقیقا به خاطر همین مساله مهاجرت هست که الان توی کشورهای اروپایی احزاب راستگرای افراطی که اغلب رویکرد ضد مهاجرت دارند یکی یکی سر بلند میکنند و اتفاقا با شعارهای ضد مهاجرتی و پوپولیستی (مثل اتریش فقط برای اتریشیها!) رای خوبی هم از مردم میگیرن. ایتالیا رو ببینید، هفته قبل وزیر کشور راستگرای ایتالیا به کشتی مهاجرها حتی اجازه ورود به بنادر این کشور رو هم نداد!
    جالبه بدونید که الان هم وزارت کشور و هم وزارت خارجه اتریش در اختیار حزب راست افراطی (FPÖ یا حزب آزادی اتریش) هست و طبعا نمیشه انتظار داشت سفارت اتریش که برای صدور ویزا باید با هر دوی اینها دست و پنجه نرم کنه، مثل سابق عمل کنه و به همه ویزا بده.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Sury نمایش پست ها
    با سلام و احترام دوست عزيز، من اواخر دي ٩٦ مداركو تحويل دادم و توي آخر ارديبهشت يه نامه نقصي در مورد بيمه درماني داشتم كه بلافاصله بيمه را از اتريش خريدم و ٢٨ ارديبهشت ma35 ايميل داد كه مدارك رسيده و در حال بررسيه، من چهارمين ماه كه اجاره اتاق خالي ميدم و هر چي ازma35 ميپرسم كه كي ويزا ميدين طبق روال هميشگي همون جواب كليشه اي كه ميگن مدارك رسيده و در حال بررسيه...، دوست عزيز ميشه لطفأ بگين چه مدت بعد از رفع نقصي ويزاتون اومد؟ من ازشما بسيارمتشكر خواهم بود اگه بخواهيد به من پاسخ بديد, سپاسگذارم.
    سلام
    بعد از نقصی معمولا ۲ الی ۴ ماه بعدش جواب ویزا میاد. البته اگه الان هم مثل گذشته پروسه بره جلو . موفق باشید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    هوش مصنوعی علم و صنعت

سلام
    بعد از کلی بدبختی سفارت میگه که به من وقت میده ولی به خانمم بعلا نمیتونه وقت بده اصلا! من همینجا از تجربه بچه ها شنیده بودم که باهم وقت مصحبه میدن ولی جدیدا ویزای همراه رو دیرتر میدن. الان میگن که من باید برم کارت اقامت بگیرم بعد خانمم برای ویزا تازه وقت بگیره!
    روند دریافت کارت اقامت چقدر طول میکشه؟
    من برای دکترا میرم که کار دارم. دکترا در گراتس و کارم در وین هست. فول فاند هستم.

leider kann sie keinen Termin bekommen, und wenn Sie im Österreich Ihre Aufenthaltskarte bekommen, dann kann Ihre Frau den Termin bekommen und beantragen.

سلام. براي ويزاي داشنحويي معمولا چه سوالهايي پرسيده ميشه روز مصاحبه ؟