صفحه 489 از 502 نخستنخست ... 389439479480481482483484485486487488489490491492493494495496497498499 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 4,881 تا 4,890 , از مجموع 5014

موضوع: قبل از درخواست ویزا- پرسش و پاسخ در خصوص گرفتن ویزای دانشجویی اتریش (پست اول را بخوانید)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : قبل از درخواست ویزا- پرسش و پاسخ در خصوص گرفتن ویزای دانشجویی اتریش (پست اول را بخوانید)

سلام دوستان

من هم مثل آقای انتظاری پذیرش فول فاند گرفتم. با اینکه طرف اتریشی خیلی عجله داشت برای اومدنم و ایمیل زده بود به سفارت و پرسیده بودند چقدر طول میکشه و سفارت جواب داده بود 2 هفته!!
    اول اینکه کلا اینهایی که تو سفارتند طلب کارند! من فرم درخواست اقامت رو یکی برای دانشجویی از سفارت و یکی رو برای کار از سایت وزارت امور خارجه اتریش گرفتم. در سفارت بهم گیر دادند که نه شما باید فرم ریسرچر رو پر میکردی.
    یک نکته مهم بگم به دوستان، رفتار پرسنل سفارت با هم یکی نیست! اول که رفتم اون آقا کپی قرارداد رو قبول کرد. ولی بعد که رفتم فرم رو دوباره پر کردم و برگشتم، به پست اون خانم بد اخلاق افتادم. گیر داد که کپی قرارداد قبول نیست و اصلش رو باید بفرستند!
    خوابگاه هم رسما در سایت سفارت و حتی وزارت امور خارجه اتریش چیزی نوشته نشده! وزارت امور خارجه لینک داده به Oead و اونجا گفته 6 ماه. ولی نامردها از ما ایرانی ها یکسال خوابگاه میخوان.
    تایید مدارک رو همه گفته بودند یک روز طول میکشه. ولی من که رفتم گفت نه 10 روز طول میکشه! (کلا هدف در آوردن حرص ایرانی هاست.)

من به محض اینکه ویزام بیاد حتما یک نامه پر و پیمون به دادگاه اتریش و سی سی به سفارت و وزارت امور خارجه ایران مینویسم.

از دوستان دیگه هم خواهش میکنم حتما این کار رو بکنند و بر "عدم وجود برابری تاکید کنند". ظاهرا این برابر و اطلاع رسانی صحیح جزو قوانینشون هست و با تکرار نامه ها شاید به نتیجه ای برسیم.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : قبل از درخواست ویزا- پرسش و پاسخ در خصوص گرفتن ویزای دانشجویی اتریش (پست اول را بخوانید)

واقعا مزخرفترین سفارت خونه در ایران ه حتی عرضه نگه داشتن مدارک رو هم ندان مدارک ما رو گم کردن بعد از 2 سال زنگ زدن بیاید کارتون داریم رفتیم یه برگه دادن بهمون که میتونید ازمون شکایت کنید که مدارکتون روگم کردیم . واقعا پیشنهادم اینه که اصلا خودتون رو درگیر سفارت اتریش نکنید هیچ سفارتی تو ایران این رفتار تحقیر آمیز رو نداره

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط 9002 نمایش پست ها
    سلام نمیدونم چرا ما ایرانیا سریع یه چیز بزرگ میکنیم همین دوماه اخیر خیلیا ویزا شدن و امار ویزا دانشجویی بالا بوده
    اینکه سفارت به تمکن گیر میده درسته و به نظر کاره اشتباهی نمیکنه ولی دیگه این جور که شما گفتیدم سخت نمیگیره
    اکثر کسایی که توی سال ۲۰۱۸ مصاحبه شدن جواب ویزاشون زود داره میاد چون سیستم برسی پرونده اداره اقامت تغییر کرده
    خیلیا ویزا شدن ولی نمیگن و فکر میکنن با گفتنش بد یومی میاره امار ویزا ها خوبه با ۴ نفر ردی نمیشه گفت سفارت ویزا نمیده خیلی ویزا شدن ولی نمیگن من خیلیا دیدم اینجوری
    دوست عزیز سفارت اتریش اصلا چیزی به اسم زود و سریع جواب دادن نداره دارید اشتباه میکنید اصلا زود براشون معنی نشده شا به سفارت های دیگه یه سر بزن متوجه میشید معنی زود یعنی چی

ApplyAbroad Superstar

سلام امیدوارم شما این شکایت را کرده باشید چون در رویه قضایی اگر محکوم بشوند - که میشوند البته وقتش خیلی طولانی خواهد بود - کلی از هزینه هایتان جبران میشود.

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط us9 نمایش پست ها
    واقعا مزخرفترین سفارت خونه در ایران ه حتی عرضه نگه داشتن مدارک رو هم ندان مدارک ما رو گم کردن بعد از 2 سال زنگ زدن بیاید کارتون داریم رفتیم یه برگه دادن بهمون که میتونید ازمون شکایت کنید که مدارکتون روگم کردیم . واقعا پیشنهادم اینه که اصلا خودتون رو درگیر سفارت اتریش نکنید هیچ سفارتی تو ایران این رفتار تحقیر آمیز رو نداره

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    هوش مصنوعی علم و صنعت

نقل قول نوشته اصلی توسط saeid3221 نمایش پست ها
    سلام دوستان

من هم مثل آقای انتظاری پذیرش فول فاند گرفتم. با اینکه طرف اتریشی خیلی عجله داشت برای اومدنم و ایمیل زده بود به سفارت و پرسیده بودند چقدر طول میکشه و سفارت جواب داده بود 2 هفته!!
    اول اینکه کلا اینهایی که تو سفارتند طلب کارند! من فرم درخواست اقامت رو یکی برای دانشجویی از سفارت و یکی رو برای کار از سایت وزارت امور خارجه اتریش گرفتم. در سفارت بهم گیر دادند که نه شما باید فرم ریسرچر رو پر میکردی.
    یک نکته مهم بگم به دوستان، رفتار پرسنل سفارت با هم یکی نیست! اول که رفتم اون آقا کپی قرارداد رو قبول کرد. ولی بعد که رفتم فرم رو دوباره پر کردم و برگشتم، به پست اون خانم بد اخلاق افتادم. گیر داد که کپی قرارداد قبول نیست و اصلش رو باید بفرستند!
    خوابگاه هم رسما در سایت سفارت و حتی وزارت امور خارجه اتریش چیزی نوشته نشده! وزارت امور خارجه لینک داده به Oead و اونجا گفته 6 ماه. ولی نامردها از ما ایرانی ها یکسال خوابگاه میخوان.
    تایید مدارک رو همه گفته بودند یک روز طول میکشه. ولی من که رفتم گفت نه 10 روز طول میکشه! (کلا هدف در آوردن حرص ایرانی هاست.)

من به محض اینکه ویزام بیاد حتما یک نامه پر و پیمون به دادگاه اتریش و سی سی به سفارت و وزارت امور خارجه ایران مینویسم.

از دوستان دیگه هم خواهش میکنم حتما این کار رو بکنند و بر "عدم وجود برابری تاکید کنند". ظاهرا این برابر و اطلاع رسانی صحیح جزو قوانینشون هست و با تکرار نامه ها شاید به نتیجه ای برسیم.
    سلام
    من هم مثل جناب سعیدی قطعا این کار رو خواهم کرد. من تا حالا گذارم به سفارت چندتا کشور محدود مثل استرالیا، سوئد و آلمان افتاده ولی هیچ کدوم همچین رفتاری نداشتند. جواب بنده رو برای دریافت وقت بعد از یه ماه و حدود ۲۰ تا ایمیل دادن. جواب استاد رو اصلا ندادن!
    به علاوه که الان مبگن همسرم رو وقت مصاحبه اصلا نمیدن، من باید برم چند مدت و بعد درخواست بدم. کاری که حتی ترامپ هم الان نمیکنه و من اولبن بار هست میشنوم. نمیدونم چه هدفی رو دنبال میکنن از این همه آزار. البته به نظرم راستگرا بودن دولت فعلی اتریش هم بی تاثیر نیست که ظاهرا مخالف هرگونه مهاجرت هستند.

Junior Member

با سلام و احترام
    از دوستانی که تجربه دارن ممنون میشم این سوالات من رو پاسخ بدهند
    من از یکی از دانشگاه های اتریش دعوتنامه گرفتم و قراره شش ماه برم فرصت مطالعاتی کوتاه مدت شش ماهه و هزینه های این مدت رو خود وزارت علوم ساپورت می کنه
    سوالاتی ک داشتم؟
    1) ویزایی باید بگیرم ویزای نوع D هست یا خیر؟
    2) اگر کسی از دوستان شرایط مشابه داشتند کلا فرایند و مراحل و مدارک لازم برای گرفتن ویزارو برام بگن ممنونشون میشم (منظورم برای گرفتن وقت از سفارت در مرحله اول چ مدارکی نیاز هست ک با ایمیل فرستاده بشه، متن ایمیل باید انگلیسی باشه یا فارسی هم قبوله، طوریکه فوروم رو خوندم ترجمه المانی شناسنامه و عدم سوئ پیشینه، تمکن مالی، نامه پذیرش، مدرک گرفتن خابگاه در اتریش، پاسپورت، بیمه نامه، رزرو بلیط و این ها لازم هست)
    3) عدم سوئ پیشینه تا چ زمانی بعد از ترجمه معتبره ؟

Junior Member

دوستان یه خبر خیلی بد دارم واسه کسانی که دکترا پذیرش دارن از دانشگاه وین ، چه با داشتن سوپروایزر چه بدون داشتن سوپروایزر،اگه تا آخر سپتامبر دانشگاه وین نرسن ثبت نام کنن،کلا پذیرششون باطل میشه و این یعنی همه چیز تموم میشه !!!
    کسانی که این شرایط رو دارن اگ تا اخر سپتامبر ویزا نتونن بگیرن و برن اتریش برای ثبت نام در دانشگاه، پذیرش و کل پروسه شون باطل میشه.
    این وسط کسانی هستن که تازه وارد پروسه ویزا شدن، واقعا این خبر بدی میتونه باشه واسشون

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط msmd_1985 نمایش پست ها
    دوستان یه خبر خیلی بد دارم واسه کسانی که دکترا پذیرش دارن از دانشگاه وین ، چه با داشتن سوپروایزر چه بدون داشتن سوپروایزر،اگه تا آخر سپتامبر دانشگاه وین نرسن ثبت نام کنن،کلا پذیرششون باطل میشه و این یعنی همه چیز تموم میشه !!!
    کسانی که این شرایط رو دارن اگ تا اخر سپتامبر ویزا نتونن بگیرن و برن اتریش برای ثبت نام در دانشگاه، پذیرش و کل پروسه شون باطل میشه.
    این وسط کسانی هستن که تازه وارد پروسه ویزا شدن، واقعا این خبر بدی میتونه باشه واسشون
    منبع این خبر کجاست؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

سلام
    من سوالاتونو در حدی که اطلاعات دارم جواب میدم.

۱) بله. شما برای ویزای نوع دی اقدام کنید که برای مدت شش ماه اعتبار داره.
    ۲) تجربه‌ی خاصی نمیخواد. یه ایمیل به انگلیسی به سفارت میزنید. متن ایمیل ساده باشه و نامه‌ی امضا شده‌ی دانشگاه که به امضای شما هم رسیده باشه، صفحه‌ی اول پاسپورتتون، و قرارداد خوابگاهتونو ضمیمه ایمیل میکنید. پول درخواست ویزا (قدیما که صد یورو بود الانو خبر نداریم) و فرم ویزای دی را (که از داخل یکی از تاپیک‌های همین فروم یا سایت سفارت اتریش میتونید دانلود کنید) به انگلیسی یا آلمانی پر کنید و روزی که بهتون وخت میدن همراهتون ببرید.
    فکر کنم باید تمام مدارکی که ذکر کردید را ترجمه‌ی آلمانی و از قبل از مراجعه برای درخواست ویزا به تایید سفارت برسونید تا در روزی که به سفارت مراجعه میکنید، به همراه داشته باشید.
    ۳) فکر میکنم بعد از اینکه به تایید سفارت رسید تا سه ماه اعتبار داره.

اینم یه لینک برای توضیح بیشتر:
    https://oead.at/en/to-austria/entry-...up-to-6-months

نقل قول نوشته اصلی توسط r2979 نمایش پست ها
    با سلام و احترام
    از دوستانی که تجربه دارن ممنون میشم این سوالات من رو پاسخ بدهند
    من از یکی از دانشگاه های اتریش دعوتنامه گرفتم و قراره شش ماه برم فرصت مطالعاتی کوتاه مدت شش ماهه و هزینه های این مدت رو خود وزارت علوم ساپورت می کنه
    سوالاتی ک داشتم؟
    1) ویزایی باید بگیرم ویزای نوع D هست یا خیر؟
    2) اگر کسی از دوستان شرایط مشابه داشتند کلا فرایند و مراحل و مدارک لازم برای گرفتن ویزارو برام بگن ممنونشون میشم (منظورم برای گرفتن وقت از سفارت در مرحله اول چ مدارکی نیاز هست ک با ایمیل فرستاده بشه، متن ایمیل باید انگلیسی باشه یا فارسی هم قبوله، طوریکه فوروم رو خوندم ترجمه المانی شناسنامه و عدم سوئ پیشینه، تمکن مالی، نامه پذیرش، مدرک گرفتن خابگاه در اتریش، پاسپورت، بیمه نامه، رزرو بلیط و این ها لازم هست)
    3) عدم سوئ پیشینه تا چ زمانی بعد از ترجمه معتبره ؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi2010 نمایش پست ها
    منبع این خبر کجاست؟
    منبع این خبر خود دانشگاهه. میتونید استعلام بگیرید از خود دانشگاه