صفحه 492 از 502 نخستنخست ... 392442482483484485486487488489490491492493494495496497498499500501 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 4,911 تا 4,920 , از مجموع 5014

موضوع: قبل از درخواست ویزا- پرسش و پاسخ در خصوص گرفتن ویزای دانشجویی اتریش (پست اول را بخوانید)

پیش فرض پاسخ : قبل از درخواست ویزا- پرسش و پاسخ در خصوص گرفتن ویزای دانشجویی اتریش (پست اول را بخوانید)

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi2010 نمایش پست ها
    اگر پذیرش مستر بدون نیاز به زبان آلمانی‌ براتون صادر کنن، با نامه پذیرش میتونید درخواست ویزا بدید. اون چیزی که تو سایت سفارت نوشته
    برای کسانی‌ هستش که میخوان پذیرش مشروط بگیرن و پس از گرفتن ویزا و سفر به اتریش، در دانشگاه به صورت دانشجوی
    غیر رسمی‌ ثبت نام کنن و دوره زبان بگذرونن تا بعدش با گرفتن مدرک b-2 دانشجوی رسمی‌ بشن. این شرط رو گذاشتن تا اینجوری نباشه که کسی‌ با زبان آلمانی‌ در حد صفر
    بخواد ویزا بگیره و پس از ورود به اتریش از ابتدا شروع کنه، بلکه میگن تا a-2 رو تو کشور خودت بخون، بقیش رو بیا اینجا بخون.

اما اگه شما بتونید پذیرش رسمی‌ بگیرید، یعنی‌ نیازی به زبان آلمانی‌
    نداشتید و سفارت هم به شما ویزا میده.
    ممنون از توضیحاتتون. امیدوارم به همین صورت باشه. راه ذیگه ای هست بشه از خود سفارت هم مطمعن شد؟ من بخاطر همین مدرک آلمانی پروسه اپلایم رو متوقف کردم.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : قبل از درخواست ویزا- پرسش و پاسخ در خصوص گرفتن ویزای دانشجویی اتریش (پست اول را بخوانید)

اگه Offer دکترا با حقوق یا فاند دارید، این تغییرات شامل شما نمی‌شه. اگر همه مدارکتون کامل باشه، ماکزیموم ۳ ماهه ویزا تون میاد.
    ممنون از راهنماییتون
    بله،من آفر با حقوق دارم، استادمم گفت ما هرکاری بتونیم میکنیم تا تورو سریعتر بیاریم اینجا.میشه مطمئن شد که زودتر میاد؟
    اینکه من الان برا یه کشور دیگه‌ی اروپایی درخواست دادم و اونو کنسل کنم تاثیر بدی داره؟

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط MasoudAr نمایش پست ها
    ممنون از راهنماییتون
    بله،من آفر با حقوق دارم، استادمم گفت ما هرکاری بتونیم میکنیم تا تورو سریعتر بیاریم اینجا.میشه مطمئن شد که زودتر میاد؟
    اینکه من الان برا یه کشور دیگه‌ی اروپایی درخواست دادم و اونو کنسل کنم تاثیر بدی داره؟
    قاعدتن ویزای هر کشور به اون یکی ربطی نداره.
    تصمیم شما هم در مورد قبول یا عدم قبول این پوزیشن به خودتون بستگی داره.
    اما از نظر ویزا، هیچ مشکلی نخواهید داشت. و اساسن افرادی که افر با حقوق دارن
    چون کلیه مسائل و مدارک مالی از داخل اتریش صادر میشه، نیازی به چک کردن های طولانی نداره
    ، جزو کیسهایی محسوب میشن که اتفاقن ویزاشون راحت تر میاد.

اگر پذیرش مستر بدون نیاز به زبان آلمانی‌ براتون صادر کنن، با نامه پذیرش میتونید درخواست ویزا بدید. اون چیزی که تو سایت سفارت نوشته
    برای کسانی‌ هستش که میخوان پذیرش مشروط بگیرن و پس از گرفتن ویزا و سفر به اتریش، در دانشگاه به صورت دانشجوی
    غیر رسمی‌ ثبت نام کنن و دوره زبان بگذرونن تا بعدش با گرفتن مدرک b-2 دانشجوی رسمی‌ بشن. این شرط رو گذاشتن تا اینجوری نباشه که کسی‌ با زبان آلمانی‌ در حد صفر
    بخواد ویزا بگیره و پس از ورود به اتریش از ابتدا شروع کنه، بلکه میگن تا a-2 رو تو کشور خودت بخون، بقیش رو بیا اینجا بخون.

اما اگه شما بتونید پذیرش رسمی‌ بگیرید، یعنی‌ نیازی به زبان آلمانی‌
    نداشتید و سفارت هم به شما ویزا میده.

سلام متاسفانه تمام رشته های تحصیلی از لیسانس تا دکترا هم تحصیل به زبان انگیلیسی و هم به زبان آلمانی دیگر بدون داشتن مدرک زبان A2 نمیتونن ویزا بگیرن و سفارت کسری مدرک براشون میزنه که منجر به ریجیک ویزا میشه. پس اگر کسی پذیرش تحصیلی حتی دکترا به زبان انگلیسی هم داشته باشه با آیلتس بالا بایستی برای ویزا مدرک A2 رو ارایه بده.

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahsa_Irani_65 نمایش پست ها
    سلام متاسفانه تمام رشته های تحصیلی از لیسانس تا دکترا هم تحصیل به زبان انگیلیسی و هم به زبان آلمانی دیگر بدون داشتن مدرک زبان A2 نمیتونن ویزا بگیرن و سفارت کسری مدرک براشون میزنه که منجر به ریجیک ویزا میشه. پس اگر کسی پذیرش تحصیلی حتی دکترا به زبان انگلیسی هم داشته باشه با آیلتس بالا بایستی برای ویزا مدرک A2 رو ارایه بده.
    سلام بر شما. اگر دوستان خاطرشون باشه، من حدود 6 ماه پیش در این پست به این موضوع اشاره کرده بودم و خبری رو از یکی از روزنامه های اتریش گذاشتم. در این خبر آمده بود:

Künftig müssen Studienwillige aus Drittstaaten zumindest über rudimentäre Deutschkenntnisse (Niveau A-2) verfügen, wollen sie einen Vorbereitungslehrgang belegen.

وزیر کشور اتریش اون موقع از همین چیزی که شما گفتید، خبر داده بود.

Moderator

البته من برداشتی که شما میگید رو از مطلب سفارت نمیکنم. اگر شما منبع دیگه ای برای این مطلب دارید، بدین که بررسی بشه. اما اگر صرفن دارین بر اساس مطلب سایت سفارت میگین،
    باید بگم که برداشت شما درست نیست

Bitte beachten Sie, dass für eine Zulassung ab Sommersemester 2019 zum Zeitpunkt der Antragstellung Kenntnisse der deutschen Sprache auf Niveau A2 des Gemeinsamen Europäischen Referenzrahmens vorausgesetzt werden. Die dafür anerkannten Sprachdiplome werden durch Verordnung des Rektorates festgelegt und dürfen nicht älter als zwei Jahre sein. Eine Ausnahme gibt es für künstlerische Studien, wenn durch das Rektorat ein abweichender Nachweis der Kenntnis der deutschen Sprache durch die Ergänzungsprüfung festgelegt worden ist.

اینجا در سایت سفارت اتریش در تهران نوشته که از ترم تابستان 2019 (یعنی مارچ 2019) گرفتن پذیرش از دانشگاههای اتریش منوط به داشتن مدرک A2 خواهد بود.
    این مساله ربطی به پروسه ویزا نداره. یعنی داره میگه اگر برنامه ریزی دارین میکنین بدونین که دانشگاهها برای دادن پذیرش، این مدرک رو لازم دارن.
    سفارت کارش این نیست که این مدرک رو از شما بخواد، بلکه دانشگاه میخواد تا پذیرش صادر کنه.
    اما اگر دانشگاه به هردلیلی که قطعن خودش میدونه (و در حیطه تشخیص و مسئولیت سفارت هم نیست،) پذیرش صادر کنه، اون موقع سفارت باید ویزا رو بده.
    این میتونه شامل مقاطعی بشه که اساسن تحصیلش به زبان انگلیسیه.

البته من برداشتی که شما میگید رو از مطلب سفارت نمیکنم. اگر شما منبع دیگه ای برای این مطلب دارید، بدین که بررسی بشه. اما اگر صرفن دارین بر اساس مطلب سایت سفارت میگین،
    باید بگم که برداشت شما درست نیست

Bitte beachten Sie, dass für eine Zulassung ab Sommersemester 2019 zum Zeitpunkt der Antragstellung Kenntnisse der deutschen Sprache auf Niveau A2 des Gemeinsamen Europäischen Referenzrahmens vorausgesetzt werden. Die dafür anerkannten Sprachdiplome werden durch Verordnung des Rektorates festgelegt und dürfen nicht älter als zwei Jahre sein. Eine Ausnahme gibt es für künstlerische Studien, wenn durch das Rektorat ein abweichender Nachweis der Kenntnis der deutschen Sprache durch die Ergänzungsprüfung festgelegt worden ist.

اینجا در سایت سفارت اتریش در تهران نوشته که از ترم تابستان 2019 (یعنی مارچ 2019) گرفتن پذیرش از دانشگاههای اتریش منوط به داشتن مدرک A2 خواهد بود.
    این مساله ربطی به پروسه ویزا نداره. یعنی داره میگه اگر برنامه ریزی دارین میکنین بدونین که دانشگاهها برای دادن پذیرش، این مدرک رو لازم دارن.
    سفارت کارش این نیست که این مدرک رو از شما بخواد، بلکه دانشگاه میخواد تا پذیرش صادر کنه.
    اما اگر دانشگاه به هردلیلی که قطعن خودش میدونه (و در حیطه تشخیص و مسئولیت سفارت هم نیست،) پذیرش صادر کنه، اون موقع سفارت باید ویزا رو بده.
    این میتونه شامل مقاطعی بشه که اساسن تحصیلش به زبان انگلیسیه.
    سلام این متن خود سفارت در بخش فارسی هستش:

خواهشمند است توجه داشته باشید که از ترم تابستان سال 2019 متقاضی می بایست بر اساس چارچوب مقررات واحد اروپایی، در زمان درخواست از سطح A2 دانش زبان آلمانی برخوردارد باشد. از تاریخ صدور مدرک دوره زبان که توسط مدیریت هر دانشگاه به رسمیت شناخته میشود، نمی بایست بیش از دو سال گذشته باشد.

به طور مستقیم اعلام کردن در زمان درخواست بایستی مدرک زبان A2 رو برخوردار باشیم.

به نظر من بدون این مدرک سفارت ویزا نخواهد داد. من ایمیلی به سفارت زدم ولی جواب درستی نگرفتم یک سری لینک برام فرستاد که باز همین ها بود. به نظر من باید رفت از خود سفارت پرسید و بچه هایی که الان دارن اپلای می کنن ولی یه شرکت که از سال ها کارش گرفتن پذیرش هست و از اتریش مجوز داره هم صراحتا گفتن باید مدرک آلمانی رو به سفارت نشون بدید در زمان درخواست.

Moderator

سلام این متن خود سفارت در بخش فارسی هستش:

خواهشمند است توجه داشته باشید که از ترم تابستان سال 2019 متقاضی می بایست بر اساس چارچوب مقررات واحد اروپایی، در زمان درخواست از سطح A2 دانش زبان آلمانی برخوردارد باشد. از تاریخ صدور مدرک دوره زبان که توسط مدیریت هر دانشگاه به رسمیت شناخته میشود، نمی بایست بیش از دو سال گذشته باشد.

به طور مستقیم اعلام کردن در زمان درخواست بایستی مدرک زبان A2 رو برخوردار باشیم.

به نظر من بدون این مدرک سفارت ویزا نخواهد داد. من ایمیلی به سفارت زدم ولی جواب درستی نگرفتم یک سری لینک برام فرستاد که باز همین ها بود. به نظر من باید رفت از خود سفارت پرسید و بچه هایی که الان دارن اپلای می کنن ولی یه شرکت که از سال ها کارش گرفتن پذیرش هست و از اتریش مجوز داره هم صراحتا گفتن باید مدرک آلمانی رو به سفارت نشون بدید در زمان درخواست.

منظور از عبارت "در زمان درخواست"، یعنی زمان درخواست و ارسال مدارک برای اخذ پذیرش! کلمه
    zulassung ab sommersemeter 2019 در ابتدای جمله داره به وضوح نشون میده که منظور زمان گرفتن پذیرش
    هستش. در مورد کسانی که پذیرششون به زبان انگلیسی صادر میشه، قطعن خود دانشگاه یا بر اساس مدرک زبان
    یا مصاحبه یا هر ملاک دیگه ای این رو احراز کرده و سفارت مسئولیتی در این زمینه نداره.
    اما کسانی که برای اخد پذیرش مدرک A2 رو به دانشگاه ارائه بدن، خب همونو هم روز درخواست ویزا به سفارت میدن.
    مشکل کجاس؟ من مشکلم اینجاس که میگین رشته هایی که به زبان انگلیسی هستن هم شاملش میشن، که من
    میگم نه. هیچ جا همیجین چیزی نگفتن. این قانون برای کسانیه که میخوان پذیرش تحصیلی بگیرن و تازه بیان اتریش و از 0 آلمانی رو شروع کنن
    تا بعد با گرفتن مدرک b2 یا c1 دانشجوی رسمی بشن و درسشون رو شروع کنن. این شرط رو گذاشتن که فرد وقتی میاد
    اینجوری نباشه که هیچ زبانی بلد نباشه و نتونه کارای اولیه ش رو انحام بده.

Junior Member

سلام.
    داخل این فایل( https://www.bmeia.gv.at/fileadmin/us...ember_2018.pdf) مربوط به مدارک اقامت دانشجویی که سپتامبر 2018 روی سایت سفارت قرار گرفته نوشته شده :

اصولا ارائه مدارکی دال بر داشتن محل سکونت مرسوم در اتریش (برای مثال قرارداد اجاره و غیره) دیگر مورد نیاز نیست. با این حال داشتن هزینه های ضروری اقامت میتواند هنگام بررسی شرایط مالی متقاضی ،مورد بررسی قراگیرد.

یعنی زمان درخواست اقامت دانشجویی دیگه نیازی به ارائه قرارداد خوابگاه نیست؟ کسی اخیرا وقت سفارت داشته؟

Junior Member

با سلام و خسته نباشيد
    من نقصي ويزامو برطرف كردم و ايميل دادن كه فرم ويزا d رو برم سفارت پر كنم و ١٥٠ يورو و بينه و پاسپورت رو تحويل بدم
    رفتم سفارت براي تحويل ، بعد تحويل گرفتن مدارك و يورو ، تو سفارت خيلي سوال پيچم كردن و اذيتم كردن ، و وقت دادن اخر هفته ديگه برم پاسپورتم رو بگيرم
    ايا امكان داره ليبل ويزا تو پاسپورتم نزنن و ريجكت شم ؟؟