صفحه 494 از 502 نخستنخست ... 394444484485486487488489490491492493494495496497498499500501502 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 4,931 تا 4,940 , از مجموع 5014

موضوع: قبل از درخواست ویزا- پرسش و پاسخ در خصوص گرفتن ویزای دانشجویی اتریش (پست اول را بخوانید)

پیش فرض پاسخ : قبل از درخواست ویزا- پرسش و پاسخ در خصوص گرفتن ویزای دانشجویی اتریش (پست اول را بخوانید)

نقل قول نوشته اصلی توسط Meh_ نمایش پست ها
    سلام . اخیرا کسی از سفارت وقت گرفته؟ برای چند ماه بعد وقت میدن؟

و اینکه با توجه به نرخ یورو، الان حدود 150 میلیون باید تو حساب باشه درسته؟ چون این مبلغ زیاده چجوری باید ثابت کرد که ساپورتر میتونه مثلا ماهانه 15 میلیون اختصاص بده؟ فیش حقوقی که انقدر بالا نمیشه پس چه مدارک دیگه ای باید برای ساپورتر ارائه داد؟
    سلام. در پاسخ به سوال دومتون ساپورتر شما باید ثابت کنه که با کسر هزینه های جاری خودش، درآمد مازادی بین 900 تا 1000 یورو با نرخ روز داره که میتونه در طول مدت تحصیل به شما اختصاص بده. با توجه به اینکه معادل ریالی این مبلغ رقم بالایی میشه، بهترین کار اینه که از دوستان و آشنایانتون در خارج از کشور بخواید که خودشون رو به عنوان ساپورتر شما معرفی کنند.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه علوم پزشکی مشهد

پیش فرض پاسخ : قبل از درخواست ویزا- پرسش و پاسخ در خصوص گرفتن ویزای دانشجویی اتریش (پست اول را بخوانید)

با سلام به دوستان
    به تازگی با استادی در دانشگاه اینزبقوک برای دوره ی دکترا با فاند FWF (حوالی 2100 یورو در ماه) به توافق رسیدیم، اما در سایت سفارت اتریش در تهران، نه مدارک مورد نیاز دانشجویی رو پیدا می کنم، نه مدارکی که برای الحاق همسرم لازمه! می خواستم بدونم دوستان لینکی برای این مدارک دارند؟ کسی اطلاع دارد که با فاند ذکر شده، همچنان بنده و همسر نیاز به تمکن مالی داریم یا خیر؟
    از همگی ممنونم

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط rahimis851 نمایش پست ها
    با سلام به دوستان
    به تازگی با استادی در دانشگاه اینزبقوک برای دوره ی دکترا با فاند FWF (حوالی 2100 یورو در ماه) به توافق رسیدیم، اما در سایت سفارت اتریش در تهران، نه مدارک مورد نیاز دانشجویی رو پیدا می کنم، نه مدارکی که برای الحاق همسرم لازمه! می خواستم بدونم دوستان لینکی برای این مدارک دارند؟ کسی اطلاع دارد که با فاند ذکر شده، همچنان بنده و همسر نیاز به تمکن مالی داریم یا خیر؟
    از همگی ممنونم
    مدارک اقامت دانشجویی مندرج در سایت سفارت اتریش رو از اینجا میتونید بخونید.
    در مورد شما به دلیل اینکه پوزیشن دکترا با حقوق ماهیانه 2100 یورو هستش (البته از این مبلع مالیات کسر میشه) نیازی به ارائه مارک تمکن مالی ندارید.
    در مورد همسرتون هم به دلیل اینکه این میزان حقوق برای زندگی دونفر کافیه، مدارک مالی نمیخوان. در نتیجه فقط مدارک غیرمالی رو باید تهیه ، ترجمه به المانی و سپس به تایید
    سفارت برسونید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه علوم پزشکی مشهد

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi2010 نمایش پست ها
    مدارک اقامت دانشجویی مندرج در سایت سفارت اتریش رو از اینجا میتونید بخونید.
    در مورد شما به دلیل اینکه پوزیشن دکترا با حقوق ماهیانه 2100 یورو هستش (البته از این مبلع مالیات کسر میشه) نیازی به ارائه مارک تمکن مالی ندارید.
    در مورد همسرتون هم به دلیل اینکه این میزان حقوق برای زندگی دونفر کافیه، مدارک مالی نمیخوان. در نتیجه فقط مدارک غیرمالی رو باید تهیه ، ترجمه به المانی و سپس به تایید
    سفارت برسونید.
    خیلی لطف کردید بابت پاسخ دقیق تان
    در لینکی که به اشتراک گذاشته اید، عنوان شده است که باید " اسناد تایید شده " را به سفارت تحویل دهیم. لیستی از این اسناد که برای دانشجویان دکترا مورد نیاز است، وجود ندارد؟ در مورد ویزای الحاق همسر، لینکی مشابه دارید که لطف کنید و به اشتراک بگذارید؟

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط rahimis851 نمایش پست ها
    خیلی لطف کردید بابت پاسخ دقیق تان
    در لینکی که به اشتراک گذاشته اید، عنوان شده است که باید " اسناد تایید شده " را به سفارت تحویل دهیم. لیستی از این اسناد که برای دانشجویان دکترا مورد نیاز است، وجود ندارد؟ در مورد ویزای الحاق همسر، لینکی مشابه دارید که لطف کنید و به اشتراک بگذارید؟

اول از همه بدونید که تمام مدارکی که شما احتیاج دارین، همسرتون هم باید جداگانهٔ ارائه بده، به جز مدارک مالی‌ که برای هر دو نفر یکیه.
    لیست مدارک رو حضورا برید سفارت بگیرید بهتره، چون ممکن تغییرات کوچیکی داشته باشه. اما به طور کلی‌ چیزی که همیشه رواله برای دانشجو‌های دکترا با فاند:
    ۱- شناسنامه
    ۲- سند ازدواج
    ۳- گواهی عدم سؤ پیشینه
    ۴- عکس پرسنلی با استاندارد اروپایی (نزدیک سفارت عکاسی هست)
    ۵- مدرکی‌ دال بر داشتن پذیرش (پذیرش دانشگاه یا نامه رسمی‌ استاد که شما قراره اون پوزیشن دکترا FWF رو بگیرید)
    ۶- مدرکی‌ دال بر داشتن درامد (همون نامهٔ دانشگاه که توش حقوق ماهیانه قید شده- بعضی‌ دانشگاه‌ها یه کپی‌ از پیش قرار داد کاری رو میفرستن )
    ۷- مدرکی‌ دال بر داشتن محل اسکان (معمولا نامه تأئیدیه خوابگاه کافیه).
    مدارک ۱ تا ۳ باید به آلمانی‌ ترجمه رسمی‌ بشه (با همهٔ مهر‌های دادگستری و خارجه) و بعد به تائید سفارت برسه (یعنی‌ یه بار جدا باید برید مدارکتون رو بدید که سفارت تائید کنه که بعدا روز درخواست ویزا اونا رو ارائه بدید. منظور از "تائید شده" که پرسیدید همینه)
    اینا رو همسرتون هم باید داشته باشه، قاعدتا مدرک ۵ به بعد ایشون همون کپی‌ مال شماس.

توصیه می‌کنم حتما اول یه روز برید سفارت و مطمئن بشین آیا چیز دیگه‌ای لازم دارین یا خیر.

با سلام.
    امروز ویزای من بعد از 5 ماه اومد. وقتی رفتم برای مصاحبه اصل پذیرش من رو گرفتن و امروز وقتی که رفتم برای ویزا گفتن پذیرش رو فرستادیم دانشگاه تکنیک وین و وقتی رفتی وین از دانشگاه تحویلش بگیر. کسی اطلاع داره که درسته یا نه ؟

Junior Member

دوستان با شرايط الان ظاهرا ويزا شدن از ٢ ماه و نيم تا يك سال هم طول ميكشه، من كمي عجله دارم كه تا دو ماه ديگه كارم رو شروع كنم ولي خيلي نگرانم كه فرايند ويزا شدنم طولاني بشه
    كسي تجربه يا اطلاعي راجب درخواست ويزا از طريق كشورهاي ديگه رو داره؟ بنظرتون راه حل چيه كه بشه سريعتر ويزا شد؟
    این فرمول رو به خاطر بسپار
    9 بار زمین بخور اما 10 بار برخیز

Junior Member

سلام به همگی
    دوستان من فارغ التحصیل جدید پزشکی هستم و قصد دارم برای تخصص پزشکی به اتریش برم و الان زبان آلمانی در سطح A2 دارم و در حال گذراندن دوره های فشرده هستم
    ممنون میشم اگه یه راهنمایی کلی بهم بکنین. کی باید وقت سفارت بگیرم و چقدر این پروسه طول میکشه؟ نکته ای هست که اگر از الان انجام بدم برام بهتر میشه تو آینده

سلام
    واقعا گیج شدم . هر کسی یه چیزی میگه . من از حدود اردیبهشت سال 97 اقدام کردم . رفتم با یه موسسه قرارداد بستم . توی اواخر مهر پذیرشم اومد . حالا از اون موقع تا حالا این موسسه وقت سفارت هم نگرفته ، چون میگفت که به سفارت ایمیل زده ، سفارت گفته که یه ماه و نیم آخر سال وقت نمیدن ،البته متن آلمانیش هم برام فرستاد ولی من به صحتش شک دارم که از طرف سفارت هست یا نه .میخواستم ببینم چنین چیزی درسته ، یعنی یک ماه و نیم آخر سال سفارت وقت نمیده ؟ دیگه اینکه سفارت ویزایی که میده از نوع D هست یا ویزای شینگن هست ؟ مسئله دیگه موضوع ریجکت شدنه . من نمیدونم اطلاعاتی که موسسه بهم داده چقدر درسته . گفته برای تمکن مالی باید مبلغ 15000 یورو به یورو دولتی توی مدت 6 ماه به حساب من ریخته بشه . میخواستم بدونم این مبلغ باید واقعا به یوروی دولتی باشه یا یوروی نیمایی؟ساپورتر من پدرم هستن ، تا الان حدود 40 ملیون به حسابم از مبدا حساب پدرم ریخته شده ، آیا باید منبع حساب پدرم هم مشخص باشه یا نه ؟مسئله ی بعدی فیش حقوقی هست . با توجه به اینکه شغل پدر من آزاد هست ، فیش حقوقی رسمی نداره .برای اون باید چیکار کنم؟ آیا باید هر ماه حساب پدرم 900 یورو مازاد داشته باشه ؟ یعنی حدود 12 میلیون ؟اگه کمتر باشه مثلا 5-6 میلیون ریجکت میشم؟کلا میخواستم بپرسم که چه دلایلی وجود داره برای ریجکت شدن؟
    ممنون میشم اگه کسی اطلاعات دقیق و مشخصی داره ، کمکم کنه . اگر هم منبع اطلاعات موثقی که مطمئن بشم این اطلاعات درست و دقیقه و قانون سفارت اتریشه میشناسید ممنون میشم که معرفی کنید .

Junior Member

سلام من برای اول آوریل 2019 وقت مصاحبه اقامت دانشجویی سفارت اتریش رو دارم .تمکن مالیم توسط خودم هست.بصورت حساب بانکی و ملک.آیا لازمه همسرم رو به عنوان ساپورتر معرفی کنم و مدارکی دال بر ساپورت مالی از طرف ایشون ارائه بدم با توجه به اینکه بعد از ورود به اتریش میخوام درخواست ویزای همراه براش بدم یا نه؟و دوم اینکه جدیدا سفارت بیمه 12 ماهه رو همون اول جزو مدارک لازم روز مصاحبه برای ویزا لازم دونسته.تاریخ شروع این بیمه با توجه به اینکه ویزا هنوز اون زمان صادر نشده چه زمانی باید باشه؟با توجه به اینکه من کارمندم آیا فیش حقوقی و حکم کارگزینی و بیمه و ... که در زمان دانشجو بودن من در اتریش قطع میشه حزو تمکن مالی من میاد و لازمه ترجمه اش کنم برای ارائه به سفارت؟