صفحه 173 از 231 نخستنخست ... 73123163164165166167168169170171172173174175176177178179180181182183223 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,721 تا 1,730 , از مجموع 2309

موضوع: آرشیو شده: پرسش و پاسخ در خصوص پذیرش از دانشگاههای اتریش (تا سال 2013)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : [تاپیک جامع] پرسش و پاسخ در خصوص پذیرش از دانشگاههای اتریش

نقل قول نوشته اصلی توسط shahryary نمایش پست ها
    سفارت اتریش روی مدارک ترجمه شده ،... مهر legalisation میزنه ؟ یا مهر " تایید ترجمه " رو می زنه ؟
    تا اونجایی که من میدونم این دو تا مهر متفاوتند !! مهر " تایید ترجمه " این معنی رو میده که کلیه متون و ... به درستی ترجمه شدن !
    اما مهر legalisation به معنی این هست که مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی و ..... مورد تایید سفارت هست یعنی تایید میکنه که شما تا چه مرحله ای درس خوندین !
    حالا سوالمو دوباره میپرسم !!
    ۱- کدوم مهر رو میزنه سفارت ؟
    ۲- و سوال مهمتر اینکه بعد ورود به اتریش مدارک ما چه جوری مورد ارزیابی قرار میگیرن ؟ آیا خود دانشگاه این کار رو انجام میده یا یکی از نهادهای دولتی یا خصوصی اتریش این کار رو انجام میدن ؟
    من هنوز مدارکم رو از سفارت نگرفتم هر زمان گرفتم بهت می گم ولی تا اونجایی که می دوتم یه مهر کنار مهر وزارت امور خارجه میزنه که یعنی مهر امور خارجه رو تایید میکنه دانشگاه هم همین رو میخواد
    و تا اونجایی که من متوجه شدم هذ دانشگاه خودش مدارک رو ارزیابی می کنه

Junior Member

کسی نیست(مخصوصا تو اتریش) که اینو جواب بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

تو این صفحاتی که من خوندم و متوجه شدم فکر کنم در شروع هر ماه میلادی کلاس زبان برگزار می کنن ، اولا می خواستم بپرسم مدت هر ترم واسه هر سطح زبان چقدره؟(تو هر ترم مثلا میشه دو سطح رو خوند) و ثانیا من که وسط ترم بیام می تونم تو این کلاسا شرکت کنم یعنی دانشگاه (TU wien) منو ثبت نام میکنه و اجازه شرکت تو کلاسای زبانو بهم میده؟

خواهشا هر کی میدونه این لطفو بکنه!!!!

نقل قول نوشته اصلی توسط Avila نمایش پست ها
    من هنوز مدارکم رو از سفارت نگرفتم هر زمان گرفتم بهت می گم ولی تا اونجایی که می دوتم یه مهر کنار مهر وزارت امور خارجه میزنه که یعنی مهر امور خارجه رو تایید میکنه دانشگاه هم همین رو میخواد
    و تا اونجایی که من متوجه شدم هذ دانشگاه خودش مدارک رو ارزیابی می کنه
    ممنوون دوست عزیز ، اگه مدارکت رو گرفتی لطف کنی یه اسکن از پشت صفحه آخر (‌ مهر زده شده )‌ بزاری خیلی خوب میشه ، اونوقت معلوم میشه مهره چیه !
    مرسی

نقل قول نوشته اصلی توسط iSaman نمایش پست ها
    یکی جواب منو هم بده لطفا.
    من سوالتو کلی جواب میدم باز دوستان تکمیل میکنند :
    ۱- مدارک تحصیلی (‌که فکر کنم اونا رو موقع گرفتن پذیرش فرستادی )‌ -
    ۲- چند تا کپی از پاسپورت داشته باش -
    ۳ - عکس رسمی - ۳.۵ در ۴.۵ و ۶ در ۴ و ... هم رنگی هم سیاه و سفید - حتما لازم میشه !
    ۴- کپی کارت ملی و شناسنامه و پایان خدمتت پیشت باشه چون واسه سفارت ایران تو اتریش لازمت میشه ! (‌تشکیل پرونده دانشجویی )‌
    ۵- اگه دانشجوی انتقالی هستی (‌ترجمه و تایید ) واحدهایی که تو ایران رو پاس کردی
    ۶- یه سری کپی از دعوت نامه پذیرش و خوابگاه و بیمه ، و هر چیزی که هست ...
    ...

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahmoud_y نمایش پست ها
    چیکار کنم؟ کسی میشه توضیح بده.. هر جور حساب کنم 21 مدارکم میرسه.. اگه زنگ بزنم دانشگاه هماهنگ کنم چی؟ یکی راهنمایی کنه
    سوال دیگه ای هم که برام پیش اومده اینه که بعضی از دوستان گفتن دانشجویای اتریش بعد از گذروندن چند ترم هزینه های ترمی که قبلا 7500 بوده و به دانشجو برگشت میدن و فقط همون 17 یورو و برمیدارن؟ این حقیقت داره یا شایعه است؟ دوستان جواب سوالامو بدین لطفاً
    Don't Give up

نقل قول نوشته اصلی توسط shahryary نمایش پست ها
    ممنوون دوست عزیز ، اگه مدارکت رو گرفتی لطف کنی یه اسکن از پشت صفحه آخر (‌ مهر زده شده )‌ بزاری خیلی خوب میشه ، اونوقت معلوم میشه مهره چیه !
    مرسی
    دوست عزیز
    در صورتی که سوالات مربوط به ترجمه و تایید را در تاپیک مورد نظر مطرح کنید . هم نظم انجمن حفظ میشه و هم دوستان بهتر می تونن استفاده کنن.
    بهر حال مهر سفارت تایید صحت سنده نه صحت محتوا
    اینم متنش
    mit dieser beglaubigung wird die echtheit der urkunde bestätigt. die inhaltliche richtigkeit wird gen......... jedoch lediglich vermutet und ist somit widerlegbar

[QUOTE=ahmadmousavi;1057602]
    دوستان این نامه ازtuwien برا من فرستاده شده نتونستم با google traslate ازش سر در بیارم اگه کسی بتونه کمک کنه ممنون میشم

ausländische studienwerber haben neben dem abschlussdiplom allgemeine universitätsreife auch einen nachweis über die erfüllung der studienrichtungsspezifischen zulassungsvoraussetzungen einschließlich des rechts zur unmittelbaren Zulassung zum Studium vorzulegen ( besondere universitätsreife ), die im ausstellungsstaat der urkunde, mit der die allgemeine universitätsreife nachgewiesen wird, bestehen.

ist die in Österreich angestrebte studienrichtung im ausstellungsstaat der urkunde nicht eingerichtet, sind die studiendichtungsspezifischen Zulassungsvoraussetzungen in Bezug auf eine im Ausstellungsstand der urkunde eingerichtete, mit der in Österreich angestrebten Studienrichtung fachlich am nächsten verwandten Studienrichtung zu erfüllen.

demnach haben sie neben der allgemeinen universitätsreife auch eine Bestätigung über den direkten Zugang für das masterstudium Elektrotechnik an einer Universität in iran ) besondere universitätsreife ) für das Sommersemester 2013 vorzulegen

weiters wird ihnen mitgeteilt, dass ohne Vorlage ihre diploms und einer fächer- und Notenübersicht ihres bisherigen universitätsstudiums über ihren antrag nicht entschieden werden kann.

die anträge ausländischer Stundienwerber müssen bis zum ende der besonderen Zulassungsfrist ( 5 september für das Wintersemester, bzw. 5. Februar für das Sommersemester) vollständig bei der Universität eingelangt sein. sollten fehlende unterlagen erst nach diesem Zeitpunkt nachgereicht werden, kann dieser Antrag ausnahmslos erst für das nächstfolgende Semester gewertet werden.
    [/QUOT
    طبق قوانین اتریش از شما خواسته شده برای پذیریش گواهی اشتغال به تحصیل و یا یک گواهی قبولی در مقطع فوق لیسانس در رشته الکترونیک رو که صادر شده از یک دانشگاه در ایران بایدارایه بدید تا 5 فوریه برای ترم تابستان و 5 سپتامبر برای ترم زمستان.
    صدور هیچ گذرنامه و ویزایی لازم نیست ، وقتی به خدا “پناهنده” می شوید . . .

دوست عزیز این بخش نامت میگه شما گویا بخشی از مدارک دانشگاهیت را نفرستادی ؟؟

weiters wird ihnen mitgeteilt, dass ohne Vorlage ihre diploms und einer fächer- und Notenübersicht ihres bisherigen universitätsstudiums über ihren antrag nicht entschieden werden kann

سوال دیگه ای هم که برام پیش اومده اینه که بعضی از دوستان گفتن دانشجویای اتریش بعد از گذروندن چند ترم هزینه های ترمی که قبلا 7500 بوده و به دانشجو برگشت میدن و فقط همون 17 یورو و برمیدارن؟ این حقیقت داره یا شایعه است؟ دوستان جواب سوالامو بدین لطفاً
    دوستانی که در اتریش هستن جوابمو بدن لطفاً
    Don't Give up

Moderator

دوستانی که در اتریش هستن جوابمو بدن لطفاً
    7500 ??
    اين مبلغ دقيقن چيه؟
    در شرايط خاص اگه دانشجوي فوق و دكترا باشيد و استادتون تاييد كنه كه شما داريد روي تز وقت ميذاريد ميتونيد براي ري فاند شن هزينه ها اقدام كنيد كه در صورت موافقت انجام مشه، من جزيياتش رو نميدونم اما شرايط خاصه، كلي نيس فك كنم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)