صفحه 6 از 16 نخستنخست 123456789101112131415 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 157

موضوع: تعطیلی سفارت کانادا - تاثیرات بر روادید دانشجویی و راه حل‌ها

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تجربیات و نتایج دریافت روادید دانشجویی کانادا (سال 2012 - ویزا آفیس آنکارا)

نقل قول نوشته اصلی توسط daneshi64 نمایش پست ها
    دوستان عزیز:این تصور کاملا غلطه که کاملا آنی و بنا بر یک تصمیم بی هدف سفارت بسته شده باشه. مسائلی مثل قتل زهرا کاظمی-جاسوسی سفارت از اساتید و دانشجویان ایرانی کانادا و گاها بازداشت اونها در هنگام سفر به ایران- تحریک ایرانیان کانادا به اقدام علیه دولت کاناداو .... همه باعث شد از مدت ها پیش دولت کانادا تصمیم بگیره سفارتشو تو ایران ببنده. بر مبنای یک برنامه منسجم ابتدا بخش ویزا تعطیل شد و حالا هم خود سفارت. تعطیلی سفارت هم هیچ ربطی به وضعیت ویزای ما نداره. کل فعالیت های مربوط به ویزای ماها مدتها پیش به آنکارا انتقال داده شده بود. سیاست کلی دولت کانادا بر مبنای جذب نخبگان سایر کشورها از جمله ایران هستش و این سیاست به این سادگی تغییر نمی کند. پس خواهشا بی جهت اعصاب خودتون و دوستاتونو بهم نریزید. هیچ اتفاق بدی نیفتاده که ما ناراحت باشیم. شاید این اتفاق برای فرزندان سران مملکت که می رن تو این کشورها خوش میگذرونن بد باشه نه برای من و شما!! در من در مورد طول کشیدن مدت زمان بررسی این درخواست ها هم کاملا طبیعی هستش. اکثر افرادی که از ایران وارد کانادا می شوند در نهایت اونجا مهاجرت می گیرند. اگر شما هم جای دولت کانادا بودید و یک کشور پیشرفته و مطلوب مهاجرین را اداره می کردید قطعا پرونده افرادی که قصد ورود و احیانا اقامت در این کشور را دارند کامل بررسی می کردید و حسابی وقت می گذاشتید. خوب البته ما شهروند کانادا نیستیم و اونها هم دلسوزی و مسئولیت چندانی در قبال ما ندارند پس حتما کاستی هایی هم دارند. ولی اینارو گفتم که نتیجه بگیرم شرایط خیلی ساده هستش پیچیدش نکنید تورو خدا. این روزهای سخت هم می گذره. خیلی امیدوارم که در آینده از این روزها به خوبی یاد کنیم. با آرزوی اینکه همهمون به موقع پاس ریکوئست بشیم!
    آفرین به این آرامش و اعتماد به نفس!قصد توهین به هیچ کس ندارم. این رو به خاطر این میگم که بعدا ممکنه از این طرز فکر ضربه بخوری. اما یه کم تصور اینکه کسایی که میرن کانادا "نخبه" هستن بی جاست. از دید اونها تمام کسایی که از ایران به کشورشون میرن یک گونی پول هستن. کانادا که تازه نسبت به آمریکا آنچنان پولی از دانشجوهاش وارد مملکتش نمیکنه. اون آمریکا که مردم سالی 30 تا 50 هزار دلار پول نقد از ایران براشون میبردن خیلی راحت گفت از 10 آگوست دیگه دانشجوی ایرانی توی زمینه انرژی حق ورود به آمریکا رو نداره. برای کانادا خیلی ساده تر از این حرفاست و اگر دیگه به نفعش نباشه این کار رو میکنه.

پیش فرض پاسخ : تجربیات و نتایج دریافت روادید دانشجویی کانادا (سال 2012 - ویزا آفیس آنکارا)

بچه ها واقعا سر در گم شدم کمکم کنید! من با توجه به این چیزی دوستمون دانشگاهشون براش فرستاده واقعا این قطع روابط دیپلماتیک تاثیر بسیار بدی روی ویزا دادن داره و حتی شرایط ما هم بعد از رفتن همچین مساعد نحواهد بود. من ویزای استرالیا دارم که 18 ماه کاریه به نظرتون باز وایسم منتظر ویزای کانادا؟ ارزشش رو داره یابرم اونور؟ دیگه لحظه ای صبر برام داغون کننده است؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    منظوز از دوستمون violet بود.

نقل قول نوشته اصلی توسط PejmanH نمایش پست ها
    منم موافقم.
    مطمئن هستم که کارای فله ای ویژگی کانادا نیست.
    قطعاً این همه پرونده که توی آنکارا یا هر سفارت دیگه ای از ایرانیها هست ریجکت نمی کنن چون قوانین یوهو عوض شده!
    هر اتفاقی بیافته بدتر از آمریکا هنوز نشده، دانشجویان زیادی هر ساله میرن آمریکا...
    آمریکا که سی ساله سفارت در تهران نداره و روابط بدتر از اونجا که نداریم.
    توی پاستون نوشته نمی تونید باهاش برید ا.س.ر.ا.ا.ی.ل ولی ننوشته نمی تونید برید آمریکا و قطعاً کانادا هم به شکل مشابه همه ی پرونده ها رو با همون وسواس قبلی بلکم یک کم بیشتر بررسی می کنند.
    نمی گم این اتفاق هیچ تأثیری نداره، ولی اونقدرا هم بد نیست.
    این نظر منه.
    دوست عزیز . نمی خوام نا امید بشین ولی کارای فله ای دقیقا کاریه که دولت کانادا ازش ر می یاد. نمو نهاش بسته شدن تمامی پرونده های مهاجرتی کسانی که بین سالهای 2005 الی 2010 اقدام کرده بودن بدون هیچگونه پاسخی بوده و نهایتا هنوز توی دادگاه هستن که یه جریمه نقدی 2000-3000دلاری به آدما بدن.
    نمی دونم اگه این اسمش فله نیست، چی میتونه باشه.
    ولی اونقدر که عقل من قد می ده ما هارو به راحتی هم ریجکت نمی کنن. دلیلش هم اینه که اونها صنعتشون وابسته به دانشگاه و اینکه این همه دانشجوی ایرانی نرن ، براشون مشکلات بوجود می یاره. هرچند که به احتمال زیاد ا زسال بعد تا روشن شدن کامل اوضاع احتمالا دانشجوی ایرانی نمی گیرن. مگه استاد دیوانه است یا دانشگاه که کلی وعده فاند بدن بعد طرف نتونه بیاد.

Member
    رشته و دانشگاه
    مکانیک در حرارت و سیالات، University of Alberta

چقدر شلوغ شده این فروم...دوستانی که قبلا نبودند و حالا صاحب نظر شدند خواهش می کنم که دلیل واقعی و مستند ندارید مردم رو ناامید نکنین...
    ببسته شدن سفارت کانادا در ایران هیچ چیزی رو تغییر نمی ده....اگر ما عادت کردیم در ایران چیزی رو بشنویم که خلافش عمل میشه در کانادا این به صورت شفاف گفته می شه...
    اینکه بخش ویزای سفارتی مثل آلمان هم بسته شده به صورت همزمان با ایران بسته شده مگه نشون دهنده ی اینه که می خوان با آلمان قطع وروابط کنن...؟؟؟
    اینها اون زمون به صورت شفاف گفتن هزینه ها رو می خواهیم کم کنیم...
    اینکه hold on کردن ویزاهای آماده برخی دوستان ایرانی رو و فعلا صادر نکردن شاید نشانه ای از این تغییر سیاست در ویزا دادن ها باشه...
    ولی خواهشا هر کس که میاد و اینجا بدون دلیل و منطق مستند بچه های قدیمی فروم رو می کوبه و همه رو ناامید می کنه خواهشا این افکارش برای خودش نگه داره و بذاره مردم با امید
    بیشتری به آینده شون نگاه کنن...

نقل قول نوشته اصلی توسط mahsa_aut نمایش پست ها
    بچه ها واقعا سر در گم شدم کمکم کنید! من با توجه به این چیزی دوستمون دانشگاهشون براش فرستاده واقعا این قطع روابط دیپلماتیک تاثیر بسیار بدی روی ویزا دادن داره و حتی شرایط ما هم بعد از رفتن همچین مساعد نحواهد بود. من ویزای استرالیا دارم که 18 ماه کاریه به نظرتون باز وایسم منتظر ویزای کانادا؟ ارزشش رو داره یابرم اونور؟ دیگه لحظه ای صبر برام داغون کننده است؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    منظوز از دوستمون violet بود.
    مهسا جان این موضوع خیلی سختیه. باید خودت خواسته هاتو بالا پایین کنی که نتیجه بگیری ولی من اگه جات بودم (فقط اگه جات بودم) هرچه سریعتر از ایران خارج می شدم. باز هم خودت بهتر می تونی تصمیم بگیری

نقل قول نوشته اصلی توسط behnamfree2 نمایش پست ها
    چقدر شلوغ شده این فروم...دوستانی که قبلا نبودند و حالا صاحب نظر شدند خواهش می کنم که دلیل واقعی و مستند ندارید مردم رو ناامید نکنین...
    ببسته شدن سفارت کانادا در ایران هیچ چیزی رو تغییر نمی ده....اگر ما عادت کردیم در ایران چیزی رو بشنویم که خلافش عمل میشه در کانادا این به صورت شفاف گفته می شه...
    اینکه بخش ویزای سفارتی مثل آلمان هم بسته شده به صورت همزمان با ایران بسته شده مگه نشون دهنده ی اینه که می خوان با آلمان قطع وروابط کنن...؟؟؟
    اینکه hold on کردن ویزاهای آماده برخی دوستان ایرانی رو و فعلا صادر نکردن شاید نشانه ای از این تغییر سیاست در ویزا دادن ها باشه...
    ولی خواهشا هر کس که میاد و اینجا بدون دلیل و منطق مستند بچه های قدیمی فروم رو می کوبه و همه رو ناامید می کنه خواهشا این افکارش برای خودش نگه داره و بذاره مردم با امید
    بهنام جان موضوع بسته شدن سفارت نیست. موضوع دست رد زدن به تمام سفیرهای ایران که در کانادا هستنده و قطع شدن روابط دیپلماتیک. این خیلی خیلی مهمه.
    اگه دلایلت رو بگی که چی فکر میکنی و این موضوعات چه تاثیری روی پرونده ها داره ممنون می شم. قدیم و جدید هم نداره. اینجا تنها جایی که همه می تونیم نظرمون رو بگیم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه تهران

آخه عزیز من، چرا بیخود جو میدی؟ سی ساله سفارت آمریکا بسته شده الان بچه ها 20-30 روزه ویزای آمریکا میگیرند، و اینکه نخست وزیر کانادا دیروز صبح بیدار نشده بگه: آقا سفارتو ببندین که الان منتظر تغییر تو روند کارشون هستی، از قبل این برنامه بوده و با وجود این طرحشون هم داشتن ویزاشونو میدادن، فله ای هم دادن، تک تک هم دادن، رگبار داشتن، خشکسالی هم داشتن، من که مطمئنم ویزا همه بچه های اون جدول خوشگله تو همین هفته میاد،

نقل قول نوشته اصلی توسط omidomid65 نمایش پست ها
    آخه عزیز من، چرا بیخود جو میدی؟ سی ساله سفارت آمریکا بسته شده الان بچه ها 20-30 روزه ویزای آمریکا میگیرند، و اینکه نخست وزیر کانادا دیروز صبح بیدار نشده بگه: آقا سفارتو ببندین که الان منتظر تغییر تو روند کارشون هستی، از قبل این برنامه بوده و با وجود این طرحشون هم داشتن ویزاشونو میدادن، فله ای هم دادن، تک تک هم دادن، رگبار داشتن، خشکسالی هم داشتن، من که مطمئنم ویزا همه بچه های اون جدول خوشگله تو همین هفته میاد،
    اینها حرف ما نیست به پست violet توجه کن اون این ایمیل رو از دانشگاه گرفته!!!!!!!!!!!!!!!!!! و دقیقا هم که درست فکر میکنین این تعطیلی کاملا توجیه روند کند این روزهای سفارت هست.

نقل قول نوشته اصلی توسط behnamfree2 نمایش پست ها
    بهنام جان میشه یه توضیحی در مورد hold on کردن ویزاهای آماده برخی دوستان ایرانی و فعلا صادر نکردن وتغییر سیاست در ویزا دادن بدی، آخه اگه اینجوری باشه که بدبخت شدیم. من واقعا گیج شدم. خوب اولا اینکه اگه این دوستانی که ویزاهاشون hold شده اگه از نظرشون مشکل دارن چرا ریجکت نمیکنن؟ تعارف دارن با ما؟
    ثانیا گیریم علتش تغییر سیاست باشه خوب دوستان هم همینو میگن دیگه!!

اینکه سفارت تو تهران بسته شد باید منتظر میبودیم که اوتاوا ایرانی ها رو هم دیپورت کنه برگردن کشورشون... خیلی واضح وزیر امور خارجه کانادا تاکید کرده که با ما روابط دیپلماتیک نخواهند داشت همین .... مطمئن باشید این تصمیم یه شبه گرفته نشده و روش فکر شده و ما تا 5 شنبه همین هفته پاس ریکوئست داشتیم.... این قضیه شاید تو سال های بعد تاثیری رو دید این کشور نسبت به پذیرش ایرانی ها داشته باشه ولی خیالتون راحت به ماها دیگه کاری ندارن... هرچند بعیدم میدونم واسه آیندگان مشکل ساز باشه... مثال واضح و آشکارش USA