صفحه 10 از 134 نخستنخست 123456789101112131415161718192060110 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 1332

موضوع: پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، شیمی، زیست شناسی، تعذیه، فیزیوتراپی، تربیت بدنی و ...

Banned

پیش فرض پاسخ : تمامی رشته های تجربی (دندانپزشکی، پزشکی، داروسازی ...) در دانشگاههای آلمان

نقل قول نوشته اصلی توسط Jasmineiii نمایش پست ها
    آلمان دانشگاه آزادو قبول نداره...فقط تازگیا بعضی رشته ها برا فوق تونستن پذیرش بگیرن...برای اتریش فرقی نداره چه دانشگاهی قبول شده باشی فقط لازمه رشته مورد نظرو قبول شده باشی...ولی برا آلمان فقط قبولی کنکور سراسری مهمه...کسایی که لیسانس دارن میتونن کالج نرن...ولی اونایی که فقط قبولی دارن باید کالجو برن...کالج واسه همینه دیگه...کالجه که تعیین میکنه چه رشته ای متونی بخونی.. ...خیلیا رو میشناسم که با قبولی کنکور زبان الان دارن پزشکی میخونن...
    مطمئنید؟
    اگه اینطوریه که خیلی خوبه خواهر منم میتونه همین امسال دوباره کنکور دولتی بده و اگر هم پزشکی نشد یه رشته نزدیک رو بگیره
    اخه هم موسسات و هم دانشگاه ها جواب منفی میدادند ها!

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تمامی رشته های تجربی (دندانپزشکی، پزشکی، داروسازی ...) در دانشگاههای آلمان

نقل قول نوشته اصلی توسط rahi2012 نمایش پست ها
    مطمئنید؟
    اگه اینطوریه که خیلی خوبه خواهر منم میتونه همین امسال دوباره کنکور دولتی بده و اگر هم پزشکی نشد یه رشته نزدیک رو بگیره
    اخه هم موسسات و هم دانشگاه ها جواب منفی میدادند ها!
    بله...ولی بهتره که برا اتریش اقدام کنن...اینطوری دیگه نیاز به کالج نیست...خیلی راحت...

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط Jasmineiii نمایش پست ها
    بله...ولی بهتره که برا اتریش اقدام کنن...اینطوری دیگه نیاز به کالج نیست...خیلی راحت...
    اتریش خوشش نمیاد نمیدونم چرا !
    چون میخواد تا تخصص رو بخونه به خاطر چند تا از اساتید دانشگاه های آلمان میخواد اونجا باشه.
    شما خودتون اگه از این راه نتیجه ای گرفتید اگه خبرشو بدید ممنون میشم (:

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط rahi2012 نمایش پست ها
    اتریش خوشش نمیاد نمیدونم چرا !
    چون میخواد تا تخصص رو بخونه به خاطر چند تا از اساتید دانشگاه های آلمان میخواد اونجا باشه.
    شما خودتون اگه از این راه نتیجه ای گرفتید اگه خبرشو بدید ممنون میشم (:
    من که هنوز کلاس زبان دارم میرم...ولی از کاربرهای همین سایت بودن که نتیجه گرفتن....خواهش...
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...A7%D9%84%D8%AC

Junior Member Parsa21 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UT-English Literature

اتریش پزشکی و دندانپزشکی قبول شدن خیلی سخت تر از آلمانه ، چونکه ظرفیت به جای اینکه واسه خارجیا 8 درصد باشه ، 5 درصده ...
    میخوام بگم که هر چند با قبولی آزاد پزشکی هم میشه واسه اتریش پذیرش گرفت ، ولی وارد دانشگاه شدن هفت خوان رستمه
    شما اگه اینجا سراسری یا آزاد پزشکی یا دندان پزشکی قبول بشی ، اول واسه دانشگاه پزشکی اتریش ( وین یا گراتس یا اینسبروک ) پذیرش می گیرید ، بعد یک دورۀ آمادگی برای امتحان دانشگاه که مثه همون کالجه آلمانه به اسم رو میگذرونید این دوره بین 2 ترم تا 4 ترمه بستگی به آماده شدن شما داره، بعد از اون هم امتحان ورودی دانشگاه رو میدید ، هر دانشگاه پزشکی یک امتحان ورودی جداگانه داره ...
    پس در کل به این نتیجه میرسیم که کالج رفتن آلمان خیلی به صرفه تره چونکه آلمان 35 دانشگاه پزشکی داره ولی اتریش سه تا (هرچند این 3 تا ظرفیتشون بالاس) ،
    بعد کالج آلمان رو که بگذرونید اگه پزشکی و دندانپزشکی قبول نشدید میتونید واسه رشته های دیگه اقدام کنید از طریق همون کالج ، در واقع وقتی با نتیجه امتحان
    festellungsprüfung (همون امتحان کالج ) شما می تونید واسه همه دانشگاه ها اقدام کنید ، اما توی اتریش بعد از تموم شدن دورۀ Vorstudienlehrgang شما باید تازه واسه هر دانشگاه به طور جدا امتحان بدید (البته فقط واسه رشته های پزشکی)...
    در ضمن برای پزشکی توی آلمان ، اتریش ، سوئد و سوئیس و انگلیس و نروژ شما نمره تون باید AAAA یا AAAB باشه یعنی چهار درس اصلی 20 ویا یکیش 18 یا 19 ،
    اما آلمان یک خوبی داره ، به خاطر همین خوبیش خیلیا از سوئد و نروژ و فرانسه میرن آلمان پزشکی میخونن . اونم اینه که در صورتی نمره تون اینجوری نیست یعنی مثلا هر چهار تا درس رو 17 یا 18 شدین
    ، باید توی لیست انتظار باشید این لیست انتظار بین 2 ترم تا 12 ترمه ! در ضمن مثلا خودتون می تونید حدس بزنید که چه قدر باید انتظار بکشید ، همینجوری نیستش که دونفر که نمره شون با هم برابره یکیشون 10 ترم صبر کنه یکیشون دوترم .
    مثلا فرض میگیریم که معدل من به آلمانی شده 1,8 خب نگاه می کنم مثلا هامبورگ آخرین نفری که گرفته واسه پزشکی 1,1 بوده (ببینید چقدر رقابت بالاست)، یعنی من تقریبا باید بین 6 تا 8 ترم صبر کنم واسه پزشکی ...

حداکثر معدل واسه پزشکی 2,5 هستش که باید 12 ترم یا 6 سال صبر کنه
    حداکثر معدل واسه داروسازی 2,2 هستش که باید 2 ترم یا یکسال صبر کنه
    حداکثر معدل واسه دامپزشکی 2,3 هستش که باید 11 ترم یا 5.5 سال صبر کنه
    حداکثر معدل واسه دندانپزشکی 2,6 هستش که باید 11 ترم یا 5.5 سال صبر کنه

+یک نکته کوچک : اگه قصدتون واقعا اینه که توی اروپا به عنوان یک پزشک کار کنید که واقعا حتی صبر کردنش هم میارزه اما اگه قصد برگشتن به ایران یا رفتن به آمریکا یا کانادا رو دارید پیشنهاد میکنم بی خیال آلمان بشید ، برید بین الملل درس بخونید ، خرجتون کمتر هم میشه ...
    در ضمن داروسازی توی آلمان هر چند Staatexamen هستش و خیلیا بهش میگن کارشناسی ارشد پیوسته ، ولی آمریکا اونو به عنوان Bachelor of Pharmacy میشناسه و در واقع Doctorate of Pharmacy یا همون PharmD ای که توی امریکا براش خودشون رو میکشن نیست و برای تبدیل شدنش به PharmD باید یک دورۀ Practiceــــه یکساله برید ، که فکر کنم تنها دانشگاهی که PharmD رو داره برلینه ...

در ضمن واسه این اطلاعات کلی تحقیق شده بود ، از جایی کپی نشده
    امیدوارم با چشمانی باز به این رقابت برید ، موفق باشید

Junior Member

سلام دوستان من به یک مشکلی برخوردم میخواستم از شما دوستان راهنمایی بگیرم
    من با یکی از موسسات که در تهران هستش صحبت کردم این موسسه به بنده گفت برای اینکه بخوای رشته پزشکی در المان بخونی این شرایط رو باید بگذرونی
    گفت : ما از یک کشور درجه ی 2 اروپایی برای شما ( من) پذیرش میگیریم و ویزا میگیرین و شما میرید برای مدت 2 ماه در این کشور مستقر میشد بعد از 2 ماه ما از یکی از دانشگاه های درجه 2 المان در یکی از رشته های مهندسی که نزدیک به رشته ی پزشکی هستش برای شما پذیرش میگیریم به زبان انگیلیسی ( من مدرک زبان دارم ) بعد استارت میزنم به خوندن رشته مهندسی حالا هر رشته ای مثلا مهندسی شیمی
    بعد از این که ترم اول رو گذرونم و اگه معدلم B باشه میتونم درخواست تغییر رشته بدم و دانشگاه هم بررسی میکنه با توجه بهه معدلم میبینه که تواناییشو دارم و با درخواستم موافقت میکنه
    دوستان این روش روش درستی هستش؟ ایا چنین چیزی برای المان هستش یا نه؟ اصلا عملی هست یا نه؟ ممنون

ApplyAbroad Hero sss666 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    medicine

نقل قول نوشته اصلی توسط sanam_hp نمایش پست ها
    سلام دوستان من به یک مشکلی برخوردم میخواستم از شما دوستان راهنمایی بگیرم
    من با یکی از موسسات که در تهران هستش صحبت کردم این موسسه به بنده گفت برای اینکه بخوای رشته پزشکی در المان بخونی این شرایط رو باید بگذرونی
    گفت : ما از یک کشور درجه ی 2 اروپایی برای شما ( من) پذیرش میگیریم و ویزا میگیرین و شما میرید برای مدت 2 ماه در این کشور مستقر میشد بعد از 2 ماه ما از یکی از دانشگاه های درجه 2 المان در یکی از رشته های مهندسی که نزدیک به رشته ی پزشکی هستش برای شما پذیرش میگیریم به زبان انگیلیسی ( من مدرک زبان دارم ) بعد استارت میزنم به خوندن رشته مهندسی حالا هر رشته ای مثلا مهندسی شیمی
    بعد از این که ترم اول رو گذرونم و اگه معدلم B باشه میتونم درخواست تغییر رشته بدم و دانشگاه هم بررسی میکنه با توجه بهه معدلم میبینه که تواناییشو دارم و با درخواستم موافقت میکنه
    دوستان این روش روش درستی هستش؟ ایا چنین چیزی برای المان هستش یا نه؟ اصلا عملی هست یا نه؟ ممنون
    به خدا اینا دیگه اخرشن.اصلا من نفهمیدم برای چی شما میخواید برید اون 2 ماه یه کشور دیگه؟ اصلا هدفشون چیه؟ خوب از همون اول براتون پذیرش کالج M-Kurse رو بگیرن به جای این همه دنگ و فنگ.

Junior Member

سلام، من دانشجوی b.pharm در هند هستم، میخواستم ببینم آلمان مدرک bchlore هند رو قبول داره و برای مستر چه دانشگاهی رو پیشنهاد میکنید، ممنون میشم جواب بدید
    ویرایش توسط aida_11041 : June 29th, 2013 در ساعت 09:11 PM دلیل: پینگلیش

ApplyAbroad Hero sss666 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    medicine

نقل قول نوشته اصلی توسط elaheh65 نمایش پست ها
    سلام، من دانشجوی b.pharm در هند هستم، میخواستم ببینم آلمان مدرک bchlore هند رو قبول داره و برای مستر چه دانشگاهی رو پیشنهاد میکنید، ممنون میشم جواب بدید
    شما باید در ابتدا اعتبار دانشگاهتون رو در این سایت چک کنید http://anabin.kmk.org/no_cache/filte...itutionen.html بعد یا چند دانشگاه که وجود داره در آلمان مکاتبه کنبد در این زمینه.
    ویرایش توسط aida_11041 : June 29th, 2013 در ساعت 09:12 PM دلیل: نقل قول پینگلیش

Banned

سلام من یه چند تا سوال دارم که خواهشا سریع جواب منو بدین
    1.توی کنکور باید پزشکی قبول بشم تا بیام المان پزشکی بخونم یا با هر رتبه ایی میشه؟
    2.من معدل کل دیپلمم16بوده اونم به خاطر مریضیم پایین بوده به نظر شما کدوم دانشگاه میتونم برم؟
    3.هزینه های تحصیل در المان رایگانه؟
    4.اگه کنکور قبول بشم اون دوره ی یکساله رو باید حتما بگذرونم؟
    5.اگه دانشجو ممتازی باشم مینوم به کشور هایی مثل کانادا یا امریکا انتقال بشم؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)