صفحه 12 از 134 نخستنخست ... 234567891011121314151617181920212262112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 1332

موضوع: پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، شیمی، زیست شناسی، تعذیه، فیزیوتراپی، تربیت بدنی و ...

ApplyAbroad Hero sss666 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    medicine

پیش فرض پاسخ : تمامی رشته های تجربی (دندانپزشکی، پزشکی، داروسازی ...) در دانشگاههای آلمان

نقل قول نوشته اصلی توسط Nastarann نمایش پست ها
    والا کسی به من گفت مدرک دانشگاهی مثلvictor babes در کل اتحادیه اروپا معتبره.حالا میخوام ببینم میشه ترنسفر کرد المان؟یه خورده سخت یعنی چطور؟
    منظورم اینه که خیلی به این امید نداشته باشید که اگه درستون رو فرضا تو رومانی تموم کردید حتما میتونید تو آلمان مشغول به کار شید.کلا دانشگاههای رومانی از اعتبار کافی برخوردار نیستند.در مورد ترانسفر هم باید بگم که چون شما فرضا برای یه ترم خواست باید درخواست بدید و در اون ترم خاص خیلی به ندرت پیش میاد که ظرفیت وجود داشته باشه برای جذب دانشجو شانس خیلی ضعیف هست برای پذیرش.

Senior Member

پیش فرض پاسخ : تمامی رشته های تجربی (دندانپزشکی، پزشکی، داروسازی ...) در دانشگاههای آلمان

پس اینکه میگن در اروپا معتبره دروغه؟ بالاخره یا قبول دارند یا ندارند دیگه.

رشته و دانشگاه
    medicine

پس اینکه میگن در اروپا معتبره دروغه؟ بالاخره یا قبول دارند یا ندارند دیگه.
    ببینید شما باید اعتبار اون دانشگاه رو با وزارت بهداشت اون کشور چک کنید. گفتم به طور کلی دانشگاههای رومانی خیلی دانشگاههای با اعتباری در سطح اروپا نیستند. حتی در مورد دانشگاهای مجارستان این مورد صدق میکنه. که من شنیدم به سختی ممکنه فرضا کسی که از دانشگاههای مجارستان مدرک گرفته باشه تو آلمان بتونه کار کنه. اونم در اینصورت که واقعا نمرات خوبی داشته باشه.کلا آلمانی ها خیلی به مدرک و نمرات حساس هستند.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sss666 نمایش پست ها
    ببینید شما باید اعتبار اون دانشگاه رو با وزارت بهداشت اون کشور چک کنید. گفتم به طور کلی دانشگاههای رومانی خیلی دانشگاههای با اعتباری در سطح اروپا نیستند. حتی در مورد دانشگاهای مجارستان این مورد صدق میکنه. که من شنیدم به سختی ممکنه فرضا کسی که از دانشگاههای مجارستان مدرک گرفته باشه تو آلمان بتونه کار کنه. اونم در اینصورت که واقعا نمرات خوبی داشته باشه.کلا آلمانی ها خیلی به مدرک و نمرات حساس هستند.
    پس شما با چه امیدی دارید اونجا درس میخونید؟ایران هم که قبول نداره هیچی دیگه!

Banned

ببینید باید دید هدفتون چیه؟
    من خواهرم رشتش داروسازی هست چندجا رو اولویت قرار داده مثلا میگه در نهایت فلان نشه فلان.مثلا آمریکا نشد آلمان نشد روسیه و .....بعد هر کدوم از این گزینه ها رو برای خودش اولویت بندی کرده مثلا میگه من از شهر مسکو خوشم میاد و حتی اگر ایران و اروپا هم مدرکم رو ارزشیابی نکنند همونجا میمونم و کار میکنم. یا آلمان دیگه معلومه که به احتمال زیاد برای کار در آمریکا دچار مشکل خواهد بود پس برای همون المان برنامه ریزی میکنه.
    یه نکته ای رو هم واقعا من بهش فکر نمیکردم ولی میگفت تازه بعد از کلی زحمت بیای ایران چیکار؟؟؟؟ باید بری چند سال طرح و دوره توی جاهای درو افتاده.
    خب مثلا آدم چیکار کرده؟ از اروپا(به هر حال مجارستان از یک شهر دورافتاده در ایران اوضاع بتره نداره به نظرتون؟)اومدی ایران یعنی نقطه صفر.پس اول ببینید برنامتون چیه.

رشته و دانشگاه
    medicine

ببینید من گفتم اگه شما رزومه خوبی داشته باشید شانس خوبی هم دارید برای کار کردن و ادامه تحصیل در کشورهای بهتر. من یه هم دانشگاهی داشتم اینجا که الان داره تخصص تو دانشگاه بوستون میگیره ولی معدلش 4.7 از 5 بود. من هم تعریف از خود نباشه معدلم خوبه و احتمالش زیاده که بتونم اونجا مشغول به کار بشم. البته من اینجا رو هم دوست دارم و کلا مجارستان کشور خوبیه واسه زندگی البته نه به خوبی آلمان و آمریکا و ....

Senior Member

اگر منظورتون از رزومه خوب معدل بالاست فکرنکنم مساله ای باشه من معدل دیپلمم هم بالاست و لیسانس از دانشگاه سراسری با معدل قابل قبول دارم(هرچند غیرمرتبط). و زبان انگلیسیم خیلی خوبه و از پسش گمونم بربیام. ادمی هم نیستم که بگم این نشد اون حالا باز نشد یکجای دیگه...من هدفم یا امریکاست یا المان بخاطر شرایط خوبی که این کشورها دارند.زبان المانی هم در حد ZD بلدم و میتونم بهترش هم بکنم.حالا میخوام از شما که خودتون در این راهید بپرسم چقدر شانس دارم و می ارزه سرمایه گذاری کنم رویش؟رومانی رو هم بخاطر ارزون بودنش گفتم. چون مجارستان گرونه و به نظرم نمی ارزه...
    حالا این دوستتون که بوستونه با هزینه خودش رفت؟

رشته و دانشگاه
    medicine

اگر منظورتون از رزومه خوب معدل بالاست فکرنکنم مساله ای باشه من معدل دیپلمم هم بالاست و لیسانس از دانشگاه سراسری با معدل قابل قبول دارم(هرچند غیرمرتبط). و زبان انگلیسیم خیلی خوبه و از پسش گمونم بربیام. ادمی هم نیستم که بگم این نشد اون حالا باز نشد یکجای دیگه...من هدفم یا امریکاست یا المان بخاطر شرایط خوبی که این کشورها دارند.زبان المانی هم در حد ZD بلدم و میتونم بهترش هم بکنم.حالا میخوام از شما که خودتون در این راهید بپرسم چقدر شانس دارم و می ارزه سرمایه گذاری کنم رویش؟رومانی رو هم بخاطر ارزون بودنش گفتم. چون مجارستان گرونه و به نظرم نمی ارزه...
    حالا این دوستتون که بوستونه با هزینه خودش رفت؟
    ببینید همونطور که گفتم زیاد نمیتونید روش حساب باز کنید.من 4 ترم تو مجارستان خوندم بعد با چند دانشگاه تو آلمان مکاتبه کردم، همشون گفتن که هیچ تضمینی برای ترانسفر شدن نیست. از طرفی وزارت بهداشت آلمان یه خورده روی مدارکی که از خارج از آلمان میاد حساسیت نشون میده. واسه همین تضمین زیادی وجود نداره برای این قضیه. حتی اگه شما زبان آلمانی رو در حد C2 هم بلد باشید و رزومه خوبی هم داشته باشید باز هم نمیشه 100 درصد گفت که شما تو این راه موفق خواهید شد. واسه آمریکا که اصلا بهش فکر نکنید نظر شخصی من اینه. من چند تا از همکلاسیهام تو آمریکا لیسانس گرفتن تا بتونن پزشکی بخونن ولی همشون میگفتن که تقریبا غیر ممکن هست پذیرش پزشکی دز آمریکا. من اگه جای شما بودم یا تو همون ایران دانشگاه بین الملل درس میخوندم که البته هزینش زیاده یا اگه هزینه واستون مهمه جاهایی مثل هند و مالزی و فیلیپین رو در نظر میگرفتم که هم از لحاظ هزینه بهتره هم خیلی دانشگاههای مورد تایید ایران رو داره. من که خودم در حال حاظر با توجه به این شرایط ارزی گزینه اول یعنی بازگشت به میهن و تحصیل تو دانشگاه بین الملل رو در نظر گرفتم. چون واقعا هزینه ها با این وضع تو اروپا سرسام آوره. در مورد اون دوستم هم بگم که بله ایشون ماشالا بچه پولدار هستند و سالی 100 هزار دلار داره واسه تخصص هزینه میکنه تو آمریکا.البته خیلی هم درسخون هستند ایشون. در کل این تجربه تقریبا 3 سال زندگی که 2 سال اون در رشته دندانپزشکی تو مجارستان بوده رو بنده یه جورایی خدمتتون عرض کردم. حقیقتش خیلی از دوستان با من تماس میگیرن چه اینجا یا مثلا تو فیسبوک و میگن چجوری میشه که اقدام کنن واسه یه کشور اروپایی یا آمریکایی واسه رشته های پزشکی. منم میگم اگه خیلی پولداری و اصلا هزینه برات مهم نیست یا علی! چون مسلما تنها مشکلی که داره بچه ها رو اینجا اذیت میکنه دلاره ولاغیر. حالا نمیخوام خیلی نصیحتتون کنم ولی نظر من اینه که دنبال یه جای ارزون و با مدرک معتبر باشید. رومانی محل مناسبی برای تحصیل نیست.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط sss666 نمایش پست ها
    ببینید همونطور که گفتم زیاد نمیتونید روش حساب باز کنید.من 4 ترم تو مجارستان خوندم بعد با چند دانشگاه تو آلمان مکاتبه کردم، همشون گفتن که هیچ تضمینی برای ترانسفر شدن نیست. از طرفی وزارت بهداشت آلمان یه خورده روی مدارکی که از خارج از آلمان میاد حساسیت نشون میده. واسه همین تضمین زیادی وجود نداره برای این قضیه. حتی اگه شما زبان آلمانی رو در حد C2 هم بلد باشید و رزومه خوبی هم داشته باشید باز هم نمیشه 100 درصد گفت که شما تو این راه موفق خواهید شد. واسه آمریکا که اصلا بهش فکر نکنید نظر شخصی من اینه. من چند تا از همکلاسیهام تو آمریکا لیسانس گرفتن تا بتونن پزشکی بخونن ولی همشون میگفتن که تقریبا غیر ممکن هست پذیرش پزشکی دز آمریکا. من اگه جای شما بودم یا تو همون ایران دانشگاه بین الملل درس میخوندم که البته هزینش زیاده یا اگه هزینه واستون مهمه جاهایی مثل هند و مالزی و فیلیپین رو در نظر میگرفتم که هم از لحاظ هزینه بهتره هم خیلی دانشگاههای مورد تایید ایران رو داره. من که خودم در حال حاظر با توجه به این شرایط ارزی گزینه اول یعنی بازگشت به میهن و تحصیل تو دانشگاه بین الملل رو در نظر گرفتم. چون واقعا هزینه ها با این وضع تو اروپا سرسام آوره. در مورد اون دوستم هم بگم که بله ایشون ماشالا بچه پولدار هستند و سالی 100 هزار دلار داره واسه تخصص هزینه میکنه تو آمریکا.البته خیلی هم درسخون هستند ایشون. در کل این تجربه تقریبا 3 سال زندگی که 2 سال اون در رشته دندانپزشکی تو مجارستان بوده رو بنده یه جورایی خدمتتون عرض کردم. حقیقتش خیلی از دوستان با من تماس میگیرن چه اینجا یا مثلا تو فیسبوک و میگن چجوری میشه که اقدام کنن واسه یه کشور اروپایی یا آمریکایی واسه رشته های پزشکی. منم میگم اگه خیلی پولداری و اصلا هزینه برات مهم نیست یا علی! چون مسلما تنها مشکلی که داره بچه ها رو اینجا اذیت میکنه دلاره ولاغیر. حالا نمیخوام خیلی نصیحتتون کنم ولی نظر من اینه که دنبال یه جای ارزون و با مدرک معتبر باشید. رومانی محل مناسبی برای تحصیل نیست.
    البته امریکا که گزینه های هم هستند که الان دارند تخصص میگیرند اونجا اما جملگی با اتفاق دوره عمومی رو ایران گرفتند. از یکی از دوستان فروم هم میپرسیدم میگفتند تا الان از همه ملیتی همکلاسی و هم دانشکده ای داشتند الا روس و اروپای شرقی که در رشته پزشکی درس بخونند.کلا امریکا رفتن برای پزشکی بهترین راهش پزشکی خوندن در همین ایران هست. چون وقت برای مقدمات اماده کردن هست. و کوروسی امیدی به ارزشیابی مدرک در آمریکا.
    مثلا توی روسیه حتی نام داروها و ... با اونچه که در امریکا هست فرق داره.
    اما یک راه به نسبت راحتتر برای اینکه پزشکی رو در امریکا ادامه بدند اینه که تغییر فیلد بدند یعنی از کارهای بالینی فاصله بگیرند و برند سمت علوم.

کسی میدونه وضعیت رشته پرستاری تو المان چه جوریه برای کار؟
    ارزش داره برای کار در پرستاری المان برم؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)