وحید جان ممنون از کمکی که می کنی و نظرات. به نظرم خوبه، یه جوری که البته از رسمیت و جدیت نامه کم نشه.من یه کم روش کار می کنم یه اصلاحی می ذارم ببینید و بقیه بچه ها هم نظر بدن ببینیم چه جوری بهتر می شه.
ولی در مورد اون بندی که گفتین اتفاقا به نظرم داریم اونارو می کوبیم!داریم می گیم بر خلاف اینکه این تحریما واسه یه سری فیلدها و فعالیت های نظامی بوده ولی داره همه زندگی مارو هم تحت تاثیر می ذاره، حتی یه دانشگاه خارجی هم که می رسه اینجوری می کنه باهامون!! انگار یه کیسه بوکسیه که تا یه خبری می شه همه میریزن سرش هرکی یه جوری می زنه! چه خبره!؟
البته نظر منه، ولی اگه فکر می کنید نباشه بهتره حذفش می کنیم

نقل قول نوشته اصلی توسط vahid.chem نمایش پست ها
خیلی ممنون از شما که زحمت این متن رو کشیدین. متن خوبی هست ولی من 2 تا پیشنهاد دارم:
1- اگه قصد داریم که این اقدام موثر تر باشه باید دلایل بیشتری رو ارائه بدیم تا کاملا مشخص کنه که این تصمیم اونا تا چه حد روی زندگی و آینده ما تاثیر منفی داره. من فکر میکنم که اونا وضع ما رو درست متوجه نمیشن که تا چه حد، گرفتن ادمیشن و رفتن واسه ما مهم هست چون اونا خودشون یه جایی زندگی می کنن که همه چی OK هست و واسشون غیر قابل لمس هست که ماها چرا داریم هلهله میزنیم که بریم از اینجا. اینکار باید با توضیحات و مثال های بیشتری همراه باشه تا اونا رو خرفهم کنه. مثلا اونا نمی دونن که ما چقدر گرفتاری در اپلای کردن و پرداخت Application Fee داریم چون اونا خودشون هرآن اراده کنن براحتی با Credit Card تو 3 سوت پرداخت می کنن ولی ماها ... . یا اینکه بعضی از ایمیل های آکادمیک ما توسط سرور دانشگاه های خارجی Block میشه و هیچ وقت بدست استاد نمیرسه. و ... .
2- در طرف مقابل، ما باید تعادل رو حفظ کنیم. یعنی نباید طوری مطلب رو بگیم که تو ایران هم واسمون مشکل پیش بیاد، منظورم اینه که نباید ایران رو بکوبیم. مشخصا منظور من با این جمله هست:
as we, as the normal citizens, have always been affected by them.
شاید من درست متوجه منظور شما نشده باشم ولی میشه تعبیر منفی از این جمله هم کرد.
باز هم تشکر از زحمت شما