صفحه 2 از 13 نخستنخست 123456789101112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 124

موضوع: آرشیو شده : تحریم مستقل استرالیا برای ایران ( تا سال 2012 )

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحریم مستقل استرالیا برای ایران

نقل قول نوشته اصلی توسط salazar716 نمایش پست ها
    به جان خودم کارشون خیلی هم منطقیه...
    فرض کن یه همشهری داری که هر روز بهت میگه تو ظالمی من میکشمت، تو باید اسمت از این شهر پاک بشه، تو باید نابود بشی، بعد یه روز میبینی طرف در به در دنبال اینه که تفنگ بخره!! خب تو چه میکنی؟!!!!
    خب این کار ها چه ربطی به دانشجوی ایرانی و پذیرش ما بیچاره ها داره ! آیا مسیر علم خودش کم بدبختی داره که اینها اینجوری دارند دیگه بیش از حد مته به خشخاش میزارند !! کدوم دانشجوی ایرانی بعد از این 33 سال رفته کاری بر خلاف شئونات و موازین بین المللی و حقوقی کرده ؟ کدوم دانشجوی ایرانی تو این همه مدت و تو این همه کشور تو حتی کوچکترین خرابکاری اصلا نقش داشته ؟ آیا چیزی بجز پیشرفت یا واسه خودش و یا اون کشور ثمره ای داشته ؟ همیشه و همیشه بحث بعضی از چیزها جداست ! من منظور شما رو کامل میفهمم اما این تحت فشار قرار دادن دانشجوی ایرانی و تبعیض قرار دادن بین اون با این همه دانشجویان خارجی دور از انصاف هست. اگر اینها همیشه میگند که بحث ملت از رژیم جداست خب دانشجو هم مظلومترین قشر جامعه مردمی در هر کشوری هستش ! نه اینکه هر چی گند کاری ... رو به پای دانشجوی ایرانی بنویسند. اینها که خودشون میدونند چند درصد از خروجی های ایرانی اصلا بازگشتی نداشتند.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط L_Aynaz نمایش پست ها
    من الان این ایمیل رو از دانشگاه ملبورن دریافت کردم می خوام بدونم برای بقیه هم این اتفاق افتاده و اگه آره
    اونا چیکار کردن و این تحریم مستقل استرالیا برای ایران چه ربطی به من دانشجو داره؟

Dear

This message is to inform you that your application for admission to a graduate research place at the University of Melbourne requires special assessment due to your status as a citizen of a country listed under the Australian Government’s Autonomous Sanctions Act (2011). More information on Australia’s Autonomous Sanctions, and the UN Security Council Sanctions which may also apply, is available on the Australian Department of Foreign Affairs and Trade (DFAT) website.
    The required special assessment may delay a final decision on your application. If your nominated supervisor agrees to support your application, a Melbourne School of Engineering panel is scheduled to meet in October where the School will assess your application according to our obligations.
    Melbourne School of Engineering will do our best to ensure your application is finalized before our Scholarship Committee Meeting scheduled for 31 October 2012.

برای منم چنین ایمیلی اومده

Member
    رشته و دانشگاه
    Alumni : The University of Melbourne - Mechanical Engineering - Biomechanics

سلام دوستان،

مدتی پیش تعدادی از مسئولین دانشگاه با دانشجویان ایرانی جلسه گذاشتند که این قضیه محدودیتهای دانشجویان ایرانی رو شرح بدن. در اینکه این اساتید داشتند راستش رو میگفتند شکی ندارم. چون چند سالی میشه که میشناسمشون.

قضیه از این قراره :

دولت استرالیا تحت فشار دولت آمریکا مجبور شده که دقت بیشتری در مورد ویزای دانشجوهای ایرانی بکنه. ظاهرا ایده اولیه این بوده که کلا دانشجوی ایرانی بر ندارند. ولی وقتی فهمیدند که چه درصد قابل توجهی از بورس ها به ایرانیها میرسه (در بین همه ملیت هایی که بورس میگیرند در دانشگاه ملبورن، ایرانیها رتبه اول رو دارن) فهمیدند که رتبه علمیشون خیلی پایین میاد بااین کار.

پس تصمیم بر این شده که یه لیست دانشگاه تهیه کنه از موارد ممنوعه و با اداره مهاجرت هم در این زمینه به توافق برسه. وقتی که شورای تشکیل شده در دانشگاه، بدون مشکل بودن موضوع پروژه پیشنهادی رو تایید کنه، دیگه خیال اداره مهاجرت هم راحت تر میشه، به عبارت دیگه اداره مهاجرت در زمینه مشکل دار بودن یا نبودن پروژه به نظر دانشگاه استناد میکنه.

اگر هم لازم شد که دانشجوی ایرانی پروژه اش رو عوض کنه، باز هم این شورا باید تایید کنه. جا داره بگم که این شورا هر از چند گاه یکبار برگزار میشه، برای همینه که به بچه ها گفتند تاخیر میافته توی کارشون.

مساله به زندان افتادن اساتید هم چیز جدیدی نیست، 5 سال پیش هم اگه معلوم میشد که یک دانشجوی ایرانی از پروژه اش داره سوءاستفاده میکنه، ممکن بود استاد به زندان بیافته. این رو همه اساتید میدونن.

در ضمن این محدودیت فقط مربوط به ایران نیست، یکسری ملیت دیگه رو هم شامل میشه

به نظر میرسه که این تغییر مثبتی باشه و از زمان انتظار ویزا کم کنه. فقط به شرطی که اداره مهاجرت به قولش عمل کنه و به نظر دانشگاه بیشتر توجه کنه. وگرنه شرایط دانشجویان ایرانی و رقابت پذیر بودنشون تغییر خاصی نکرده. در حقیقت استادها مدتهاست که میدونن اگه دانشجوی ایرانی بر دارند، ممکنه که طرف ویزا نتونه بگیره و نیادش.

Junior Member

من دو سه هفته هست که احساس می کنم استادها انگار نمی خوان به ايميل هاشون جواب بدن.
    برای نمونه استادی که من تو UNSW باهاش در تماس بودم و هميشه بعد از يه روز جوابمو می داد. حدود 10 روز دو ايميل آخرمو بی جواب گذاشته.
    يا توی ولونگونگ، آدميشن آفيسر 13 AUG گفت تا دو هفته ديگه جواب پذيرش میاد که هنوز خبری نشده و جواب ايميلم رو نمی ده.
    در مورد باقی دانشگاه ها هم اين حس رو دارم. انگار همشون منتظر چيزی هستن.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط behzad-m نمایش پست ها
    سلام دوستان،

مدتی پیش تعدادی از مسئولین دانشگاه با دانشجویان ایرانی جلسه گذاشتند که این قضیه محدودیتهای دانشجویان ایرانی رو شرح بدن. در اینکه این اساتید داشتند راستش رو میگفتند شکی ندارم. چون چند سالی میشه که میشناسمشون.

قضیه از این قراره :

دولت استرالیا تحت فشار دولت آمریکا مجبور شده که دقت بیشتری در مورد ویزای دانشجوهای ایرانی بکنه. ظاهرا ایده اولیه این بوده که کلا دانشجوی ایرانی بر ندارند. ولی وقتی فهمیدند که چه درصد قابل توجهی از بورس ها به ایرانیها میرسه (در بین همه ملیت هایی که بورس میگیرند در دانشگاه ملبورن، ایرانیها رتبه اول رو دارن) فهمیدند که رتبه علمیشون خیلی پایین میاد بااین کار.

پس تصمیم بر این شده که یه لیست دانشگاه تهیه کنه از موارد ممنوعه و با اداره مهاجرت هم در این زمینه به توافق برسه. وقتی که شورای تشکیل شده در دانشگاه، بدون مشکل بودن موضوع پروژه پیشنهادی رو تایید کنه، دیگه خیال اداره مهاجرت هم راحت تر میشه، به عبارت دیگه اداره مهاجرت در زمینه مشکل دار بودن یا نبودن پروژه به نظر دانشگاه استناد میکنه.

اگر هم لازم شد که دانشجوی ایرانی پروژه اش رو عوض کنه، باز هم این شورا باید تایید کنه. جا داره بگم که این شورا هر از چند گاه یکبار برگزار میشه، برای همینه که به بچه ها گفتند تاخیر میافته توی کارشون.

مساله به زندان افتادن اساتید هم چیز جدیدی نیست، 5 سال پیش هم اگه معلوم میشد که یک دانشجوی ایرانی از پروژه اش داره سوءاستفاده میکنه، ممکن بود استاد به زندان بیافته. این رو همه اساتید میدونن.

در ضمن این محدودیت فقط مربوط به ایران نیست، یکسری ملیت دیگه رو هم شامل میشه

به نظر میرسه که این تغییر مثبتی باشه و از زمان انتظار ویزا کم کنه. فقط به شرطی که اداره مهاجرت به قولش عمل کنه و به نظر دانشگاه بیشتر توجه کنه. وگرنه شرایط دانشجویان ایرانی و رقابت پذیر بودنشون تغییر خاصی نکرده. در حقیقت استادها مدتهاست که میدونن اگه دانشجوی ایرانی بر دارند، ممکنه که طرف ویزا نتونه بگیره و نیادش.
    من واقعا به شخصه از چنین چیزی هراس داشتم که اتفاق بیافته ! درست هست انجام نشد ولی حتی مطرح کردنش و فکر کردنش هم آدم رو آزار میده !

سلام دوستان
    من 1 ماه پیش تو مرحله کلرینس امریکا برای مستر با فاند کامل مکانیک ریجکت شدم. تازه می خواستم بیام و برای استرالیا اقدام کنم!! اینطور که معلومه اینجا هم اوضاع خرابه!!!! واقعا موندم چی کار کنم!!!! چند سال وقت گذاشتم و کلی رزومه و امتحان و gre و هزار تا چیز دیگه!!! حالا واقعا م.ندم شانس دارم برای استرالیا اقدام کنم یا نه!!! دوستان من را راهنمایی کنید!!!

Member
    رشته و دانشگاه
    Alumni : The University of Melbourne - Mechanical Engineering - Biomechanics

دوستان عزیز،

باز هم میگم که خودتون رو بیخود نگران نکنید. برای استرالیا اپلای کنید. فعلا مشکل خاصی پیش نیومده. پیش از این قضیه هم این اساتید خیلی اهل ایمیل جواب دادن نبودند، سه سال پیش هم که من اپلای میکردم یکهو استاده یا کارمنده تصمیم میگرفت که کلا جواب منو نده. بهر حال اینجور که معلومه یک تغییر مثبت اتفاق افتاده در پروسه ویزا گرفتن بچه های ایرانی و باید منتظر بمونیم و امیدوار باشیم که همه چی طبق برنامه ای که دولت استرالیا چیده پیش بره.

Junior Member

منم با یه استاد مکابته داشتم، بهم گفت دیگه دانشجوی ایرانی توی مهندسی نفت اصلاً نمیتونیم بگیریم. خود استاده هم ایرانی بود البته

نقل قول نوشته اصلی توسط negari نمایش پست ها
    من دو سه هفته هست که احساس می کنم استادها انگار نمی خوان به ايميل هاشون جواب بدن.
    برای نمونه استادی که من تو UNSW باهاش در تماس بودم و هميشه بعد از يه روز جوابمو می داد. حدود 10 روز دو ايميل آخرمو بی جواب گذاشته.
    يا توی ولونگونگ، آدميشن آفيسر 13 AUG گفت تا دو هفته ديگه جواب پذيرش میاد که هنوز خبری نشده و جواب ايميلم رو نمی ده.
    در مورد باقی دانشگاه ها هم اين حس رو دارم. انگار همشون منتظر چيزی هستن.
    نگران نباش NEGARI عزیز. الان unsw بین BREAK و امتحانات هست یعنی اساتید اکثرا سرشون شلوغه و امتحان و ...
    دانشگاه هم جوش با جو عادی یه کم فرق میکنه.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)