صفحه 3 از 13 نخستنخست 123456789101112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 124

موضوع: آرشیو شده : تحریم مستقل استرالیا برای ایران ( تا سال 2012 )

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحریم مستقل استرالیا برای ایران

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad123 نمایش پست ها
    نگران نباش NEGARI عزیز. الان unsw بین BREAK و امتحانات هست یعنی اساتید اکثرا سرشون شلوغه و امتحان و ...
    دانشگاه هم جوش با جو عادی یه کم فرق میکنه.
    مرسی از دلگرميتون.
    ولی خوب سه هفته هست که من هيچ پيشرفتی نتونستم توی پروسه اپلای داشته باشم. هر روز صبح ايميل چک کنی و ببينی خبری نيست. آدم عصبی می شه

نقل قول نوشته اصلی توسط negari نمایش پست ها
    مرسی از دلگرميتون.
    ولی خوب سه هفته هست که من هيچ پيشرفتی نتونستم توی پروسه اپلای داشته باشم. هر روز صبح ايميل چک کنی و ببينی خبری نيست. آدم عصبی می شه
    Just wait becasue good news arrives when you don't expect.
    Fingers crossed for u

ApplyAbroad Veteran
    vahidet آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Western Australia

نقل قول نوشته اصلی توسط L_Aynaz نمایش پست ها
    من الان این ایمیل رو از دانشگاه ملبورن دریافت کردم می خوام بدونم برای بقیه هم این اتفاق افتاده و اگه آره
    اونا چیکار کردن و این تحریم مستقل استرالیا برای ایران چه ربطی به من دانشجو داره؟

Dear

This message is to inform you that your application for admission to a graduate research place at the University of Melbourne requires special assessment due to your status as a citizen of a country listed under the Australian Government’s Autonomous Sanctions Act (2011). More information on Australia’s Autonomous Sanctions, and the UN Security Council Sanctions which may also apply, is available on the Australian Department of Foreign Affairs and Trade (DFAT) website.
    The required special assessment may delay a final decision on your application. If your nominated supervisor agrees to support your application, a Melbourne School of Engineering panel is scheduled to meet in October where the School will assess your application according to our obligations.
    Melbourne School of Engineering will do our best to ensure your application is finalized before our Scholarship Committee Meeting scheduled for 31 October 2012.

من توی دور قبلی برای اسکولارشیپ دانشگاه کوئینزلند اپلای کرده بودم. حدودا یک ماه بعد از اپلای برای من هم همچین نامه ای اومد. من به استادم ایمیل زدم و موضوع رو بهش گفتم. اونم گفت که همچین ایمیلی دریافت کرده و ازش خواسته شده که در مورد موضوع پروپوزال من به وزارت امور خارجه استرالیا توضیح بده. البته گفت که اصلا جای نگرانی نیست و توی ایمیلش به وزارت امور خارجه توضیح داده که موضوع پروژه من که در مورد «احتراق» هستش هیچ ربطی به هیچ فعالیت نظامی نداره. موقعی که منتظر جواب اسکولارشیپ بودم، ایمیلی از دانشگاه به دستم رسید که میگفت وزارت امور خارجه استرالیا به خاطر اینکه موضوع پروپوزال من رو جزء تحریمها تشخیص داده، به دانشگاه اجازه نداده که به من اسکولارشیپ بده!!

متأسفانه الان به خاطر تحریمهای جدید حساسیت دولت استرالیا روی دانشجوهای ایرانی بیشتر شده. به همه دوستان توصیه میکنم که پروپوزال هاشون رو در مورد موضوع هایی که میتونه حتی کوچکترین ارتباطی با مسائل نظامی داشته باشه ننویسن. این مساله رو به استادتون هم بگین و ازش بخواین موضوعی رو بهتون پیشنهاد کنه که توی مسائل کاملا غیر حساسی مثل محیط زیست، مواد غذایی و اینجور چیزا باشه.

Member alihagh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering-The Univerity of Melbourne

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidet نمایش پست ها
    موضوع پروژه من که در مورد «احتراق» هستش هیچ ربطی به هیچ فعالیت نظامی نداره.
    Your research interest is definitely related to the Alert list of getting Visa for both US and AUS...you should be aware of this subject and be vigilant

ApplyAbroad Veteran
    vahidet آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Western Australia

نقل قول نوشته اصلی توسط alihagh نمایش پست ها
    Your research interest is definitely related to the Alert list of getting Visa for both US and AUS...you should be aware of this subject and be vigilant
    من در رابطه با این موضوع با وزارت امور خارجه استرالیا مکاتبه کردم و ازشون دلیل این که من رو ریجکت کردن پرسیدم. اونها هم طی نامه مفصلی دلایلشون رو که ارجاعاتی بود به بندهایی از دو قطعنامه سازمان ملل برام فرستادن. من هم اون قطعنامه ها رو دانلود کردم و کامل مطالعه شون کردم. اما هیچ چیزی در مورد «احتراق» توی اونا ننوشته بود و فقط مسائلی رو در بر میگرفت که مستقیما در رابطه با موشکهای بالستیک و مسائل هسته ای بود. با استناد به همین قطع نامه ها من هم جواب مفصلی برای امور خارجه استرالیا نوشتم و حتی ازشون به سازمان ombudsman (یه سازمانیه مثل سازمان بازرسی کل کشور توی ایران) شکایت کردم و دارم پیگیری میکنم. البته امید چندانی ندارم که به جایی برسه، اما همین که بفهمن بدون قاعده و بدون دلیل محکم نباید کسی رو ریجکت کنن خودش خیلی مهمه. امیدوارم برای دوستانی که بعد از من اپلای میکنن موثر باشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidet نمایش پست ها
    من در رابطه با این موضوع با وزارت امور خارجه استرالیا مکاتبه کردم و ازشون دلیل این که من رو ریجکت کردن پرسیدم. اونها هم طی نامه مفصلی دلایلشون رو که ارجاعاتی بود به بندهایی از دو قطعنامه سازمان ملل برام فرستادن. من هم اون قطعنامه ها رو دانلود کردم و کامل مطالعه شون کردم. اما هیچ چیزی در مورد «احتراق» توی اونا ننوشته بود و فقط مسائلی رو در بر میگرفت که مستقیما در رابطه با موشکهای بالستیک و مسائل هسته ای بود. با استناد به همین قطع نامه ها من هم جواب مفصلی برای امور خارجه استرالیا نوشتم و حتی ازشون به سازمان ombudsman (یه سازمانیه مثل سازمان بازرسی کل کشور توی ایران) شکایت کردم و دارم پیگیری میکنم. البته امید چندانی ندارم که به جایی برسه، اما همین که بفهمن بدون قاعده و بدون دلیل محکم نباید کسی رو ریجکت کنن خودش خیلی مهمه. امیدوارم برای دوستانی که بعد از من اپلای میکنن موثر باشه.
    دوست عزیز در تحریمهای جدید رشته‌های خاصی رو گفته ولی‌ دستشون باز‌هست چون در آخرش Related Fields رو گفته یعنی‌ خودشون انتخاب می‌کنن که مشکوک هستی‌ یا نه.این هم عدالت غربی هست
    گاهــــــی گمـــان نمیکنـی ولی میشود ...گاهی نمیشود که نمیشود که نمیشود
    گاهـــی هـزار دوره دعا بی اجابت است...گاهـــی نگفتــه قرعـه به نام تو میشود

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط negari نمایش پست ها
    من دو سه هفته هست که احساس می کنم استادها انگار نمی خوان به ايميل هاشون جواب بدن.
    برای نمونه استادی که من تو UNSW باهاش در تماس بودم و هميشه بعد از يه روز جوابمو می داد. حدود 10 روز دو ايميل آخرمو بی جواب گذاشته.
    يا توی ولونگونگ، آدميشن آفيسر 13 AUG گفت تا دو هفته ديگه جواب پذيرش میاد که هنوز خبری نشده و جواب ايميلم رو نمی ده.
    در مورد باقی دانشگاه ها هم اين حس رو دارم. انگار همشون منتظر چيزی هستن.
    نگران نباشید الان استادای UNSW منتظر جواب بورسهای ترم 1 2013 هستند طبیعیه که هنوز تکلیف دانشجوای ترم قبل معلوم نشده خیلی عجله ندارن به شما جواب بدن... در ضمن ممکنه استاد مسافرت باشه.و یا و یا و یا خوشبین باشید چون استاد من که واسه خودش یه ابرقدرته تو دانشگاه میگفت ما تازه وریکردمون به سمت دانشجوای ایرانی تقویت شده...just it

Junior Member

دانشگاه ادلاید حتی unconditional offer letter که برای من فرستاده بود رو هم به خاطر تحریم ها به حالت تعلیق دراورد:

For this reason you MUST NOT depart from Iran until such time that your project has been reviewed and cleared by the appropriate authorities.

البته گفتن که هر چی پول تا اینجای کار خرج کردم رو ریفاند می کنن.

Junior Member

من با هزینه شخصی دارم میرم... اما تنها چیزی که میخوام بهتون بگم جدیدا بخاطر گند هایی که ایرانی ها زدن خیلی چیزا تغییر کرده.. مثلا خیلی از ایالت ها الان واسه رفتن بهشون باش Agentبگیری ...من پذیرشم رو رد کرد بد اینکه defer کردمش به فوریه ... بعد رفتم موسسه رسمی که تو سایت یونی هم بود اون پذیرش و ویزام رو براحتی گرفت... الان ایرانی ها بخاطر خراب کاریشون حتما باید توسط موسسه و Agent ها معرفی شند.. چون میرن اونجا و میگن ما پول نداریم... و دولت استرلیا ببعضی هاشون رو پارت تایم میکنه.. این حربه ایرانیست.و.. من میگم برید موسسه خوب رسمی پیدا کنید هم فاند میگیرید هم مثل من که دیروز ویزام اومده یک عمر راحت میشید

Junior Member

واقعا فکر میکنید به موضوع پروپوزال ربط داره؟ من موضوعم توی ادلاید در زمینه تصفیه پساب بود ولی به خاطر تحریم بورس بهم ندادن و دقیقا هم توی نامه ذکر کردن! به نظرتون محیط زیست چه ربطی به انرژی هسته ای داره؟ کاش ما هم مثل متقاضیان کانادا در این مورد پتیشن تشکیل میدادیم تا از این وضعیت تاسف بار خارج بشیم . ظاهرا بچه های کانادا پتیشن های مختلفی بابت دیر اومدن ویزا تشکیل دادن که موثر بوده . کاش ما هم اینکارو انجام بدیم به هر نحو ممکن ......................
    نقل قول نوشته اصلی توسط behzad-m نمایش پست ها
    سلام دوستان،

مدتی پیش تعدادی از مسئولین دانشگاه با دانشجویان ایرانی جلسه گذاشتند که این قضیه محدودیتهای دانشجویان ایرانی رو شرح بدن. در اینکه این اساتید داشتند راستش رو میگفتند شکی ندارم. چون چند سالی میشه که میشناسمشون.

قضیه از این قراره :

دولت استرالیا تحت فشار دولت آمریکا مجبور شده که دقت بیشتری در مورد ویزای دانشجوهای ایرانی بکنه. ظاهرا ایده اولیه این بوده که کلا دانشجوی ایرانی بر ندارند. ولی وقتی فهمیدند که چه درصد قابل توجهی از بورس ها به ایرانیها میرسه (در بین همه ملیت هایی که بورس میگیرند در دانشگاه ملبورن، ایرانیها رتبه اول رو دارن) فهمیدند که رتبه علمیشون خیلی پایین میاد بااین کار.

پس تصمیم بر این شده که یه لیست دانشگاه تهیه کنه از موارد ممنوعه و با اداره مهاجرت هم در این زمینه به توافق برسه. وقتی که شورای تشکیل شده در دانشگاه، بدون مشکل بودن موضوع پروژه پیشنهادی رو تایید کنه، دیگه خیال اداره مهاجرت هم راحت تر میشه، به عبارت دیگه اداره مهاجرت در زمینه مشکل دار بودن یا نبودن پروژه به نظر دانشگاه استناد میکنه.

اگر هم لازم شد که دانشجوی ایرانی پروژه اش رو عوض کنه، باز هم این شورا باید تایید کنه. جا داره بگم که این شورا هر از چند گاه یکبار برگزار میشه، برای همینه که به بچه ها گفتند تاخیر میافته توی کارشون.

مساله به زندان افتادن اساتید هم چیز جدیدی نیست، 5 سال پیش هم اگه معلوم میشد که یک دانشجوی ایرانی از پروژه اش داره سوءاستفاده میکنه، ممکن بود استاد به زندان بیافته. این رو همه اساتید میدونن.

در ضمن این محدودیت فقط مربوط به ایران نیست، یکسری ملیت دیگه رو هم شامل میشه

به نظر میرسه که این تغییر مثبتی باشه و از زمان انتظار ویزا کم کنه. فقط به شرطی که اداره مهاجرت به قولش عمل کنه و به نظر دانشگاه بیشتر توجه کنه. وگرنه شرایط دانشجویان ایرانی و رقابت پذیر بودنشون تغییر خاصی نکرده. در حقیقت استادها مدتهاست که میدونن اگه دانشجوی ایرانی بر دارند، ممکنه که طرف ویزا نتونه بگیره و نیادش.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)