صفحه 4 از 13 نخستنخست 12345678910111213 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 124

موضوع: آرشیو شده : تحریم مستقل استرالیا برای ایران ( تا سال 2012 )

پیش فرض پاسخ : تحریم مستقل استرالیا برای ایران

نقل قول نوشته اصلی توسط behzad-m نمایش پست ها
    سلام دوستان،

مدتی پیش تعدادی از مسئولین دانشگاه با دانشجویان ایرانی جلسه گذاشتند که این قضیه محدودیتهای دانشجویان ایرانی رو شرح بدن. در اینکه این اساتید داشتند راستش رو میگفتند شکی ندارم. چون چند سالی میشه که میشناسمشون.

قضیه از این قراره :

دولت استرالیا تحت فشار دولت آمریکا مجبور شده که دقت بیشتری در مورد ویزای دانشجوهای ایرانی بکنه. ظاهرا ایده اولیه این بوده که کلا دانشجوی ایرانی بر ندارند. ولی وقتی فهمیدند که چه درصد قابل توجهی از بورس ها به ایرانیها میرسه (در بین همه ملیت هایی که بورس میگیرند در دانشگاه ملبورن، ایرانیها رتبه اول رو دارن) فهمیدند که رتبه علمیشون خیلی پایین میاد بااین کار.

پس تصمیم بر این شده که یه لیست دانشگاه تهیه کنه از موارد ممنوعه و با اداره مهاجرت هم در این زمینه به توافق برسه. وقتی که شورای تشکیل شده در دانشگاه، بدون مشکل بودن موضوع پروژه پیشنهادی رو تایید کنه، دیگه خیال اداره مهاجرت هم راحت تر میشه، به عبارت دیگه اداره مهاجرت در زمینه مشکل دار بودن یا نبودن پروژه به نظر دانشگاه استناد میکنه.

اگر هم لازم شد که دانشجوی ایرانی پروژه اش رو عوض کنه، باز هم این شورا باید تایید کنه. جا داره بگم که این شورا هر از چند گاه یکبار برگزار میشه، برای همینه که به بچه ها گفتند تاخیر میافته توی کارشون.

مساله به زندان افتادن اساتید هم چیز جدیدی نیست، 5 سال پیش هم اگه معلوم میشد که یک دانشجوی ایرانی از پروژه اش داره سوءاستفاده میکنه، ممکن بود استاد به زندان بیافته. این رو همه اساتید میدونن.

در ضمن این محدودیت فقط مربوط به ایران نیست، یکسری ملیت دیگه رو هم شامل میشه

به نظر میرسه که این تغییر مثبتی باشه و از زمان انتظار ویزا کم کنه. فقط به شرطی که اداره مهاجرت به قولش عمل کنه و به نظر دانشگاه بیشتر توجه کنه. وگرنه شرایط دانشجویان ایرانی و رقابت پذیر بودنشون تغییر خاصی نکرده. در حقیقت استادها مدتهاست که میدونن اگه دانشجوی ایرانی بر دارند، ممکنه که طرف ویزا نتونه بگیره و نیادش.
    با سلام
    این قضیه مربوط به چه زمانی میشه؟ آیا بچه هایی که این اواخر پذیرش گرفتن رو شامل میشه؟ و آیا دیگه پروپوزال هایی رو که دانشگاه اوکی داده دیگه واسه ویزا مشکل ایجاد نمیشه؟

Junior Member sanazik آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sahartabrizi نمایش پست ها
    با سلام
    این قضیه مربوط به چه زمانی میشه؟ آیا بچه هایی که این اواخر پذیرش گرفتن رو شامل میشه؟ و آیا دیگه پروپوزال هایی رو که دانشگاه اوکی داده دیگه واسه ویزا مشکل ایجاد نمیشه؟
    تنها متن واضحی که من پیدا کردم در سایت دانشگاه آدلاید٬ قسمت اسکالرشیپ آمده؛

The University of Adelaide is subject to the Australian Autonomous Sanctions Act 2010 in regard to students from countries subject to Australian Government sanctions. This means that all research projects have to undergo an additional and thorough review to ensure they do not breach international sanctions. As this is a time-consuming and complex problem which may take quite some months, it is not currently possible to indicate when applicants from sanctioned countries may be eligible for a formal letter of offer from the University. Applications for research studies at the University of Adelaide from citizens of the Islamic Republic of Iran and the Syrian Arab Republic are currently on hold as a result of those sanctions, although the situation is under continuous review in the light of the University’s legal obligations

و یکی از دوستان در تاپیک اسکالرشیپ پیشنهاد کرده:

نقل قول نوشته اصلی توسط vahid.chem نمایش پست ها
    اگه متن مودبانه ای تهیه کنیم که توش از تندروی پرهیز بشه و با استدلال منطقی دلایلمون رو مطرح کنیم، اشکالی پیش نخواهد آمد. باید یکی از بچه ها که زبانش قوی هست زحمت آماده کردن متن اولیه رو بکشه و اون متن رو اینجا بذاره. بعدش با همفکری هم اون رو اصلاح میکنیم و دلایلی رو اضافه یا حذف میکنیم و ... .
    یادمه یه مدت پیش اشکال مشابهی برای دانشگهای هلند (اینجا) پیش اومده بود که با اعتراض استادها برطرف شد. ما هم اگر بتونیم از چند استاد ایرانی و دانشجوهای فعلی ایرانی چند تا دانشگاه هم حمایت بگیریم٬شاید این موضوع رو بشه برطرف کرد. ولی مساله اصلی اینه که دارن میگین بررسی پرونده ایرانیان طول می کشه٬ نه اینکه اصلاً ایرانی نمی پذیریم٬ ولی خوب نتیجه طول کشیدن بررسی برای ما عملاً یعنی همون پاسخ منفی. حالا سئوال اینه به همچی چیزی چه جوری اعتراض کرد؟

Junior Member

بچه ها این متن مطالبی بود که به ذهن من رسید. لطفا اگه کسی اصلاحی به نظرش می رسه یا فکر می کنه باید چیزی کم یا زیاد بشه کمک کنه

In regard to the recent decisions made upon people from sanctioned countries, we would like to inform you of our understanding of your worries regarding the sanctions, and the assurance you need that there is no dual military use of some projects, as we, as the normal citizens, have always been affected by them. But we would also like to request your understanding and cooperation for our situation, as the students. For students that have put their effort and time in pursuing their academic career in your University, and have waited a year of their lives to receive a result, there has to be a better way to be treated, other than taking their chances away and simply putting them aside for another year. We would like to request that however long it may take to assess our projects and their coherence with the sanctions laws, we would be given a chance for the academic year and the scholarship competition we have been waiting for.

Junior Member

راستی بچه ها من نمی دونم چه جوری می شه فایلی اتچ کرد توی بحث ولی اگه بشه شاید بهتر باشه که نامه توی یه فایل ضمیمه باشه

Member
    رشته و دانشگاه
    Earth Sciences ANU

نقل قول نوشته اصلی توسط blabla نمایش پست ها
    بچه ها این متن مطالبی بود که به ذهن من رسید. لطفا اگه کسی اصلاحی به نظرش می رسه یا فکر می کنه باید چیزی کم یا زیاد بشه کمک کنه

In regard to the recent decisions made upon people from sanctioned countries, we would like to inform you of our understanding of your worries regarding the sanctions, and the assurance you need that there is no dual military use of some projects, as we, as the normal citizens, have always been affected by them. But we would also like to request your understanding and cooperation for our situation, as the students. For students that have put their effort and time in pursuing their academic career in your University, and have waited a year of their lives to receive a result, there has to be a better way to be treated, other than taking their chances away and simply putting them aside for another year. We would like to request that however long it may take to assess our projects and their coherence with the sanctions laws, we would be given a chance for the academic year and the scholarship competition we have been waiting for.
    به نظر من كه متن خوب، مودبانه و منطقي هست.

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Chemical Engineering- Monash Uni- Aus

به موضوع پروپوزال ربطی نداره.موضوع کار من درمان سرطان بود.
    من هم با متن موافقم.
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...
    PhD positions:Switzerland*** Netherlands***Norwa

ApplyAbroad Veteran
    vahid.chem آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط blabla نمایش پست ها

خیلی ممنون از شما که زحمت این متن رو کشیدین. متن خوبی هست ولی من 2 تا پیشنهاد دارم:
    1- اگه قصد داریم که این اقدام موثر تر باشه باید دلایل بیشتری رو ارائه بدیم تا کاملا مشخص کنه که این تصمیم اونا تا چه حد روی زندگی و آینده ما تاثیر منفی داره. من فکر میکنم که اونا وضع ما رو درست متوجه نمیشن که تا چه حد، گرفتن ادمیشن و رفتن واسه ما مهم هست چون اونا خودشون یه جایی زندگی می کنن که همه چی OK هست و واسشون غیر قابل لمس هست که ماها چرا داریم هلهله میزنیم که بریم از اینجا. اینکار باید با توضیحات و مثال های بیشتری همراه باشه تا اونا رو خرفهم کنه. مثلا اونا نمی دونن که ما چقدر گرفتاری در اپلای کردن و پرداخت Application Fee داریم چون اونا خودشون هرآن اراده کنن براحتی با Credit Card تو 3 سوت پرداخت می کنن ولی ماها ... . یا اینکه بعضی از ایمیل های آکادمیک ما توسط سرور دانشگاه های خارجی Block میشه و هیچ وقت بدست استاد نمیرسه. و ... .
    2- در طرف مقابل، ما باید تعادل رو حفظ کنیم. یعنی نباید طوری مطلب رو بگیم که تو ایران هم واسمون مشکل پیش بیاد، منظورم اینه که نباید ایران رو بکوبیم. مشخصا منظور من با این جمله هست:
    as we, as the normal citizens, have always been affected by them.
    شاید من درست متوجه منظور شما نشده باشم ولی میشه تعبیر منفی از این جمله هم کرد.
    باز هم تشکر از زحمت شما

.Success is to get what you want,Luck is to keep what you get

نقل قول نوشته اصلی توسط vahid.chem نمایش پست ها
    خیلی ممنون از شما که زحمت این متن رو کشیدین. متن خوبی هست ولی من 2 تا پیشنهاد دارم:
    1- اگه قصد داریم که این اقدام موثر تر باشه باید دلایل بیشتری رو ارائه بدیم تا کاملا مشخص کنه که این تصمیم اونا تا چه حد روی زندگی و آینده ما تاثیر منفی داره. من فکر میکنم که اونا وضع ما رو درست متوجه نمیشن که تا چه حد، گرفتن ادمیشن و رفتن واسه ما مهم هست چون اونا خودشون یه جایی زندگی می کنن که همه چی OK هست و واسشون غیر قابل لمس هست که ماها چرا داریم هلهله میزنیم که بریم از اینجا. اینکار باید با توضیحات و مثال های بیشتری همراه باشه تا اونا رو خرفهم کنه. مثلا اونا نمی دونن که ما چقدر گرفتاری در اپلای کردن و پرداخت Application Fee داریم چون اونا خودشون هرآن اراده کنن براحتی با Credit Card تو 3 سوت پرداخت می کنن ولی ماها ... . یا اینکه بعضی از ایمیل های آکادمیک ما توسط سرور دانشگاه های خارجی Block میشه و هیچ وقت بدست استاد نمیرسه. و ... .
    2- در طرف مقابل، ما باید تعادل رو حفظ کنیم. یعنی نباید طوری مطلب رو بگیم که تو ایران هم واسمون مشکل پیش بیاد، منظورم اینه که نباید ایران رو بکوبیم. مشخصا منظور من با این جمله هست:
    as we, as the normal citizens, have always been affected by them.
    شاید من درست متوجه منظور شما نشده باشم ولی میشه تعبیر منفی از این جمله هم کرد.
    باز هم تشکر از زحمت شما
    سلام من اول از زحمات دوستان در اين زمينه تشكر ميكنم
    فقط خواهش ميكنم هر كاري ميكنيد زودتر تا دير نشده انجامش بدين خيلي تو انتخاب متن و اين چيزا ريز نشين يه متن ساده كه طولاني هم نباشه و لب مطلب رو بگه كافيه. دوستاني كه زحمت كشيدن متن نهايي رو بذارن اينجا با آدرسي كه بايد ايميل كنيم تا ما هم بفرستيم.

ممنون از كمكتون

Junior Member sanazik آواتار ها

اول باید ببینیم متن اعتراض را خطاب به چه مرجعی می خواهیم بنویسم. جدا جدا به دفتر پذیرش هر یک از دانشگاهها که این را اعمال کردند؟ یا یک مرجع بالاتر؟ من پیشنهادم اینه که اول یک پتیشن آنلاین تهیه کنیم شبیه اینکه بچه های هلند تهیه کردند (اینجا)٬ هر چی می تونیم امضا جمع کنیم و بعد لینکش رو بفرستیم به وازرت یعنی The Department of Industry, Innovation, Science, Research and Tertiary Education.

Junior Member

شهروز جان من دوستی داشتم که موضوع های علوم انسانی هم رد شده.مسئله اینه که ظاهرا اینجوری که من متوجه شدم می خوان یه آیین نامه ای چیزی مطابق با قوانین جدید تهیه کنند که بگن بر اساس اون مثلا این اپلیکیشن ها تایید و این ها رد می شن... الان اینو ندارن بنابراین فعلا اصلا بررسی نمی کنن.ما هم به نظرم می شه تقاضا کنیم که این کاری که لازم دارن انجام بدن ولی همه هزینه اونو نباید بندازن گردن ما.بلاخره با تاخیر هم که شده جواب اپلیکیشن هامونو بدن.

نقل قول نوشته اصلی توسط shahrouz نمایش پست ها
    به موضوع پروپوزال ربطی نداره.موضوع کار من درمان سرطان بود.
    من هم با متن موافقم.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)