صفحه 5 از 13 نخستنخست 12345678910111213 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 124

موضوع: آرشیو شده : تحریم مستقل استرالیا برای ایران ( تا سال 2012 )

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحریم مستقل استرالیا برای ایران

وحید جان ممنون از کمکی که می کنی و نظرات. به نظرم خوبه، یه جوری که البته از رسمیت و جدیت نامه کم نشه.من یه کم روش کار می کنم یه اصلاحی می ذارم ببینید و بقیه بچه ها هم نظر بدن ببینیم چه جوری بهتر می شه.
    ولی در مورد اون بندی که گفتین اتفاقا به نظرم داریم اونارو می کوبیم!داریم می گیم بر خلاف اینکه این تحریما واسه یه سری فیلدها و فعالیت های نظامی بوده ولی داره همه زندگی مارو هم تحت تاثیر می ذاره، حتی یه دانشگاه خارجی هم که می رسه اینجوری می کنه باهامون!! انگار یه کیسه بوکسیه که تا یه خبری می شه همه میریزن سرش هرکی یه جوری می زنه! چه خبره!؟
    البته نظر منه، ولی اگه فکر می کنید نباشه بهتره حذفش می کنیم

نقل قول نوشته اصلی توسط vahid.chem نمایش پست ها
    خیلی ممنون از شما که زحمت این متن رو کشیدین. متن خوبی هست ولی من 2 تا پیشنهاد دارم:
    1- اگه قصد داریم که این اقدام موثر تر باشه باید دلایل بیشتری رو ارائه بدیم تا کاملا مشخص کنه که این تصمیم اونا تا چه حد روی زندگی و آینده ما تاثیر منفی داره. من فکر میکنم که اونا وضع ما رو درست متوجه نمیشن که تا چه حد، گرفتن ادمیشن و رفتن واسه ما مهم هست چون اونا خودشون یه جایی زندگی می کنن که همه چی OK هست و واسشون غیر قابل لمس هست که ماها چرا داریم هلهله میزنیم که بریم از اینجا. اینکار باید با توضیحات و مثال های بیشتری همراه باشه تا اونا رو خرفهم کنه. مثلا اونا نمی دونن که ما چقدر گرفتاری در اپلای کردن و پرداخت Application Fee داریم چون اونا خودشون هرآن اراده کنن براحتی با Credit Card تو 3 سوت پرداخت می کنن ولی ماها ... . یا اینکه بعضی از ایمیل های آکادمیک ما توسط سرور دانشگاه های خارجی Block میشه و هیچ وقت بدست استاد نمیرسه. و ... .
    2- در طرف مقابل، ما باید تعادل رو حفظ کنیم. یعنی نباید طوری مطلب رو بگیم که تو ایران هم واسمون مشکل پیش بیاد، منظورم اینه که نباید ایران رو بکوبیم. مشخصا منظور من با این جمله هست:
    as we, as the normal citizens, have always been affected by them.
    شاید من درست متوجه منظور شما نشده باشم ولی میشه تعبیر منفی از این جمله هم کرد.
    باز هم تشکر از زحمت شما

Junior Member

ممنون ساناز جان. اگه شما یا یکی از بچه ها که بلده چه جوری پتیشن درست کنه زحمت اینو بکشه ممنون می شم.تا آخر امشب اگه همه نظرات جمع شد متن نهایی رو آماده می کنیم می گذاریم آنلاین تا همه بچه ها امضا کنند. بعد می شه هم واسه دانشگاه ها و هم واسه وزارت بفرستیم

نقل قول نوشته اصلی توسط sanazik نمایش پست ها
    اول باید ببینیم متن اعتراض را خطاب به چه مرجعی می خواهیم بنویسم. جدا جدا به دفتر پذیرش هر یک از دانشگاهها که این را اعمال کردند؟ یا یک مرجع بالاتر؟ من پیشنهادم اینه که اول یک پتیشن آنلاین تهیه کنیم شبیه اینکه بچه های هلند تهیه کردند (اینجا)٬ هر چی می تونیم امضا جمع کنیم و بعد لینکش رو بفرستیم به وازرت یعنی The Department of Industry, Innovation, Science, Research and Tertiary Education.

Junior Member

متن جدید بر اساس پیشنهادات:

In regard to the recent decisions made upon people from sanctioned countries, we would like to inform you of our understanding of your worries regarding the sanctions, and the assurance you need that there is no dual military use of some projects, as we, as the normal citizens, have always been affected by them. But we would also like to request your understanding and cooperation for our situation, as the students. For students that have put their effort and time in pursuing their academic career in your University, and have waited a year of their lives to receive a result, there has to be a better way to be treated, other than taking their chances away and simply putting them aside for another year. We have all gone through difficulties to submit an application that people from no other country go through, from the instance we decide on this path, we struggle to pay for the application fee because we are not allowed to have credit cards, our emails are blocked, etc. Those of us who have managed to go through these obstacles feel that it is not fair for us to be omitted in this way. We would like to request that however long it may take to assess our projects and their coherence with the sanctions laws, we would be given a chance for the academic year and the scholarship round we have been waiting for.

Senior Member krig1960 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط blabla نمایش پست ها
    بچه ها این متن مطالبی بود که به ذهن من رسید. لطفا اگه کسی اصلاحی به نظرش می رسه یا فکر می کنه باید چیزی کم یا زیاد بشه کمک کنه

In regard to the recent decisions made upon people from sanctioned countries, we would like to inform you of our understanding of your worries regarding the sanctions, and the assurance you need that there is no dual military use of some projects, as we, as the normal citizens, have always been affected by them. But we would also like to request your understanding and cooperation for our situation, as the students. For students that have put their effort and time in pursuing their academic career in your University, and have waited a year of their lives to receive a result, there has to be a better way to be treated, other than taking their chances away and simply putting them aside for another year. We would like to request that however long it may take to assess our projects and their coherence with the sanctions laws, we would be given a chance for the academic year and the scholarship competition we have been waiting for.
    سلام.
    دوستان به نظرم بد نیست در متنتون اشاره ای هم به این قضیه بکنین که ضرر تحریمها متوجه اقتصاد خود استرالیا هم خواهد شد و در واقع پای ضرر و منفعت خودشون رو هم وسط بکشین. چون این که فقط بگین با این کار شما ما ضرر می کنیم و در حق ما داره اجحاف میشه و امثالهم ممکنه خیلی براشون اهمیتی نداشته باشه اما وقتی حرف از منافع خودشون به وسط بیاد شاخکهاشون تیز میشه که قضیه رو جدی تر پیگیری کنن. یادمه در قضیه صدور ویزای مولتی برای تحصیل دانشجویان ایرانی در آمریکا که پیگیری و تلاش دانشجویان ایرانی در به ثمر رسیدنش نقش مهمی داشت و در همین فروم هم دوستان تاپیکهایی رو ایجاد کرده بودن و مباحثی در جریان بود، در مکاتباتشون با نمایندگان، سناتورها و مسئولین آمریکایی بحث منافع مردم آمریکا رو مطرح میکردن و این که قوانین فعلی ویزا تا چه حد این منافع رو تأمین می کنه. به هر حال با توجه به این که در کشورهایی مثل آمریکا، کانادا و استرالیا و امثالهم تفکر سودگرایی (Utilitarianism) تفکر غالب هست، به نظرم زبان صحبت با آنها هم باید بر همین مبنا باشد. با توجه به این که در مورد آمریکا، کانادا و هلند تجارب مشابه ای از به ثمر رسیدن اعتراض بچه ها وجود داشته، در این مورد هم اگر طبق فرمولهای رایج و امتحان پس داده پیش بریم شانس موفقیتمان کم نیست. در همین راستا بهتر است در مکاتباتمان آن دسته از نمایندگان مجلس و مسئولینی که منتقد سیاستهای دولت فعلی استرالیا باشند و از نظر سیاسی حرفشان بُرش داشته باشد را هم جزو مخاطبانمان قرار بدهیم.
    هر چند من از نظر مهارتهای نگارش انگلیسی، سطح زبانم در حد خیلی بالایی نیست ولی تلاش می کنم متن پیشنهادی در خصوص مطالبی که طرح کردم را خودم تهیه کنم ولی اگر دوستانی که زبانشان قوی تر است هم بتوانند قبول زحمت کنند چه بهتر. ضمناً پیشنهاد می کنم دوستان منابع خبری که بتوانیم با استفاده از آنها حرفمان را مستدل تر و با دلیل و مدرک قوی تر بزنیم را در همین جا به اشتراک بگذارند. به هر حال این یک واقعیت است که من اگر برخیزم تو اگر برخیزی همه برمی خیزند.
    موفق باشید.
    سلام دوستان، متاسفانه من نمیرسم تاپیکهای اینجا رو چک کنم، ضمن این که خیلی وقته اطلاعاتم به روز نیست، لطفاً سوالاتتون رو به صورت پیام خصوصی برای من نفرستین چون نمیتونم پاسختون رو بدم، با سپاس.

Member vahidM آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Marketing-Freie Universität Berlin

نقل قول نوشته اصلی توسط blabla نمایش پست ها
    متن جدید بر اساس پیشنهادات:

In regard to the recent decisions made upon people from sanctioned countries, we would like to inform you of our understanding of your worries regarding the sanctions, and the assurance you need that there is no dual military use of some projects, as we, as the normal citizens, have always been affected by them. But we would also like to request your understanding and cooperation for our situation, as the students. For students that have put their effort and time in pursuing their academic career in your University, and have waited a year of their lives to receive a result, there has to be a better way to be treated, other than taking their chances away and simply putting them aside for another year. We have all gone through difficulties to submit an application that people from no other country go through, from the instance we decide on this path, we struggle to pay for the application fee because we are not allowed to have credit cards, our emails are blocked, etc. Those of us who have managed to go through these obstacles feel that it is not fair for us to be omitted in this way. We would like to request that however long it may take to assess our projects and their coherence with the sanctions laws, we would be given a chance for the academic year and the scholarship round we have been waiting for.
    سلام، ممنون. کلیت متن خوبه به نظرم. فقط نیاز به یک title مناسب داره که صراحتاً درخواست اصلی توش مطرح شده باشه.
    ضمناً استفاده همزمان از چند کانال (هم پتیشن، هم نامه به وزارت هم نامه به دانشگاه ها، و حتی از راههای دیگه مثل انجمن های دانشجوهای ایرانی اونجا و ...) به نحوی که حالت یک کمپین پیدا کنه مؤثرتره به نظرم.
    ..We shall meet in the place where there is no darkness

Senior Member krig1960 آواتار ها

سلام.
    در رابطه با صحبتهای قبلی این نمونه ای از مطالبی است که می توانیم در متنمان به آنها مرجع بدهیم. به نظرم هر چقدر حرفمان با دلیل و مدرک بیشتری باشد بیشتر خریدار خواهد داشت.
    http://www.minister.immi.gov.au/medi...2/cb187018.htm
    http://www.abs.gov.au/AUSSTATS/abs@....ures20Dec+2011
    http://www.universitiesaustralia.edu...dent-downturn/
    http://www.theage.com.au/opinion/pol...023-283l6.html
    ضمناً به فایل ضمیمه هم نگاه بندازین. امیدوارم دوستان باتجربه تر مشارکت بیشتری در این تاپیک داشته باشند. کاش از دوستان حقوقی هم کسی اینجا بود که بتواند در مورد جنبه های حقوقی این قضیه مشورت بدهد و این که تصمیم فعلی دانشگاههای استرالیا تا چه حد با قوانین مدنی در تعارض است.
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست
    سلام دوستان، متاسفانه من نمیرسم تاپیکهای اینجا رو چک کنم، ضمن این که خیلی وقته اطلاعاتم به روز نیست، لطفاً سوالاتتون رو به صورت پیام خصوصی برای من نفرستین چون نمیتونم پاسختون رو بدم، با سپاس.

Junior Member

ممنون. به قول شما دست به دست هم بدیم امید هست که حل بشه. بچه ها اگه از دوستانشون کسانی در اتاق های گفتگوی دیگر سراغ دارند که تو این زمینه فعال بودند اگه خبر بدن و دعوت به همکاری کنند ممنون می شم. من هم با اینکه تازه وارد هستم ولی سعی می کنم در تاپیک های مربوط به امریکا و هلند موضوع را مطرح کنم اگه کسانی اونجا هستند به کمک بیان.
    نقل قول نوشته اصلی توسط krig1960 نمایش پست ها
    سلام.
    دوستان به نظرم بد نیست در متنتون اشاره ای هم به این قضیه بکنین که ضرر تحریمها متوجه اقتصاد خود استرالیا هم خواهد شد و در واقع پای ضرر و منفعت خودشون رو هم وسط بکشین. چون این که فقط بگین با این کار شما ما ضرر می کنیم و در حق ما داره اجحاف میشه و امثالهم ممکنه خیلی براشون اهمیتی نداشته باشه اما وقتی حرف از منافع خودشون به وسط بیاد شاخکهاشون تیز میشه که قضیه رو جدی تر پیگیری کنن. یادمه در قضیه صدور ویزای مولتی برای تحصیل دانشجویان ایرانی در آمریکا که پیگیری و تلاش دانشجویان ایرانی در به ثمر رسیدنش نقش مهمی داشت و در همین فروم هم دوستان تاپیکهایی رو ایجاد کرده بودن و مباحثی در جریان بود، در مکاتباتشون با نمایندگان، سناتورها و مسئولین آمریکایی بحث منافع مردم آمریکا رو مطرح میکردن و این که قوانین فعلی ویزا تا چه حد این منافع رو تأمین می کنه. به هر حال با توجه به این که در کشورهایی مثل آمریکا، کانادا و استرالیا و امثالهم تفکر سودگرایی (Utilitarianism) تفکر غالب هست، به نظرم زبان صحبت با آنها هم باید بر همین مبنا باشد. با توجه به این که در مورد آمریکا، کانادا و هلند تجارب مشابه ای از به ثمر رسیدن اعتراض بچه ها وجود داشته، در این مورد هم اگر طبق فرمولهای رایج و امتحان پس داده پیش بریم شانس موفقیتمان کم نیست. در همین راستا بهتر است در مکاتباتمان آن دسته از نمایندگان مجلس و مسئولینی که منتقد سیاستهای دولت فعلی استرالیا باشند و از نظر سیاسی حرفشان بُرش داشته باشد را هم جزو مخاطبانمان قرار بدهیم.
    هر چند من از نظر مهارتهای نگارش انگلیسی، سطح زبانم در حد خیلی بالایی نیست ولی تلاش می کنم متن پیشنهادی در خصوص مطالبی که طرح کردم را خودم تهیه کنم ولی اگر دوستانی که زبانشان قوی تر است هم بتوانند قبول زحمت کنند چه بهتر. ضمناً پیشنهاد می کنم دوستان منابع خبری که بتوانیم با استفاده از آنها حرفمان را مستدل تر و با دلیل و مدرک قوی تر بزنیم را در همین جا به اشتراک بگذارند. به هر حال این یک واقعیت است که من اگر برخیزم تو اگر برخیزی همه برمی خیزند.
    موفق باشید.

Junior Member

این فایل پی دی اف مربوط به پتیشن بچه های هلند است:

https://docs.google.com/file/d/0Byll...ck0/edit?pli=1

Junior Member

ببخشید فک کردم مطالعه کلی این تاپیک مربوط به اقدام دانشجویان هلند می تونه هم ایده بیشتری در مورد نحوه عمل و نامه هایی که قصد داریم بفرستیم داشته باشه:

http://www.applyabroad.org/forum/sho...ل-مرتبط

ApplyAbroad Veteran
    vahid.chem آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط krig1960 نمایش پست ها
    سلام.
    موفق باشید.
    ممنون از نظرات سازنده شما. من با کلیات حرف شما موافقم.
    فقط یه قسمت، بنظرم نیاز به تامل بیشتری داره. اونا فقط دانشجویان چند کشور رو در این تحریم ها وارد کردن که در مقایسه با تعداد کل دانشجویان international عددی قابل توجه ای نیست. در ضمن درصد بالایی از این دانشجویان ایرانی که تشریف میبرن، با فاند کشور های خارجی میرن. میخوام بگم که نرفتن دانشجویان ایرانی به سایر کشور ها از لحاظ اقتصادی واسه اونا اهمیتی نداره (شایدم به نفعشون باشه). با توجه با مسائل، من میگم که پای منافع اونا رو به میان نکشیم.
    با تشکر از شما

.Success is to get what you want,Luck is to keep what you get

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)