صفحه 6 از 13 نخستنخست 12345678910111213 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 124

موضوع: آرشیو شده : تحریم مستقل استرالیا برای ایران ( تا سال 2012 )

Junior Member sanazik آواتار ها

پیش فرض پاسخ : تحریم مستقل استرالیا برای ایران

سه چهار روز اگر به من وقت بدهید من می‌تونم متن رو با یک استرالیایی که تا حدودی به مسائل حقوقی دانشگاهای استرالیا وارده چک می‌کنم٬ متاسفانه زودتر نمیشه.

Senior Member krig1960 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط vahid.chem نمایش پست ها
    ممنون از نظرات سازنده شما. من با کلیات حرف شما موافقم.
    فقط یه قسمت، بنظرم نیاز به تامل بیشتری داره. اونا فقط دانشجویان چند کشور رو در این تحریم ها وارد کردن که در مقایسه با تعداد کل دانشجویان international عددی قابل توجه ای نیست. در ضمن درصد بالایی از این دانشجویان ایرانی که تشریف میبرن، با فاند کشور های خارجی میرن. میخوام بگم که نرفتن دانشجویان ایرانی به سایر کشور ها از لحاظ اقتصادی واسه اونا اهمیتی نداره (شایدم به نفعشون باشه). با توجه با مسائل، من میگم که پای منافع اونا رو به میان نکشیم.
    با تشکر از شما
    سلام وحید خان.
    من تابع نظر جمع هستم، منتهی در خصوص منافع اقتصادی به نظرم باید به Big picture قضیه نگاه کنیم. درسته اکثر قریب به اتفاق بچه های ایرانی در استرالیا با بورس دولت استرالیا یا دانشگاه دارن اونجا PhD می خونن منتهی اینو هم باید در نظر بگیریم که اکثر این افراد (صرفنظر از عده قلیلی که برمیگردن) بعد از این که جذب بازار کار استرالیا شدن چندین برابر اون هزینه اولیه رو در قالب مشارکتی که در درآمد ملی استرالیا دارن بر می گردونن. و اگه منصفانه به قضیه نگاه کنیم این افراد هر چند با نیروهای کار ساده متفاوت هستن منتهی باز در قیاس با یه استرالیایی نیروی کار ارزان محسوب میشن. چون در واقع دولت استرالیا بدون این که هزینه دبستان، دبیرستان و لیسانس و فوق لیسانس و به طور کلی هزینه رشد و بالندگی آدم تا این مرحله رو داده باشه با یه هزینه اولیه نه چندان چشمگیر (که همون بورس باشه) این آدم نخبه رو از کشور خودش برمیداره و به کلکسیون نخبگان خودش اضافه می کنه. بعد هم مگه تو یه رشته و دانشکده خاص چند نفر پی اچ دی میخونن؟ شاید به ازای هر دانشجوی پی اچ دی، بیست نفر دارن مستر میخونن و شصت نفر دارن لیسانس میخونن که شهریه اخذ شده از دانشجویان مقاطع پائین تر عملاً تا چندین برابر هزینه های بورس دانشجویان پی اچ دی رو در میاره.
    در مورد تعداد و قابل توجه بودن اون، اگر کشور ما مثل جزو کشورهای آفریقایی یا آمریکای جنوبی بود شاید میشد گفت نبود ایرانی ها چندان محسوس نیست، اما به ادعای افرادی که اونجا هستن تعداد ایرانی ها بعد از چینی ها و هندی ها بالاترین مقدار رو در بین سایر ملیت ها داره. برای مثال این چند نمونه رو چک کنین:
    http://cfsites1.uts.edu.au/feit/staf...g/academic.cfm
    http://www.ie.unimelb.edu.au/people/
    http://www.civeng.unsw.edu.au/inform...aff/find-staff
    http://www.eng.monash.edu.au/civil/a...eople/civil-pg
    مشاهده می کنین چه در بین دانشجویان پی اچ دی، چه پست داک و چه اعضای هیئت علمی تعدادمون اگه خیلی زیاد نباشه کم هم نیست. تازه این چند نمونه بود که من از رشته خودم خبر داشتم و بعید نیست در رشته های دیگه هم وضع به این منوال باشه.
    من نظرم این است که در صحبت با جماعت غربی هر چقدر ما آه و فغان سر بدیم که آقا این که دولت ما چیکار می کنه به من دانشجوی بیچاره ربطی نداره و حساب ما از اونها جداست و تو رو خدا به ما رحم کنین و فلان و بیسار خیلی براشون قابل درک نیست چون اصلاً اهمیتی نمیدن اما وقتی یه جوری باهاشون صحبت کنیم که این قضیه داره به ضرر خودتون تموم میشه شاید کنجکاو بشن جدی تر به حرفمون گوش کنن. عین این سریال قهوه تلخ که جناب مستشار هر چی از باب وطن پرستی و اخلاقیات برای این جماعت درباری صحبت می کرد دوزاریشون نمی افتاد و به حرفش گوش نمیکردن اما به محض این که حرف پول رو میاورد وسط و این که چی به نفعشون هست و به چی نفعشون نیست، تازه گوششون تیز میشد که داستان از چه قراره.
    به هر حال این نظر شخصی من بود و بسیار محتمل هست که نقص داشته باشد. نظر شما برای من محترم هست. اگه دوستان باتجربه تر هم در این رابطه نظر بدن، شاید بشه یک تصمیم کاملتر گرفت.
    من فکر می کنم این قضیه صرفاً مربوط به بچه هایی که هنوز پذیرش و بورس نگرفتن نمیشه و تبعات آتی اون دامن همه رو می گیره، چون اینها امروز در مورد بورس دادن به ما بازی در میارن، فردا سر ویزا یه داستان دیگه درست می کنن و پس فردا هم زبونم لال بعید نیست که کلاً عذر ما رو از مملکتشون بخوان (البته خدا نکنه که همچین اتفاقی بیفته). هر چقدر ما بیشتر سکوت کنیم و بی تفاوت تر باشیم اونها برای زور گفتن و قانون جدید در آوردن جری تر و راغب تر میشن. به قول سعدی <<سرچشمه شاید گرفتن به بیل*** چو پر شد نشاید گذشتن به پیل>>
    به هر حال من به عنوان یک عضو کوچک فروم و جامعه دانشجویان ایرانی تمام تلاشم رو می کنم که به این قوانین ناعادلانه به طور موثر اعتراض کنم، ضمن این که معتقدم باید از خرد جمعی بهره برد و از کارهای انفرادی و بدون هماهنگی پرهیز کرد.
    با آرزوی موفقیت و با سپاس از همه کسایی که به این قضیه اهمیت میدن.
    سلام دوستان، متاسفانه من نمیرسم تاپیکهای اینجا رو چک کنم، ضمن این که خیلی وقته اطلاعاتم به روز نیست، لطفاً سوالاتتون رو به صورت پیام خصوصی برای من نفرستین چون نمیتونم پاسختون رو بدم، با سپاس.

Junior Member

دست شما و بقیه بچه ها درد نکنه واقعا فکر خوبیه. منم باز فکر میکنم هر طور دیگه که بشه این متن رو بهتر کرد. ممنون ازهمه

نقل قول نوشته اصلی توسط krig1960 نمایش پست ها
    سلام.
    در رابطه با صحبتهای قبلی این نمونه ای از مطالبی است که می توانیم در متنمان به آنها مرجع بدهیم. به نظرم هر چقدر حرفمان با دلیل و مدرک بیشتری باشد بیشتر خریدار خواهد داشت.
    http://www.minister.immi.gov.au/medi...2/cb187018.htm
    http://www.abs.gov.au/AUSSTATS/abs@....ures20Dec+2011
    http://www.universitiesaustralia.edu...dent-downturn/
    http://www.theage.com.au/opinion/pol...023-283l6.html
    ضمناً به فایل ضمیمه هم نگاه بندازین. امیدوارم دوستان باتجربه تر مشارکت بیشتری در این تاپیک داشته باشند. کاش از دوستان حقوقی هم کسی اینجا بود که بتواند در مورد جنبه های حقوقی این قضیه مشورت بدهد و این که تصمیم فعلی دانشگاههای استرالیا تا چه حد با قوانین مدنی در تعارض است.

Junior Member

ممنون از شما و بقیه بچه ها به نظر منم اگه به این هم اشاره کنیم که عملکرد دانشجوهای ایرانی در سالهای قبل خیلی خوب بوده یا مثلا دانشگاهها رضایت داشتن یه چیزی شبیه به این اگه بشه اضافه کنیم خیلی خوب میشه. نمیدونم آیا میشه در این مورد حمایت از اساتید استرالیا رو گرفت یا نه. لطفا دوستانی که استرالیا درس میخونند بررسی کنند و جواب بدن. چون دوست من میگفت پارسال یه همچین تحریمی میخواستن اعمال کنند علیه ایرانیا و اساتید دانشگاهشون به نشانه اعتراض یه روز اعتصاب کردن و سر کار نرفتن. اگه بشه همچین کاری کرد خیلی خوب میشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط vahid.chem نمایش پست ها
    خیلی ممنون از شما که زحمت این متن رو کشیدین. متن خوبی هست ولی من 2 تا پیشنهاد دارم:
    1- اگه قصد داریم که این اقدام موثر تر باشه باید دلایل بیشتری رو ارائه بدیم تا کاملا مشخص کنه که این تصمیم اونا تا چه حد روی زندگی و آینده ما تاثیر منفی داره. من فکر میکنم که اونا وضع ما رو درست متوجه نمیشن که تا چه حد، گرفتن ادمیشن و رفتن واسه ما مهم هست چون اونا خودشون یه جایی زندگی می کنن که همه چی OK هست و واسشون غیر قابل لمس هست که ماها چرا داریم هلهله میزنیم که بریم از اینجا. اینکار باید با توضیحات و مثال های بیشتری همراه باشه تا اونا رو خرفهم کنه. مثلا اونا نمی دونن که ما چقدر گرفتاری در اپلای کردن و پرداخت Application Fee داریم چون اونا خودشون هرآن اراده کنن براحتی با Credit Card تو 3 سوت پرداخت می کنن ولی ماها ... . یا اینکه بعضی از ایمیل های آکادمیک ما توسط سرور دانشگاه های خارجی Block میشه و هیچ وقت بدست استاد نمیرسه. و ... .
    2- در طرف مقابل، ما باید تعادل رو حفظ کنیم. یعنی نباید طوری مطلب رو بگیم که تو ایران هم واسمون مشکل پیش بیاد، منظورم اینه که نباید ایران رو بکوبیم. مشخصا منظور من با این جمله هست:
    as we, as the normal citizens, have always been affected by them.
    شاید من درست متوجه منظور شما نشده باشم ولی میشه تعبیر منفی از این جمله هم کرد.
    باز هم تشکر از زحمت شما

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Judy نمایش پست ها
    ممنون از شما و بقیه بچه ها به نظر منم اگه به این هم اشاره کنیم که عملکرد دانشجوهای ایرانی در سالهای قبل خیلی خوب بوده یا مثلا دانشگاهها رضایت داشتن یه چیزی شبیه به این اگه بشه اضافه کنیم خیلی خوب میشه. نمیدونم آیا میشه در این مورد حمایت از اساتید استرالیا رو گرفت یا نه. لطفا دوستانی که استرالیا درس میخونند بررسی کنند و جواب بدن. چون دوست من میگفت پارسال یه همچین تحریمی میخواستن اعمال کنند علیه ایرانیا و اساتید دانشگاهشون به نشانه اعتراض یه روز اعتصاب کردن و سر کار نرفتن. اگه بشه همچین کاری کرد خیلی خوب میشه.
    ممنون بچه ها از متني كه آماده كرديد. من رو هم دانشگاه آدلايد رجكت كرده به دليل تحريم ها.
    به نظر من اگه اشاره اي به شرايط اخذ اسكولارشيپ ها به خصوص توسط متقاضيان بشه بد نباشه. چون در مورد دانشگاه آدلايد كه من اطلاع دارم توي سايتشون در قسمتي كه اسكولارشيپ ها را توضيح ميدن نه تنها زماني كه ما اپلاي كرديم اشاره اي به تحريم ايراني ها نشده بود حتي اگه متن حاضرشون رو هم چك كنيد هنوز تغييري ندادند. البته من زمانيكه اون نامه مسخره رو دريافت كردم اينهارو درجواب نامه به مسوولين آدلايد نوشتم. ولي متاسفانه جوابي نيومد.

Junior Member

ولی من که اعتراض کردم خودشون جواب ندادن و فوروارد کردن به استادم و استادم جوابمو داد. و موافقم که تو متن نامه اینا رو بنویسم. یه متن کامل . حتی اگه بنویسم الان دولت آمریکا بیشتریم بورس رو به ایرانیا داره میده هم بد نیست که متوجه بشن خود آمریکا هم دانشجوهای ایرانی رو تحریم نمیکنه چه برسه به این قاز قلنگ ها.

نقل قول نوشته اصلی توسط kia2 نمایش پست ها
    ممنون بچه ها از متني كه آماده كرديد. من رو هم دانشگاه آدلايد رجكت كرده به دليل تحريم ها.
    به نظر من اگه اشاره اي به شرايط اخذ اسكولارشيپ ها به خصوص توسط متقاضيان بشه بد نباشه. چون در مورد دانشگاه آدلايد كه من اطلاع دارم توي سايتشون در قسمتي كه اسكولارشيپ ها را توضيح ميدن نه تنها زماني كه ما اپلاي كرديم اشاره اي به تحريم ايراني ها نشده بود حتي اگه متن حاضرشون رو هم چك كنيد هنوز تغييري ندادند. البته من زمانيكه اون نامه مسخره رو دريافت كردم اينهارو درجواب نامه به مسوولين آدلايد نوشتم. ولي متاسفانه جوابي نيومد.

Junior Member

می شه یه این نکته هم اشاره کرد که هیچ کجا توی پروسه اپلای برای دانشگاه ادلاید ما رو از وجود چنین سنکشنی مطلع نکردن. من قبلا گفتم که با وجود دریافت offer letter باز هم ایمیلی به من فرستاده شد که به هیچ وجه با اتکا به این نامه از کشورم خارج نشم. می شه ازشون پرسید که این ایمیل ناگهانی یا ایمیل های مشابه، برای دانشگاهی با وجهه بین المللی چه توجیهی داره؟ اگر قرار باشه که محدودیتی اعمال بشه باید از ابتدا به صورت شفاف اعلام بشه. مثل سایر مراحل و شرایط اپلیکیشن و اسکولار شیپ که با جزئیات کامل، حتی برخی به تفکیک کشور، توی سایت نوشته شده. اعمال این قوانین برای ما که با بی اطلاعی کامل از چنین پروسه ای برای تحصیل در استرالیا اقدام کردیم بسیار ناعادلانه است.

Junior Member

بچه ها چی شد این نامه که قرار بود بفرستیم؟ پتیشن؟ نکنه بی خیالش شدید؟ یه خبر بدید لطفا

Junior Member

ای بابا یه هفته رفتیم مسافرت واقعا هیچکی این مدت هیچ کاری نکرده؟؟؟بابا دست مریزاد!! خوب حداقل اگه کسی نظر دیگه ای نداره یا متن دیگه ای آماده نشده یکی کمک کنه یه پتیشن درست کنه که بشه امضاش کرد

Junior Member sanazik آواتار ها

من یک متنی نوشتم که با فرمت پتیشن بیشتر بخونه. اگر در مورد اسم دانشگاههای ذکر شده مطمئن بشم٬ و البته بعد از تایید شما دوستان٬ می تونم روی سایت آی-پتیشن منتشرش کنم. لطفاً فایل ضمیمه را ببینید.
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)