نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 , از مجموع 9

موضوع: برای هر دانشگاه SOP جدا؟

Junior Member

پیش فرض برای هر دانشگاه SOP جدا؟

سلام

آیا برای هر دانشگاه باید یک SOP جدا نوشت؟ چون شما توش باید بنویسی چرا اون دانشگاه خاص رو دوس داری و قاعدتا همه رو به یه دلیل دوست نداری؟ (مگر کلیشه بنویسی بهترین دانشگاهه و اینها )پس اینجوری باید به تعداد دانشگاها SOP داشت که به نظرم نشدنیه. شما چی کار میکنید؟ کلا چه قدر سرش وقت بذارم. البته من دانشگاهای TOP 20 اصلا نمیخوام بزنم.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : برای هر دانشگاه SOP جدا؟

سلام
    معمول اينكه ابتدا يه پارگراف در مورد خودتون بگيد(مشخصه كه ايرانيها چي ميگن: مثلا من از 5-6 سالگي عاشق اين رشته بودم و ...)، در هر صورت اين پاراگراف ربطي به دانشگاه نداره و ثابته.
    در ادامه يكي دو تا پاراگراف (بسته به سليقه و حال و حوصلتون ميتونه كمتر يا بيشتر بشه) در مورد زمينه كاري كه در دوران تحصيل بهش علاقه مند شديد و مسيري كه منجر شده تا ادامه تحصيل بديد رو توضيح ميديد و در پايان اين پاراگرافا تقريبا بايد بگيد كه به چه موضوعي علاقه منديد و قصد داريد در اون فيلد كار كنيد. اين پاراگرافا در اصل BODY PARAGRAPH شماست و خيلي مهمه و اصولا نبايد از يه دانشگاهي به يه دانشگاهه ديگه فرق كنه.(مگر اينكه بخواهيد به هر نحوي كه شده بريد و فيلدتونه بر اساس دانشگاه انتخاب ميكنيد و نه علاقتون و شايد در رشته هاي علوم انساني معمول باشه، چون در علوم انساني با استاد ارتباط برقرار نميشه و با ADMISSION COMMITEE طرفي)

نهايتا يكي دو پاراگراف در مورد دانشگاهي كه ميخوايد اپلاي كنيد توضيح ميديد (اساتيدش، فيلدهاش، شهري كه دانشگاه هست و ...) تنها جائيكه در SOP از يه دانشگاه به يه دانشگاه ديگه فرق ميكنه و بايد فرق كنه همين پاراگرافايه آخريه.

موفق باشيد

Junior Member

میدونی مساله نوشتن همون یه پاراگرافه است . من دانشگاها را دارم سریع انتخاب میکنم و اینقدر شناخت از هر کدام ندارم که یه پاراگراف جدا واسه ویژگی هریک بنویسم- دوستان نظر بدن یه sop کلی واسه همه ضایع است؟

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Stanford, Mechanical Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط lucky
    میدونی مساله نوشتن همون یه پاراگرافه است . من دانشگاها را دارم سریع انتخاب میکنم و اینقدر شناخت از هر کدام ندارم که یه پاراگراف جدا واسه ویژگی هریک بنویسم- دوستان نظر بدن یه sop کلی واسه همه ضایع است؟
    نهایت یکی دو پاراگراف رو باید عوض کنی که وقت چندانی نمیگیره.

البته این حرف من وقتی درسته که شما مصمم باشی که روی چه زمینه میخوای کار کنی و اگه موضوع خاصی برات اهمیت نداره کارت سخت میشه چون تو هر دانشگاه بسته به جوشون مجبوری کلی SoP تغییر بدی که( البته من این کار رو توصیه نمیکنم). من فقط برای استاد هایی که روی زمینه که دوست داشتم کار میکردن میل زدم و هم بر مبنای همین زمینه SoP نوشته بودم که در نتیجه برای دانشگاه هایی که من در نظر داشتم SoP تغییر چندانی نمیکرد.
    Don't be afraid that your life will end;
    be afraid that it will never begin

به نظر من بهتره که برای هر دانشگاه یک هدفنامه (معادل sop) جدا بنویسید. تجربه ای که من داشتم این بود که هر دانشگاه الزامات خاصی داشت مثلاً دانشگاه تورنتو فقط دو صفحه اجازه می داد بنویسید در حالی که دانشگاه دیگری (مثلاً دانشگاه کالیفرنیا در ارواین) 4 بیانیه جدا می خواست. مسلماً وقتی می خواهید یک بیانیه 2 صفحه ای را تبدیل به 4 بیانیه کنید (و یا بر عکس) هیچ کدام جذابیت جندانی نخواهند داشت. بهترین کار این است که با توجه به رشته و دانشگاه مقصد و اساتیدی که مد نظر دارید یک بیانیه بنویسید و برای هر دانشگاه یک هدفنامه جدید بنویسید. به این ترتیب کم کم تجربه ی بیشتری در نوشتن به دست می آورید و نامه های بهتری می نویسید.
    -A.

Junior Member

سلام به همه
    دوستان راستش نميدونستم اين سوال را بايد در كدوم زيرشاخة از فرومهاي sop ميزدم ، اگر هم اشتباهه ممنون ميشم جواب بدين
    همونطور كه ميدونين وقتي براي سوئد اقدام ميكنين از طريق studera ، چند دانشگاه رو انتخاب ميكنين . در اين صورت بايد تو sop مخ كدوم دانشگاه رو زد؟ 8)
    اصلاً طرف صحبت بايد كي باشه؟
    اگه قرار باشه طرف صحبت خود studera باشه چطوري بايد از علاقتون براي ادامة تحصيل در اونجا صحبت كنين؟

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Telecommunication

نقل قول نوشته اصلی توسط soheilkho
    سلام به همه
    دوستان راستش نميدونستم اين سوال را بايد در كدوم زيرشاخة از فرومهاي sop ميزدم ، اگر هم اشتباهه ممنون ميشم جواب بدين
    همونطور كه ميدونين وقتي براي سوئد اقدام ميكنين از طريق studera ، چند دانشگاه رو انتخاب ميكنين . در اين صورت بايد تو sop مخ كدوم دانشگاه رو زد؟ 8)
    اصلاً طرف صحبت بايد كي باشه؟
    اگه قرار باشه طرف صحبت خود studera باشه چطوري بايد از علاقتون براي ادامة تحصيل در اونجا صحبت كنين؟
    بهتر بود در انجمن سوئد این سوال رو میپرسیدید. به هر حال studera مدارک رو در نهایت برای دانشگاهها ارسال میکنه. پس روی SOP که مینویسید وقت بذارید. برای هر دانشگاه هم sop جدا بنویسید و مشخص کنید که برای کدوم دانشگاه می نویسید.
    سری هم به این تاپیک بزنید:
    http://www.applyabroad.org/forum/ind...ic,1754.0.html

خیلی خوبه که SOP رو برای هر دانشگاه تنظیم مجدد کنید. به هر حال بخش های ابتدایی و میانی یک SOP معمولا به خود شما مربوط است و معمولا پاراگراف های آخر مربوط به دانشگاه مورد نظر است. بنابراین بهتر است که این بخش آخر را تغییر بدهید و اگر تغییری هم در بخش های اولیه لازم شد، آن را اعمال کنید.
    در کوچه باد می اید <br />این ابتدای ویرانیست <br />آن روز هم که دست های تو ویران شدند باد می آمد

Junior Member

منم فکر می کنم باید برای هر جایی جداگانه بنویسی. سعی کن sop تو زمینه ای که علاقه داری ببری جلو نهایتا بر اساس دانشگاه مقصد یک تغییرات کوچکی توش می دی.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)