صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 53

موضوع: استفاده از معافیت تحصیلی به مدت 1 یا 2 سال

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی

پیش فرض استفاده از معافیت تحصیلی به مدت 1 یا 2 سال

سلام

سوال من این هست آیا میشه مثلا بعد از تموم کردن دوره لیسانس به مدت یک یا دو سال از معافیت تحصیلی استفاده کرد و دوره های GRE و تافل رو گذروند و پس از اون برای فوق apply کرد منظورم اینکه سربازی مشکلی ایجاد نمیکنه

ApplyAbroad Champion

پیش فرض پاسخ : استفاده از معافیت نحصیلی به مدت 1 یا 2 سال

سلام
    متاسفانه نمیشه.
    شما بعد از اتمام لیسانس و تسویه حساب با دانشگاه 6 ماه فرجه داری تا دفترچه خدمت سربازی رو پست کنی وگرنه غیبت می خوری و اگر هم پذیرش گرفتی از دانشگاهی، نمی تونی بری و در داخل هم در صورتی که غیبت خورده باشی نمی تونی در مقاطع بالاتر ادامه بدی.

Junior Member

سلام
    باتوجه به سایت سازمان وظیفه عمومی و تماس با مرکز مشاوره تحصیلی مدت معافیت تحصیلی بعد از مقطع کارشناسی یک (1) سال می باشد نه شش (6) ماه.
    برخلاف برخی از پاسخ های نادرست در فروم ها و سایت های نامعتبر که باعث این همه شک و شبهه میشه.
    به نظر من دوستانی که زحمت پاسخ ها رو میکشن اول از صحتش مطمن بشن بعد درج کنن
    با تشکر
    http://vazifeh.police.ir/?siteid=25&...=25&pageid=521

http://www.sarbazi.us/?page_id=205

ApplyAbroad Veteran
    farhan6155 آواتار ها

شما تو این یکی دو سال می خواهید با چه مدرک و بهانه ای معافیت بگیری؟ دوره gre و تافل که تحصیل حساب نمی شه!

Junior Member

اگر اشتباه میکنم لطفا دوستان تصحیح کنن.

شما باید یک مدرک زبان با حد نصاب نمره مورد نظر وزارت علوم بگیرید مثلا MCHE.
    طوری اقدام کنید که کمتر از 6 ماه پس از فارغ التحصیلی یه پذیرش راحت(!) از دانشگاهی راحتتر برای ترم آینده دستتون رسیده باشه.
    با این مدارک میرید معافی تحصیلی می گیرید ولی به دانشگاه مذکور نمیرید و مسلما نیازی به سربازی رفتن و حتی دفترچه فرستادن نیست!
    تا این مرحله میشه تقریبا 6 ماه فرصت.

در هنگام طی کردن 6 ماه دوم، می بایست به دنبال گرفتن پذیرش اصلی باشید و توی این مدت مقدمات GRE و تافل رو هم فراهم کرده باشید.
    اگر پذیرش بگیرید، چون یکسال بیشتر از فارغ التحصیلی شما نگذشته می تونید دوباره معافی تحصیلی بگیرید. ولی این بار دفعه آخرتونه و باید حتما از ایران خارج بشید. وگرنه سربازید!

ApplyAbroad Veteran
    farhan6155 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط kln
    اگر اشتباه میکنم لطفا دوستان تصحیح کنن.

شما باید یک مدرک زبان با حد نصاب نمره مورد نظر وزارت علوم بگیرید مثلا MCHE.
    طوری اقدام کنید که کمتر از 6 ماه پس از فارغ التحصیلی یه پذیرش راحت(!) از دانشگاهی راحتتر برای ترم آینده دستتون رسیده باشه.
    با این مدارک میرید معافی تحصیلی می گیرید ولی به دانشگاه مذکور نمیرید و مسلما نیازی به سربازی رفتن و حتی دفترچه فرستادن نیست!
    تا این مرحله میشه تقریبا 6 ماه فرصت.

در هنگام طی کردن 6 ماه دوم، می بایست به دنبال گرفتن پذیرش اصلی باشید و توی این مدت مقدمات GRE و تافل رو هم فراهم کرده باشید.
    اگر پذیرش بگیرید، چون یکسال بیشتر از فارغ التحصیلی شما نگذشته می تونید دوباره معافی تحصیلی بگیرید. ولی این بار دفعه آخرتونه و باید حتما از ایران خارج بشید. وگرنه سربازید!
    بله دقیقا درسته. شما علاوه بر 6 ماه قانونی، با در دست داشتن یه نامه پذیرش رسمی از یه دانشگاه خارجی می تونید یه مهلت 6 ماهه دیگر هم بگیرید که روی هم میشه 1 سال. ولی دیگه باید تو این 1 سال همه کاراتون تموم شده باشه و در انتهای این 1 سال تقریبا عازم دانشگاه اصلیتون باشید.

Junior Member

سلام،

شما بعد از اتمام ليسانس 6 ماه وقت داري، قبل از 6 ماه بايد دفترچه‌ات رو بفرستي، تا زمان اعزام (معمولا بين 2-4 ماه بعد از 6 ماه)باز وقت داري كه مدارك پذيرشت رو ببري به وزارت علوم(ضمن اينكه ممكن بتوني بين 1-2 دوره(2-4 ماه ديگه) هم دفترچه‌ات رو تمديد كني)، بعد اگر باز خواستي دانشگاهت رو عوض كني (اگر هنوز مثلا ويزات نيومده باشه) بين 6 ماه تا يك سال وقت داري كه مثلا با يه دانشگاه بالاتر پذيرشت رو عوض كني.
    اما من واقعا بهت توصيه ميكنم، اين دو سالي رو كه ميخواي اينجوري بگذروني، اگه ميتوني 18 ماه برو خدمت(البته اگه خودت مشكلي نداري) يك امريه هم بگير، يا حتي شهر خودتون اگه پادگاني داره كه گير نيستن، برو خدمت، در همين حين اينكارا رو هم بكن، ببين اون چيزي رو كه من بالا گفتم تا 7-8 يا حتي گاهي 10 ماهشم (بدون پذيرش) يك چيز اننجام شدنيه، اما واقعا بيشترش پروسه استرس زايي هستش ، خيلي دنبالش نيوفت.

بازم اگه سوالي بود در خدمتيم
    قربانت
    خدانگهدار

Junior Member

سلام. من کارشناسی ارشدم داره تموم میشه . اگه از یک کشوری پذیرش بگیرم فکر می کنم یه ویزای 3 یا 4 ساله بهم می دن. اگه بعدش برای ثبت نام نرم اونجا کسی چک می کنه که من نرفتم و ممکنه پاسپورتم رو باطل کنن؟

ممنون

Junior Member

پیش فرض راهنمایی لطفا

.سلام،چند تا سوال دارم،اول شرایطم رو توضیح میدم بعد سوال هام رو میپرسم،لطفا راهنماییم کنید
    من در حال حاضر دانشجوی ترم 14(روزانه) هستم.حدود 10 ماه بعد از اتمام درسم توی ترم جاری،59 سال پدرم تمام میشه و میتانم از معافیت کفالت استفاده کنم.مشکل من این حدود 10 ماهه.
    واما سوال هام:
    1-معافیت تحصیلی(لیسانس) 6 ساله است و قابل تمدید برای دو ترم میباشد و کسانی که از این دو ترم استفاده میکنند غایب محسوب نمیشوند؟
    این شامل حال همه میشه؟یعنی برای من که ورودی 82 دانشگاهم هم صادقه یا شامل حال کساییه که بعد از تصویبش وارد دانشگاه شدن؟

2- آیا تابستان هم جزو این 2 ترم هست؟(من هنوز پروژه ام رو تمام نکردم و میخوام تا آخر تابستان کشش بدم،میشه؟)

3-آیا بیشتر از این مدت، گرفتن اجازه ادامه تحصیل(ترم15)غیبت محسوب میشه؟(یعنی نمیتانم از معافیت کفالت استفاده کنم یا توی آزمون ارشد شرکت کنم؟)

4-آیا کسانی که این شرایط رو دارند 6 ماه فرجه بعد از فراغت از تحصیل رو همچنان خواهند داشت؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : راهنمایی لطفا

نقل قول نوشته اصلی توسط batinard نمایش پست ها
    .سلام،چند تا سوال دارم،اول شرایطم رو توضیح میدم بعد سوال هام رو میپرسم،لطفا راهنماییم کنید
    من در حال حاضر دانشجوی ترم 14(روزانه) هستم.حدود 10 ماه بعد از اتمام درسم توی ترم جاری،59 سال پدرم تمام میشه و میتانم از معافیت کفالت استفاده کنم.مشکل من این حدود 10 ماهه.
    واما سوال هام:
    1-معافیت تحصیلی(لیسانس) 6 ساله است و قابل تمدید برای دو ترم میباشد و کسانی که از این دو ترم استفاده میکنند غایب محسوب نمیشوند؟
    این شامل حال همه میشه؟یعنی برای من که ورودی 82 دانشگاهم هم صادقه یا شامل حال کساییه که بعد از تصویبش وارد دانشگاه شدن؟

2- آیا تابستان هم جزو این 2 ترم هست؟(من هنوز پروژه ام رو تمام نکردم و میخوام تا آخر تابستان کشش بدم،میشه؟)

3-آیا بیشتر از این مدت، گرفتن اجازه ادامه تحصیل(ترم15)غیبت محسوب میشه؟(یعنی نمیتانم از معافیت کفالت استفاده کنم یا توی آزمون ارشد شرکت کنم؟)

4-آیا کسانی که این شرایط رو دارند 6 ماه فرجه بعد از فراغت از تحصیل رو همچنان خواهند داشت؟

نخیر غائب حساب نمیشن ،شامل حال همه می‌شه حتا شما که ۸۲ هستین
    تابستون جزوش نمی‌شه،،،یعنی‌ اگه شما مهر سال ۸۲ رفته باشی‌ دانشگاه،،،تا ۳۱ شهریور امسال باید فارغ تحصیل شید
    شما ۶ماه وقت داری دفترچه رو پست کنی‌ و باید این کارو بکنی‌ چون غیبت داشته باشی‌ نه معافی بهت میدان نه اجازه ادامه تحصیل
    انشا‌الله پذیرشت که اومد یا شرایط معافیت جور شد سریع باید اقدام کنی‌ واسش،،،،منتها بدون غیبت

صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)