صفحه 6 از 6 نخستنخست 123456
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 53 , از مجموع 53

موضوع: استفاده از معافیت تحصیلی به مدت 1 یا 2 سال

Member
    رشته و دانشگاه
    PhD Candidate in Law, University of Fribourg, Switzerland

پیش فرض پاسخ : استفاده از معافیت تحصیلی به مدت 1 یا 2 سال

سلام دوستان ممنون می شم اگر از دوستان کسی بتونه من رو راهنمایی بکنه . من دانشجوی فوق لیسانس حقوق در سوییس هستم و با وثیقه و معافیت تحصیلی از کشور خارج شدم و طول دوره ی فوق لیسانسم 1 ساله هست. سوال من اینه:

می دونم که معافیت تحصیلی ارشد رو نظام وظیفه 3 ساله قید می کنه , حالا اگر من بعد از این فوق لیسانسم که تموم شد بخوام یک فوق لیسانس دیگه بخونم توی یک کشور دیگه ( از بازه ی 3 ساله ی معافیتم استفاده کنم ) آیا این کار خلاف قوانین هستش و وثیقه ام ضبط می شه؟ آیا وزارت علوم این رو قبول می کنه که یک شخص در بازه ی قانونی معافیت تحصیلیش چند فوق بخونه؟

من بهمن 93 دفاع کردم و مهر 94 تسویه...ولی تاریخ فارغ التحصیلی همون تاریخ دفاع هست...تازه دقیق تر بگم یک ماه بعد از تاریخ دفاع، تاریخ فارغ التحصیلی زده میشه...

با سلام. من در حال تحصیل ترم 5 مقطع کارشناسی ارشد هستم. بنده در فروردین ماه سال 1391 از مقطع کارشناسی فارق التحصیل شدم. دوره ی تحصیل کارشناسی من در دانشگاه پیام نور از مهرماه سال 85 تا فروردین ماه سال 91 بوده است (10 ترمه )؛ من از 1 سال فرصتِ بعد از فارق التحصیلی استفاده کرده و در کنکور ارشد سال 93 شرکت کردم و پذیرفته شدم. قبل از اعلام نتایج من اول شهریور 93 اعزام شدم و 8 روز در خدمت سربازی ارگان نیروی زمینی ارتش بوده ام (دوره ی آموزشی). پس از اعلام نتیجه مرخص شدم و در دانشگاه ثبت نام کردم. من ورودی 93 (1/7/93) کارشناسی ارشد دانشگاه دولتی هستم. در نامه ای که از نظام وظیفه دریافت کردم مدت تحصیل من رو 3 سال معلوم کردن و نوشته شده که من باید 1/7/96 خودم رو معرفی کنم. می خواهم بدونم که آیا من بعد از فارق التحصیلی در مقطع ارشد، باز 1 سال فرصت رو دارم یا خیر. عده ای می گویند نداری؛ عده ای می گویند 6 ماه داری؛ عده ای می گویند سنوات مجاز شما همان تا اول مهر 96 می باشد و حساب می شود و دیگه فرصتی بهت تعلق نمی گیره و بهرحال باید 7/96 معرفی و اعزام بشی. حال من درصدد هستم که دفاع پایان نامه ی خودم رو شهریور 96 (6/96) انجام بدم که اگر مهلت 1 ساله داشته باشم برای کنکور دکتری 97 که در اسفند ماه سال 97 هست خودم رو آماده کنم. آیا این مهلت برای من وجود داره یا اینکه باید قید دکترای قبل از سربازی رو بزنم؟! ممنون از راهنمایی ها.

صفحه 6 از 6 نخستنخست 123456

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)