صفحه 3 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 53

موضوع: استفاده از معافیت تحصیلی به مدت 1 یا 2 سال

ApplyAbroad Veteran
    qwerty123456 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : راهنمایی لطفا

نقل قول نوشته اصلی توسط oos نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    یه سوال فنی:من بهمن 90 درسم تموم میشه(لیسانس)،تو کنکور 90 هم شرکت می کنم،اگه قبول بشم زمان ثبت نام دانشگاه میشه مهر ماه 91 و 6 ماه زمان لازم برای اعزام دفترچه تموم میشه،آیا مشکلی برای ثبت نام دانشگاه پیش میاد؟
    یا به نظر شما 1 ترم مرخصی بگیرم و بشینم برای کنکور 90 بخونم،و تیر ماه 91 فارغ التحصیل بشم؟
    ممنون از دوستان گل.
    اگر از بهمن تا مهرماه دفترچه خدمت را پر نکنید غیبت خواهید خورد و دیگر نمیتوانید در دانشگاه تحصیل کنید.
    دوست عزیز خودت بهتر میتونی برنامه ریزی کنی ولی بطور کلی شما اگر درست تموم شه و تا قبل از 6 ماه پس از فارغ التحصیلی دفترچه رو پر کنی، اگر در حین خدمت باشی یا حتی هنوز اعزام نشده باشی، میتونی روند پیشرفت سربازیتو متوقف کنی و در دانشگاه ثبت نام کنی.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : استفاده از معافیت تحصیلی به مدت 1 یا 2 سال

سپاس.تو این روند توقف احتمال گیر دادن اینا وجود نداره؟

ApplyAbroad Veteran
    qwerty123456 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط oos نمایش پست ها
    سپاس.تو این روند توقف احتمال گیر دادن اینا وجود نداره؟
    نه قانون واسش وضع شده و صدها سرباز هستند که دانشگاه قبول میشن و میرن دانشگاه. نگران نباش.

سلام دوستان! پست های قبلیو خوندم، شاید سوالم یکم تکراریه ولی برای اطمینان می خوام یه جواب کامل بگیرم!
    من آخر آبان ماه دفاع کردم و آخر اردیبهشت 90 مهلت 6 ماهه ام تموم میشه و دفترچه رو می فرستم. سعی می کنم تا اونجا که میشه اعزامم رو تمدید کنم، در کنار اونم می خوام یه ادمیشن از مالزی یا اروپا جور کنم و سربازیو با اون عقب بندازم تا به اپلای سال بعد برسم! حالا می خواستم بدونم با استفاده از اون ادمیشن اولی تا کی می تونم معاف شم (6 ماه یا یک سال؟؟؟) و شرایطش چیه؟ اینم بگم که من سال بعد می خوام برای کانادا و US اقدام کنم یعنی کشورم رو هم می خوام عوض کنم.

ممنون از اینکه اطلاعاتتون رو در اختیار می ذارید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Marketing from bangalore university

درود بر شما
    اینجانب ورودی سال 85 دانشگاه ازاد کارشناسی بیوسته, الان(بهار 90) ترم 10 هستم,احتمالا درسم ترم 13 تمام میشود.
    1.غیبت میخورم؟
    2.آیا بعد از ترم 13 هم باز 6ماه برای گرفتن بذیرش از دانشگاههای خارجی فرصت دارم یا آن 1ترم اضافه بر 12 ترم از فرجه ی 6 ماه ام کسر میشود؟
    3.در کل دانشجویانی که مدت تحصیلشان بین 12 تا 14 ترم طول می کشد میتوانند مثل بقیه 6ماه معاف باشندتا بذیرش بگیرند؟
    متشکرم

سلام دوستان

من الان 5 ماهه که منتظر کلیرنس هستم و معافیت تحصیلی (برای مقطع دکتری) من تیرماه تموم میشه و بنابراین باید برم معافیتمو کنسل کنم تا غیبت نخورم. حالا با فرض اینکه بعد از کنسل کردن پروندم کلیر بشم میتونم دوباره تقاضای معافیت تحصیلی بدم یا با توجه به اینکه انصراف دادم دیگه نمیتونم خارج بشم و حتما باید دوره سربازیم تموم بشه؟ ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.

سلام دوستانمیخواستم بدونم میشه از یه دانشگاهی که مورد تایید وزارت علوم نیست مثلا در مالزی، پذیرش گرفت و با استفاده از اون معافیت تحصیلی گرفت؟ و بعد از اینکه معافیت گرفتی اگر بیشتر از یکسال از فارغ التحصیل شدنت گذشته باشه میشه باز کشور و دانشکاه مقصد رو عوض کرد؟

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    University of Toronto - Civil Engineering

" مشمولانی که در خارج از کشور از معافیت تحصیلی برخوردارند پس از اخراج یا فراغت یا ترک تحصیل طی چه مدت بایستی خود را به سازمان وظیفه عمومی معرفی نمایند؟
    این افراد حداکثر تا یک سال فرصت دارند خود را به سازمان وظیفه عمومی معرفی کنند. "

این 1سال بعد از فارغ التحصیلی از چه تاریخی شروع میشه ؟ از تاریخ graduation یا convocation یا ارزشیابی مدرک ؟

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط utm-wanted نمایش پست ها
    " مشمولانی که در خارج از کشور از معافیت تحصیلی برخوردارند پس از اخراج یا فراغت یا ترک تحصیل طی چه مدت بایستی خود را به سازمان وظیفه عمومی معرفی نمایند؟
    این افراد حداکثر تا یک سال فرصت دارند خود را به سازمان وظیفه عمومی معرفی کنند. "

این 1سال بعد از فارغ التحصیلی از چه تاریخی شروع میشه ؟ از تاریخ graduation یا convocation یا ارزشیابی مدرک ؟
    hi
    graduate
    عصارا بکش از زیر مغز این چلاق ها

Member
    رشته و دانشگاه
    Telecommunication Eng MSc,Bologna university

دوستان من شنیدم این 6 ماه فراغت از تحصیل شده یک سال درسته؟ یعنی ما یک سال فرصت داریم بعد از لیسانس برای دفترچه فرستادن اقدام کنیم؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)