صفحه 109 از 191 نخستنخست ... 95999100101102103104105106107108109110111112113114115116117118119159 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,081 تا 1,090 , از مجموع 1905

موضوع: واکسیناسیون

پیش فرض پاسخ : واکسیناسیون

بچه ها من امروز رفتم مرکز بهداشت
    خیلی گیج شدم. از بس خودشون هیچی نمی دونستن. هر لحظه یه حرف می زدن!!!
    گفت Tdap یعنی دیفتری کزاز و سیاه سرفه رو به بچه ها می زنیم. آخرش بهم Td زد. البته واسه دانشگاهم فرقی نمی کنه که کدوم رو بزنم.
    ولی می گفت باید قبلا 5 دوز زده باشی تا بدنت ایمنی داشته باشه! قضیه این چیه؟
    ولی بهم یه دوزش رو زد.
    تو فرم من فقط یه دوز خواسته. الان این ok هست؟

واسه هپاتیت هم یه کارت از سال 82 83 داشتم که هپاتیت توام با کزاز و دیفتری بود ولی دوز آخرش فقط تاریخ داشت و امضا نشده بود. گفت باید یه دوزش رو الان بزنی و زد.
    این همه بین این دوز ها فاصله هست مشکلی نیست؟
    خودشم شک داشت که الان ایمنی ایجاد شده یا نه!

مننژیت هم منو فرستاد جایی که برا حجاج می زنن. گفت اسمت رو تو لیست بنویس. فعلا با من شدیم 2 نفر

واکسنی رو قبلا زده باشیم دوباره بزنیم مشکلی نیست؟

راستی واسه آنفولانزا هم گفت اول نزن چون الان دیره. بمون واسه سال جدید بیاد. ولی بعد گفت 1 شنبه بیا ما داریم و تاریخش مال 07/2013 هست. اینو بزنم؟

ممنون می شم از کمکتون

Junior Member ram_f15 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Yasaman68 نمایش پست ها
    بچه ها من امروز رفتم مرکز بهداشت
    خیلی گیج شدم. از بس خودشون هیچی نمی دونستن. هر لحظه یه حرف می زدن!!!
    گفت Tdap یعنی دیفتری کزاز و سیاه سرفه رو به بچه ها می زنیم. آخرش بهم Td زد. البته واسه دانشگاهم فرقی نمی کنه که کدوم رو بزنم.
    ولی می گفت باید قبلا 5 دوز زده باشی تا بدنت ایمنی داشته باشه! قضیه این چیه؟
    ولی بهم یه دوزش رو زد.
    تو فرم من فقط یه دوز خواسته. الان این ok هست؟

واسه هپاتیت هم یه کارت از سال 82 83 داشتم که هپاتیت توام با کزاز و دیفتری بود ولی دوز آخرش فقط تاریخ داشت و امضا نشده بود. گفت باید یه دوزش رو الان بزنی و زد.

مننژیت هم منو فرستاد جایی که برا حجاج می زنن. گفت اسمت رو تو لیست بنویس. فعلا با من شدیم 2 نفر

واکسنی رو قبلا زده باشیم دوباره بزنیم مشکلی نیست؟

راستی واسه آنفولانزا هم گفت اول نزن چون الان دیره. بمون واسه سال جدید بیاد. ولی بعد گفت 1 شنبه بیا ما داریم و تاریخش مال 07/2013 هست. اینو بزنم؟

ممنون می شم از کمکتون
    دوست عزیز گیج شدن نداره! مگه ما برای رسیدن به آمریکا کم استرس و مشکل داریم که شما خودتون رو اینقدر برای یک چیز ساده نگران میکنید!؟

در مورد Td اگر به جواب پست قبلی مراجعه کنید متوجه میشید که برای بنده دریافت سه دوز ایمنی رو مهر کردن. البته در حال حاضر همین واکسنی که شما زدید 10 سال اعتبار داره، ممکنه یکسری دانشگاهها مثل دانشگاه دوستمون که در پست قبلی اشاره کردن قبول نکنن تا سه مرحله رو نزده باشن. فرم دانشگاه شما رو دیدم جای یک دوز واکسن بیشتر نداشت پس احتمال زیاد ازتون قبول میکنن. در مورد 5 دوز که به شما گفتن رو چون نمیدونم نمیتونم اظهار نظر کنم. یکجایی خوندم میزان تاثیر دریافت سه دوز واکسن 80%–85% هستو مخصوصا برای اطفال دریافت هر سه دوز توصیه شده.
    در مورد فاصله زیاد بین واکسنهای هپاتیت دوست خوبمون خانم دکتر shaghi که داروساز هستن بارها در پستهایی مثل 941# ، 960# ، 963# و 1035# زحمت کشیدن و به این سوال و سوالات مشابه پاسخ دادن.
    برای مننژیت بین الملل پیشنهاد میکنم صبح زود تشریف ببرید چون برای باز کردن یک ویال واکسن جهت تزریق باید 10 (بعضی جاها 11) نفر باشید و صبحها معمولا زائرین گروهی میان برای تزریق.
    درباره تزریق واکسن مجدد احتمالا بستگی داره به نوع واکسن و فاصله تزریقش؛ بهتره یکی از دوستان پزشک پاسخ بدن. هرچند میدونم معمولا پزشکان دریافت واکسن بی مورد رو توصیه نمیکنن، یعنی اگر لازم نداشته باشید برای چی میخواهید دوباره بزنید!؟
    واکسن آنفولانزا اگر تاریخ تولیدش 07/2013 باشه که خوبه. واکسن آنفولانزا به روال سالهای گذشته معمولا از دو هفته مونده به پاییز به وفور موجود بوده. اعتبارش هم برای یکسال هست.

نقل قول نوشته اصلی توسط alk نمایش پست ها
    پستهای قبلی هرچی میخونم کسی توضیح نداده؟ آزمایشگاهی کسی سراغ نداره؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید
    این پست را هم خوندید؟

دوستان عزیزی که در اصفهان هستید، مطلع شدم هلال احمر واکسن هپاتیت B رو آورده و فعلا برای دوز اولش به تعداد کافی موجوده. هزینه هر دوز واکسن هپاتیت 15000 تومان هست. واکسن آنفولانزا را هم گفتند هفته آخر شهریور می آورند. کادر هلال احمر اصفهان بسیار مهربان و باشخصیت هستند و خیلی هم خوب به دانشجوها کمک میکنند. آدرس: دروازه شیراز (میدان آزادی)، خیابان سعادت آباد، خیابان آیت اله خوانساری، مرکز توانبخشی هلال احمر R.C.S. Esfahan تلفن: 6610035 - 0311 ساعات کار: شنبه تا چهارشنبه 8 الی 12 و پنجشنبه 8 الی 11
    ویرایش توسط ram_f15 : August 1st, 2013 در ساعت 12:17 PM

یک جمع بندی هم میکنم برای واکسیناسیون در اصفهان:

واکسن مننژیت 4 ظرفیتی بین الملل (Meningitis ACYW) یا همون Meningococcal vaccine به همراه واکسن هپاتیت بی (Hepatits B) و واکسن آنفولانزا (Influenza) که [البته فعلا آنفولانزا هنوز نیومده] رو در هلال احمر که آدرسش رو بالا نوشتم بزنید.

واکسن MMR (سرخک-سرخجه- اوریون/Mumps, Measles, Rubella) و همچنین واکسن Varicella (آبله مرغان/Chicken pox) رو تشریف ببرید مطب آقای دکتر مهدی افقری (متخصص اطفال) آدرس: خیابان آمادگاه روبروی گروه نساجی پارس، تلفن: 2218480 - 0311

واکسن توأم Td (دیفتری-کزاز/Tetanus and Diphtheria) رو به صورت رایگان در مراکز بهداشت تزریق میکنند. سه تا از مراکزی که برای این کار میشناسم عبارتند از:
    درمانگاه ملاهادی سبزواری؛ آدرس: خیابان فیض، تلفن: 6620050 - 0311
    مرکز بهداشت قائمیه؛ آدرس: انتهای خیابان قائمیه، تلفن: 7880100 - 0311
    مرکز بهداشت: ابن سینا؛ آدرس: فلکه شهدا، اول خیابان ابن سینا، تلفن 4459145 - 0311
    برای مشاهده لیست مراکز درمانی شماره 1 اصفهان اینجا و شماره 2 اصفهان اینجا کلیک کنید.

مدیران محترم تاپیک درصورت صلاحدید دو تا پست بنده (این پست و بالایی) رو یک بفرمایید چون مهلت ویرایش تمام شده بود تا آمدم این مطالب رو جمع آوری کنم.

Member
    رشته و دانشگاه
    electronic engineering

من از پروسه واکسیناسیون هیچ اطاعی ندام. ممنون میشم یکی ا ز دوسان که میدونه بهم شماره تماس بده چون همچی انقدر پیچیده شده و وقت هم ندارم کلی استرس گرفتم.ممنون میشم کمکم کنید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط reghaderi نمایش پست ها
    این پست را هم خوندید؟
    من آزمایشگاه قلهک و ... پرسیدم، گفتن واسه ما کوانتی فرون PCR هستش. این دیگه چه نوعش؟
    من فقط اینا رو میدونم QFT-G QFT-GIT T-SPOT که هست. اطلاعی دارید شما؟

بازم ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط Yasaman68 نمایش پست ها

ممنون می شم از کمکتون
    اینجور که من فهمیدم این فاصله خیلی زیاده و ایمنی ایجاد نمی کنه بچه ها کسی می دونه بعد واکسن هپاتیت چند روز بعدش می تونم تیتر آنتی بادی بدم که ببینم ایمنی ایجاد شده یا نه؟

اونجا که رفتم زدم یکی می گفت 20 روز یکی 3 ماه!

نقل قول نوشته اصلی توسط aida3241 نمایش پست ها
    من از پروسه واکسیناسیون هیچ اطاعی ندام. ممنون میشم یکی ا ز دوسان که میدونه بهم شماره تماس بده چون همچی انقدر پیچیده شده و وقت هم ندارم کلی استرس گرفتم.ممنون میشم کمکم کنید
    به پُست من هم در صفحه ی قبل نگاهی بندازید؛ سعی کردم مطالب را به صورت خلاصه و کلی بگم. اگه متوجه نشدید زحمت بکشید و فرصت بذارید و پست های 8-7 صفحه ی آخر را بخونید.

Member
    رشته و دانشگاه
    Civil Eng, former AUT, now USC

با تشکر از توضیحات خیلی کامل دوست خوبمون ProspectiveStu
    باید بگم که دوستان گویا "کارت واکسن" همه تو پرونده مدرسه اشون هست. من امروز رفتم و از مدرسه گرفتم (مدیر مدرسه از دیدن من یه عالمه ذوق کرد! خودم هم کلی خوشحال شدم از دیدن مدرسه بعد 7 سال!).

من متولد 67 هستم و این واکسن ها رو زدن به من:
    سرخک، BCG، فلج اطفال، سه گانه (کزاز دیفتری سیاه سرفه) و سال 81 دوگانه (کزاز دیفتری) از این جهت گفتم که شما هم اگه متولد همین سال و حوالی اون باشید این واکسن ها رو دریافت کردید.

بعد از اون رفتم مرکز بهداشت آزادگان اردبیل (خیابون حافظ) و واکسن هپاتیت ب و MMR زدم. پول هم نگرفتند!

حالا یه سوال:
    1- خانومه گفت که MMR یک دوز هست. اما من اینجا و تو سایت دانشگاه دیدم که گفته دو دوز باید باشه! چی کار کنم حالا؟
    2- این واکسن ها رو روی یه کارت واکسن خالی و فارسی وارد کرد. کارت واکسن بین اللملی چیه و از کجا میشه گیر آورد؟؟ اونطور که ProspectiveStu عزیز فرمودند میشه از حلال احمر گرفت؟ حتی حلال احمر اردبیل؟ پدرم پزشک هست و احتمالا می تونه قانعشون کنه که واکسن های من رو وارد کارت بین المللی کنه، اما به شرطی که همچین کارتی داشته باشه.
    3- خیلی ها اینجا و مسئول بهداشت می گفت که یه فرمی از دانشگاه بگیری و بیاری ما مهر کنیم. من همچین فرمی پیدا نمی کنم از دانشگاه فقط این لینک رو پیدا کردم:
    http://engemannshc.usc.edu/medical/i...inic/required/

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)