صفحه 184 از 191 نخستنخست ... 84134174175176177178179180181182183184185186187188189190191 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,831 تا 1,840 , از مجموع 1905

موضوع: واکسیناسیون

Local Moderator
    rtrt آواتار ها

پیش فرض پاسخ : واکسیناسیون

نقل قول نوشته اصلی توسط smonabav نمایش پست ها
    در صفحات قبل هم اشاره شده، سیستم بهداشتی امریکا، تست سل خونی ایران (و تعداد زیادی کشور دیگه) رو قبول نداره (یا حداقل تا پارسال نداشت) از طرف دیگه تا جایی که میدونم در ایران فقط تست پوستی رو میگیرند، تنها کاری که باید انجام بدید در موردش اینه که در اون بازه 2-3 روزه، سعی کنید که آب به محل تست نخوره که "باد" نکنه
    ممنون بله دیدم بچه ها نوشته بودن صفحات قبل. ولی توفرم دانشگاه هیچ اشاره ای نکردن که تست ایرانوقبول ندارن. فقط نوشتن جفت اینا رو قبول داریم(دقیقا تو قسمت اینترنشنال هم این عبارتو نوشتن).
    باز حالا باید ازشون پرسید و مطمئن شد.
    عین عبارت:
    Additionally, international students are
    required to have a TB skin test (PPD or TST) that has been administered and read at an appropriate medical facility within 12 month
    prior to the first day of class. (Chest x-ray required if test is positive). A TB blood test (T-spot, QuantiFERON® Gold) is also accepted.

Junior Member

سلام، انستیتو پاستور تجریش میگه برای برندگان لاتاری بالای 18 سال واکسن هپاتیت لازم نیست. کسی اطلاع داره درست میگن یا نه؟

ApplyAbroad Veteran
    Alan_90 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Washington university in St. Louis/Biomedical Engineering

یه توضیح در مورد واکسنایی که دانشگاه من (Washington university in St. Louis) گفته اجباری یا اختیاره.

اول از همه بگم که چون بعضی از این واکسن ها ممکنه 2 یا 3 مرحله ای باشن، بهتره کم کم به فکر شروع واکسیناسیونتون باشید (من خودم هم هنوز نزدم، یعنی حوصلش رو نداشتم ).

این لیست واکسن هاییه که دانشگاه من گفته باید حتماً بزنم:

- واکسن MMR (سرخجه (Rubella)- اوریون (Mumps)- سرخک (Measles))
    - واکسن منژیت (Meningococcal)
    - تست سل (Tuberculosis test)

اینم واکسن های اختیاری دانشگاه منه:

- واکسن کزاز- دیفتری – سیاه سرفه ی بدون سلول (Tdap = Tetanus diphtheria accellular pertussis)
    - واکسن هپاتیت A/B
    - واکسن واریسلا (آبله مرغان (Varicella))
    - واکسن HPV
    - واکسن روتین کودکی (شامل فلج اطفال)
    - واکسن آنفلولاانزای سالانه در پاییز

راستش پیدا کردن اسم فارسی این واکسن ها یکم وقتگیر بود برای منی که شناخت خاصی از انواع واکسن ها نداشتم. البته هر دانشگاهی معمولا واکسن های خاصی رو به عنوان الزامی یا اختیاری معرفی می کنه. برای پی بردن به اینکه کدام واکسن اجباری و کدام یک اختیاری است حتما یه سر به سایت دانشگاه، بخش Health service بزنید.

موفق باشید
    پیشاپیش عذر می خوام که نمی تونم در پیغام خصوصی، به سوالاتی که قابلیت مطرح شدن در فروم رو دارند، پاسخ دهم.

Junior Member

دوستان، سلام. آیا جایی را می شناسید که واکسن اوریون Mumps را به تنهایی داشته باشند؟ یعنی در حالت MMR نباشد. با تشکر.

Junior Member

سلام
    دوستان من در صفحه 171 درباره انواع واکسن مننژیت خوندم که دو نوعه یکی که کانژوگه هست بهتره ولی اون یکی که برای زاِیران میزنن پلی ساکاریده که فرد سالم میتونه ناقلش به بقیه باشه. فقط الان هلال احمر میگه اون چهارگانه هه گرون بود یک ساله نمیزنن! کسی امسال نزده؟
    مرسی

تجربه ی واکسیناسیون من

قرار بود من برای ترم پاییز ۲۰۱۶ راهی دانشگاه بشم و برنامه ریزی کرده بود که ۲ ماه آخر برای واکسیناسیون وقت بذارم. اما طبق یه سری مشکلات که برای ویزام پیش اومد مجبور شدم ترم رو از پاییز به تابستون تغییر بدم و برای همین دیگه وقتی برای واکسن زدن نبود. در واقع فقط ۲۵ روز وقت داشتم همه ی کارهامو بکنم و راه بیفتم.
    یه موردی که برای واکسن وجود داره اینه که اکثر این واکسنها رو ما در طول زندگیمون حتی بیش از یکبار زدیم. به طور مثال MMR در زمان بچگی زدیمش، بعد اگه در طرح ملی این واکسن در سال ۸۲ زیر سن ۲۴ بودید هم باز اینو زدید. من هم زده بودمش.
    یا دیفتری ،کزاز که هممون تو بچگی زدیم یادمه ۱۶ سالگیم طرح ملی براش گذاشتن باز تو مدرسه به همه ی بچه ها زدن اون سال و آقایون هم اینو برای سربازی میزنن یا هرکسی که بخواد ازدواج کنه اگه بالای ۲۴ سال باشه همون مرکز بهداشتی که برای آزمایش قبل از ازدواج میره رایگان براش میزنن.
    خلاصه که اکثر دانشگاه ها براشون MMR مننژیت و سل پوستی و سه گانه ی دیفتری کزاز سیاه سرفه اجباریه. که هر کسی تو ایران بزرگ شده باشه و مدرسه رفته باشه قطعا همه ی اینها رو به جز مننژیت و سل زده و اگه کارت واکسنش بچگیشو رو داشته باشه و ببره پاستور اینها رو براش توی یه کارت زرد بین المللی که به قیمت ۹۹۰۰۰تومن صادر میکنن وارد میکننش.
    من چون وقت زدن این واکسن ها رو نداشتم از طرفی مطمئن بودم اینها رو چند باره زدم و داخل خود پاستور هم از یکی از مسئولین بخش واکسیناسیون پرسیدم آیا واکسن اضافه زدن ضرر داره و اون هم گفت بله! تصمیم گرفتم هرطور شده کارت واکسن تهیه کنم. کارت واکسن بچگیم مثل خیلی های دیگه مفقودالاثر شده بود برای همین همه ی پرونده های مدرسمو از اول دبستان تا آخر دبیرستان و پیش دانشگاهی زدم زیر بغلم و رفتم خانه بهداشت محلی که توش بزرگ شده بودم و درس خونده بودم. اینا رو نشون مسئول بخش واکسیناسیونش دادم و گفتم خودتون میدونید نمیشه بدون کارت واکسن تو ایران مدرسه ثبت نام کرد. من الان این کارت رو برای ادامه تحصیل خارج از کشورم نیاز دارم اما گمش کردم میشه برام صادر کنید؟
    خدا خیرش بده که از تو پروندم دونه دونه تاریخ واکسن هایی که باید میزدم در هرسنی رو حدس زد و وارد یه کارت جدید کرد و مهر کرد و آخرشم مهر وامضا مرکز بهداشت رو زد و منو راهی کرد!
    هپاتیت Aرو تو ایران نمیزنن.
    اما هپاتیت B یه واکسن ۳ نوبته ست که من ۲ سال پیش زده بودم و کارت هلال احمرشو داشتم.
    فقط میموند مننژیت که هلال احمر میزد و سل پوستی
    که تست سل ایران رو اکثرن آمریکا قبول نداره و منم از بچه های دانشگاه پرسیده بودم که قبول نداره و چه بزنی چه نزنی باید بری دانشگاه دوباره بزنی. برای همین بی خیال این یکی شدم..
    مننژیت در تهران فقط هلال احمر میزنه. مرکز هلال احمر در کارگر جنوبی کوچه مهدیزاده این روزها به علت کم شدن زائرین خیلی کم کار شده و پیشنهاد میکنم وقت سرش نذارید برید مرکز توانبخشی هلال احمر در میدان ونک. صبح زود هم برید چون باید نوبت بگیرید و معمولن روزی ۱۰ نفر بیشتر نوبت نمیدن. مگر اینکه اونروز ۲۰ نفر متقاضی داشته باشن که خیلی بعیده.
    خلاصه که من رفتم هلال احمر و مننژیت رو زدم و کارت هپاتیتی که داشتمو هم دادم بهشون هلال احمر هر دو واکسن رو به انگلیسی وارد یه کارت زرد کرد بهم داد. بعد این کارت رو به همراه کارت واکسن بچگیم که اون مرکز بهداشت دوباره برام صادر کرده بود بردم پاستور . فرم واکسن دانشگاه رو هم پرینت گرفتم بردم. ۹۹۰۰۰ هزار تومن دادم اسم تمام این واکسن ها رو از روی این دوتا کارت وارد یه کارت بین المللی کرد و مهر زد. بعد هم داخل فرم دانشگاه وارد کرد و مهر زد.
    تو فرم واکسن دانشگاه من واکسن آبله مرغان اجباری نبود بلکه توصیه شده بود (هپاتیت AوBو واکسن HPV هم اجباری نبود و فقط توصیه شده بود ) مسئول واکسیناسیون پاستور ازم پرسید آبله مرغون گرفتی؟ که منم گفتم ۶ سالم بود گرفتم و همین تاریخ حدودی رو تو فرم دانشگاه نوشت و توضیح داد آبله مرغون گرفته و نیاز به واکسن نداره.
    اینطوری شد که از کلی آمپول جهیدم! و فقط یه مننژیت زدم!
    اگه مثل من تجربه ی چندین بار زدن این واکسن ها رو دارید به این راه هم میتونید فکر کنید!

راستی یه نکته، تا میتونید این کارت زرد بین المللی پاستور رو به دانشگاه ندید و همون فرم خود دانشگاه که پرینت گرفتید و پاستور هن براتون مهر کرده بهشون بدید. گویا این کارت بعدن باز برای ویزای کار و گرین کارت و اقامت و..،، هم لازم میشه و در صورت نبودش دوباره باید واکسن بزنید. این موردی بود که من شنیده بودم گفتم بگم شاید به کارتون بیاد.

موفق باشید.

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

فکر کنم هلال احمر شهرری هم واکسن مننژیت میزنه. خود من چهار سال پیش همونجا زدم. اول رفتم هلال احمر کارگر که منو فرستادن هلال احمر شهرری. داستانش رو همون موقع در این تاپیک نوشتم

http://www.applyabroad.org/forum/sho...l=1#post967295
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

Local Moderator
    rtrt آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrad نمایش پست ها
    فکر کنم هلال احمر شهرری هم واکسن مننژیت میزنه. خود من چهار سال پیش همونجا زدم. اول رفتم هلال احمر کارگر که منو فرستادن هلال احمر شهرری. داستانش رو همون موقع در این تاپیک نوشتم

http://www.applyabroad.org/forum/sho...l=1#post967295
    بسته به این که بچه ها کدوم سمت از تهرانن، هلال احمر جشنواره هم گزینه ی مناسبی می تونه باشه. چون هنوز واکسنو می زنه و گزینه ی اپدیتی هست. ولی باز قبلش تماس بگیرید.77336006

ApplyAbroad Veteran

پیرو پست های قبلی که گذاشتم. توی این پست عکس آزمایش خون خودم را میگذارم. من خیلی از واکسن هایی را که زدم کارتهاشون را گم کردم و فقط کارت هپاتیت را داشتم. ممکن است افرادی که توی هلال احمر هستن برخوردشون مثل کسانی نباشه که payizan_2000 اشاره کردند و بخوان مجبورتون کنن که واکسن هایی که قبلا زدیدرا باز هم بزنید. اونجا بهشون بگید براتون آزمایش خون بنویسند هر واکسنی زده باشید توی آزمایش خون مشخص هست (تا اونجا که من تحقیق کردم). بیخودی واکسنی را دوبار نزنید.
    تصاویر پیوست تصاویر پیوست
    Where there is a WILL, there is a WAY

لطفا قوانین فروم را مطالعه فرمایید.

ApplyAbroad Veteran
    simani آواتار ها

سلام
    این جواب دانشگاه من برای تست سل هست. پس اینکه دانشگاه تست ایران رو قبول نمیکنه کلی نیس.
    We accept tests from any country. The test results need to translated into English by the clinic doing the testing so that it is an official translation. The TB test needs to be a serum blood test, either Quatniferon or T-SPOT. If you get the test done please include the detailed lab report with your immunization form. If you cannot get the test done where you are you can have it done here.
    منتها مثل اینکه ایران تست پوستیشو فقط داره. حالا تحقیق میکنم ببینم خونیشم هس.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)