صفحه 191 از 191 نخستنخست ... 91141181182183184185186187188189190191
نمایش نتایج: از شماره 1,901 تا 1,905 , از مجموع 1905

موضوع: واکسیناسیون

Junior Member

پیش فرض پاسخ : واکسیناسیون

نقل قول نوشته اصلی توسط shaghi نمایش پست ها
    از اطلاعات مفیدتون در رابطه واکسن مننژیت ممنونم.

شما در وهله اول باید یه تیتر آنتی بادی بدی (حدود 30-40 تومن هزینه شه). نه برای اینکه به اونها نشون بدی، بلکه برای اینکه خودت ببینی از آنتی بادی موردنظر تو بدنت کم شده یا نه؟! که اون کم شدن هم تعریف داره:

anti-HBs levels decline to <10 mIU/mL
    یعنی سطح آنتی بادی به کمتر از 10 میلی واحد استاندارد در میلی لیتر برسه.

سوال شما در حقیقت درباره booster dose هستش.
    تو سایت CDC گفته :

Booster doses are not recommended for persons with normal immune status who were vaccinated as infants, children, adolescents, or adults. Serologic testing is not recommended to assess antibody concentrations in any age group, except in certain circumstances

و

Immunocompetent persons have long-term protection and do not need further periodic testing to assess anti-HBs levels.

Immunocompetent: اشاره به سیستم ایمنی سالم مقابل Immunocompromised

و

Testing after vaccination is recommended only for the following persons whose subsequent clinical management depends on knowledge of their immune status:
    --- Health-care workers and public safety workers at high risk for continued percutaneous or mucosal exposure to blood or body fluids (e.g., acupuncturists, dentists, dental hygienists, emergency medical technicians, first responders, laboratory technologists/technicians, nurses, nurse practitioners, phlebotomists, physicians, physician assistants, and students entering these professions), to determine the need for revaccination and to guide postexposure prophylaxis. Testing persons at low risk for continued mucosal or percutaneous exposure to blood or body fluids (e.g., public safety workers and health-care workers without direct patient contact) is not likely to be cost effective. Health-care and public safety workers who have written documentation of a complete vaccine series but who have never had postvaccination testing do not need serologic testing for anti-HBs unless they have a percutaneous or mucosal exposure to blood or body fluids (10).
    --- Chronic hemodialysis patients, HIV-infected persons, and other immunocompromised persons (e.g., hematopoietic stem-cell transplant recipients or persons receiving chemotherapy), to determine the need for revaccination and the type of follow-up testing.
    --- Sex partners of HBsAg-positive persons, to determine the need for revaccination and for other methods of protection against HBV infection.

http://www.cdc.gov/hepatitis/HBv/vaccadults.htm

تو قسمت guideline، باید Appendix A رو بزنید تا صفحه مورد نظر بیاد. من مخصوصا لینک مستقیم نمیدم که ببینید این دقیقا Guideline مربوطه است.

اگر شما مشکل ضعف سیستم ایمنی نداشته باشی، میتونی حتی اون تیتر آنتی بادی رو هم نگیری. منتها، اینها یه سری مطالعات Cost-effectiveness انجام میدن و مثلا میبینند در سطح جامعه به صرفه نیست که همه برن تیتر بدن این رو میگن . ولی تیتر دادن ضرری نداره و هزینه رو هم خودتون باید بدین. پس یه تیتر که بدین خیلی از مسائل روشن میشه.

من چند روز پیش که به پاستور زنگ زدم در رابطه با آبله مرغان، گفت اگه آنتی بادی تو بدنت باشه ما تو کارتت وارد میکنیم. فکر کنم در مورد هپاتیت هم اطلاعات آزمایش رو وارد کنند.

یه نکته: تاکید میکنم دوستانی که آبله مرغان گرفتند بهتره این رو تو کارت وارد کنند که اونور راحت باشن. در مورد تیتر آنتی بادی علیه آبله مرغان قبلا توضیح دادم. تو سایت CDC گفته که باید evidence داشته باشید و رو هوا قبول نمیکنن.
    سلام خانم دکتر. عذر میخوام میخواستم بدونم در خصوص واکسن هاری، حداقل چه مدت بعد از واکسن سوم یا چهارم میشه آزمایش تیتر آنتی ژن و آنتی بادی هاری داد؟ برای این آزمایش باید ناشتا بود؟ من واکسنامو زدم تا سه بار و با واکسن اول سرمم زدم ولی هنوز ترس دارم. یه سری علائم تو خودم میبینم
    با تشکر

Junior Member

سلام دوستان
    من از یه دانشگاه تو آمریکا دارم پذیرش میگیرم تقریبا همه کاراش اوکی شده فقط میگه باید گواهی واکسیناسیون 2بار تزریق MMR واسمون بفرستی
    میخاستم ببینم برم انستیتو پاستور نامه ای چیزی میدن ک من اینارو مثلا زدم؟نمیدونمم اصلا بچگیا زدم یا نه! بعدم این مدرو فقط مال دانشگاهه و به سفارت ربطی نداره هنوز
    ممنون میشم راهنمایی کنین

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط paperstar نمایش پست ها
    سلام دوستان من لاتاری ۲۰۲۰ برنده شدم. این پروسه واکسن رو از کی باید شروع کنم؟ از همین الان؟ یا وقتی وقت مصاحبم معلوم شد؟
    سلام
    من هم در لاتاری برنده شدم، این سوال منم هست؟ کی باید واکسن بزنیم و چه واکسن هایی باید بزنیم؟
    آیا اگر ایران واکسن بزنیم قبول می کنند؟

Junior Member

سلام، از کجا میشه لیست واکسن هایی رو که آمریکا قبول داره رو پیدا کرد؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mahmood73 نمایش پست ها
    سلام، از کجا میشه لیست واکسن هایی رو که آمریکا قبول داره رو پیدا کرد؟
    https://www.cdc.gov/coronavirus/2019...covid-vaccines

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)