صفحه 9 از 191 نخستنخست 1234567891011121314151617181959109 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 1905

موضوع: واکسیناسیون

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : واکسیناسیون

نقل قول نوشته اصلی توسط melodyssa
    نقل قول نوشته اصلی توسط Scheme
    نقل قول نوشته اصلی توسط vahid1982
    نقل قول نوشته اصلی توسط Scheme
    سل رو همه بچگي زدن. هموني كه علامتش روي بازوي همه هست! فكر نمي كنم دوباره بايد زده بشه.
    اگه اون هست که خوب زدیم. مطمئنی همون هست دیگه؟
    آره ، مطمئنم ، همين الان با يه پزشك double check كردم. فقط نمي دونم براي تاييدش بايد چه كار كرد. توي كارت واكسيناسيونمون هست. احتمالا بايد انيستيتو پاستوري جايي تاييد كنه. آخه اين موضوع يه كم پيچيده است، چون توي آمريكا به بچه هاشون واكسن سل نمي زنن،‌چون اونجاها ريشه كن شده.  ولي مثلا تو فرم immunizationمن نوشته بايد آزمايش بدين (در 12 ماه اخير) كه توي خونتون ديده شده يا نه. مشكل اينجاست كه اونايي كه واكسن زدن توي خونشون هست به طور طبيعي ! اون جوري توي فرم من نوشته اونايي كه تست خونشون مثبت بشه بايد chest X-Ray  بدن !!! حالا به خاطر اينكه مجبور نشيم اين كارا رو بكنيم بايد حتما يه مدركي ( كارت واكسيناسيون) نشون بديم و بگيم كه توي كشور ما اين واكسن اجباريه و به خاطر همين توي خونمون ديده مي شه!!
    سلام. من تست سل دادم و جوابش مثبت بود (8 ميليمتر). اما كارت واكسن بچگي م رو كه نگاه مي كنم اسمي از واكسن سل توش نيست (حتي جدول مربوطه مدخلي هم با اين اسم نداره). چه جوري بايد يه مدركي نشون بديم كه اين واكسن رو زديم؟ حتي توي اين كارتهاي زرد بين المللي پاستور هم واكسن سل وجود نداره كه بگيم برامون مهرش بزنن؟ ظاهراً براي اثبات اينكه سل نداريم هيچ راهي وجود نداره جز اينكه بريم اونجا و XRay انجام بديم. اما اين XRay دقيقاً چي هست؟ هزينه ي خاصي داره كه همه اين قدر سعي مي كنن كار به اونجاها نكشه؟ كسي مي دونه؟
    من که پاستور رفتم و تست دادم موقع دادن تست توی اون کارت زرد تو قسمت Td برام مهر زد و گفت 3 روز دیگه بیا. امروز که معاینش کرد و دید مشکلی هم ندارم توی همون قسمت Td یه چیزایی نوشت و بعد زیر خونه آنفولانزا هم که خالی بود یه سری چیزای دیگه با تاریخ نوشت و مهر زد.
    من فکر میکنم اگه بری و بگی واکسن زدی قبول کنن یا حداقل یه راهی بذارن جلوی پات. من هپاتیت 7 سال پیش زده بودم ولی کارتش رو گم کرده بودم و اینو که گفتم خودش گفت اشکالی نداره و برام واسه 3 نوبتش یه تاریخ الکی مال 7 سال پیش رو زد. برو بهشون بگو شاید قبول کردن
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

Senior Member

واكسن مننژيت رو فقط هلال احمر مي زنن؟ اونجا 10 تومن مي گيرن، ارزونتر سراغ ندارين؟ ;D
    البته اختياري هست، ولي مي خوام بزنم.

خیلی از ایرانی ها سل مخفی دارند. همین جا هم می بینید که بعضی ها هم دارند و خودشون خبر نداشته اند. حداقل فایده آمریکا رفتن این است که آدم می فهمه سل داره یا نه. کسی هم که جوابش مثبت بیاد یک دوره دارو مصرف می کنه (شنیده ام که در یک دوره حدود 300 تا قرص باید بخوره)

Member
    رشته و دانشگاه
    مطالعات خاورمیانه- دانشگاه کلمبیا- نیویورک

من امروز زنگ زدم به دانشگاهم ( کلمبیا)، چون اونجا هم واکسن MMR میخواد. پرسیدم اگه این واکسن رو بچگی زده باشیم ولی مدرک نداشته باشیم چه کار کنیم. گفت میاید اینجا یه تست خون به نام TITER (اگر درست متوجه شده باشم) ازتون میگیریم و 85 دلار هم باید بابتش بپردازید و یکی دو هفته هم بیشتر طول نمی‌کشه که جوابتون رو بدن. گفتم شاید این اطلاعات به درد بقیه بخوره.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahin
    واكسن مننژيت رو فقط هلال احمر مي زنن؟ اونجا 10 تومن مي گيرن، ارزونتر سراغ ندارين؟ ;D
    البته اختياري هست، ولي مي خوام بزنم.
    سلام
    آره، براي كسايي رو كه مي خوان برن خارج از كشور فقط هلال احمر مي زنه چون بايد واكسن با حجم 4 دوز بزنه. بقيه جاها حجم 2 دوز رو مجاني مي زنن اونم فقط واسه سربازها!!!
    توي واكسن ها فقط همين يك مورد كه حسابي پول مي گيرن!

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط femiran
    من امروز زنگ زدم به دانشگاهم ( کلمبیا)، چون اونجا هم واکسن MMR میخواد. پرسیدم اگه این واکسن رو بچگی زده باشیم ولی مدرک نداشته باشیم چه کار کنیم. گفت میاید اینجا یه تست خون به نام TITER (اگر درست متوجه شده باشم) ازتون میگیریم و 85 دلار هم باید بابتش بپردازید و یکی دو هفته هم بیشتر طول نمی‌کشه که جوابتون رو بدن. گفتم شاید این اطلاعات به درد بقیه بخوره.
    این تست رو همین جا هم انجام میدن ولی من پاستور که رفتم و گفتم تو دبیرستان زدم بهم گفتن اشتباه میکنی اون یه واکسن دیگه بوده و اون زمان این واکسن رو نمیزدن منم ترجیح دادم همین جا برم 2 نوبتش رو بزنم تا بعدا گرفتار دردسر نشم.
    اگه واقعا زدید برید این تست رو بدید و ببرید بدید پاستور تا تو برگتون مهرش رو بزنه اگرم ندادید ارزش دردسر نداره برید واکسن رو بزنید
    شوپنهاور

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط meysam_rb
    نقل قول نوشته اصلی توسط davoudi
    خیلی از ایرانی ها سل مخفی دارند. همین جا هم می بینید که بعضی ها هم دارند و خودشون خبر نداشته اند. حداقل فایده آمریکا رفتن این است که آدم می فهمه سل داره یا نه. کسی هم که جوابش مثبت بیاد یک دوره دارو مصرف می کنه (شنیده ام که در یک دوره حدود 300 تا قرص باید بخوره)
    سلام
    آره، براي كسايي رو كه مي خوان برن خارج از كشور فقط هلال احمر مي زنه چون بايد واكسن با حجم 4 دوز بزنه. بقيه جاها حجم 2 دوز رو مجاني مي زنن اونم فقط واسه سربازها!!!
    توي واكسن ها فقط همين يك مورد كه حسابي پول مي گيرن!
    ايني كه گفتيد براي تست سل بود يا مننژيت؟!

Member
    رشته و دانشگاه
    مطالعات خاورمیانه- دانشگاه کلمبیا- نیویورک

این تست رو همین جا هم انجام میدن ولی من پاستور که رفتم و گفتم تو دبیرستان زدم بهم گفتن اشتباه میکنی اون یه واکسن دیگه بوده و اون زمان این واکسن رو نمیزدن منم ترجیح دادم همین جا برم 2 نوبتش رو بزنم تا بعدا گرفتار دردسر نشم.
    اگه واقعا زدید برید این تست رو بدید و ببرید بدید پاستور تا تو برگتون مهرش رو بزنه اگرم ندادید ارزش دردسر نداره برید واکسن رو بزنید
    وحید جان مشکل من اینه که ایران نیستم و تو اروپا هم به همون اندازه گرونه و گرفتن یه مدرک انگلیسی خودش کلی دردسر داره واسه همین ترجیح میدم برم همونجا بزنم.

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

وحید جان مشکل من اینه که ایران نیستم و تو اروپا هم به همون اندازه گرونه و گرفتن یه مدرک انگلیسی خودش کلی دردسر داره واسه همین ترجیح میدم برم همونجا بزنم.
    خوب در اینصورت که بله
    ولی یکی از دوستان من کانادا بود و از اونجا میخواست واسه دکترا بره آمریکا و یه حالتی شبیه شما داشت. برادرش رو فرستاده بود انستیتو پاستور و جریان رو به اونا گفته بود و گفته بود چه واکسنهایی برادرش زده و اونا هم مثل اینکه براش کارت صادر کرده بودن و اونم فرستاد واسه برادرش کانادا. شاید شما هم بتونید همچین کاری کنید. امتحانش ضرری نداره. البته باید ببینید در مجموع میصرفه یا نه
    شوپنهاور

davoudi:
    --------------------------------------------------------------------------------

از کجا گفتید بیشتر ایرانیها سل دارند؟!
    او که از من برید و ترکم کرد<br /> پس چرا پس نداد آن دل را<br />وای بر من که مفت بخشیدم<br />دل آشفته حال غافل را

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)